Interiérový dizajn malej kúpeľne bez WC

Kúpeľňa nie je len miestom na udržanie hygieny, ale aj kútikom súkromia. Priestor, v ktorom môžeme odstrániť námahu z nášho tela, osvieži, naplní vitálnou energiou. Pre ženy slúži táto miestnosť ako budoár. Preto je veľmi dôležitý dizajn malej kúpeľne bez WC.

Tí, ktorí sa už stretli s opravou kúpeľne vedieť, že náklady na tieto 3-5 metrov je porovnateľný s nákladmi na obývaciu izbu 15-20 sq. M.
Navyše, ak v obývacej izbe môžete neskôr usporiadať všetko a pohybovať, potom do kúpeľne je to absolútne nemožné. Najdôležitejšie je preto dôkladne premýšľať o všetkých nuanciách.

demontáž

Prvá vec, ktorú musíme urobiť, je demontovať dlaždice (ak existuje) alebo maľovať zo stien, inštalatérske práce. Zdá sa, že všetko je jednoduché - zlomiť, aby sa stavali, ale tu sú nejaké nuansy. Je dôležité správne pristupovať k demontáži kúpeľa, aby nedošlo k poškodeniu odtokových rúrok (ak ich nebudete meniť).
V 99% prípadov v generálnej oprave kúpeľne je výmena častí potrubia. Pre pohodlie a estetiku odporúčame skryť potrubia.

To možno vykonať dvomi spôsobmi:

 1. Šité kanály na stenách, kde ich tam umiestnili.
 2. Šiť pod sadrokartónové dosky odolné voči vlhkosti, ktoré potom ležia.
  Prvá možnosť je najvýhodnejšia, pretože nám šetrí priestor. Realita malých kúpeľní je taká, že sa počíta každý centimeter.
  Zvážte vopred umiestnenie kúpeľne alebo sprchy, umývadla, bidetu, práčky. Koniec koncov, každé potrubie spája potrubia, čo znamená, že bude potrebné urobiť vstupy na stanovených miestach.
  Ďalšou dôležitou skutočnosťou v prípravnej fáze bude výber miesta na upevnenie vyhrievaného vešiaka na uteráky. Môže byť umiestnená na ktorejkoľvek stene a jej funkčnosť je určená osobne.

Najdrahším ohrievačom uterákov bola kópia 2 200 dolárov, ktorá je diaľkovo ovládaná a môže sa pochváliť neobvyklým dizajnom a objemovými tvarmi s jasnými geometrickými proporciami.

Výber dokončovacích materiálov

Keď sme sa venovali prípravným momentom, obrátime sa na kreativitu. Koniec koncov, výber materiálu a farieb je naozaj kreatívny moment. Mnohé prechádzajú tantal múky pri výbere povrchovej úpravy steny a robiť farebné rozhodnutia.
Existujú tri hlavné druhy materiálov na zdobenie stien v kúpeľni:

dlaždiceVýhody: jednoduchosť starostlivosti, trvanlivosť, praktickosť.
Nevýhody: Vysoká cena samotnej dlažby, ako aj jej inštalácia, trvá niekoľko dní, kým sa položí dlaždica a vyschne lepidlo na obklady.
PVC panelyVýhody: nízke náklady na materiál, jednoduchá inštalácia, jednoduché čistenie.
Nevýhody: namontované na kovových profiloch, ktoré trvá 5-20 cm od každej steny.
Kúpeľňa tapetyPros: ľahko lepidlo bez pomoci špecialistu, rýchla inštalácia, môžete aktualizovať tapetu, čím sa do tejto miestnosti zavedie nová nálada.
Nevýhody: nesprávnym prístupom k tomuto procesu (sušenie stien, špeciálne lepidlo a kvalitné duplexné tapety) sa môže čiastočne alebo úplne vypnúť, životnosť je kratšia ako v predchádzajúcich verziách.


So správnou kombináciou dvoch alebo troch dokončovacích materiálov môžete získať jedinečný dizajn malej kúpeľne.

Pre malú miestnosť by bolo ideálne položiť dlaždice na steny v blízkosti kúpeľne a vložiť zvyšný priestor na steny. S touto kombináciou sú hlavnou harmóniou farebných riešení. Lesklý strop so vstavanými svetlami primerane odráža a zväčšuje miestnosť. Neodporúča sa vybrať príliš tmavé farby, jedia priestor, ktorý vizuálne zmenší veľkosť miestnosti.

Riešenie hlavného problému - sprcha alebo vaňa

Podľa všetkých kánonov dizajnu, tanec je z "kachlí", v našom prípade bude prioritou vybrať si medzi vaňou alebo sprchou. Vzhľadom na obmedzený priestor nemôžeme tieto dve inštalačné riešenia zároveň používať.
Pozrime sa na výhody a nevýhody tohto sanitárneho zariadenia pre malé kúpele.

Výhody kúpeľa:

 1. Má čistiaci a relaxačný účinok. Môžete relaxovať, relaxovať, pariť v ňom, pridávať bylinky alebo soľ do vody.
 2. Kúpeľ je nevyhnutný v prítomnosti malých detí.
 3. Nízka cena.

nevýhody:

 1. Hlavnou nevýhodou je vysoká spotreba vody. Ak sa vaša rodina rada rozprestiera v kúpeľni, ale nechcú to robiť (pretože všetci členovia rodiny sa umyjú v tej istej vode a potom si v nej umyjú oblečenie), náklady na platby za služby budú pôsobivé.
 2. Žiadna záclona do kúpeľne vás nemôže ochrániť pred vodou rozliatou na podlahe.

Výhody sprchovacieho kúta:

 1. Žiadne šplouchá a kvapky mimo kabíny.
 2. Šetrí priestor, zaberá oveľa menej miesta.
 3. Šetrí vodu.
 4. Šetrí čas. Môžete opláchnuť na niekoľko minút.

nevýhody:

 1. drahý
 2. Je nemožné relaxovať, keď stojí v sprche, svaly zostávajú napäté.

Konečné rozhodnutie urobiť z vás to, čo je lepšie, pohodlnejšie a najdôležitejšie pre vás.

Výber vodoinštalácie

Pri výbere umývadla je dôležité okamžite zohľadniť niekoľko hlavných nuancií:

 1. Majú sprchu v kúpeľni - dáme umývadlo do protiľahlého rohu, inak bude miestnosť nevyvážená z hľadiska interiéru.
 2. Dôležitý detail - tvar škrupiny. Ak dávate prednosť čisteniu zubov v rovnakom čase s vašou polovicou, potom má zmysel uvažovať o škrupine pretiahnutého úzkeho tvaru. Vyzerajú veľmi štýlovo a neobvykle.
 3. Je tiež potrebné určiť montáž, ponúkame nasledujúce možnosti na výber:
  a) drezová konzola, ktorá je pripevnená konzolami k stene. Je to dobré, pretože má formu vzduchu, a tiež, aby sa ušetrilo miesto, umožňuje vám umiestniť práčku pod ňu;
  b) škrupina tulipánu. Táto konštrukcia ľahko maskuje vodovodné časti zostávajúce na povrchu steny;
  c) umývadlo v nočnom stolíku je najbežnejšou voľbou, pretože umožňuje nielen jednoduchú montáž umývadla, ale aj použitie nočného stolíka na uskladnenie rôznych kúpeľov.
  Každá z týchto možností je rovnako krásna, vykonáva jedinečné funkcie v interiéri, vytvára potrebnú rovnováhu v miestnosti.


Ak vám to miesto umožňuje, cítite potrebu inštalácie bidetu, potom sú pre vás nasledujúce tipy. Bidety sa líšia v spôsobe inštalácie a sú stojanové, pripevnené na stenu, pripevnené. Pri inštalácii bidetu v uzavretom priestore ako malá kúpeľňa, stojí za to dať prednosť stenám možnosti. Neukradnú priestor, pretože v skutočnosti nie sú na zemi, ale akoby plávali vo vzduchu.
Farba, ako aj materiál tejto inštalácie by mal byť v súlade s hlavným atribútom miestnosti - vaňou alebo sprchou.

Kúpeľňový nábytok

Najdôležitejšie priority pri výbere nábytku do kúpeľne, okrem farieb, bude kompaktnosť a kapacita.
Vedenie bakalárskeho životného štýlu, mať dve police v danej miestnosti sa môže zdať zbytočné, ale s plnohodnotnou rodinou 3-4 členov sťažuje preceňovanie dostupnosti ďalších políc a skriniek.


Žiadna kúpeľňa nemôže existovať bez zrkadla, s pomerne skromné ​​veľkosti našej izby, môžeme dovoliť len zrkadlo nad umývadlom.
Určujeme typ zrkadla - zrkadlo v ráme, bez rámu alebo vstavaného so nástennými skrinkami.
Ak je zrkadlo autonómne, nezabudnite, že jeho rozmery by nemali byť celkovými rozmermi umývadla, tieto dva prvky by mali byť konzistentné.

Nech je svetlo a krása

Lone steny plafonds-tablety boli stratené na pozadí rôznych svietniky, vstavané lampy, žiarivky. S dobrým osvetlením v kúpeľni, ktorý bude klásť dôraz na váš návrh nápad, bude miesto akcenty interiéru - to nie je luxus, ale nutnosť.
Kúpeľňa je miestom, kde sa stretávame so sebou - bez oblečenia, kozmetiky a oblečenia. Toto je jediné sídlo, kde si môžeme priznať svoje nedostatky, ale potom ich môžeme opraviť, aby sme mohli ďalej svietiť.


Odporúčame vám vytvoriť niekoľko samostatných osvetľovacích bodov, aby ste mohli v prípade potreby pridať alebo odčítať množstvo osvetlenia. Napríklad pri holení alebo nanášaní make-upu.
Príslušenstvo sú tie prvky, ktoré vám umožňujú ukázať svoju individualitu.
Ak pri výbere inštalatérstva, sme limitovaní priestorom, financiami, farbami, potom pri výbere príslušenstva pre nás neexistujú hranice.


Pri výbere a používaní príslušenstva nie sú žiadne okraje, hlavná vec je, aby sa neskončila a nepreťažovala miestnosť.
Zrušíme pravidlá - choďte do toho, ukážte sa! Pamätajte - dizajn netoleruje chaos. Interiér malej kúpeľne musí byť jasne vyvážený, všetky časti musia byť kombinované - to je hlavné kritérium, na ktoré sa musíte snažiť!

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár