Drevené obklady v kúpeľni: dizajn, typy, kombinácie, farby, obklady a možnosti usporiadania

Dlaždice pod drevom v kúpeľni sú vďaka jedinečnosti textúry a farebnej škály prírodných materiálov jedinečným alternatívnym riešením pre realizáciu rôznych dizajnérskych nápadov, a to aj napriek náročným prevádzkovým podmienkam.

Vlastnosti registrácie pod dlaždice stromu

Nuance zdobenia kúpeľne:

  • Aby boli podlahy obzvlášť spoľahlivé, je lepšie zvoliť si trvanlivejšie výrobky, ktoré majú matný povrch. V prípade keramiky by mala mať vysokú odolnosť voči vlhkosti a protišmykové.
  • Pri výbere injektážnej malty nemusí byť jej farba kombinovaná s tónom dlaždice. Kontrastné švy budú ďalej zdôrazňovať vzhľad povrchovej úpravy a dodávajú jej výnimočnosť.
  • V dizajne pre malú kúpeľňu by mali byť použité v jasných farbách, napríklad, jaseň, javor alebo bielený dub s takmer nepostrehnuteľným reliéfom. Ukazuje sa teda, že do vizuálneho priestoru sa pridáva priestor.

Ktoré dlaždice je lepšie vybrať si do kúpeľne?

Niekoľko typov povrchových úprav dlaždíc:

  • Keramické (dlaždice). Vo svojej výrobe s použitím prírodných materiálov, ako je hlinka a piesok s pridaním špeciálnych komponentov, ktoré zlepšujú štruktúru. Neglazovaná a glazovaná dlažba, ktorá sa vyznačuje dlhšou prevádzkovou dobou, trvanlivosťou, odolnosťou voči UV žiareniu a teplotným zmenám.
  • Porcelánový kameninový tovar. Môže ideálne napodobňovať všetky druhy dreva a je dostatočne trvanlivý a odolný voči nízkym teplotám. Biely íl a piesok s prírodnými farbivami sú súčasťou porcelánového kameniva.
  • Kvartsvinilovaya. Hlavnou zložkou takýchto dlaždíc je kremenný piesok s prídavkom rôznych nečistôt. Doska má určitú pružnosť a vysoký komfort, pretože je dosť teplá.

Na fotografii je keramická dlažba s tmavým odtieňom v interiéri kúpeľne.

Čo môže byť v kúpeľni kachľové?

Najobľúbenejšie možnosti dizajnu.

Obklady pod stromom

Stenová dlažba imitujúca potlač dreva, faktúru a razenie, vďaka ľahkej starostlivosti a krásnemu vzhľadu, je dokonale vhodná na realizáciu najrôznejších dizajnérskych nápadov.

Na fotografii je kúpeľňa so stenou obloženou drevenými obkladačkami.

Na podlahe

Pre dokončenie podlahy by najlepšou voľbou bol trvanlivý porcelán. Vzhľadom k obdĺžnikovému tvaru a reliéfnej štruktúre sa nelíši od prírodného dreva a pripomína dosku parketových podláh.

Foto steny a podlahy kachľové drevo tmavo hnedá v interiéri kúpeľne.

Stolová doska

Dlažba slinku obloženie alebo mozaika s realistickou imitáciou, vám umožní dať do pultu umývadlo estetický a veľmi elegantný vzhľad.

Sprchová kabína

V dizajne sprchy aplikujte lesklý alebo matný povrch, čo vám umožní vytvoriť malú saunu v kúpeľni. Pre paletu sa často používajú obdĺžnikové dlaždice, ktoré napodobňujú podlahovú dosku.

Kúpeľňa obrazovky

Kúpeľňová zástena je ozdobená pomocou tmavej povrchovej úpravy s imitáciou tropických drevín a svetlomety sa používajú na vytvorenie teplejšej atmosféry v miestnosti. Takéto výrobky vďaka nerozoznateľnej prírodnej štruktúre sa stanú veľkolepým vnútorným prvkom, ktorý priťahuje pohľady na seba.

strop

Vďaka tejto stropnej povrchovej úprave sa dlhodobo zachová estetika kúpeľne. Napríklad najčastejšie sa používa glazovaná keramika, ktorá má špeciálnu ochrannú vrstvu, sa nebojí vlhkosti a horúcej pary.

Na fotografii je strop kúpeľne zdobený svetlým drevom.

