Kombinácia farieb v interiéri kuchyne - 50 príkladov na fotografii

V dizajne kuchynského priestoru potrebujete kompetentnú kombináciu farieb v interiéri kuchyne, optimálne zmiešané z hľadiska estetiky, použitia kontrastov, všetkých druhov akcentov, poltónov. Nie okamžite vyzdvihnúť svoje obľúbené farby pre kuchyňu miestnosti, je dôležité dodržiavať opatrenia, nezabudnite na pravidlo zlatého priemeru. Všetko najlepšie, svetlé, kontrastné, brilantné by mali byť optimálne vyvážené. A ak máte veľkú túžbu premýšľať vo vašej kuchyni, povedzme červenú, komplementárne tóny by mali byť vypočítané tak správne, ako je to možné pre lepšie vizuálne vnímanie.

Primárne farby

Je dôležité pochopiť, že existuje iba 5 hlavných tzv.

 • biela;
 • čierna;
 • red;
 • žltá;
 • Modro.

Ale deriváty z nich, vo farebnom kolese, je veľa, vďaka miešaniu môžete získať takmer akúkoľvek farbu, studenú alebo teplú, naopak. Len modrá dáva dizajnérom pár desiatok úžasných poltónov. Farba môže byť vysvetlená nielen z fyzickej stránky, ale z psychológie. Všimli ste si niekedy, že toto alebo ten tón vás robí šťastnými, zatiaľ čo druhý je smútok.

Farebná veda, veda, štúdium farieb, jej vlastnosti pomáhajú vytvárať správny vzťah, atmosféru doma. Všetci dizajnéri o tom vedia, užívajú a ponúkajú svoju najlepšiu prácu. Určite budeme diskutovať o takých zaujímavých vlastnostiach farebných schém s príkladmi ich kombinácií, ktoré sú v kuchyni prijateľné a ktoré z nich je najlepšie sa vyhnúť.

Výber farieb v interiéri kuchyne

Skôr ako začnete reorganizovať svoju kuchyňu, určite farebnú schému. Hlavná by nemala byť okázalá, kontrastná farba, je primárne plná rýchlej únavy, keď v priestore, najlepšie mäkké pastelové farby.

Dokonca aj slnečno žltá, hlboko nasýtená zelená, ušľachtilá káva alebo terakota budú vyzerať organicky, štýlovo, ale len v matnej verzii. Ale akcenty, len jeden alebo dva, môžu byť jasné, nápadné, pretože do interiéru pridávajú takzvanú chuť, dokončenie obrazu, štýl. Ak chcete vytvoriť svoj sen domov, postupujte podľa určitých pravidiel.

Zelené a béžové odtiene

Táto kombinácia farieb, ako je béžová a zelená, je skvelou voľbou pre tých, ktorí chcú vidieť svoju kuchynskú mäkkosť. Obyvatelia mesta, s šialeným rytmom práce, neustálym stresom, sa musia len ponoriť do „zelenej“ atmosféry. Upokojujúci, harmonický, pomáha relaxovať, oddychovať nielen morálne, ale aj fyzicky.

Uznáva sa, že zelená farba má priaznivý účinok na orgány videnia, zmierňuje únavu. Aj keď stojí za to zvážiť, že rovnaká zelená farba má veľký počet odtieňov, a možno aj teplých i studených. Napríklad, bohaté zelené alebo hlboké smaragdovo zelené by nemali byť použité na výzdobu stien v malej miestnosti.

Lepšie dávať prednosť pastelové pistácie, viac jemne béžová, čo je vhodnejšie použiť v nábytku farebné schémy pomôže mierne znížiť váhu rozmerových objektov. Svetlá kuchynská súprava vyzerá vhodne z hľadiska ergonómie sú najvhodnejšie pre stredné a malé priestory.

Akcenty pre interiér, čo si vybrať

Kombinácia s bielou, pomáha obnoviť vzhľad bytu. Pomocou bielej sa nemôžete báť preháňať, bude to vhodné pre textilnú výzdobu, dizajn kuchynskej linky, zásteru. Dokonca aj veľké prvky, dekoratívne panely, keramika s lesklým efektom, skvelá príležitosť vytvoriť štýlový obraz, zrkadlo, reflexné povrchy - to je vizuálne zvýšenie užitočnej plochy kuchyne.


Sunny žltá, jedna z najpozitívnejších nálad, posilní váš kuchynský interiér na jasný ostrov v dome, ale nezabudnite na toto opatrenie pri použití akcentov. Žlté podtóny sa môžu použiť v odtlačkoch, kresbách dekorácie stien, v malých množstvách.

Mäkká hnedá ako akcentová možnosť, ale aj vo forme drevených náterov, s najväčšou pravdepodobnosťou najkompetentnejšie farebné riešenie, najmä pre tých, ktorí chcú získať mäkký, domáci kútik. Teplo a útulnosť sú dané textúrou stromu, ktorý má takýto účinok.

Sivá a jej kombinácia s inými odtieňmi

Ak vidíte svoju kuchyňu v prísnom, studenom hi-tech štýle, potom budete čeliť otázke, aký odtieň šedej v interiéri kuchyne, pretože je hlavným pozadím tohto štýlu. Šedý tón sa zdá byť pre mnohých tupý a nudný, nie je to za nič, že šedivosť každodenného života je porovnávaná so smútkom a spomína tento poltón. Preto je potrebné nájsť dôraz. Všetky studené poltóny, neutrálne biele sú dokonale kombinované.


Modrá, odvodená z nej, v kombinácii so sivou, je riešením pre pomerne veľké miestnosti. Ak budete mať bohatý modrý, tmavý tón, ako ďalšie farby sa nachádza v textilnom interiéri interiéru, čalúnené stoličky, a symetria pridať podobný odtieň do opačnej zóny, varná zóna. Tmavomodrá doska, zrkadlová zástera, príklad kompetentného rozloženia farieb v dizajne kuchyne. Ale jemne modrá, pastel môže byť bezpečne použitý pre veľké plochy, nábytok. Nábytok, ako kuchynský set, rovnako ako jedáleň, môžete bezpečne vybrať modrá, nebude klásť tlak na vás, "jesť" voľný priestor v kuchyni, naopak, kombinácia šedej steny a nábytku z modrej, biely dáva pohodlie.


Nechcete, aby sa interiér cítil chladný, najmä ak má kuchyňa umiestnenie, s prístupom na tienistú stranu domu, neváhajte pridať teplý gamut. Pre sivú, ako hlavnú, oranžovú, červenú, odtiene hnedej.


Ak ste boli konfrontovaní s otázkou, čo kombinuje oranžovú farbu v interiéri kuchyne, potom zvážte, že ste našli jedno z najlepších riešení, sivé, biele. V takomto okolí bude táto jasná farba vyzerať harmonicky a okrem toho bude jednoduchá, nie výrazná šedá farba iskriť novými farbami. Nepreháňajte to oranžovou farbou, všetko by malo byť v miernosti, aby sa neskončili s kontrastmi.

Povolené v malých detailoch, nákresoch, výtlačkoch na keramických obkladačkách alebo hraniciach vo varnej zóne, jasne natretých stenách. Nech je to dva alebo tri snímky oranžovej farby na šedej stene s pokojnými fotografiami panorámy mesta.

Mimochodom, kuchynské spotrebiče, ktoré v poslednej dobe sú čoraz viac prezentované zákazníkom v rôznych farbách, pomôže diverzifikovať dizajn. Aj takéto známe domáce kvety pre nás v interiéri kuchyne budú vyzerať novým spôsobom, ak nájdete pre nich hrnce s jasným oranžovým tónom.

Fialová farba v interiéri kuchyne

Ťažšia úloha, zistiť, s akou farbou sú fialové farby kombinované v interiéri kuchyne. Fialové tóny na meditáciu, pomáhajú osviežiť hlavu, myšlienky. Sám celkom charakteristický, ak ho použijete ako hlavný, dávajte prednosť pastelovým tónom, matným náterom. Pomerne malá kuchyňa s fialovými stenami je riešením pre odvážnych a jasných ľudí.

Dodatočný tón do hlavného režimu je možné zvoliť z chladného alebo teplého rozsahu. Nie je to za nič, že najlepší dizajnéri hovoria, že príklady ideálneho farebného riešenia možno nájsť v prírode, stačí sa pozrieť na túto rozmanitosť rôznych odtieňov, polovičných tónov vo svete rastlín. Čo krásne, svetlé kvety sa môžu stretnúť s nami ako na poli, tak v lese, dokonca aj v záhradnej záhradnej posteli si môžete vybrať pre seba dobrú možnosť.


