Nástenné hodiny dizajn: 15 spôsobov, ako to urobiť sám

Štýlové nástenné hodiny môžu zlepšiť dizajn každej miestnosti. Môžu byť vyrobené alebo zdobené vlastnými rukami. Takáto práca je možná pre každého a trvá minimálny čas. Zozbierajte pôvodný chronometer od nuly pomocou vinylových platní, preglejkových listov a dokonca aj bicyklových kolies. Podklad môže byť pletený z nití, tkaných z novín alebo časopisov, zbieraných z príborov. Významne zjednodušiť prácu pomôže jednoduchý zoznam chladných výtlačkov. Papierové základne môžu byť vyrobené z plochých pásikov alebo z objemových obrázkov. Nový výrobok je vhodný na zavesenie do obývačky, spálne, kancelárie. Každá z neštandardných verzií chronometrov musí byť doplnená kvalitnými mechanizmami. Takže, hotový výrobok bude slúžiť majiteľom na dlhú dobu a bude vždy presne ukázať čas.

Z dreva

Neobvyklé a štýlové modely sú vyrobené z prírodného dreva. Mechanizmy sú inštalované na brúsených rezoch, vopred ošetrených škvrnami alebo lakom. Dosky sa tiež používajú ako základňa: sú spojené tesne vedľa seba, potom sú rezané vo forme kruhu, štvorca alebo oválu. Moderné remeselníkov vyrábať výrobky z preglejky, rezanie do geometrických tvarov. Tento materiál sa tiež používa na stavbu viacúrovňových modelov: lokomotív, automobilov, lietadiel. Samostatné rímske alebo arabské číslice môžu byť vyrezané z preglejky na stroji. Nemenej zaujímavé sú modely, na ktorých je kúsok dreva. Na ňu je umiestnený kovový rám vo forme kruhu alebo dutého štvorca. V takýchto výrobkoch je mechanizmus inštalovaný v strede dreva. Aj pre dom môžete zostaviť chronometer vo forme domu pre kukučku, pomocou drevených tyčiniek a vetvičiek.


    

Z vinylových platní

Obyčajný vinylový záznam môže byť nezvyčajne zdobený krásnymi obrázkami. Decoupage povrchu by mal byť vykonaný po starostlivom spracovaní základne s najmenšou šmirgľovou handričkou. Odstráni zvyšky štítku a vyrovnáva povrch dosky. Vŕtané alebo jigsaw pílové listy môžu byť vyrezané na zozbierané siluety (varné kanvice, šálky, srdce, superhrdina ikony, obrysy zvierat). A pomocou nasledujúcich inštrukcií sa ukáže, že z obrazov Salvadora Dalího urobia „plynulé“ hodinové pohyby:

 1. Platňa sa umiestni do rúry na 2 minúty (teplota približne 180 stupňov).
 2. Na dosku položte vyhrievanú platňu. Pokračujte v napínaní a ohýbaní vinylu (nechajte centrálnu časť naplocho).
 3. Nastavte mechanizmus chronometra.


    

Dekor s plastovými lyžičkami

Zaoblený alebo oválny mechanizmus s plastovými lyžičkami môže byť usporiadaný vo forme kvetu. K tomu stačí urobiť štýlový rám. Je to veľmi rýchlo a umožňuje aktualizovať pôvodný starý model. Nasledujúca hlavná trieda vám povie, ako postupovať krok za krokom:

 • Vystrihnite kruh z preglejky s hrúbkou strany 5-8 cm a jej centrálna časť by mala zodpovedať veľkosti aktualizovaného mechanizmu.
 • Odstráňte rukoväť z plastových lyžíc (budete potrebovať aspoň 250 lyžíc).
 • Páska preglejka s lyžičkami, ich umiestnenie s orezanými chvostmi do stredu. Lepšie je lepiť výrobky lepiacou silikónovou pištoľou.
 • Z peny pripravte centrálnu časť, na ktorej bude mechanizmus umiestnený. Prilepte penu k kruhu s okvetnými lístkami, pripravte výrez pre inštaláciu hotového mechanizmu.
 • Natrite pripravený podklad (alebo ho nechajte nezmenený). Nastavte mechanizmus.

