Tapeta odolná voči vandalom: odolná a moderná verzia dekorácie na stenu pred poškodením

Tapeta odolná voči vandalom je skvelý spôsob, ako zachovať pôvodný vzhľad miestnosti tak dlho, ako je to len možné. Vzhľadom na zvláštnosť konkrétneho typu výrobku proti vandalizmu si môžete vybrať materiál, ktorý je ideálny pre váš domov. Voľba je ovplyvnená prítomnosťou detí a zvierat doma, množstvom slnečného svetla a vlhkosťou miestnosti. Tkanina odolná voči opotrebeniu pomáha zbaviť sa mnohých problémov, ktoré sa vyskytnú počas dokončovania bežných tapiet.

Čo je to?

Tapeta odolná voči vandalizmu je dokončovacím materiálom so zvýšenou pevnosťou. Existuje niekoľko typov protivandalských povlakov, z ktorých každý má svoje vlastné charakteristiky, a to zvýšenú odolnosť voči určitým vplyvom. Napriek názvu, tapetu nemôže chrániť pred akýmkoľvek poškodením, anti-vandal tapety je k dispozícii len s väčšou hustotou a ochranný náter, na rozdiel od bežných papiera alebo netkaných textílií.

Obsahuje anti-vandal tapetu

Vandal-dôkaz tapeta má rad funkcií, ktoré môžu byť rozhodujúce pri výbere dokončovacieho materiálu. Nie každý druh má všetky uvedené kritériá, niektoré môžu kombinovať len niekoľko vlastností.

  • Odolné voči teplotným zmenám
  • materiál má vysokú hustotu, viac ako obyčajná tapeta,
  • vysoký stupeň riadenia požiaru, t
  • odolné voči mechanickému poškodeniu
  • odolné voči tukom a domácim kyselinám.

Typy a ich opis

Zmluva (obchodná)

Tento typ dekorácie sa používa častejšie na verejných priestranstvách, ako sú nemocnice, nemocnice, nákupné centrá a kancelárske priestory. Zmluva anti-vandal tapety sú vyrábané v dvoch smeroch: s vinylovým alebo textilným základom. Horná vrstva má rovnaký, je to lisovaný vinyl. Na bežné vinylové tapety sa používa penový vinylový povlak.

Vďaka lisovacej metóde sa získa vysoká hustota materiálu, ktorá poskytuje väčšiu pevnosť, začína od 300 g / m². Každá vrstva je ošetrená antibakteriálnymi a antistatickými prostriedkami, tento stupeň zvyšuje odolnosť a v budúcnosti zabráni vzniku plesní.

Zmluva tapeta sa nebojí slnečného svetla. Táto výhoda je spôsobená hlbokým farbením vrstiev. Povlak sa môže tiež umývať s použitím čistiacich prostriedkov s použitím špongií a kefiek. Čepele sú široké 130 cm, práca s nimi vyžaduje určitú zručnosť a ak je k dispozícii, proces je veľmi zjednodušený. Možnosť sfarbenia vám umožní diverzifikovať a tak nie je malá voľba.

Flizelinovye pre maľovanie

Nie ako hustý materiál ako kontrakt a tapeta zo sklenenej tkaniny sa však tiež považuje za anti-vandal a má zvýšenú pevnosť. Pri výrobe tkanín sa používa metóda razenia za tepla a tepelného spracovania laserom. Práve tieto procesy zvyšujú pevnosť siete.

Dôležitú kvalitu možno považovať za odolnosť voči teplotným zmenám. Netkaná tapeta je dobre priedušná, materiál je vhodný na konečnú úpravu škôlky alebo spálne. Plachty pomôžu zakryť malé nerovnosti na stenách.

Anti-vandal tapety pre maľovanie sa ľahko čistia, a ak je to potrebné, môžete ľahko zmeniť farbu tým, že je nalakovanie alebo odstránenie plátna zo steny zmáčaním. Odoláva až 8 farbivám. Povrch, aj keď trvanlivý, ale stále nemôže chrániť pred poškodením pri poškriabaniu zvierat.

Sklenené vlákno (sklenená tkanina)

Najodolnejšia anti-vandal tkanina je vyrobená zo sklenených polotovarov, z ktorých sú vlákna ťahané pôsobením vysokej teploty. Z nich sa následne vytvorí tkanina. Materiál je úplne ekologický a má vysokú pevnosť. Je odolný voči mechanickému poškodeniu, vysokej vlhkosti a neabsorbuje pachy.

Okrem toho, tapety má vysoký žiaruvzdorný výkon, zatiaľ čo dobre-priedušné. Sklené vlákno je vhodné na konečnú úpravu domu, ktorý má zvieratá, neboja sa poškodenia pazúrmi mačiek a psov malých plemien.

Materiál je schopný vydržať opakované farbenie. Je vyrobený tak zo štandardných, ako aj jedinečných textúrovaných vzorov pre objednávku. Náklady na sklenené vlákna sú vyššie ako iné povlaky, ale všetky vyššie uvedené vlastnosti to kompenzujú.

laminovaný

Materiál nemá vysokú pevnosť, anti-vandal plátno je normálna tapeta na papieri alebo netkanej báze potiahnuté polyvinylchloridom. Polyvinylchlorid a poskytuje dodatočnú ochranu, nechráni proti zvieratám a iným mechanickým poškodeniam, je však možné ľahko umyť značky a iné domáce škvrny. Pre tieto vlastnosti tapeta s názvom antimarker.

Tento typ anti-vandal tapety je ideálny pre dokončenie bytu, v ktorom žijú malé deti, nemôžete mať strach, že ďalšie "majstrovské dielo" bude nútiť vás re-do opravy.

Laminované tapety majú bohatý sortiment farieb, rovnako ako vo formáte fotografie tapety, čo znamená, že povrch nie je vhodný pre maľovanie, ale umožňuje realizovať akýkoľvek nápad.

Výhody a nevýhody

Pri výbere antivandalského materiálu na povrchovú úpravu je potrebné brať do úvahy všetky nuansy miestnosti, pre ktorú je určený. Niektoré typy anti-vandal tapety sú zamerané na maximálnu pevnosť povrchu, iní na rôzne voľby a jednoduchosť údržby. Vzhľadom na vlastnosti materiálu a vzhľadom na všetky výhody a nevýhody, môžete si vybrať najlepšiu možnosť pre konkrétnu miestnosť.

Typ povlakuvýhodynedostatky
zmluvnéOdolné voči mechanickému poškodeniu, vrátane z pazúry zvierat, ekologicky šetrné zloženie, zabrániť vzniku plesní, nezmiznú na slnku, umožnilo použitie čistiacich chemikálií, šírku pásu, vysoký stupeň požiarnej bezpečnosti.Šírka plátna (vyžaduje zručnosti v práci).
fleeceOdolné voči teplotným zmenám, majú priedušný povrch, maskujú malé nepravidelnosti, širokú škálu farieb, práve odstránené.Nie sú chránené pred pazúrmi zvierat, majú nižšiu pevnosť v porovnaní so zmluvnými a sklenenými tapetami.
Sklenené vláknoOdolné voči vlhkosti a ohňu, neskladujú statickú elektrinu, sú najviac odolné voči mechanickému poškodeniu, zabraňujú vzniku plesní a plesní, umožňujú vzduch, majú ekologické zloženie, neabsorbujú pach.Obmedzený výber vzoru, vysoké náklady, ťažké odstránenie.
laminovanýBohatý výber farieb, vrátane tapiet s fotografickou tlačou. Jednoducho odstraňuje nečistoty a stopy farby a fixky. Vodotesný.Povlak nie je chránený pred mechanickým poškodením, vysokými nákladmi, nie je určený na maľovanie.

