Kvety v interiéri bytu a domu

Počas návrhu priestoru kvety v interiéri bytu pomáhajú riešiť dôležité problémy. S ich pomocou je ľahké zdôrazniť dôstojnosť miestnosti alebo zamaskovať chyby, rozdeliť miestnosť do zón, vytvoriť jedinečnú atmosféru. Aby sa predišlo chybám spojeným so zdobením, pred začatím práce skontrolujte navrhované informácie.

Črepníkové kvety ako súčasť interiéru

Urobiť životný priestor, stojí za zmienku, že dizajn by mal nielen potešiť oko, ale aj poskytnúť pohodlie. Usporiadanie kvetov v interiéri bytu by malo byť usporiadané tak, aby miestnosť nebola preplnená, ale jeho dôstojnosť je zdôraznená. Interiér s kvetmi v byte vyzerá pohodlnejšie, má nesporné výhody:

 • hojnosť zelene zmierňuje únavu očí, pomáha relaxovať po náročnom pracovnom dni;
 • čerstvé kvety regulujú vlhkosť, čistia vzduch;
 • rastliny môžu opticky zmeniť proporcie miestnosti.

Nezáleží na tom, či používate prírodné kvety v interiéri domu alebo používate umelé analógy, musíte dodržiavať nasledujúce odporúčania. Rastliny, bez ohľadu na ich pôvod, musia: t

 • musia zodpovedať rozmerom miestnosti;
 • v kombinácii s existujúcim vybavením, dekoráciou;
 • byť v súlade s farebnou škálou, všeobecnou koncepciou registrácie interiéru.

Je to dôležité! Majitelia miniatúrnych izieb by mali brať do úvahy, že zloženie obsahujúce veľké rastliny v pozadí a menšie pred nimi vytvára ilúziu perspektívy, vizuálne rozširuje priestor.

Čerstvé kvety v kvetináčoch

Skutočná zeleň, ktorá sa nachádza v miestnosti, bude pre všetkých, ktorí majú radi rastliny, ktorí sú ochotní sa o ne starať, možnosťou výhry. Nenáročný dracaena, jemné orchidey, populárne gumové rastliny a palmy sa stali známymi susedmi v našich domácnostiach. Pri umiestňovaní čerstvých kvetov na stenu v interiéri, na policiach alebo v oblasti okien zvážte navrhované odporúčania:

 • Nezastavujte sa pri tradičnej verzii umiestnenia rastlín pomocou parapetu. Vytvárajte skladby pomocou stojanov, regálov, umiestnite hrnce priamo na podlahu.
 • Nerobia zloženie tradičných a módnych domácich rastlín. Napríklad, "babičky" fialky sa ľahko nahrádzajú azalky.
 • Vytvorenie kvetinový interiér v byte, dávajte pozor na farby hrnca. Mali by byť navzájom kombinované, v súlade s interiérom. Jemné pastelové farby, ktoré dokonale zapadnú do každého interiéru, budú možnosťou výhry.
umelý

Umelá zeleň bude skvelým riešením pre tých, ktorí chcú diverzifikovať interiér, ale nemajú možnosť plne sa starať o živé rastliny. Skladanie kompozície, nezaberajú všetky parapety a rohy s hrncami, použite fantáziu. Napríklad umelé kvety na stene budú vyzerať originálne. Skôr ako začnete, prečítajte si rady odborníkov:

 • Usporiadanie umelých rastlín bude vyzerať skvele na konferenčnom stolíku - nepotrebuje veľa svetla, a povlak sa nezhorší, pretože nemusia byť napojené.
 • Vysoké kvety vyzerajú skvele v podlahových vázach. Toto riešenie bude vynikajúcou dekoráciou pre obývaciu izbu, chodbu.
 • Umelé lezenie rastliny môžu byť krásne usporiadané na stenu. Nebudú sa zhoršovať kvôli nedostatku svetla, nebudú musieť byť striekané, čo pomôže zachovať povrch.
veľký

Veľké kvety v domácom interiéri sa cítia skvele na priestranných, voľných plochách. Budú nádhernou výzdobou pre izby s plnohodnotnými oknami. Veľké sú považované za druhy, ktoré sú väčšie ako 1,5 metra. Jednotlivé rastliny môžu dosiahnuť strop.

Veľké kvety možno umiestniť samostatne alebo sa stať súčasťou kompozície s viac miniatúrnymi bratmi. Takéto súbory sú vynikajúcim riešením pre rekreačné oblasti, pretože môžu vytvoriť jedinečnú atmosféru pre relaxáciu. Pri plánovaní použitia takýchto možností zvážte niektoré z týchto nuancií:

 • nemali by ste klásť veľké rastliny na parapety - budú tam vyzerať zle a zažijú nedostatok svetla;
 • kvetináče hrajú veľkú úlohu, musia byť v súlade s dekorom, zapadajú do konceptu dizajnu miestnosti;
 • veľké rastliny s rozľahlou korunou opticky zväčšia miestnosť, vysoké exempláre opticky zvýšia strop.

módne

Štýlové kompozície dnes nahradia náhodne usporiadané kvety v miestnosti, ktorých interiér je vytvorený najnovšími módnymi trendmi. Populárne miniatúrne záhrady, umiestnené na stene alebo na parapete, florária. Špeciálna farebná miestnosť prinesie dravé kvety, vzácne exotické rastliny, obrie exempláre.

Krupnomery pomôže vytvoriť domáci skleník: dracaena, palma, kávovník. Podlahové kvetináče v interiéri pomáhajú vizuálne meniť konfiguráciu miestnosti, skryť nedostatky. Ak ich zoradíte, dostanete živý plot, ktorý vám umožní rozdeliť funkčné oblasti.

Pomocou florária (akvárií pre rastliny) je ľahké vytvoriť miniatúrnu záhradu, ktorá vám umožní cítiť dokonale sukulenty, orchidey, paprade.

Krásne vnútorné kvety

Domáce kvety v interiéri by nemali byť výsledkom impulzívnych nákupov. Pri plánovaní ich akvizície stojí za to premýšľať o zložení vopred, vážne pristupovať k výberu kópií. Okrem toho stojí za to posúdiť súlad zvoleného miesta s podmienkami biotopu závodu, jeho funkčný význam.

Väčšina rastlín bude vyzerať krásne len s dostatočným osvetlením, je potrebné brať do úvahy pri nákupe, usporiadať kvety tak, že dostanú dostatok slnka alebo zariadia dodatočné osvetlenie, ktoré je spojené s nákladmi.

Pre kuchyňu

Cachepot v interiéri kuchyne umožní diverzifikovať dizajn, vytvoriť akcenty, príjemné oko. Na parapete sa mnohé rastliny ľahko dostanú, od obvyklých fialiek až po exotické paprade.

Zvláštnosťou kuchyne sú teplotné zmeny, vysoká vlhkosť. Zberné rastliny by mali mať tieto parametre. Takéto podmienky poskytnú vynikajúce prostredie pre:

 • aloe;
 • fikus;
 • brečtan;
 • miniatúrne ovocné stromy.

Pri plánovaní návrhu kuchyne si všimnite, že rastliny by mali byť zefektívnené a elegantné. Namiesto rezu môžu byť umiestnené priamo na stôl. Kvety by mali vyzerať zdravo, mali by byť bez škodcov. Ostré, opojné arómy sú pre túto miestnosť neprijateľné.

Pre spálňu

Ak chcete ozdobiť spálňu, môžete použiť rôzne položky. Rastliny sú ľahko umiestniť na podlahu, parapety, vytvoriť kompozíciu na stenu, nočný stolík, konferenčný stolík.

Vzhľadom k tomu, spálňa je miesto na odpočinok, tu trávime veľa času, mali by sme sa vyhnúť druhom, ktorých zástupcovia sú schopní emitovať toxické látky. To povedie k neustálym bolestiam hlavy, malátnosti. Nevyberajte kvety s bohatou vôňou. Aj odborníci neodporúčajú používať pre zdobenie spálňa ľalie, aktívne absorbovať kyslík. Ideálna voľba pre spálňu bude:

 • Spathiphyllum;
 • fialové;
 • myrta;
 • Kalanchoe.

Výber možnosti pre spálňu, nemusíte sa starať o názory hostí, pretože len zriedka navštíviť túto izbu. Môžete si vytvoriť kompozíciu podľa svojho vkusu a vychutnať si ju.

Pre tmavé miestnosti

Ak je byt sa nachádza na severnej strane, jeho okná sú pokryté korunami stromov, vyberte rastliny, ktoré ľahko nosiť tieň. Dekoratívne listnaté možnosti dokonale vydržia zatemnenie, zdobia miestnosť zahalenú v súmraku.