Neváhajte pridať zelené odtiene do fialovej, ale iba dve, tri tóny svetlejšie ako hlavná. Textílie na oknách, svetelné závesy alebo čierne závesy pastelovo zelené, len zlepšujú atmosféru.

 • Ušľachtilá čokoláda alebo káva, všetky jej odtiene, tri odtiene tmavšie, potom sa príjemne spojí s dizajnom kuchyne.
 • Ak pridáte jasné biele akcenty, domáce spotrebiče, keramické obklady alebo snehovo bielu dosku, potom okamžite uvidíte príjemný kontrast pre oko, bez ktorého, mimochodom, akýkoľvek interiér bude vyzerať neúplne, vyblednutý. V monochromatickom priestore nebude vždy pohodlné, doslova nič "lpieť", sústrediť pozornosť. Aj keď to stojí za zmienku, takéto interiéry majú miesto, ktoré má byť vyrobené v rovnakej farbe, s dobre rozloženým osvetlením miestnosti, „hrajúc“ s chiaroscuro.
  Ďalšia vec, ak je dodatočná, a nie hlavná bude fialová. Potom pred vami sa otvorí masa všetkých možných variácií, pri ktorých sa fialová priaznivo zdôrazní niektoré prvky ornamentu.
 • Základom farebnej schémy v interiéri kuchyne môže byť biela, jedinečná farba, ktorá uľahčuje, sviežosť, zmysel pre novosť. Kontrastné deriváty z fialovej sú fialové, fialové, raz odfarbené ružovo v tóne bližšie k bielej.
 • Odtiene béžovej, okrovej, až po kávu sa nebojí použiť pri výzdobe stien.

Je dôležité si uvedomiť a vedieť, že ak máte v úmysle inštalovať fialové farebné náhlavné súpravy v priestore kuchyne, malo by byť tmavšie ako steny. Toto pravidlo je tiež vhodné, samozrejme, pre iné kontrastné farby, ale zásteru, je lepšie ho vizuálne nezdôrazňovať keramickými obkladačkami alebo panelmi s výkresmi a modelovými výtlačkami. Ďalšia vec, ak je kuchynský set svetlý tón, biely alebo béžový, v tomto prípade sa uistite, že ste si vybrali materiál pre zásteru iného odtieňa.

Aké farby zeleň v interiéri kuchyne?

Kombinácia zelenej farby s inými farbami v interiéri kuchyne by nemala spôsobiť veľa problémov, tieto odtiene, spravidla ľahko zapadnú, harmonicky sa prelínajú s ostatnými pri navrhovaní bytov.

 • Varianty miešania v kuchynskom priestore s béžovými, hnedými, bielymi odtieňmi možno považovať za klasické. Ale ako zelená a červená, modrá sa používa opatrne, a to len vo veľkých miestnostiach. Spravidla tieto kontrastné kombinácie navzájom neprinášajú nič iné ako nepohodlie.

 • Existuje možnosť hľadať racionálne riešenie, napríklad pastel a nie žiarivo zelené, bylinné alebo pistácie, v kombinácii s indigom. Alebo naopak, jemne modrej farby s jasnou a nasýtenou zelenou. To isté platí aj pre červenú farbu, ktorá sa nemusí používať v čistom rozsahu, len jej odtiene, ktoré sa líšia v ich tonálnom bohatstve.
 • Dávajte pozor na tieto odtiene ako ohromujúci svetlý fialový, fialový, pokojný šedý, mäkký oranžový.

Hnedá farba v interiéri

S najväčšou pravdepodobnosťou, najjednoduchšia otázka o výbere farieb v interiéri kuchyne budú spojené s hnedou. A hoci sa to môže zdať mnohým nie celkom krásnym, napriek tomu sa považuje za najviac "domov", ktorý dáva pocit bezpečia a pohodlia. Nachádza sa v každej kuchyni vo forme kuchynskej linky.

A aj keď teraz nie je tak akútny problém s farbami výroby nábytku, móda pre kuchyne z dreva nikdy nevyjde. A je to dobré, tieto odtiene sú univerzálne a hodia sa takmer na celú škálu farieb. Je len potrebné zvoliť správny odtieň a tón zo súpravy, potom sa kuchyňa bude hrať pred vami, bude to naozaj srdce domu, jeho duša.

 • Hnedá a červená na prvý pohľad nie je obzvlášť prijateľnou kombináciou. Je však potrebné mierne zmeniť červenú na koralovú, mrkvu a terakotu, pretože vidíme dokonalú symbiózu s hnedými odtieňmi.
 • Brown, jeho odtiene sa zmestia do interiéru s použitím modrej, hlboko nasýtenej, ako je ultramarín a módne indigo. Nádherným spôsobom je kombinácia zelenej a hnedej, je to upokojujúci interiér, pokoj, iba prirodzené odtiene, intimita s prírodou
 • Ak nemáte dosť veselosti, zábavy, trochu neplechu v hnedom interiéri, pridajte oranžové odtiene. Fiery oranžová pult vo varnej zóne, s povinnou podporou farebných riešení v textilnom dizajne alebo dekoratívnych nádobách.

Kreatívna možnosť môže byť modulárna kresba na stene. Najprv musíte nájsť správny obrázok, z neho vytvoriť šablónu. Jednoduchý rezač môže pomôcť v tomto zložitom podniku a hrubý list šablónového papiera by mal byť nahradený tenkým plastom. To je úplne iná vec, mix a vybrať tú správnu farbu, ktorá je vhodná do kuchyne. Pred maľovaním na stenu urobte skúšobnú verziu na kartón alebo obyčajný papier, napríklad list papiera na kreslenie. Niektoré náterové hmoty majú po vysušení jasnosť. Keď vyberiete požadovanú farbu, nakreslite vzor pomocou šablóny na vopred označenej stene. Takáto zdanlivo jednoduchá záležitosť môže skončiť s neočakávaným výsledkom. Svetlé, zvýraznené pomocou poťahu, kresliacej steny je praktické, nevyžaduje veľké výdavky, a že hlavná vec je úplne individuálne. Nebojte sa experimentovať, nechajte jeden alebo dva vzory vyniknúť na stene, viac nasýtený tón v tóne.

Mäkké hnedé, pastelové farby sa dajú použiť nielen na dekoráciu na stenu, ale aj na strop! Áno, rozhodnutie je dosť nezvyčajné, v takomto interiéri je hlavná vec zachovať rovnováhu, pamätajte, že takýto strop bude jemne „tlačiť“ na interiér a v niektorých prípadoch by nemal potlačiť hlavnú myšlienku útulného kúta do domu.

Strop čokoládovej farby len tlačí svojich majiteľov, aby sa interiérový dizajn kuchyne v béžovej tóny, s mäkkou pohovkou, veľa vankúšov pre pohodlnú zábavu. Biela farba sa stane neoddeliteľnou súčasťou vytvárania požadovaného obrazu.

Káva dokonale rýmuje v priestore kuchyne s takými odtieňmi ako fialová, fialová. Módne samolepky na chladničke alebo vzory na stenách, aplikované pomocou šablóny, možnosť, na ktorú mnohí návrhári interiérov uchýliť k.


Pamätajte si, že textilná výzdoba jedálenského priestoru si zaslúži vašu pozornosť. Nie je žiadnym tajomstvom, že kuchynský priestor je obľúbeným miestom v dome, preto používajte moderné, odolné proti vlhkosti, odolné voči vlhkosti.

Odtiene modrej v interiéri

Modrý tón, symbol čistoty, slobody, nezvyčajne čerstvý. Nemenej zaujímavá je otázka, akú farbu modrej farby kombinujete v interiéri kuchyne.

 • Prvá vec, ktorá príde na myseľ, je najjemnejšia kombinácia modrej, bielej, farby mlieka. V interiéri takejto kuchyne je vždy ľahké, pokojné, skromné ​​veľkosti miestnosti dostane úžasnú vzdušnosť.