Je dôležité si pamätať! Farebné plastové lyžice potrebujú špeciálnu farbu. Mal by rovnomerne spadnúť na hladký povrch.


    
      

Pre kuchyňu

Ak chcete, aby kuchyňa vyzerala netradične a chladno, môžete urobiť remake chronometra pomocou rôznych improvizovaných prostriedkov. Hostesky môžu urobiť vynikajúce rámovanie kávových zŕn. Mali by byť prilepené silikónovou pištoľou alebo silným transparentným lepidlom. Zábavné a vtipné modely sa získajú prilepením príbormi. Ale pre izby zdobené modro alebo modro a bielo, sa odporúča, aby morské dekorácie akékoľvek hodinky s vlastnými rukami. Ak chcete vytvoriť to bude vyžadovať rôzne kamienky, mušle. Mali by byť prilepené na dno základne alebo z nich vytvoriť nový index. Hrany mechanizmus je lepšie, aby sa hrubý kábel. Lano môže byť vo vlnách alebo doplnené úhľadnými uzlami. Takéto originálne hodinky môžu byť použité na štýl každej jedálni.


    

Príbory

Neobvyklé mechanizmy dekorácie môžu nielen improvizovať prostriedky, ale aj kuchynské spotrebiče. Pre pracovné nasadenie vidlice a lyžice. Budú prilepené k základni zo zadnej strany. Hustota prístroja sa volí individuálne. Ale pre výnimočnejšie modely je lepšie ich lepiť čo najbližšie k sebe. A môžete ich usporiadať ako mimoriadne indexovanie. Pre maximálny dizajn nového výrobku sa odporúča, aby sa ako hlavné prvky indexovania pripájali plytké polievkové vankúšiky alebo pádla. Farby zvoleného príboru by mali zodpovedať pozadiu základne. V prípade potreby sú použité nástroje a základňa natreté jedným tónom. Na tento náter na kov v plechovke.


    

Taniere a šálky

Chronometer je možné ozdobiť jasným a elegantným spôsobom pomocou šálok a podšálkov. Nemusia byť rovnaké. Najviac chytľavé produkty budú vytvorené pomocou šálok a doštičiek rôznych tvarov a farieb. Urobiť model je celkom jednoduché. Práca nebude trvať dlhšie ako 1 hodinu a vykoná sa podľa tohto návodu:

 1. Z preglejky je vyrezaný veľký kruh. V jeho strede je vyrezaný otvor na inštaláciu mechanizmu so šípkami.
 2. Preglejka kruh je maľovaný.
 3. Keď je farba suchá, vložte indexové značky.
 4. Silikónové lepidlo je pripevnené k značkám tanierov.
 5. Po 20 minútach sa na tanieriky nalepia šálky.

Aby sa zabezpečilo, že hotový výrobok vydrží dlho, odporúča sa vyčistiť miesta na lepenie taniere a šálok brúsnym papierom. Svetlo by malo byť vybrané pre prácu.

textilné

Použitie textílií na zakrytie základne chronometra je odôvodnené rozmanitosťou tkanín s farebnými vzormi a úžasnou štruktúrou. V práci je možné použiť bavlnu, ľan, satén, pytlovinu, žakár, organzu. Objemové prvky sa na tieto tkaniny ľahko prilepia. Napríklad polymérne figúrky alebo hlinené figúrky, kúsky dreva.

Aplikovaná tkanina môže byť vopred vyšívaná akrylovými niťami, saténovými stuhami alebo korálkami. Šitie viacfarebných flitrov alebo veľkých korálkov pomôže zvýrazniť indexovanie. Takéto základy sú dobre kombinované so samolepiacimi kamienkami. Môžete rám tkaniny s strapcami, jutové nite, svetlé soutache alebo hrubé šnúry. Je potrebné vybrať rám, vychádzajúci zo štruktúry látky, jej sfarbenia, štylistiky.