Fotografie v interiéroch izieb

Pre kuchyňu

Pre výzdobu kuchyne je vybrať anti-vandal tapetu neabsorbuje pachy a ľahko sa čistí. Netkané tapety na maľovanie a laminované povlaky budú dobrou voľbou pre konečnú úpravu jedálenského priestoru, mastnoty sa nebudú erodovať do povrchu a iné nečistoty sa dajú ľahko umyť. Pre väčšiu spoľahlivosť pri dokončovaní plochy zástery je lepšie použiť zmluvnú alebo sklenenú stenu, sú odolné voči chemickým prostriedkom a mechanickému poškodeniu.

Aj v kuchyni môžete kombinovať rôzne typy antivandalských náterov, berúc do úvahy zvláštnosti používania rôznych zón. Napríklad, jedálenský kút môže byť vyzdobený malebnou tapetu s laminátovým náterom, a pracovný priestor môže byť zdobený dlaždicami alebo zmluvou tapetu, pokryté vrstvou odolnou voči vlhkosti vo farbe tapety fotografie.

Pre detskú izbu

Pri dokončovaní detskej izby má najväčší význam faktor šetrnosti k životnému prostrediu a bezpečnosti proti vandalskému náteru. Tiež sa oplatí postarať sa o ľahkú starostlivosť, pretože deti milujú maľovať na najviac neočakávané povrchy.

Dobrá voľba by bola netkaná tapeta natretá umývateľným lakom alebo lakovým povlakom. Posledná možnosť dokončenia poskytuje viac príležitostí pre konštrukčné riešenia, je možné vyzdobiť miestnosť farebnými nástennými maľbami na stenu.

Pre chodbu

Pre chodbu je dôležité vyčistiť povrch od nečistôt a chrániť ho pred mechanickým poškodením. Zmluva alebo sklenená tkanina tapety vydržia maximálne zaťaženie. Ak sú v dome zvieratá, potom sa nemôžete báť poškriabaných stien a možnosť maľovania vám umožní aktualizovať interiér časom.

Nápady na dizajn

Pod tehlou

Povrchová úprava s imitáciou muriva je vhodná na zdobenie miestnosti v modernom, škandinávskom, provensálskom alebo loftovom štýle. Spravidla murovaná stena zdobí iba jednu stenu alebo jej časť. Povrch s textúrou sa dobre hodí k iným typom povrchových úprav, ako sú omietky alebo iné nátery. Z anti-vandal tapety to môže byť non-tkané alebo lakované. Tieto typy povrchových materiálov predstavovali širokú škálu farieb a textúr.

geometria

Geometrické vzory môžu byť vo forme ornamentu alebo textúrovaného vzoru. Geometrické tvary zdobia moderný, škandinávsky, minimalistický alebo high-tech dizajn. Vzory môžu byť prezentované v jednej alebo druhej forme na všetkých typoch anti-vandal tapiet. Interiér je možné kombinovať s monochromatickými nátermi alebo tekutými tapetami.

kvety

Kvetinová potlač je schopná ozdobiť klasický interiér aj dizajn s moderným štýlovým trendom. Farebný obraz kvetov na lakovanom povrchu ozdobí obývaciu izbu, spálňu alebo detskú izbu. Flizelinovy ​​anti-vandal plátno pre maľovanie môže mať výraznú textúru s kvetinovým vzorom. Veľký kvetinový vzor môže zvýrazniť niektoré oblasti v interiéri, kombinujúci pokrytie s monochromatickými typmi tapiet.

Fotogaléria

Anti-vandal náter pomáha zachovať pôvodný vzhľad miestnosti čo najdlhšie po dokončení opravy. Domáce zvieratá a deti milujú zanechať stopy svojej prítomnosti, vhodne vybraný materiál ochráni pred pazúrmi mačiek a umeleckými dielami dieťaťa. Antivandalský povrch tiež značne zjednoduší proces čistenia, pretože mastné a špinavé škvrny nie sú absorbované do niektorých materiálov.

Zanechajte Svoj Komentár