Pravidlá pre miestnosť v lila tóny

Ak chcete vytvoriť veľkolepý, nezabudnuteľný interiér, ktorý vás poteší a ohromí predstavivosť vašich hostí, skúste vyzdobiť obývaciu izbu v lila farbách. Kombináciou rôznych lila tónov a hraním s ich bohatosťou, môžete vytvoriť interiéry, ktoré sú rôznorodé v štýle a nálade.

V každom prípade bude výber šeříku znamenať, že vaša obývacia izba bude exkluzívna - nie je to často tak, že návrhári sa rozhodnú ponúknuť takúto možnosť svojim zákazníkom, pretože sa to považuje za príliš nezvyčajné a expresívne, a aby sa mohol rozhodnúť o takomto experimente, musí mať dostatočnú odvahu, ako aj netradičné myslenie. Výsledok však stojí za to!

Vlastnosti vnímania farieb

Obývacia izba vo fialovej farbe bude jedinečná - koniec koncov, farba je jedinečná. Odborníci to považujú za sumu bledo fialovej s ružovou alebo modrou. V závislosti od pomeru, v akom sú farby zmiešané, sa získajú rôzne odtiene lila.

Svetlá lila má na nervovom systéme nielen harmonizáciu, ale aj upokojujúci účinok, takže psychológovia odporúčajú používať tieto odtiene pre ľudí, ktorých práca je spojená s veľkou aktivitou, emocionálnym preťažením, ako aj pre tých, ktorých psychika je príliš mobilná.

Lilac je tiež farba intelektuálov - zvyšuje duševné schopnosti, obklopené lila je ľahšie sa sústrediť, ľahšie riešiť vážne problémy, rovnako ako meditovať. Ďalším plusom výberu tejto farby je rozšírenie vášho osobného priestoru.

Konštrukcia lila obývacia izba môže byť vyzdobený v akomkoľvek štýle, to môže byť veľkolepé a prísne, romantické a ženské, vážne a mužné. S pomocou farieb farieb sú interiéry vytvorené v rôznych štýloch, od art deco až po shebbi chic. Lilac je vhodný pre také náročné štýly, ako je súčasnosť, fúzia, moderný, futurizmus, a je jednoducho povinný v proveniencii.

Pomocou svetlých odtieňov lilac riešite aj nasledujúce vnútorné úlohy:

 • priestor sa zvyšuje vizuálne;
 • miestnosť sa stáva svetlejšou;
 • miestnosť sa stáva útulnejšou;
 • interiér nadobúda exkluzívny charakter.

Dôležité: Príliš veľa lila príliš aktívne ovplyvňuje nervový systém, čo môže viesť k psychickej depresii, takže je lepšie použiť túto farbu v nie viac ako jednej alebo dvoch izbách v byte.

Pravidlá registrácie

Pri premýšľaní cez budúcu obývaciu izbu v fialových tónoch by ste mali dodržiavať nasledujúce pravidlá:

Súvaha Dodržujte pomer odtieňov: svetlé farby by mali byť kombinované s tmavými. Napríklad, so svetlými stenami by mal byť nábytok tmavý, aby sa nespájal s pozadím. Ak je odtieň stien tmavý, použite svetlý nábytok a riedené tóny pre textilné interiérové ​​prvky.

Teplota. Skombinujte teplé a studené tóny, aby ste sa vyhli „prehriatiu“ alebo naopak, pocitu chladu a nepohodlia v miestnosti. Ak základný tón cieľa patrí do studenej časti spektrálneho kruhu, pridajte k nemu teplé tóny a naopak.

Kombinácia. Teplé lila odtiene sú perfektne kombinované s farbou prírodného dreva, so všetkými takzvanými neutrálnymi líniami farieb - béžovou, šedou, olivovou, khaki, veľmi svetlou ružovou a zelenou. Je vhodnejšie zvoliť pastelové farby.

Tipy

 • Skúste zdobenie obývacia izba v lila farbu, ak je tvár na juh. V tomto prípade pridajte svetlo fialový tón k lila a okamžite sa objaví pocit mierneho chladu. V prípade, že okná vyzerajú na sever, pridajte teplý ružový odtieň k hlavnému tónu - a obývacia izba sa bude cítiť pohodlnejšie a teplejšie.
 • S pomocou svetlých lila odtieňov, je možné mierne zvýšiť vizuálne aj veľmi malé miestnosti, dať mu objem a vzdušnosť. K tomu je potrebné maľovať ako steny, tak aj strop svetlým lila, a na strope môže byť tón svetlejší o niekoľko stupňov.
 • Mix s lila ďalšie tóny pre nezvyčajné efekty. Pridanie tmavého lila, fialové farby ako prízvuk bude lila interiér slávnostné a aristokratické, svetlomodré tóny sú vhodné pre vytvorenie paláca luxus a glamour atmosféru. Šedá, pridaná do lila, je vhodná na vytváranie eklektických štýlov.

kombinácie

Design lila obývacia izba vyžaduje pridanie ďalších tónov. Zvážte, ktoré farebné kombinácie je potrebné mať na pamäti.

 • Bielu. Lilac sa perfektne kombinuje s čistou bielou farbou, ale v tomto prípade sa situácia môže ukázať ako príliš „studená“. Teplé tóny lila budú vyzerať dobre spolu s teplými bielymi odtieňmi, ako je mliečna čokoláda, slonovina, svetlo béžová, mlieko, smotana.
 • Gray. Vhodné pre strohé a ušľachtilé interiéry. Podlahové krytiny by zároveň mali mať tieň šedej farby v tieni, napríklad pod ním môže byť údený dub alebo laminát, ako aj šedý mramor, žula alebo betón.
 • Zelene. Táto kombinácia sa najčastejšie používa v provensálskych interiéroch. Aby sa však výsledok uspokojil, je potrebné skombinovať tie odtiene, ktoré sa navzájom zhodujú, a kombinovať ich takým spôsobom, že jeden je nasýtený a druhý je pastelový, ako by bol vyhorený. Napríklad vynikajúci pár tvorí jemnú levanduľu a bohaté olivy.
 • Ružová. Tento pár sa najčastejšie používa na vytvorenie očarujúcich interiérov. Napríklad, na pozadí ružových stien dali biely nábytok pokrytý lila tkaniny, kombinovať s dekoratívnymi prvkami striebornej farby a zdobia kamienky.
 • Red. Žiť v lila tóny s pridaním červenej vyzerá veľmi teplo, ale táto aktívna farba by mala byť použitá s mierou. Červené zamatové záclony alebo čalúnenie nábytku vyniknú krásne proti lila pozadia. Namiesto červenej, môžete použiť aktívny fialový tón, ale celkovo by nemali byť viac ako jedna pätina, inak bude atmosféra v miestnosti ťažká.

V dizajne lila obývacej izby je dovolené kombinovať dve pastelové farby, ale v tomto prípade bude potrebné doplniť ich o tretiu, jasnú - v doplnkoch a textíliách. Môže byť aktívna modrá alebo žltá. Kovové prvky vyzerajú dobre na lila pozadí a je potrebné vybrať ich s prihliadnutím na teplotu farby.

Bronzové a zlaté doplnky sú vhodné pre teplé lila tóny, strieborné a platinové farby pre studené farby. Je potrebné pripomenúť, že doslova každý prvok výzdoby obývacej izby v lila farbe môže byť rozhodujúci pre jeho vnímanie. Napríklad zavesením svetlých závesov zo zlatého organza pridáte do miestnosti eleganciu a pôvab.

Najjednoduchší spôsob, ako kombinovať lila s odtieňmi striebra, napríklad pridaním kovového lesku na tkaninu na záclony a výrobu čalúnenia čalúneného nábytku tmavosivej. Interiéry založené na tejto kombinácii môžu byť vyzdobené aj začínajúcim dizajnérom v úlohe, ktorú si môže každý vyskúšať sám.

Zanechajte Svoj Komentár