Usporiadajte podobné zloženie ľahko na akomkoľvek vhodnom mieste. Môžete si na parapet položiť na stenu alebo na podlahu. Odborníci si všimli, že rastliny, ktoré milujú tieň, sa stali populárnymi:

 • filodendron;
 • papradie;
 • prevod peňazí;
 • Aglaonema.

Pri výbere odtieňa vzor, ​​všimnite si, že to môže byť umiestnené na okennom parapete, ak to nespadá na priame lúče slnka. V závislosti od svetla, môže byť zelený pet umiestnený vo vzdialenosti 3 až 9 metrov od okna. Štandardný apartmán je schopný poskytnúť maximálnu vzdialenosť od jasného svetla umiestnením zariadenia na konci chodby, kúpeľne.

Na kúpeľňu

Ošetrenie vodou obklopené živými rastlinami je dvojnásobne príjemné. Tu vzorky preferring súmraku, vysoká vlhkosť bude spolu. Ak nie je v kúpeľni žiadne okno, budete musieť pravidelne vyberať rastliny na svetlo, pridať ďalšie osvetlenie. V kúpeľni sa nachádzajú pohodlné zariadenia uvedené nižšie:

 • tropické druhy;
 • papradie;
 • fikus;
 • hlorofittum.

Je to dôležité! V kúpeľni je miesto, ktoré je nesmierne zabudnuté na milovníkov domácich rastlín. Miniatúrna izba môže byť zdobená malými rastlinami umiestnenými na policiach. Ak máte kúpeľňu s pôsobivou veľkosťou - diverzifikujte správne formy s exotickým stromom vo vani.

V obývacej izbe

Kvety v obývacej izbe budú vynikajúcim riešením, keď je dostatočne voľný, nie je preťažený rôznym nábytkom. Po zvolení veľkých vzoriek, ako je napríklad dracaena, yucca, je ľahké opticky rozšíriť priestor.

Vyberať ampelous rastliny, malé trvalky, rovnako ako lezenie, mávanie možnosti pre obývacia izba, môžete vytvoriť pohodlné, útulné prostredie v miestnosti. Mať zloženie, zvážte vlastnosti rastlín, pohybujúce sa svetlom-milujúci bližšie k svetelnému zdroju.

Na chodbe

Tam budú pohodlné druhy, ktoré môžu rásť aj s nedostatkom svetla. Rastliny by mali mať silné listy, necitlivé na neustály dotyk, svieže kríky. Je dôležité, aby hrnce, v ktorých sú umiestnené kvety, boli nízke a ťažké, odolné voči sklopeniu.

Ficus, papraď, brečtan brečtan, cissus sa stanú luxusnou výzdobou chodby. Avšak aj takéto rastliny, ktoré sú odolné voči tieňom, sa musia pravidelne presúvať na slnečné miesto. Inak stratia svoju výzdobu, zomrú. Ako alternatívu môžete použiť umelé zelené.

Kam umiestniť kvety v byte: tipy

Počnúc terénne úpravy, majte na pamäti, že je potrebné umiestniť rastliny s prihliadnutím na vlastnosti ich starostlivosti, pravidlá dizajnu. Výber miesta pre trvalé biotopy, štúdium podmienok, ktoré budú optimálne pre jeho rozvoj.

Kvitnúce exempláre často dávajú prednosť dobre osvetlenej ploche, paprade, zástupcom rodiny dracaenov sa dokážu cítiť skvele v tienených podmienkach.

Ako umiestniť kvety na parapete?

Parapet zostáva najbežnejšou možnosťou umiestnenia rastlín. Na to sú najvhodnejšie okná orientované na juh, západ alebo na východ. Severná strana bude dobrým riešením pre zelenú, preferujúc tieň.

Južná strana, neustále osvetlená jasným slnkom, je vynikajúcou voľbou pre sukulenty, kaktusy, oleander, ruže. Citrusové plody, tradescantia, káva sa bude nachádzať pohodlne na západe. Východ - bude útulné miesto pre azalky, dieffenbachia, fuchsie, cibuľovité.

Umiestnenie kvetov na podlahu

Prírodné zelené sa budú cítiť pohodlne na podlahe, ak sú dostatočne vysoké a dostanú požadované množstvo svetla. Veľký, ťažký hrniec spôsobí, že kvet nebude bezpečný, ak sa umiestni na stôl alebo parapet.

Najlepším riešením je umiestniť zariadenie na podlahu pri nákupe dekoratívnych trpasličích stromov, vysokých viníc. S nimi symetricky okolo dverí, môžete pridať symetriu do miestnosti, tvorí skupinu - presunúť časť záhrady do domu.

