Posuvné skrine: návrh fasád + 50 fotografických príkladov

Štýl moderných interiérov často zahŕňa použitie posuvných dverí. To vám umožní ušetriť miesto, ktoré nie je "jesť" otvorenie krídla. Myšlienka takéhoto dizajnu na Západe, dizajnéri vzali vlak. Roomy kus nábytku pre skladovanie dostal priestranný názov - šatníková skriňa. Súčasne je univerzálny atribút náhlavnej súpravy upevnený na puzdro alebo je vstavaný a povrchová úprava fasády je rôznorodá. Nábytok vyrobený z materiálov vhodného štýlu je krásny a praktický, preto jeho odrody budeme ďalej zvažovať.

klasifikácia

Vstavané modely sú konštrukčným typom skriniek, majú rozdiely:

 1. Jatočného tela. Konštrukcia tejto voľne stojacej skrinky znamená prítomnosť rámu troch stien, strechy a podlahy. Husté upevnenie týchto prvkov zaručuje stabilitu šatníka a vnútorných políc. K pevnej konštrukcii nie je povolený, výrobca berie do úvahy nuansy usporiadania. Napríklad tyče pre trempely nie sú priamo pripojené k bočným stenám skrine. Pretože neustály pohyb dverí vedie k nepríjemným následkom v podobe padajúcich prvkov. Preto sú priehradky so závesmi vybavené iba medzi policami. Skriňa model je umiestnený buď v rohu alebo pod stenou pre pohodlie majiteľov. Preto prispôsobené rozmery pre konkrétne miesto sa zriedka musia.
 2. Postavený. Dizajn tohto atribútu moderného nábytku sa líši od modelu skrinky v neprítomnosti rámu. Žiadna základňa alebo strecha. Steny samotnej miestnosti sa tiež používajú ako bočné steny. Usporiadanie takého neobvyklého dizajnu závisí vo veľkej miere od usporiadania miestnosti. Vnútorná štruktúra sa vyznačuje väčšou voľnosťou ako v prípade modelov. Pri vychystávaní sa spoliehajte len na osobné priania. Inline vzorky majú svoje klady a zápory. Medzi výhody patria nasledujúce body:
 • Úspora užitočného priestoru. Ak má miestnosť neštandardnú konfiguráciu, potom sa pre vložený výrobok použije nepraktická zóna. Usporiadanie v nevzhľadnom rohu výklenku úspešne skryje problematické usporiadanie. Vďaka použitiu sadrokartónu môže majiteľ podľa svojho uváženia zvýšiť hĺbku takejto skrine;
 • Tuhé upevnenie ventilov a vnútorných prvkov výrobku do rovín je určené na vytvorenie jedinej štruktúry. Následne je možné vstavaný model kresliť v akomkoľvek dekoratívnom štýle. Majitelia sa nemusia obávať, že sa náhlavná súprava nehodí do interiéru, pretože dizajn dverí podobného šatníka závisí len od nich;
 • Pomocou vstavaných skríň je dizajn miestnosti rozdelený na funkčné priestory. Fantasy vám umožní vytvoriť uvažovaný priestor pre akýkoľvek účel. Ak sa hĺbka konštrukcie vyznačuje pôsobivými rozmermi, potom je to aj komora, ktorá sa premení na praktickú šatňu;
 • Ďalšou výhodou zabudovanej odrody je jej exkluzivita. Na rozdiel od nákupu hotového modelu trupu je „zostavený“ individuálne. Dokonale uspokojuje vlastné potreby.

Nevýhodou výrobku je potreba pripraviť miesto. Je to spôsobené tým, že nerovnomerné roviny môžu sťažiť otvorenie ventilov. Aby posuvný mechanizmus slúžil čo najdlhšie, majitelia by sa mali postarať o zosúladenie strán. Na odstránenie skreslenia sa používajú sadrokartónové a podlahové potery.

V závislosti od umiestnenia vstavaných skriniek sú k dispozícii tieto typy nábytku:

 • Vstavaný do výklenku. Populárna možnosť, pretože sa prispôsobuje konfigurácii miestnosti. Používa sa buď prírodný výklenok, alebo nezávisle vybavené sadrokartónové dosky. Kľúčom je presná zhoda veľkosti. Najmenšia nedbanlivosť ohrozuje predčasné zlyhanie posuvného mechanizmu.

Varovanie! Pri použití sadrokartónu je dôležité mať na pamäti, že materiál nemôže odolať tlaku ťažkého krídla. Preto sa odporúča vybaviť len malými konštrukciami.

Tento typ skrine je inštalovaný aj v úzkej chodbe, nehovoriac o priestranných izbách domu.