Obruče a tkaniny

Tkanina zdobená výšivkou dokonale zdôrazňuje originalitu ciferníka. Pre prácu sa používajú jednoduché bavlnené tkaniny alebo plátno. Príprava bázy sa vykonáva podľa nasledujúceho návodu:

 • textilná výšivka (voľný priestor je ponechaný v strede na navlečenie vlásenky pod šípkami);
 • upevňovacia tkanina na obruči, orezávanie vyčnievajúcich hrán;
 • rezanie otvoru pre šípky v strede, spracovanie okrajov lepidlom;
 • inštalačný mechanizmus, strelec;
 • Pripojenie k obručovému plexisklu s digitálnym indexovaním.

Prítomnosť ochrany plexiskla je povinná. Jeho neprítomnosť vedie k akumulácii prachu v štruktúre tkaniny. Z tohto dôvodu bude vyšívanie čoskoro stmavnúť a pre jej umývanie budete musieť mechanizmus úplne rozobrať.

Jutová niť, atď.

Štýlový dizajn hodiniek je možné vyrobiť pomocou hrubých nití. Juta je ľahko vyrobená z juty. Na tento účel sú závity ponorené do PVA a potom sú opatrené ozdobnými vzormi so väzbami. Odporúča sa doplniť mrazené "vetvy" korálkami a kamienkami. Doma môžete vytvoriť pletenú šnúru z kože, ktorá bude pôsobiť ako výnimočný rám chronometra.

    
    
    
    
    

Kus vrecka pomôže úplne zmeniť vzhľad výrobku. Je jednoducho zastrčený pod mechanizmus a na vrchole je doplnený objemnými plastovými figúrkami, drevenými korálkami. Môžete si tiež urobiť módne pozadie z plátna pásu sami. Jeho kusy sú prilepené pod šípkami pruhov, kosoštvorcov. Je povolené ďalšie prepletanie tenkého popruhu.

Tkané a pletené ciferník

Zaujímavou možnosťou, ako ozdobiť mechanizmus, bude pletenie základov. Práca môže byť vykonaná analogicky s výrobou cvočiek a obrúskov. Hotové plátno môže byť husté alebo prelamované. Farebná škála, vzory na pletenine sú vybrané individuálne. Musia byť kombinované s farbou šípok, samotného chronometra. Prekrývajúce textílie sa odporúčajú na škrobovanie alebo poťahovanie lepidla, aby sa zachoval tvar. Výrobok by mal byť suchý. Lis na látku nie je potrebné používať. Je lepšie ju fixovať po nanesení lepidla alebo škrobu pomocou špendlíkov, takže môžete úplet rovnomerne natiahnuť. Stylingové tkaniny sa zvyčajne vykonávajú pomocou nití rôznych farieb. Sú vhodné na tkanie makrame so vzormi, jednoduchými obrázkami.


    

Zo starých novín a časopisov

Jednoduché a originálne remeslá pre chronometre sú vyrobené z novín. Ak zvinujete jednotlivé listy tenkou trubicou a upevníte koniec lepidlom, zmenia sa na umelé víno. To môže byť tkané do pôvodného rámu vo forme kruhu alebo štvorca. Z časopisov sa chronometer zdobí vytváraním samostatných kruhov, zlepených do vzorov. Takáto práca doma je nasledovná:

 1. Listy časopisov sú narezané na pásy s hrúbkou 1-2 cm.
 2. Každý pásik je navinutý do trubice v špirále, potom je po celej dĺžke pritlačený, aby sa záhyby upevnili.
 3. Z pripravených plochých "rúrok" sa zvinú kruhy rôznych priemerov. Špičky sú upevnené lepidlom.
 4. Svetlé kruhy z listov časopisu sa držia spolu medzi sebou a vytvárajú chytľavú postavu alebo abstrakciu bázy.

    
    

péřové materiál

Použitie hotových papierových pásikov značne zjednodušuje vytváranie neštandardných pozadí. Ukázalo sa, že sú objemné, čo treba vziať do úvahy pri ich upevňovaní pod šípkami. Je možné mať vzory zozbierané z quillingu namiesto zvyčajného indexovania. Ale malé papierové figúrky (kvety, listy, zvieratá) môžu byť umiestnené mimo základne. Pôvodný rám je teda zostavený. Najzaujímavejšou možnosťou pri použití papierových pásikov je vytvorenie plnohodnotných obrazov. Z nich sa vyrábajú napríklad siluety ľudí, zvierat, obrazy hudobných nástrojov. Krajina výroby a mestské výhľady sú povolené. Lepidlo také papierové obrazy na preglejky základne, takže v centre miesto pre inštaláciu chronometer mechanizmus.

    
 

Motýľ dekor

Téma svetelných motýľov môže byť použitá na vytvorenie nového chronometra. Ak to chcete urobiť, z vinylového záznamu je potrebné znížiť veľkú moru. Malý malý hmyz sa drží ako rám. Mory lietajúce ďalej do diaľky vyzerajú štýlovo. Trasa letu musí byť vopred premyslená. Napríklad umiestnite najmenší hmyz pod chronometer. Stredné a veľké mory sa nad ním držia. Súčasne môžu byť umiestnené vertikálne alebo diagonálne. Z farebnej alebo metalizovanej lepenky je možné vyrobiť objemové moly. Je lepšie ich prilepiť okolo chronometra na obojstrannú pásku.

    
    

Hodiny na stenu

Vytvorenie úžasných chronometrov je povolené bez akéhokoľvek dôvodu. Ich mechanizmy sú zabudované do steny a displej má formu čísel alebo iných prvkov. Napríklad rodinné fotografie môžu nahradiť čísla. Použitie nasledujúcich prvkov ako indikátora pomôže, aby bol chronometer skutočne štýlový:

 • malé maľby;
 • Skladačky alebo Domino kosti;
 • zrkadlové siluety alebo geometrické tvary;
 • kamene rôznych farieb a veľkostí (hladké kamienky fungujú dobre).

V tomto prípade môže byť veľkosť chronometra ľubovoľná: nezáleží na tom, či je mechanizmus malý alebo zaberá takmer celú stenu. Ako základ môže byť použitý obvyklý alebo laserový mechanizmus. Odporúča sa však umiestniť takéto výrobky v miestnostiach s jednofarebnou dekoráciou.

Z bicykla

Použitie bicyklového lúča pomôže vytvoriť dizajnérsky interiér pre interiér obývačky alebo detskej izby. Takýto produkt úspešne zdôrazňuje štýl Provence, Loft a Modern. Pre prácu bude ráfik s priemerom 13-14 palcov. Výroba chronometra sa vykonáva podľa týchto pokynov:

 1. Čistenie okraja odpadu.
 2. Leštenie kovového povrchu (brúsny papier alebo špeciálna pasta).
 3. Lepenie na zadnej strane mechanizmu chronometra (kolík pod šípkami prechádza stredom kolesa).
 4. Montáž šípok a nastavenie mechanizmu.

Dávajte pozor! Pre ráfik s pletacími ihlami malý mechanizmus s dlhými šípkami. V opačnom prípade produkt nevynikne.

    
 

S potlačou

Módne chronometre je možné vyrobiť pomocou rôznych výtlačkov. Tlačené obrazy sa odporúčajú na lepenie na základný preglejkový list. Podobné modely predáva mnoho známych výrobcov. Kruhové bázy môžu byť napodobeniny planét alebo hviezd (Zem, Mesiac, Saturn), porcelánové dosky. Fanúšikovia športových hier si vychutnajú zábery futbalových loptičiek, basketbalových loptičiek. Základná kružnica je vhodná na lepenie výtlačkov vo forme bobúľ a plodov (melón, čerešňa, ríbezle, jablko). Výrobok, ktorého základ má vzhľad balóna, bude tiež vyzerať originálne. Zospodu bude potrebné prilepiť prázdny kôš alebo kôš s postavami cestujúcich. Klasické výtlačky sú obrazy atrakcií nachádzajúcich sa v strede chronometra. Takéto výrobky sú univerzálne a môžu krásne dopĺňať každú miestnosť.


    

Zanechajte Svoj Komentár