Rozloženie dlaždíc s imitáciou dreva

Existuje mnoho druhov obkladov, medzi ktorými je obzvlášť pozoruhodné usporiadanie sleďov, čo naznačuje použitie jednej, dvoch alebo troch úzkych dlaždíc, ako aj možnosť kombinovať niekoľko výrobkov s rôznou textúrou dreva alebo odtieňom.

Usporiadanie na diagonále nielen harmonizuje situáciu a dáva interiéru štýlu a jedinečnosti, ale aj vizuálne rozširuje priestor, a ktorým sa prasa s prasa je veľmi zaujímavá a originálna možnosť, s ktorou sa môžete dostať preč od tradičného dizajnu kúpeľne.

Na fotografii je viacfarebná dlažba na drevo s rozložením vianočného stromu uhlopriečne na podlahe v kúpeľni.

Farba dlaždíc s textúrou dreva, béžovej, wenge

Obzvlášť obľúbená je dyhovaná dlažba pod stromom v hnedých a béžových tónoch. Tiež povrch môže mať odtiene exotických vzácnych drevín, ako je wenge, mahagón alebo ružové drevo, ktoré sú vhodnejšie v priestranných kúpeľniach.

Pri použití výrobkov bielej alebo sivej farby je dizajn miestnosti naplnený špeciálnou výraznosťou, estetickou stručnosťou a eleganciou.

Na fotografii sú steny a podlaha v kúpeľni konfrontované so sivými drevenými dlaždicami.

Foto dlažba v interiéri toalety

Vďaka správnemu a čistému dizajnu povrchov získava interiér toalety nielen elegantný, ale aj pozornejší vzhľad. Dýhovanie dreva je praktickým riešením, je ľahké sa oň starať a umožňuje vám obdariť atmosféru domácou útulnosťou, komfortom a zároveň leskom a rešpektom.

Na fotografii je znázornený interiér kúpeľne, zdobený obkladom stien a dlaždíc s imitáciou dreva.

Pomocou materiálu dlaždíc môžete tiež vizuálne upraviť rozmery malého a úzkeho WC, napríklad použiť podlahový povrch s uhlopriečnym usporiadaním alebo použiť obdĺžnikové obklady stien uložené v horizontálnom alebo vertikálnom smere.

Čo môže byť kombinované dlaždice drevo?

Dlaždice pod drevom, v súlade s rôznymi povrchovými materiálmi, ako je plast, tapeta, kov, tehla, betón, prírodný kameň, mramor alebo obyčajná dlažba.

Na fotografii, kombinácia dlaždice drevené dyhy s betónovým povrchom v interiéri kúpeľne.

Kombinácia drevenej dyhy s mramorom je možnosťou výhry, ktorá vám umožní vytvoriť elegantný, luxusný a ušľachtilý dizajn. Keď kombinujete tieto výrobky, ktoré napodobňujú drevo s obyčajnými obkladačkami, ukáže sa, že tvoria viac zdržanlivý interiér a pohodlné miesto relaxácie.

Drevené dlaždice dizajn nápady v interiéri miestnosti

Ak chcete dať interiéru kúpeľne pokojný vzhľad, použite matný povrch, ktorý je dokonalým neutrálnym pozadím. Okrem toho je to menej nápadné kvapky vody, čo ho robí praktickým. Pri vytváraní výraznejšieho dizajnu používajte výrobky s lesklým leskom alebo keramikou s dekorom.

Na fotografii je kúpeľňa so svetlými dlaždicami s imitáciou starého dreva na stenu.

Dýha pre starý strom s potlačou alebo skutočným textúrovaným konvexným povrchom nepochybne pritiahne pozornosť a dodá celej atmosfére určitú sofistikovanosť.

Príklady kúpeľňového dizajnu v rôznych štýloch

Takýto dizajn s imitáciou drevín bude vhodný pre eko-dizajn alebo interiéry v africkom, orientálnom a etnickom štýle.

Vo fotografii dlaždice čelia steny a pódium v ​​interiéri kúpeľne, vyrobené v ekologickom štýle.

Aj tento konečný vzhľad sa často nachádza v kúpeľniach, vyrobených v škandinávskom, klasickom a modernom smere, alebo sa používa na premenu kúpeľne na vidiecky kúpeľ v vidieckom štýle.

Fotogaléria

Dlaždice pod stromom, vďaka luxusnému prírodnému dizajnu, vám umožňujú vytvoriť v kúpeľni nádherný kontrast s inými prvkami interiéru a vytvoriť skutočne štýlový a veľmi efektívny dizajn.

Zanechajte Svoj Komentár