 • Postavený do rohu. Ultramoderné modely elegantne zdobia priestor. Medzi výhody módnej voľby sa nazýva skrytá dôstojnosť vo forme objemu - viac, ako sa zdá na prvý pohľad. Umiestnenie v rohu umožňuje efektívne využívať priestor miestnosti. Štýlovo vyzerajúce umiestnenie hlbokej skrine v rohu spálne. Uhlová konštrukcia v štvorcovej chodbe tiež vyzerá harmonicky. Prináša estetický nesúlad s dekorom, ktorý formuje vnímanie hosťa. Plnenie týchto modelov skríň je rôznorodé, rovnako ako dizajn fasády. Napríklad dvere s polomerom sú atraktívnym príkladom vonkajšej fasády.
 • Zapustené po celej stene. Postupne získava popularita možnosti usporiadania zahŕňa využitie celej dĺžky roviny bez okenných otvorov. Takáto šatníková skriňa sa považuje za úpravu prvej verzie, s jediným rozdielom, že vyzerá ťažkopádne. Veľké stavby sú určené na uloženie rôznych vecí, takže by mali byť umiestnené v priestranných izbách. Takýto priestor je zvyčajne dlhá chodba alebo úzka chodba. Vzhľadom k tomu, že šírka výrobku je pomerne veľká, na materiál sa kladú zvýšené nároky. Upevňovacie vedenia musia byť pripravené na značnú hmotnosť dverí. Aby sa zdôraznila kvalita vložených modelov, návrhári odporúčajú použitie objasnených typov fasád. Ideálna možnosť je zrkadlová úprava, ktorá opticky zväčšuje priestor tej istej chodby.
Vnútorná štruktúra

Napriek všeobecnej podobnosti s obyčajnými položkami nábytku, vnútorná štruktúra vstavaných modelov má množstvo zaujímavých vlastností. Môžete pomenovať nasledujúce body:

 • Spôsob montáže;
 • Mnoho rôznych prvkov bez obvyklých detailov;
 • Otvorené police, atď.

Modulárny typ políc umožňuje ich usporiadanie podľa vlastného uváženia. Okrem dokončenia exteriérovej fasády sa dizajnéri tiež snažia podľa potreby ozdobiť zásuvky. V závislosti na preferenciách majiteľov je možné umiestniť aj domáce spotrebiče. Módnym trendom je umiestnenie tenkého televízora alebo audio systému za posuvnými dverami. Takéto inovácie do značnej miery závisia od parametrov steny a účelu skrine. Ak to finančné zdroje dovolia, vlastník môže poskytnúť miesto pre rôzne veci.

Veľmi dôležité. Pred inštaláciou zabudovaného modelu je dôležité vopred spočítať všetky rozmery tak, aby vnútorné usporiadanie zodpovedalo zamýšľanému zaťaženiu.

V prípravnej fáze je tiež žiaduce určiť počet vnútorných prvkov. To bude určovať náklady, pretože existuje priamo úmerný vzťah. Medzi odporúčaniami profesionálov môžete zvýrazniť šatníkový priestor určitých vecí. Napríklad obsah spodnej bielizne a kuchynského textilu je vhodný na spodných policiach, ktoré sa vyznačujú svojou šírkou. Zasúvacie systémy sa často používajú pre spodnú bielizeň. Ale pre atribúty bežného nosenia sú tyče s trempelmi vhodnejšie. Horné police je možné ošetrovať dvoma spôsobmi: buď na uloženie klobúkov a rukavíc, alebo na uloženie cestovných tašiek.
Materiály na fasádne skrine

Vďaka použitiu rôznych materiálov pre fasádu vyzerajú moderné modely skríň mimoriadne štýlovo. Objemné dizajny dokonale zapadajú do každého interiéru, či už ide o škandinávsky minimalizmus alebo elegantnú klasiku. Zážitok z dizajnu zároveň musí nevyhnutne brať do úvahy funkčný účel izieb. Vzhľadom k tomu, že aj najluxusnejší zrkadlový exteriér skrine sa rýchlo stane nepoužiteľným pri umiestnení v detskej izbe. Podobne možno povedať o absurdnosti umiestnenia veľkého produktu do malej miestnosti. Je dôležité dbať na spoľahlivosť montáže. Zvážte každú možnosť:

 • drevotriesková doska

Populárna možnosť výroby výrobkov je použitie drevotrieskových dosiek. Dostatočne trvanlivý materiál sa vyznačuje finančnými nákladmi, nenáročnou starostlivosťou a prírodným pôvodom. Na napodobnenie štruktúry skutočného stromu sú stavebné prvky pokryté špeciálnym lakom. Bohatosť odtieňov je doplnená zvýšením trvanlivosti materiálu. Jedinou nevýhodou konzervatívnej technológie je nemožnosť vytvorenia nádherného drevotrieskového dekoru.

