Moderný dizajn WC

Osoba strávi asi 6 mesiacov v záchode. Preto je nevyhnutné, aby dizajn WC mal popri funkčnosti estetické vlastnosti. Pri návrhu toalety je dôležité zručne kombinovať farby s materiálmi, racionálne využívať voľné miesto.

V roku 2019 dominuje klasická móda, eko-štýl. Tiež nepripúšťa svoju modernú pozíciu. Ale bez ohľadu na súčasnú módu, je potrebné dodržiavať svoj vlastný vkus, berúc do úvahy špecifiká konkrétnej kúpeľne.

Príprava na návrh WC

Predtým, ako pristúpite priamo k práci a pripravíte si návrh malej toalety vlastnými rukami, čaká na vás niekoľko prípravných opatrení:

 1. Vyberte konkrétny štýl.
 2. Výpočet výšky opráv.
 3. Nákup materiálu pre priestory.
 4. Oprava WC:
 • zarovnanie a príprava stien, podlahy, stropu;
 • obloženie dverí;
 • výmena a inštalácia inštalatérskych prác;
 • povrchová úprava a dekorácie;
 • Inštalácia nábytku;
 • osvetlenie.
 1. Inštalácia nábytku.

Najbežnejším materiálom je kúpeľňa keramická dlažba. Okrem jeho zrejmých praktických výhod (odolnosť voči vlhkosti, trvanlivosť, jednoduchá starostlivosť), dlaždice vyzerá esteticky príjemný, bude schopný zapadnúť do vnútra WC. V obchodoch nájdete širokú škálu farieb keramických dlaždíc. Tento materiál však nie je jedinou možnosťou.

Malé WC s práčkou

Okrem dlaždíc, v dizajne toalety možno použiť:

 • Plastové panely;
 • tapety;
 • fototapety;
 • maľovanie;
 • strom;
 • mozaika.
Kotol v záchode môže byť skrytý za dveramiNeobvyklý dizajn s červeným a bielym WC

Mnohé z týchto možností je možné navzájom skombinovať a získať úplne nové možnosti pre toaletu.

Drevené nástenné dekorácie

Nie všetky materiály sa navzájom kombinujú: napríklad drevo a dlažba sa vôbec nepozerajú zblízka.

Voľba štýlu toalety

Interiér toalety musí mať myšlienku - štýl, ktorý bude najúspešnejší a bude schopný vyzdvihnúť prednosti toalety a skryť jej nedostatky. Okrem praktickej stránky výberu štýlu je tu estetika. WC v modernom dome musí zodpovedať vkusu majiteľa.

WC môže byť zdobené takmer akýmkoľvek existujúcim štýlom. Najobľúbenejšie v súčasnosti sú:

 • Classic. Klasický štýl WC znamená diskrétny farebný dizajn, tradičný výber inštalatérskych prác, jeho umiestnenie v miestnosti. Ak chcete zdôrazniť klasický štýl pomôže použitie mramoru, zlaté odtiene.
 • Minimalizmus. Svetlý interiér malej toalety s umývadlom a zrkadlom bez prílišnej dekorácie je zrejmým príkladom minimalizmu.
 • Eco-style. Jeden z najmodernejších v rokoch 2018-2019. Hlavnou myšlienkou je jednota človeka s prírodou, šetrnosť k životnému prostrediu použitých materiálov: drevo a kameň sú veľmi vhodné. Téma kvetu sa úspešne zmestí, použitie živých rastlín je možné.
 • Baroko. Charakteristické sú jeho pompéznosť, kombinácia čokolády so zlatom, dizajn WC v tmavých farbách. Konečným obrazom baroka by mohla byť antická maľba, klampiarske práce v zlatej farbe, kričiace o bohatstve majiteľa.
 • Modern. Moderný štýl sa vyznačuje jednoduchosťou rovných línií, množstvom geometrických tvarov interiéru toalety. Dôležitú úlohu bude zohrávať dobré osvetlenie, vizuálne zväčšenie priestoru kúpeľne, správne umiestnené akcenty.

Farebné riešenia

Výber farby je dôležitým rozhodnutím. Povaha toalety a nálada úplne závisí od farby miestnosti. V rovnakej kúpeľni, zdobené v rôznych farbách, vyzerá inak.

Úzke WC s oknom

Svetlo studené odtiene, uhlopriečka keramických obkladačiek alebo pruhovaný vertikálny vzor pomôžu vizuálne rozšíriť WC. Majitelia veľkej miestnosti toalety si budú môcť dovoliť akúkoľvek farebnú možnosť.

Okrúhle zrkadlo

Hlavné farby toalety sú:

 • Biela - najobľúbenejšia verzia toalety. Bude to ideálne riešenie do kúpeľne malého priestoru. Odporúča sa kombinovať bielu farbu so svetlým nábytkom alebo dekorom.
 • Čierna je univerzálna farba. Výnimočne vyzerá kombinácia tmavých stien a bielej inštalácie.
Tmavá farba zužuje priestor malej toalety.

Tmavá farba by mala pokrývať menej ako 50% plochy - hrozí nebezpečenstvo, že miestnosť bude príliš ťažká.

 • Modrá - priestor pre fantáziu o morskej téme. Paletu môžete použiť od svetlomodrej po modrú s bielou.
 • Jasné farby umožňujú poraziť výzdobu malej toalety bez použitia dekorácií. Nasýtené hlboké farby vyzerajú dobre a zdôrazňujú zmysel pre štýl majiteľa. Je vhodnejšie použiť kombináciu pestrých odtieňov s klasickými.
 • Šedá - môže byť originálnym riešením, ak existuje ďalší silný prízvuk vo forme pestrej mozaiky alebo jasného obrazu.

Foto tapetu v tomto WC rozširuje miestnosť

Dizajn WC v závislosti od veľkosti

Naše apartmány a domy sú tak rozdielne, ako veľkosť toaliet, tiež sa líšia od malých až po obrovské s oknami.

WC v panelovom dome

Navrhnite malú toaletu

Môžete vytvoriť útulnosť v najmenšej miestnosti. Keď už hovoríme o dizajne WC 1-2 štvorcových. m a viac, rozlišovať nasledujúce pravidlá:

 1. Povedzte "Áno!" svetlé tóny. Vizuálne zväčšiť priestor pomôže biele, béžové, mäkké odtiene modrej, pastelové farby.
 2. Vypadni z maličkosti. Prítomnosť otvorených políc s ozdobnými predmetmi alebo hygienickými prostriedkami dodá bezstarostnosť. Ak je potrebné skladovať malé veci niekde, nech je to uzavretá skrinka.
 3. Veľké zrkadlo malé WC. Prítomnosť zrkadla ďalej rozširuje kúpeľňu.
 4. Dizajn s nástennou toaletou ušetrí priestor a prinesie chuť do interiéru toalety.
 5. Použitím uhlového drezu sa zväčší priestor používaný v miestnosti.
 6. Odporúča sa zahrnúť do interiéru toalety použitie reflektorov.
Zabudovaná nástenná inštalácia

Kombinovaný dizajn kúpeľne

V moderných apartmánoch nie je spoločná kúpeľňa neobvyklá. Mnohí to považujú za nepohodlné, niektoré majú sklon spojiť dve miestnosti.

Veľká časť kombinovanej kúpeľne poskytuje priestor pre nápady na dizajn a realizáciu najdivokejších fantázií majiteľov. Okrem klasiky sa výborne hodia aj prepychový rokoko, baroko, provence.

Pre malú miestnosť sú triky. Územný priestor sa osvedčil. Malý dekoratívny displej pomôže vizuálne rozdeliť kúpeľňu s toaletou, hrajúc úlohu dekorácie.

Namiesto vaňového sprchovacieho kúta a závesného WC, namiesto toalety stojaceho na podlahe, ušetrite niekoľko metrov štvorcových, čím sa kúpeľňa priblíži k high-tech interiérovému štýlu.

V kombinovaných kúpeľniach je zvyčajné umiestňovať nábytok pozdĺž stien, pričom centrálna časť zostáva čo najprázdnejšia.

Veľký dizajn WC

Veľká toaleta je luxus. S veľkou toaletou môžete ľahko použiť akúkoľvek možnosť dizajnu, obmedzenú len vlastnou predstavivosťou a finančnými možnosťami.

V interiéri veľkej toalety môžete navyše zadať masívny dlhý drez, niekoľko zrkadiel a pohodlné skrinky, skrinky na uloženie drobných predmetov.

Priestranné kombinované WC

Na rozdiel od dizajnu malej toalety v panelovom dome, na veľkej ploche miestnosti je použitie dekorácie nielen možné, ale v skutočnosti nevyhnutné.

Výzdoba toalety vlastnými rukami môže byť zdobená vysokými policami, dekoráciami alebo soškami.

Výhodne vyzerať ako váza, panel, mozaika, maľby ako dekoratívne prvky.

Vo veľkých izbách, tmavé farby dobre kontrastujú so svetlými prvkami a ľahkou sanitárnou výrobou. Prázdny priestor pomôže vstavaný nábytok.

Osvetlenie veľkej toalety by nemalo byť príliš svetlé, aby sa zabránilo rozšíreniu priestoru.

Výber nábytku a klampiarske práce

Vzhľadom na špecifiká miestnosti by mal byť nábytok a inštalačné práce čo najkompaktnejšie a najkompaktnejšie.

Vo väčšine apartmánov sú štandardné podlahové toalety. Moderný trh má širší výber. Úspešnou akvizíciou je zavesený alebo podlahový model, ktorý šetrí priestor pre nádrž a vytvára špeciálny štýl miestnosti.

Problémom kúpeľne je prítomnosť rúrok na významných miestach. Je vhodné skryť komunikáciu za vstavaným nábytkom alebo panelom s oknom.

Namiesto obyčajného nábytku sa osvedčila možnosť maskovacích políc za stenovými panelmi. Pre podobný dizajn skryť kotol.

Obrázky na stene

Nezabudnite na maličkosti. Kompletné vytvorenie kompletného interiéru toalety pomôže:

 • Držiak na toaletný papier;
 • mydlová miska;
 • golier;
 • háčik na veci;
 • stojan na hygienické výrobky.
Malé WC

Stojí za to premýšľať, dobrou voľbou by bolo použiť stojan v kombinácii s toaletnou stranou.

Kombinácia umývadla a WC

Je vhodnejšie vybrať si drez s hotovou spodnou skrinkou. A za veľkým zrkadlom môžete postaviť ďalšie police pre malé predmety, ktoré pomôžu vyhnúť sa preťaženiu interiéru fľašami, nádobami atď.

Namiesto skrine je možné použiť pevné police z otvorených políc. Dizajn bude pôsobivý ako súčasť moderného štýlu a klasiky, ale bude vyžadovať dodatočnú starostlivosť, môže upchať toaletu.

Osvetlenie toalety

Posledný dotyk miestnosti je osvetlenie. Zámerom je zdôrazniť vykonanú prácu, skryť nedostatky, vizuálne opraviť tvar miestnosti. WC sa používa na mäkké rozptýlené svetlo.

Výber svietidiel závisí od štýlu miestnosti. Existuje však niekoľko univerzálnych pravidiel týkajúcich sa dizajnu každej toalety.

Osamelá žiarovka, hojdajúca sa v strede stropu, sa už dlho vynára z módy. Je viac estetické a praktické používať reflektory, ktoré možno úspešne kombinovať s nábytkom a dekoratívnymi prvkami, vizuálne korigovať tvar a veľkosť miestnosti. Môžete ich umiestniť na strop, steny, police, podlahu.

Kombinácia niekoľkých svietidiel v blízkosti zrkadla bude pôsobivá.

Neónové svetlá namiesto podstavca

Dizajn malého WC je prísne zakázané používať masívne osvetlenie.

Zanechajte Svoj Komentár