 • Mimoriadne úžasná možnosť, zmes mäkkej šedej, okrovej, pastelovo modrej. A samozrejme modrá môže byť úspešne kombinovaná s poltónmi modrej. Predpokladajme, že dávame prednosť pastelovo modrej vo výzdobe stien, a modré odtiene môžu pomôcť, vytvoriť potrebné kontrasty, ich použitie v textíliách, dekoratívne prvky, nech je to obrubníky na stenách alebo strop bageta, v každom prípade, nebojte sa pridať jas, zamerať sa na detaily , Teraz si môžeme dovoliť výber, veľa prvkov interiéru pre interiér, rôzne štýly, technológie. Dokonca aj lampa, lampa, police, objemové listy, obrázky, panely a dlaždice, všetko je vytvorené pre dom. Doma, kde bude útulný, pokojný, zostane len na rozhodnutí, ktorá škála si vyberiete.

 • Upozorňujeme, že prírodné textúry, drevo a kameň sú dokonale kombinované s modrými odtieňmi. Modrá, žltá bude môcť poskytnúť priestor, ktorý zvýrazní, čo v mnohých ohľadoch pomôže ozdobiť interiér kuchyne v jasnom, uvoľnenom dizajne. Za predpokladu, že žltá, bude dva alebo tri tóny tmavšie ako hlavná modrá.

Aké farby má farba zelená v interiéri kuchyne

Téma farieb, ktoré kladú dôraz na pozornosť, je náročná, ale je možné vyriešiť problém, ktorý je v kuchynskom interiéri kombinovaný so zelenou metódou výnimiek. Ťažké sfarbenie, komunikácia s ktorou môže po dlhú dobu spôsobiť úplne iné pozitívne pocity, ako žltá. Táto farba môže pôsobiť len ako dodatočná, pretože je príliš svetlá, bezdôvodne berie na seba všetku pozornosť. Je veľmi nebezpečné používať na dekoráciu veľkých predmetov, najmä stien alebo nábytku, čisté vápno. Maximálne, čo je možné povoliť, je jedálenský stôl, stoličky s čalúnením rovnakej farby. Ľahké závesy, ale nie hrubé závesy, s bielymi alebo béžovými lambrequins.

Ozdoby, sklenené vázy, svetlý zelený riad na bielom stole alebo obrus, vyzerajú vhodne v interiéri s pastelovými tónmi od béžovej po zelenú, okrovú. Dobrá kombinácia sa dá dosiahnuť použitím šedej a čiernej, ale len v miestnosti s najmenej jedenástimi až dvanástimi metrov štvorcovými. Kuchynská súprava čierneho odtieňa nebude vyzerať tak prísne, temne, ak je jeho asymetrický dizajn zvýraznený, napríklad svetlozelený. Dvojica horných a dolných skríň v tejto farbe urobí kreatívny nábytok s jednoduchým vzhľadom.

Jasne zelená farba vyzerá skvele s fialovými odtieňmi, ale len vtedy, ak sa objavia aj v dizajne priestoru ako doplnkové. Krásnou, praktickou možnosťou by bolo ozdobiť stenu nad jedálenským stolom maľbami alebo trojrozmernými dekoratívnymi panelmi s povinnou prítomnosťou fialovej a šalátovej. To môže byť nezvyčajné, kreatívne lampy alebo svietidlá v osvetlení kuchyne.

Желательно, тем более при использовании таких ярких контрастных цветов, не добавлять больше двух или трех предметов. Ak je túžba obrovská, ale zároveň existuje strach zkaziť interiér, rozbiť ho na svetlé miesta, dokonalým riešením by bolo použiť čistú farbu, svetlo zelenú alebo akékoľvek iné zameranie na pozornosť, iba v jednom predmete a v rovnakom rozsahu, ale o tri až štyri. tóny sú svetlejšie v rovnakom textilnom dekore.


V arzenále dizajnérov vždy existujú prostriedky na zlepšenie a skrášlenie priestorov pomocou dekoratívnych prvkov. Stojí za zmienku, že takí majstri štýlu, ako Tiffany, jej lampy vytvorili rozruch, nestali sa starnutím klasiky. Viacfarebné sklenené diely, zložené v efektnom vzore na tienidle, zdobia viac ako sto najlepších svetových interiérov. Kreativita neberie od Karima Rashida, priniesol prostriedky osvetlenia, nevyhnutnosti, do skutočných umeleckých predmetov. Jednoduché lampy, v jeho rukách sa stávajú hlavnými detailmi v interiéri.

Čo hovoriť o modulárnych maľbách a trojrozmerných paneloch, tu sú skutočne všestranné predmety, ktoré môžu oživiť a ozdobiť takmer každý dom.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár