Dizajn malej chodby v byte - interiér foto

Interiér bytu je usporiadaný vo vhodnom prevedení. Koridor je neoddeliteľnou súčasťou tohto procesu. Jeho rozmery znamenajú osobitný prístup. Návrh malej chodby má svoje vlastné pravidlá usporiadania. Priestor je potrebné používať správne:

 • Vyberte si vhodné materiály na steny, stropy, podlahy, nábytok;
 • Nastaviť nevídané osvetlenie;
 • Aplikujte svetlé farby a pridružené odtiene;
 • Premýšľajte nad množstvom nábytku, ozdobných predmetov.

Na chodbe je miestnosť bez okien. Nachádza sa pri vstupe do kúpeľne a WC, alebo medzi izbami. Malé zábery, nie dôvod odmietnuť vydať. Je vhodné zvoliť si dizajn, ktorý opisuje štýl bytu. Potrebujete použiť minimálne množstvo nábytku. Rozhodnite sa len na poličkách na topánky, vešiak, lavicu, vstavanú miniatúrnu skriňu. Steny sú ukončené tapetou. Táto metóda je praktická. Výsledok vykonanej práce závisí od znalosti vlastností malých koridorov.

Tvary koridorov

V byte je iné dispozičné riešenie. Izby a chodby majú niekoľko foriem. Tvorba dizajnu, musíte vziať do úvahy tento faktor. Existujú dva typy malých koridorov:

 • Úzka. Steny sú blízko pri sebe a vytvárajú úzky priechod. Miesto na pohyb je malé. Uvedenie nábytku je takmer nemožné. Je potrebné pripojiť záves. Pozdĺž tejto steny by mala byť umiestnená malá zásuvka alebo police. Tapety potrebné s malým vzorom, alebo monochromatické, svetlé odtiene. Strop je natretý na bielu až vysokú. Stretch stropy môžu byť vyrobené so vstavaným osvetlením. Dve práce sa teda vykonávajú naraz. Na podlahe sú parkety, laminát a linoleum.
 • Obdĺžnikový. Tu sa zmestí úzky šatník kupé, komoda, lavice. Oblečenie, topánky, doplnky musia byť ponechané v skrini, takže by ste mali venovať pozornosť jeho kapacite. Tapety sú potrebné so vzormi strednej veľkosti, alebo kombinované. Interiérový dizajn zahŕňa použitie svetlých odtieňov. Stretch strop Mliečna, krémová, svetlo ružová farba sa perfektne hodí.

Spojovacie miestnosti v chodbách

Myslenie cez interiérový dizajn malej chodby, tento typ má svoje vlastné jemnosti. Je určený na pohyb medzi miestnosťami. Je potrebné vyzdvihnúť nábytok tak, aby nezasahoval do otvárania dverí. Voľný pohyb na ňom je hlavnou otázkou. Ak nie sú potrebné dvere, musia byť odstránené. Je žiaduce vyplniť otvor peknými oblúkmi. Takže absencia okien sa stane nepostrehnuteľnou. Z izieb je denné svetlo. Interiér bytu sa stane jedným. Je potrebné zabezpečiť chodbu v rovnakom štýle ako izby. Je potrebné ho doplniť o nasledujúce údaje:

 • Stmavte osvetlenie. Na strop, steny, namontujte malé lampy alebo žiarovky;
 • Tapeta s malým vzorom alebo kombinovaná;
 • Izba, ale malý nábytok. Potrebujete šatník, police na príslušenstvo, komoda;
 • Stretch strop. Je žiadaná kvôli praktickosti, kráse, kvalite.

Steny chodby môžu byť zdobené maľbami, portrétmi. Odporúča sa vybrať niekoľko malých.

Chodba so vstupom do kúpeľne a WC

Interiér malej chodby pri vstupe do kúpeľne a WC je opísaný svojou jednoduchosťou. Existujú niektoré funkcie:

 • Dvere WC a kúpeľne otvárajúce sa smerom dovnútra nezasahujú do chodby. To znamená, že toaletný stolík a police na protiľahlej stene budú cestou;
 • Z kúpeľne a WC často vychádza para, vlhkosť a voda. To môže viesť k vlhkosti. Preto musí byť podlaha vybavená materiálmi odolnými voči týmto problémom. K tomu sú vhodné dlaždice, linoleum. Tmavé farby skryjú škvrny, špinu, prach;
 • Konštrukcia stropu vyžaduje podobnú ochranu. Maľovanie je správne rozhodnutie;
 • Je žiaduce maľovať steny antibakteriálnym náterom alebo ich prilepiť tapetou odolnou voči vlhkosti;
 • Vhodné farby sú béžové, svetložlté, krémové.
 • Ak chcete opustiť kúpeľňu, toaletu, musíte sa slobodne. To znamená, že pred dverami by nemali byť nič okrem obrazov na stene;
 • Vstup potrebuje priestor. Usporiadanie úzkeho nadrozmerného šatníka je rozumným riešením.

Veľmi malá chodba v byte

V apartmánoch je problém registrácie chodby, veľmi malá plocha. Vo svojom dizajne potrebujeme jednoduchosť, obyčajný štýl, jednoduchú realizáciu. Ak chcete pohodlne ísť a pohybovať, musíte dať minimálne množstvo nábytku. Nie je možné dať šatník, takže prítomnosť malého nočného stolíka bude užitočná. Ďalej môžete pridať vešiak na šaty.

Pre interiér veľmi malej chodby je potrebné vybrať jeden alebo dva kusy nábytku: komodu, police, stojan, lavičku. Voľba je na majiteľovi. Vstavané zrkadlo opticky zväčšuje priestor. Neobyčajné lampy budú svietiť a dodávať svetlo. Výber tapety by mal byť urobený v prospech monochromatických, svetlých odtieňov. Je potrebné brať do úvahy možnosť znečistenia, preto je lepšie používať umývateľné typy.

Dizajn malej chodby v kúpeľni a WC zabezpečuje absenciu potrebného nábytku. Police, vešiaky, zrkadlá musia byť umiestnené tak, aby nezasahovali do vchodu, výstupu.

Dvere kúpeľne, WC, izby, je žiaduce, aby otvorenie dovnútra tak, aby nezaberali príliš veľa miesta.

tapeta

Výber tapety výrazne opíše interiér celého bytu. Majú inú kvalitu a vzhľad. Tapeta dizajn je schopný znížiť, zvýšiť, zosvetliť, utlačiť priestor. Preto musíte vedieť o existujúcich druhoch a ich účele. Malá oblasť chodby závisí od ich výberu. Varianty tapety:

 • kvapalina;
 • tkanina;
 • vinyl;
 • papiera;
 • rúno;
 • Cork.

Pre chodbu s dverami kúpeľne a WC, sú použité tkaniny, vinyl, korkové tapety. Sú vodotesné, odolné voči vlhkosti. Čistené ľahko, so špeciálnymi nástrojmi. Pre úzke možnosti je vhodné zvoliť si vinyl. Korkové a látkové tapety sú schopné zúžiť priestor vďaka objemovej textúre.

Dizajn chodby s prechodom do izieb apartmánov ponúka výber papiera, netkaných, tekutých tapiet. Sú priedušné, čo umožňuje, aby steny dýchali. Všetky sú vhodné pre návrh úzkej a obdĺžnikovej chodby.

Dizajnová tapeta s veľkým ornamentom sa používa len v kombinácii s monofónnymi.

Farba

Chodba v interiéri akumuluje najviac špiny a prachu ako zvyšok izieb v byte. Táto skutočnosť naznačuje dizajn tmavých kvetov. Je potrebné zvážiť zábery chodby. V našom prípade prispievajú tmavé tóny k zúženiu priestoru, čo je nežiaduce. Použitý materiál na konečnú úpravu umožňuje umývanie a starostlivosť o ne napriek farbe.

Absencia okien umožňuje použitie žltej, oranžovej, bielej na tapetu, farby. Dávajú pocit slnka. Podlaha je hnedá, béžová a orechová v kombinácii s bielym stropom. Stretch strop krém, svetlo žltá, broskyňa, bude vhodnou voľbou.

Je potrebné zvoliť nábytok svetlých odtieňov. Orech, béžová, svetlohnedá farba, perfektný.

V prípade, že byt má jeden dizajnový štýl, potom návrh chodby môže byť dané odtiene rovnakej farebnej palety. Toto územie sa tak stane jedným.

Chodba v rôznych apartmánoch

Dizajn malej chodby v byte závisí od počtu izieb. Jeho vlastnosti pomôžu správne navrhnúť interiér.

Jedna izbaJedna spálňaTri izby
rysyStlačený priestor

Minimálny voľný priestor

Nedostatok nábytku,

Malý a úzky tvar.

Obdĺžnikový tvar

Priestranný len ten najnutnejší nábytok,

Úzka pasáž.

Podlhovastý tvar

Schopnosť uverejňovať veľké množstvo obrazov,

Možnosť umiestnenia potrebného nábytku.

Farba, odtieneBiela, krémová, svetloružová, béžová.Béžová, biela, orechová, žltá, oranžová.Svetlo ružová, biela, béžová, krémová, žltá.
tapetaPapier, vinyl, tekutý, monofónny.Papier, tekutý, vinyl, netkaný.Tkanivo, korok, vinyl, netkané, tekuté.
nábytokPolice, vešiaky, komody.Pier sklo, úzka šatníková skriňa, komoda, police.Malý šatník, stojan, komoda, vešiak, lavica.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár