Stretch strop v chodbe a chodbe: typy návrhov, textúry, tvary, osvetlenie, farba, dizajn

Stretch strop v chodbe vyzerá veľmi štýlový a stanovuje tón pre túto miestnosť. Nie je to len estetický, ale aj veľmi praktický prvok dekoru, ktorý je vhodný najmä pre chodbu.

Druhy faktúr

Existuje niekoľko typov povrchov.

fádne

Vďaka dokonale hladkej textúre, ktorá nemá žiadne oslnenie, vyzerajú matné modely s elastickými prvkami veľmi elegantne. Takéto látky ideálne zapadajú do každého interiéru haly.

Na fotografii je chodba a matná ťahová štruktúra, zdobená žiarovkami.

lesklý

Transformuje miestnosť a vizuálne rozširuje svoje hranice. Lesklý povrch vytvára nezvyčajné oslnenie a dodáva chodbe trochu luxusu a pôvabu. Tiež, tieto návrhy pastelových tónov sú skvelé pre zdobenie stropu nad schodmi, odrážajú svetlo dobre a aby schodisko viac svetla.

atlas

Tkaniny zo saténu vyzerajú veľmi elegantne a elegantne. Majú svetlo perleťový lesk a majú funkciu zmeniť odtieň v závislosti na uhle, pri ktorom svetlo padá.

Na fotografii je biely saténový strešný strop na chodbe.

Odrody dizajnov

Hlavné konštrukčné modely zavesených podhľadov:

  • Jednotná úroveň. Majú veľmi jednoduchý vzhľad, ale zároveň vyzerajú veľmi elegantne v miestnosti. Laconic pevné modely premenia chodbu a dodajú jej dotyk elegancie.
  • Duplex. Tento dizajn nielenže vyzerá veľmi krásne a umožňuje vám stelesniť akékoľvek nápady na dizajn, ale aj vizuálne zvyšuje výšku miestnosti.
  • Viacúrovňové. Rám tvorený niekoľkými plátnami je štýlovým a neobvyklým detailom interiéru. Takéto návrhy priťahujú pozornosť a zdôrazňujú individuálny štýl chodby.

Fotografia má halu s jednoúrovňovým matným strečovým stropom v bielej farbe.

Možnosti osvetlenia koridoru a osvetlenia

Správna kombinácia stropnej konštrukcie so svetelnými prvkami môže drasticky zmeniť celý interiér.

Stúpajúci strop

Toto je celkom originálne riešenie. Vďaka špeciálnym vstavaným LED diódam rôznych odtieňov sa zdá, že stropná konštrukcia pláva v priestore.

Spotlights

Vytvorte jasné a veľmi kvalitné osvetlenie. Sú veľmi praktické, nevyžadujú zložitú inštaláciu a majú vynikajúce výkonové charakteristiky. Môžu byť umiestnené nielen prísne na strope, ale aj kresliť krabicu nad priestorom skrine.

luster

Zdôrazňuje krásu a sofistikovanosť stropnej konštrukcie. Pri výbere lustra, ako je napríklad "doska", je potrebné, aby nemal kovovú základňu, ktorá sa bude intenzívne ohrievať, čo je veľmi nebezpečné pre ťahovú štruktúru.

spoty

Univerzálne osvetľovacie zariadenia vyžarujúce smerový prúd svetla. Sú obzvlášť vhodné pre inštaláciu v malých chodbách, ako aj s ich pomocou môžete vizuálne rozšíriť priestor.

Farby stropov na chodbe

Rôzne riešenia od jemných pastelových odtieňov až po výrazné svetlé farby vám umožňujú vybrať si najvhodnejší model.

čierna

Hladký lesklý povrch čiernej farby vyzerá extravagantne a vnáša do miestnosti trochu tajomstva.

Na fotografii je chodba v jasných farbách a lesklý čierny strešný strop s osvetlením.

biela

Je to klasické a známe farbenie. Biele plátna výrazne obnovujú chodbu a dodávajú do nej priestor a vzduch.

hnedý

Vyzerá teplo a útulne. Zaujímavé a mnohotvárne hnedé a jeho odtiene: čokoláda alebo wenge, môžu byť dokonale kombinované so starými aj modernými prvkami interiéru.

modrý

Rafinovaná a sofistikovaná farba vytvára upokojujúci a hlboký dizajn.

Na fotografii je fragment úsek modrý strop v chodbe.

orgován

Pridajte do atmosféry snov a romantiky a dajte miestnosti elegantný vzhľad.

červená

To priťahuje oči a vyzerá veľmi pôsobivé a svetlé. Červený strešný strop sa vždy stáva výrazným a originálnym prízvukom.

šedá

Tento chladný tieň je neoddeliteľnou súčasťou pri vytváraní štýlových interiérových riešení. Ľahko nasýtená sivá vytvára upokojujúcu a relaxačnú atmosféru.

Na fotografii je chodba so šedým matným strečovým stropom.

Nápady dizajnu stropu

Dajte miestnosti ešte jasnejší, štýlový a neobvyklý vzhľad.

S tlačou fotografií

Obrazy so vzormi a rôznymi 3D fotografickými tlačami môžu oživiť aj najprísnejší interiér chodby, vizuálne korigovať priestor a dodať mu pohodlie a teplo.

Vo fotografii natiahnuté plátno s fotografickou tlačou v interiéri chodby.

Kombinované plátna

Napätie štruktúry v kombinácii s sadrokartónové dosky, pomerne bežné riešenie, ktoré bude najlepšou voľbou pre malé chodby, ktoré je potrebné vizuálne zvýšiť veľkosť.

Vo fotografii vstupná hala a strešný strop béžová v kombinácii s bielou sadrokartónovou konštrukciou.

S kresbou

Skvelý spôsob, ako pridať jedinečnosť do miestnosti alebo úplne zmeniť jej vzhľad. Takéto modely napätia umožňujú interiéru hrať sa s úplne novými a jasnými farbami.

V dvoch farbách

Rôzne kombinácie dvoch tónov, ako je oranžová s modrou, hnedou s bielou, alebo žltá s fialovými alebo inými kombináciami, umožňujú chodbe získať štýlový a moderný vzhľad.

tvarovaný

Veľmi zaujímavé dizajnérske riešenie, ktoré poskytuje možnosť vytvárať zložité kompozície na zvýšenie výšky chodby a dať mu malú asymetriu a nezvyčajný vzhľad.

Tenzné formuláre

Existuje mnoho rôznych foriem stropu, vrátane štvorcových, okrúhlych, trojuholníkových, ako aj:

  • Oval.
  • Obdĺžnikový.
  • Arch.
  • Ťažké tvary.

Na fotografii je chodba a zavesený strop s štvorcovým rámčekom.

Fotografie pre neštandardné izby

S takými tkaninami je možné vydávať sály s neštandardnými rozmermi a tvarmi.

Úzka chodba

Pre zdobenie tohto priestoru sú prijateľnejšie matné materiály svetlých tónov. Lesklý film tmavej farby dodá úzku hĺbku miestnosti a nadvihne strop.

dlho

Svetelné modely v kombinácii s dobre premysleným osvetlením po celom obvode alebo centre dodajú úzkemu a dlhému koridoru ďalší objem a ľahkosť.

Malá vstupná hala

Lesklé modely, vďaka zrkadlovému efektu pridajú malú mierku miestnosti. Takéto malé koridory sa najčastejšie vyskytujú v apartmánoch, ako je napríklad Chruščov. Správne umiestnenie svetla a hra odrazov od lesku pomôže vizuálne posunúť hranice priestoru.

Izba v tvare L

Zvlášť vhodné sú tu matné alebo saténové listy vo svetlých odtieňoch.

Vo fotografii matný strešný strop v chodbe je v tvare l.

Fotogaléria

Rôzne modely napätia, s ich elegantný vzhľad, nastaviť všeobecnú predstavu o návrhu chodby. Sú to konečný nádych v dizajne tejto miestnosti a harmónii interiéru.

Zanechajte Svoj Komentár