Návrh kúpeľne v panelovom dome: funkcie a možnosti

Ak chcete urobiť úspešný kúpeľňový dizajn v panelovom dome, znamená to, že sa do neho zmestí všetko, čo je potrebné pre pohodlný rodinný život. V panelových domoch spravidla nie sú kombinované miestnosti pre toalety a vaňu, ale aj v prípade, že sa deliaca priečka medzi nimi demontuje počas procesu renovácie, celková plocha bude stále dosť skromná.

Potrebné vybavenie kúpeľne

 • sprchovací kút (alternatíva kúpeľa);
 • práčka;
 • WC misa;
 • vyhrievané vešiaky na uteráky;
 • kôš na bielizeň.

Úplne rozsiahly zoznam, realizácia takejto úlohy sa môže zdať zložitá, ak program nie je len o všetkých vyššie uvedených, ale aj o dokonalejšom dizajne kúpeľne. Aj keď je to možné, ak sa k veci dôkladne a kreatívne pristupujete súčasne.

Šetrite miesto

Prvý krok - zbúranie priečky.

Pre úspešné prispôsobenie sa potrebným prvkom, pri zachovaní estetiky, je lepšie zničiť priečku medzi WC / kúpeľňou. Tradične, v panelovom dome idú tehlové pol hrubé tehly, a nie je tam žiadna taká stena nesúca takúto stenu. Z tohto záveru vyplýva, že väčšina prípadov neznamená, že technický súpis tohto projektu by mal schváliť úrad.
Odstránime oddiel, takže dostanete izbu, aj keď malú, ale vhodnú na usporiadanie. A s využitím kreatívneho prístupu, určitého percenta vynaliezavosti, je skutočne možné postaviť skutočný päťhviezdičkový kúpeľ z tohto nebytového námestia.

Druhý krok - múdro zavrite okno do kuchyne

Konštrukcia zrekonštruovanej toalety neznamená okno do kuchyne, predtým používané na ventiláciu a dodatočné osvetlenie. Predtým to vyzeralo veľmi smiešne, ale teraz to vôbec nie je miesto. Ale tento otvor, ak je riadne uzavretý z kuchyne, môže slúžiť ako vynikajúci malý výklenok pre všetky druhy trubíc, pohárov a ďalších potrebných kozmetických momentov. Práčka je miesto, kde sa práve pod výklenkom.

Dajte základné inštalatérske práce v rohoch

Prvý krok - vyhodiť starú kúpeľňu. Ak nechcete úplne opustiť kúpeľňu, je lepšie vybaviť rohovú verziu hlbokým umývadlom, ktoré bude zároveň slúžiť ako sprcha a malá kúpeľňa.

Druhý krok - zmeňte toaletu. Druhý roh, z tej istej steny, s ktorou je inštalovaný sprchový kút, má byť vybavený WC. S najväčšou pravdepodobnosťou je to opačná stena k vchodu. Ak je základná inštalácia umiestnená takhle, bude to trochu problematické s kanalizáciou.
Pokiaľ ide o toaletný model, teraz sú tu rohové modely, ktoré zaberajú málo miesta. A tam je - s drezom, kde voda po umytí rúk ide do nádrže. Toto je ekonomická možnosť, ale často budete musieť vyčistiť odtokovú nádrž uvedeného typu.
Nad toaletou sú police vo forme výklenku. Takéto regály si môžete vyrobiť sami a môžete si ich objednať u majstra.

Pozor, to je tradične mokrá miestnosť, v ktorej plesne, škodlivé huby radi rastú a rozvíjajú sa. Usporiadanie vetrania.

Vyhrievané vešiaky na uteráky

Tretí roh, naproti šikmej línii toalety, môže byť vybavený buď pre toaletný stolík, alebo pre obrovskú vyhrievanú vežu na uteráky na celej stene. Záleží však na potrebách rodiny.
Pod cievku nastavte drez. Niektorí to odmietajú, ale márne. V priebehu času sa nedostatok tohto prvku pociťuje veľmi silno.
Pod cievkou na vrchu umývadla môžete vytvoriť pevný zrkadlový povrch - vyzerá to zaujímavo. Cievky sú dvoch typov:

 • Vodné cievky;
 • elektrické cievky.

Vodovodné potrubie pracuje nepretržite, keď je zapnutá teplá voda, ale elektrická začne pracovať, keď je pripojená k sieti a je mu pridelený príslušný príkaz. Preto je táto možnosť ekonomickejšia. Čo sa týka estetiky, vodné špirály môžu byť neštandardné, a ak sú objednané pre individuálnu kresbu, pridávajú exotiku - dizajn bude nezvyčajný.
Existuje aj iný typ - kombinovaný serpentín, ktorý môže pracovať na elektrine a teplej vode.

Keramické dlaždice

Interiérový dizajn kúpeľne v panelovom dome je nielen výberom kvalitnej sanitárnej keramiky a jej múdreho umiestnenia, ale aj výberom dobrej dlažby. Dobrý nie je nevyhnutne drahý, ale skôr vhodný. Kúpeľňový dizajn je kreatívna práca. Doska slúži pre majstra, ako aj pre umelcov - správna voľba textúry a farebnej palety bude kľúčom k najzaujímavejšiemu výsledku.


Teraz trh ponúka veľa európskych a domácich. Európan má tri typy: červené, modré a zelené. Stupeň protisklznosti zodpovedá číslu. Červená je považovaná za najlepšiu a zelenú - tretiu triedu. To nehovorí, hovoria, dlaždice je zlá, to má len viac šancí na sklzu.
Ale presklené dvojité streľby na podlahu nie sú vhodné - toto je nástenná možnosť. Ak chcete ušetriť peniaze, môžete preskočiť miesta za sprchovým kútom, ale zakrytím hydroizoláciou, pretože holý betónový poter je nádhernou pôdou pre rast huby.

Betónový poter, ktorý je vyrobený pod dlaždice, by mal byť ošetrený protiplesňovou zmesou!

V panelovom dome, ktorý stál viac ako desať rokov, je veľa škodcov, ktorí klíčia bezprostredne po viac alebo menej priaznivých podmienkach, takže antifungálna liečba kúpeľní a toaliet je rovnako dôležitá ako včasná výmena iných prvkov výlučkov.

Vizuálne zväčšte priestor

Kúpeľňa v panelovom dome je pomerne malá, aj keď všetky prvky zapadajú správne, nebude vyzerať voľne. Ale je tu cesta von! Zrkadlá a LED diódy. Akékoľvek výklenok bude vyzerať zaujímavejšie, ak to vyjde vybaviť LED osvetlením. Šetri elektrickú energiu (také žiarovky berú minusku energie) a zároveň vytvárajú ilúziu priestoru. A ak je zadná stena výklenkov, aby sa zrkadlo, dostanete účinok jasný tunel.
Všeobecne platí, že biela farba je prioritou pre malé miestnosti. Ale nie v čistej forme. Ak sú steny čisto svetlé a podlaha s niekoľkými tónmi je tmavšia a rozptýlená iným tmavším odtieňom - ​​ide o ideálnu možnosť interiéru.


Veľmi pekný vzhľad škvrny farby, v ktorej sa základné inštalatérske práce. Napríklad oceľová sprcha. Interspersing svetlá dlažba by mala byť vykonaná rovnako. Vyzerá to skvele.
Panely sú lepšie ako radikálne odlišná farba - jasná hrana malej miestnosti spôsobí, že táto nevýhoda bude ešte výraznejšia. Získajte akýsi rám.
Zlé vizuálne oddelené zóny. Napríklad položte steny a podlahu v blízkosti toalety s malou štvorcovou mozaikou. Áno, nie je to rozpočet, ale oprava sa nerobí dva roky.

Kúpeľňový dizajn - 10 krokových bodov

Každý prvok kúpeľne by mal byť v súlade s ostatnými - to je jediný spôsob, ako udržať slušný vzhľad s citeľným nedostatkom štvorcov. Dokonca aj keď všetky inštalácie a zariadenia budú úspešne umiestnené v rohoch a skladovacie police vo forme vrstvy, ktorá nezaberá veľa miesta, výsledok bez počiatočného projektu s postupným rozdeľovaním nebude stále dokonalý.
Každý centimeter je tu dôležitý a existuje riziko, že ak nedodržíte štandardy pre kreslenie, jednoducho nemôžete vyhovieť všetkému, čo je potrebné, takže by ste mali postupovať podľa každého kroku:

 1. Stenu medzi WC / kúpeľňou strhávame.
 2. Výkres realizujeme s rozložením každého centimetra po meraní výslednej plochy.
 3. Zničíme všetky staré rúry, prinášame nové.
 4. Prepracujeme elektroinštaláciu vrátane inštalácie reflektorov.
 5. Spracujeme každý milimeter antifungálnym liekom.
 6. Distribuujeme základné inštalatérske práce - sprchovací kút, WC, umývadlo.
 7. Rozkladáme dlažbu, predspracovaním stien opäť protiplesňové činidlo.
 8. Nechajte dosku vyschnúť.
 9. Inštalujeme základné inštalatérske práce.
 10. Vyrábame drobné dekoratívne predmety.

V priemere to bude trvať dva týždne až jeden a pol mesiaca, kým sa opraví kúpeľňa v panelovom byte so samostatnou kúpeľňou s deliacou stenou. Ale s plánovaným výpočtom je to realizovateľná úloha, takže najzložitejšia konštrukcia kúpeľne ožíva, stačí ju začať.

Zanechajte Svoj Komentár