Design Studio 44 square. štýl podkrovia

Na žiadosť zákazníka vyvinuli dizajnéri Geometria Studio dizajnový štúdio-apartmán v štýle loftu. Charakteristickým znakom tohto štýlu je premena veľkých nebytových, najmä výrobných alebo výrobných priestorov, na interiéry na bývanie. Dizajnérom sa podarilo sprostredkovať atmosféru štýlu v štandardnom byte s malou výškou stropov - dosiahli to pomocou taktického použitia štýlových prvkov a predovšetkým dokončovacích materiálov.

Pre podkrovie štýl sa vyznačuje použitím prírodných tehál, kameňa, bridlice, dreva. Steny z červených tehál, tmavá „drevená“ podlaha, „bridlicový“ vzor kuchynskej zostavy, jednoduché „priemyselné“ lampy-lampy visiace zo stropu - to všetko vytvára jedinečné čaro štýlu.

dispozície

Vzhľadom k tomu, byt by mal byť použitý nielen pre odpočinok a spánok, ale aj miesto, kde sa stretne malá skupina priateľov, bolo potrebné vybrať niekoľko rôznych funkčných oblastí. Obývacia izba a kuchyňa boli skombinované v jednej miestnosti, spálňa bola pridelená v samostatnej miestnosti, pretože pre mladého muža bolo dôležité, aby mohol spať na posteli, a nie na rozkladacom gauči. Okrem toho je tu priestranný vstupný priestor a kúpeľňa so sprchovacím kútom.

Vstupná hala

Atmosféra podkrovia v ateliéri začína vo vstupnom priestore: masívne podlahové dosky sa vizuálne pohybujú na steny - dyhované dvere vedú do práčovne, kde sú umývacie a sušiace stroje. Nachádza sa vedľa bielych dverí - vstup do kúpeľne. Dvere sa navzájom „rozbiehajú“, čo šetrí priestor v malej chodbe.

Úložný systém na oblečenie a obuv je uzavretý zrkadlovými dverami - to vám umožní vizuálne zväčšiť vstupný priestor a vidieť sa v plnom raste.

Kuchyňa-obývacia izba

Ateliér v štýle loftu bol navrhnutý pre mladého muža, ktorý nie je pripravený stráviť veľa času varením, takže kuchyňa je vybavená minimálnym potrebným vybavením, ktoré nezaberie veľa miesta:

  • Smeg retro-štýl chladničky
  • dvojplatnička,
  • rúra kombinovaná s mikrovlnnou rúrou,
  • umývadlo,
  • zásuvky a police na skladovanie potravín a jedál,
  • vstavaná umývačka riadu.

Jedáleň je oddelená od kuchyne barovým pultom, ktorý slúži ako stôl. Spolu s vysokými stoličkami slúži ako jedáleň. Stojan poskytuje priestor pre DJ vybavenie.

Za barom - veľká obývacia izba. Na stene pokrytej mikro-betónom - TV je to centrum obývačky Konštrukcia je upevnená na strope, v ktorom je projekčné plátno skryté - v prípade potreby sa spustí pomocou špeciálneho systému ovládaného z konzoly.

Spálňa

Spálňa v podkroví v štúdiovom apartmáne má pódium, ktoré ho rozdeľuje do zón. Súčasne bolo možné vyhnúť sa výstavbe priečok, ktoré dožili priestor a vizuálne zmenšili veľkosť miestnosti. Okenný parapet sa zmenil na pohovku a do pódiového výklenku bola zabudovaná posteľ so zdvíhacím mechanizmom. Na to je umiestnený matrac.

Konštrukcia čelo postele je nezvyčajná: otočí sa na parapet, ktorý sa zmení na malú pohovku, čelo postele je zdobené mäkkými vankúšmi - bude vhodné sedieť a čítať pred spaním. Za čelo postele - stena zdobená „pod betónom“ a zvýraznená stuhou LED - to podčiarkuje textúru materiálu.

Naproti oknu je stena zo sklenených tvárnic, obklopujúca sprchovací kút, toto riešenie umožňuje preniknúť sem.

kúpeľňa

Sprcha v dizajne ateliéru v štýle loftu - intímna miestnosť, v ktorej vládne súmrak. Mäkké denné svetlo a tlmené osvetlenie vytvárajú tajomnú atmosféru zvýraznenú výzdobou stien s tmavou bridlicou a teakovou doskou - má strop, jednu a steny a sprchovú vaničku.

Vedľa umývadlového pultu - teakového krytého regálu. Dvere sa pohybujú v oboch smeroch, čo umožňuje prístup do rôznych políc. Otvorenie zadných stien políc vám umožní dostať sa k stúpačkám, takže nie sú potrebné žiadne špeciálne poklopy pre vodovodné inštalácie. Sprcha je ozdobená textúrovanou bridlicou, ktorej reliéf je zvýraznený LED pásovým osvetlením.

balkón

Na balkóne sa nachádza rekreačná oblasť a sklad. Nájdete tu malú pohovku, kde si môžete pohodlne sadnúť na fajčenie vodnej fajky - majiteľ apartmánu je fanúšikom takejto dovolenky. Panoramatické okná umožňujú obdivovať okolitú krajinu.

Zvolený štýl podčiarkuje šedú bridlicovú podlahu a dlhé závesné žiarovky visiace zo stropu sú typickými svietidlami podkrovia. Nad pohovkou je polica na uskladnenie zásob vodnej fajky. Naproti zóne vodnej fajky je skladovacia zóna, v ktorej je filtračný vzduch ukrytý v bloku - prenášanie na fasádu je zakázané stavebnými predpismi. Pod touto jednotkou umiestnite sušičku.

Zanechajte Svoj Komentár