Umiestnenie rastlín na porast

Kvety s visiacimi vetvami, zakrivené listy kazia, keď sú umiestnené na povrchu parapetu, skrine, políc. Ich dekoratívnosť sa prejavuje len pri použití rôznych nosičov. Závesné kontajnery, podlahové konštrukcie vám umožňujú vytvárať kompozície v ktorejkoľvek časti miestnosti.

Pri výbere možnosti umiestnenia zelene je možné:

 • vo forme miniatúrneho stola na nohe;
 • Stĺpy z dreva, kovu, dymové sklo;
 • držiaky tyčí z kovaného kovu, plastu, dreva;
 • rošty, ktoré pomáhajú rozdeliť miestnosť na zóny.

Umiestnenie kvetov na steny

Stena sa zmení na zelenú zónu, keď je potrebné vytvoriť v miestnosti jasný akcent, ktorý jej dodá individualitu. Ak chcete udržať vlhkosť vzduchu a nie pokaziť povrch, vyberte hlboké nádoby vybavené priestranným zásobníkom.

Kvety v obývacej izbe, ktorých dizajn si vopred naplánujete, musia byť v súlade s povrchom, na ktorý bude umiestnená:

 • Šťavnaté zelené, svetlé kvety budú vyzerať skvele na mäkkých, pastelových povrchoch. Rastliny s pestrými listami, početné svetlé kvety sa stratia na podobnom pozadí, ale na tmavej stene budú vyzerať skvele.
 • Vyhnite sa vzorky s malými listami, ak si vyberiete stenu s malým vzorom ako pozadie. To bude vyzerať skvelé druhy s veľkými, rozľahlé listy.
 • Kombinujte kontrasty, tvary. Prísny vertikálny vzor oživí luxusnú lezeckú rastlinu.

Ako si vybrať izbové rastliny pre domácnosť

Zeleň vám umožní osviežiť interiér, poskytnúť pohodlie domova. Pred nákupom. Stojí za to naplánovať, ktoré rastliny získate, kde budú stáť. Vzhľadom k rôznorodosti druhov, môžete si vybrať možnosť, ktorá bude plne v súlade s interiérom, s dôrazom na jeho individualitu. Napríklad v miestnosti navrhnutej v high-tech štýle budú vzorky s veľkými listami pravidelného tvaru vyzerať skvele. Okrem toho by ste mali dbať na dodržiavanie podmienok v miestnosti.

otáčavý k slnku

Väčšina kvitnúcich rastlín je milujúca. Na nútenie pukov potrebujú dostatočnú úroveň osvetlenia, inak budú kvitnúť menej často, nie tak hojne. Výber možností pre terénne úpravy slnečného okna, stojí za zváženie, kde budúce domáce zvieratá rastú v reálnom prostredí.

Je ľahké určiť druhy milujúce svetlo nielen mäsitými listami alebo prítomnosťou tŕňov. Často majú svetlé, dekoratívne listy, ktorých farba sa skladá z dvoch alebo viacerých farieb. Stojí za zmienku, že umiestnením do hĺbky miestnosti nestratíte zeleného priateľa, ale jeho dekoratívny efekt zmizne.

Plachý z lásky

Vzorky tolerantné voči tieňom je oveľa ťažšie zachytiť, ale v tmavej miestnosti sa ľahko udržiavajú a cítia sa skvele. Popularita vytvárania aranžovania kvetov na stenách, špeciálnych stojanov rastie, takže musíte byť prísnejší pri výbere rastlín, ktoré vydržia navrhované podmienky zadržania, aby zostali dekoráciou interiéru. Majú dostatok osvetlenia, ktoré je zabezpečené umelým osvetlením, sú dokonale zvyknutí na podmienky, ktoré môžu poskytnúť na druhú stranu miestnosti.

exotický

Výber exotických možností, zvážte, odborníci dnes prideliť niekoľko typov exotických prvkov:

 • predátori - ich obsah je nepríjemný, ale môže ovplyvniť každého hosťa;
 • domáce ovocné rastliny - poteší nielen ozdobné, ale aj chutné ovocie;
 • rastliny s veľkými kvetmi - majú vysoký dekoratívny efekt počas kvitnutia;
 • druhov s ozdobnými listami - umožní vám vychutnať si krásu po celý rok.

Zanechajte Svoj Komentár