 • MDF

Mnohé z nich priťahuje ekologická čistota a plasticita materiálu. Napriek všeobecnej podobnosti s drevotrieskovými doskami sa tu lepenie malých triesok dosahuje skôr parafínom ako formaldehydom. Mäkkosť látky tiež určuje lásku dizajnérov, ktorí uprednostňujú prácu s poddajným materiálom. Majú možnosť vytvoriť akúkoľvek formu návrhu skrine. Povrchová úprava môže byť lesklá aj matná.

 • Zrkadlo

Dokončenie fasády zrkadlom je o niečo drahšie ako obe predchádzajúce verzie. Má však rad výhod, ktoré sa nemôžu pochváliť MDF a drevotrieskovými doskami. To je všestrannosť dekor, ktorý umožňuje, aby sa zmestili zrkadlový šatník v akomkoľvek štýle interiéru, a zvýšenie vizuálneho priestoru. Pomocou zrkadlových lietadiel môžete miestnosť nasýtiť aj denným svetlom. Najčastejšie sa táto možnosť používa na navrhovanie úzkych chodieb s cieľom vizuálne rozšíriť priestor pomocou odrazu. Okrem toho to nikdy nebolí obdivovať sa v zrkadle pred odchodom z domu. Na ochranu pred rôznymi deformáciami je zrkadlo pokryté špeciálnym filmom s hrúbkou niekoľkých mm.

 • Prírodné drevo

Luxus prírodného materiálu je priaznivo zdôraznený dekoratívnymi rezbami. Drahé faktúry môžu byť tiež krásne zdobené štuky. Spoľahlivosť tejto možnosti spočíva v samotnom prístupe k stromu. Teplo a pohodlie, ktoré tento klasický materiál dáva, nemožno porovnávať s ničím iným. Preto je výzdoba miestnosti so šatníkovou skriňou z prírodného dreva často vyrábaná v aristokratickom štýle. Zvyčajne je to spálňa alebo obývacia izba. Tieto izby sú zriedka zariadené v minimalistickom alebo high-tech štýle. Pre strom sú oveľa vhodnejšie upokojujúce farby interiéru.

 • lakomý

Praktickejšie v porovnaní so zrkadlom vyzerá ako použitie matného skla. Jeho priesvitný povrch umožňuje približne reprezentovať, kde sa nachádza potrebná vec. Skryje však podrobnosti o obsahu. Skôr nenáročný materiál sa ľahko čistí. Používa sa v malých miestnostiach, pretože je schopný vizuálne zväčšiť priestor. Avšak pre použitie na chodbe je lepšie použiť zrkadlo. Lacomat je ponechaný na milosť a nemilosť obývacej izby alebo útulnej spálne. Vonkajší dizajn materiálu sa vyznačuje absenciou chytľavej palety farieb.

 • lakobelu

Ďalšou možnosťou použitia skla v interiéri domu je nepriehľadný lacobel. Názov materiálu hovorí sám za seba, ako to znamená lakovanie. Pretože vrstva laku môže mať akúkoľvek farbu, majitelia môžu ľahko zadať výrobok v súlade so štýlom. Vynikajúce povrchové úpravy vyzerajú dobre v modernom interiéri s minimalistickým dekorom.

 • ratan

Ak chcete vytvoriť pokojnú atmosféru v miestnosti, môžete použiť ekologický materiál. Ratan má veľa výhod, ktoré priťahujú väčšinu prívržencov útulnej atmosféry. Vyzerá perfektne v štýle country hudby. Odolný materiál nevyžaduje špeciálnu starostlivosť, pričom si zachováva všetky svoje vlastnosti po celé desaťročia.

 • bambus

Jeho použitie má mnoho podobností s predchádzajúcou verziou. Ekologický dizajn miestnosti s bambusovou skriňou však poskytuje majiteľom viac možností dekorácie. Ľahko sa hodí do rustikálneho štýlu miestnosti a do moderného dizajnu s etnickými motívmi. Neobvyklá fasáda je pripevnená na drevotrieskové dosky spolu s tkaninovými pásmi. V rovnakej dobe, náklady na tieto modely súpravy nábytku je celkom rozpočet, takže si každý môže dovoliť.

 • plastický

Moderný plast je tiež označovaný ako lacné možnosti dokončenia krídla. Praktický materiál sa vyznačuje svojou plasticitou a rozmanitosťou sortimentu. Široká paleta farieb je doplnená o schopnosť vyrobiť plastickú priesvitnosť. V závislosti od celkového dizajnu interiéru môže byť farba lesklá alebo matná. Moderný dizajn využíva plast na dekoráciu minimalistického interiéru s futuristickými motívmi. Na rozdiel od predsudkov, spoľahlivý materiál nevyzerá lacno.

 • decoracryl

Harmonická kombinácia syntetických a prírodných zložiek zahŕňa použitie akrylových panelov v kombinácii s rovnakým bambusom, zelenými listami alebo dokonca mušľami. Dekoratívne prvky sú upevnené na matnom alebo priehľadnom povrchu a vždy priťahujú pozornosť. Takáto skriňa často produkujú na objednávku, pretože náklady na niekoľko uhryznutí. Neobvyklý štýl fasády však pôsobí na hostí, ak sa nábytok nachádza v hale.

 • koža

Zaujímavou možnosťou na dokončenie ventilov je koža. Vďaka použitiu prírodného alebo umelého materiálu majú dvere skrine pevný a drahý vzhľad. Vynikajúca fasáda môže trvať veľmi dlho. Zvyčajne sa používa na vybavenie kancelárií a knižníc. Často môžete nájsť kombináciu kože s kovom alebo sklom.

Varovanie! Ak chcete vytvoriť jedinečný dizajn miestnosti, pozrite sa na modernú technológiu výroby fasády. Po starostlivom plánovaní individuálnej objednávky si majitelia vyberú vitrážové okná, foto fasády alebo pieskovacie techniky. Drahé možnosti dokážu zdôrazniť estetickú chuť.

 • Okno z farebného skla

Takáto fasáda je nielen štýlová, ale aj drahá. Jeho výhodou je aj to, že sa ľahko hodí do klasického aj moderného štýlu interiéru. Vitrážové okná sa často používajú pre šatníky umiestnené v preplnených miestnostiach. Krásny dizajn obohacuje atmosféru živosťou svojich odrazov a farieb. Dodáva dekor oškvarenej exkluzivity.

 • Pieskovacie zariadenia

Zahŕňa to kreslenie obrazu za určitých podmienok. Rieka piesok tvorí diskrétny dizajn pod veľkým tlakom. Vďaka použitiu špeciálnych nástrojov je komplexné zariadenie drahé. Ale takýto nábytok sa ľahko zmestí do interiéru domu.

 • Foto fasáda

Použitie technológie tlače fotografií umožňuje majiteľom šatníkov vytvoriť vo svojom dome jedinečný dekor. Používa sa akákoľvek fotografia za predpokladu, že fasáda šatníka je kombinovaná s farebnou paletou zvyšných častí nábytku. Napríklad pre malú miestnosť by ste nemali používať veľké okrasné vzory na dverách. Je lepšie vytvoriť diskrétny minimalistický dizajn pomocou panoramatických výkresov. Matte rodinné zábery budú ideálne vyzerať na nábytok v spálni.

Dizajnové možnosti skríň pre rôzne miestnosti

Tu uvádzame odporúčania odborníkov na usporiadanie niektorých miestností v dome.

Dizajn chodby

Pre túto miestnosť vyzdvihnúť najviac priestranný produkt. Vďaka kompaktným rozmerom je skriňa schopná vizuálne zväčšiť sálu. Postačuje vybaviť stručnú fasádu diskrétnym zrkadlom. Dizajn je v súlade s funkčným účelom slúchadiel. Ak sa chodba vyznačuje veľkými rozmermi, odporúča sa vyrobiť celú stenu. Lepšie prispôsobenie zabudovanému modelu.
Dizajn obývacej izby

Vo veľkej miestnosti sa kladie dôraz na estetiku. Čím atraktívnejšia je fasáda skrine, tým elegantnejšia je atmosféra v dome. Priestranný produkt vyzerá perfektne s pieskovaním. Ak v hale prevláda klasický štýl interiéru, potom má zmysel kupovať prírodné drevo. Masívny výrobok sa ľahko kombinuje s pokojnými farbami klasiky. Pre minimalistický štýl je lepšie použiť zrkadlové alebo plastové fasády. Pre usporiadanie v rustikálnom štýle by mali uprednostňovať ratan alebo bambus. Ale drevotrieskové dosky alebo MDF je lepšie ponechať na iné miestnosti, pretože pre obývaciu izbu tieto materiály nie sú dosť drahé.
Spálňový dizajn

Ak chcete ozdobiť spálňu krásnym šatníkom, musíte sa postarať o správne umiestnenie výrobku. Inštalácia uhlového modelu zabudovaného typu umožní hostiteľke vytvoriť si vlastný osobný budoár. Декоративное украшение створок при этом может быть любым. Допустимо применение как лакобеля, так и фотофасада. Последний привлекает тем, что присутствие в приватном пространстве теплых, семейных фотографий поднимает настроение их обладателям.Ako dekor pre spálňu však môže slúžiť aj plastová skriňa. Neexistujú žiadne obmedzenia. Všetko podľa uváženia vlastníkov.
záver

Rôzne modely a konfigurácie moderných skríň umožňujú vlastníkom vytvoriť jedinečný dekor vo svojom dome. Priestranné výrobky s atraktívnymi fasádami vykonávajú niekoľko funkcií naraz.

Zanechajte Svoj Komentár