DIY dekoratívne vankúše - spôsoby, ako vytvoriť a nápady

Estetika miestnosti sa dosahuje pomocou dekoratívnych prvkov, ktoré dopĺňajú všetky druhy nábytku, spotrebičov a ďalších rozmerových prvkov. Okrem vecí, ktoré sa pravidelne používajú ako nevyhnutné, by mala byť miestnosť zdobená prvkami, ktoré poskytujú určitý komfort a robia z vás interiér.

Dekoračné vankúše pomáhajú dosiahnuť tento efekt, pretože okrem ich účelu sú kombinované s okolitými objektmi, čím hrajú niekoľko rolí. Ak chcete správne vybrať tento prvok dekorácie, musíte pochopiť dizajn, funkcie, rovnako ako vedieť, ako sa im vlastnými rukami. Zvážte vyššie uvedené a dozviete sa o detských ozdobných vankúšoch, ktoré slúžia ako hračky.

Voľba pre výzdobu obývacej izby

Väčšina súborov čalúneného nábytku už má spojené dekoratívne predmety. Avšak, túžba majiteľov rozjasniť dom s ďalšími mäkkými prvkami alebo diverzifikovať pohovka priestor nemôže byť hodený späť.

Zvážte hlavné kritériá, ktoré by sa mali zohľadniť pri výbere dekoratívnych vankúšov do obývačky:

 1. Počet
  Obývacia izba je pomerne svetlá izba, ktorá predpokladá prítomnosť širokej škály farebných objektov. Preto by ste nemali umiestniť tam príliš veľa dekoratívnych vankúšov a ešte viac tých, ktoré sú príliš svetlé alebo veľké. Pokúste sa určiť sumu, ktorá je v súlade s opatrením. Pre malú obývaciu izbu stačí troch.
 2. veľkosť
  Ak je v miestnosti malá pohovka, potom ju nemožno naložiť veľkými vankúšmi, pretože kritérium proporcionality sa nebude brať do úvahy. Pre malé modely sú vhodné malé podložky a veľké modely vyžadujú objem mäkkých objektov.
 3. Kombinácia
  Vankúše - prvok, ktorý sa používa na vytvorenie kontrastu v miestnosti. Na pozadí pevného neutrálneho nábytku vyzerajú viacfarebné mäkké vzory skvele. Nasýtené farby zrieďujú atmosféru náročnosti v miestnosti, čím dávajú život majiteľom života. Ak je nábytok vyrobený v tmavých farbách, potom naopak voľba dizajnu v prospech svetlých odtieňov, ktoré dodajú kontrast.
 4. tvar
  Formulár vám umožní zdôrazniť ohyby a textúru nábytku. Ak máte dlhú pohovku, použite obdĺžnikové valcové vankúše. Pre pohovky, vyrobené pod klasikou, fit námestie, ktoré majú zaoblené hrany. Elegantné modely potrebujú okrúhly doplnok.
 5. vzor
  Voľba vzoru je mimoriadne individuálnym parametrom. Tu sa môžete plne spoliehať na fantáziu. V tomto smere vám poskytneme len niekoľko tipov a nápadov:
 • Pre klasický interiér sa hodia farebné možnosti s jemnými vzormi;
 • Pre izby s orientálnou príchuťou použite marocký ornament, ikat, damašek alebo paisley;
 • Univerzálna možnosť je kúpiť vankúše so vzormi: hrášok, cikcak, cela, atď. (môže byť použitý v akomkoľvek štýle);

Kombinácia nápadov s okolitými objektmi

Základné pravidlá pre výber sedacích vankúšov v interiéri boli diskutované v poslednej časti. Hovoríme tu o tom, aké sú hlavné myšlienky kombinácie vankúšov vo svete dizajnu.


V prvom rade je potrebné venovať pozornosť závesom. Vyberte si mäkký dizajn by mal byť po výbere záclon. To je odôvodnené tým, že záclony sú dekoratívnym prvkom interiéru. Podobná farba zlepšuje celkový vzhľad miestnosti. Mnohé salóny teraz vykonávajú úpravy oboch prvkov. Tak, môžete ušetriť na nákup tkaniny, vytvoriť pocit integrity čalúneného nábytku, ale neobťažujte hľadať rovnaký materiál, vyberte možnosti s rozdielom jeden alebo dva tóny.

Ak nie je túžba dať holistický vzhľad, potom v farebnej schéme kombinovať dekor vankúšov s jasnými predmetmi v miestnosti. Skombinujte s jasnou vázou v miestnosti, masívnu podlahovú lampu so zaujímavým sfarbením. Ak sú v miestnosti veľké poufs, sledujte s nimi vankúše vo farbe. Ak chcete dostať do bodu pri výbere nápady na dekoráciu, určiť tri základné farby miestnosti, a aby vankúše v týchto farbách. Môžete urobiť tri páry rôznych. Vyzerá to krásne a vytvára pocit pohodlia.

Detské vankúše

Keď urobíte detskú izbu, mali by ste venovať pozornosť hračkám vankúša. Ich podstata je zrejmá z mena - prvku pohodlia a možnosti hrať. Takéto modely sú vyrobené vo forme kreslených postavičiek, zvierat, ovocia, alebo jednoducho majú vtipné kreslenie. Spravidla nie sú veľké, pretože sú určené pre deti. Rozjasnia spánok dieťaťa a umožnia vám, aby ste sa počas dňa cítili pohodlne na podlahe.

Pri nákupe detských vankúšov dávajte pozor na farbu a vek dieťaťa.

Ak je dieťa malé, potom si nekupujte "hračky", ktoré sa ľahko zašpinia. Dajte dieťaťu možnosť vybrať si svoj obľúbený charakter, potom sa s ním nebude podieľať. Nemali by ste venovať veľkú pozornosť kombinácii detského vankúša s okolitými predmetmi - nikdy nebude na mieste.

DIY metódy na zdobenie

Existuje mnoho variantov, aby si vlastné vankúše. Chceme zvážiť tie najzaujímavejšie nápady, ktoré naznačujú, že ide o produkciu bez odpadu.

Možnosť číslo 1. Odpadové odevy


Ako často sa oblečenie opotrebováva, alebo z neho vyrastáte a musíte ho odhodiť? Teraz to nemusí robiť. Zo starého oblečenia je možné šiť vankúše a robiť to sami. Nemôžete sa starať o amatérsky vzhľad, pretože to je podstatou takýchto výrobkov. Je lepšie šiť takéto veci z svetrov alebo iných mäkkých odevov. Vankúšiky môžete vyplniť starým oblečením, ktoré nemá veľmi dobrý vzhľad. Môžete ho ozdobiť malými domácimi vložkami. Môžete šiť niekoľko gombíkov, detské ponožky alebo niečo iné.

Možnosť číslo 2. tvorba štítkov


Ak máte hladké vnútorné vankúše, ktoré chcete ozdobiť, potom použite staré škvrny na šitie alebo nechcené oblečenie. Vymyslieť originálny nápis, vystrihnúť listy zo starého materiálu, a šiť ho na obyčajný vankúš.

Pre krásu produktu môžete robiť listy z rôznych materiálov. Ale zachovať veľkosť písma a písmena. Vynikajúcim riešením by bolo prideliť veľké písmeno v nejakej jasnej farbe.

Možnosť číslo 3. Pletené obliečky na vankúš


Keď vankúše nie sú veľmi reprezentatívny vzhľad alebo sú už unavené, pletené vankúše príde na záchranu. Bude pre vás vhodné umývať ich a budete môcť samostatne vyšívať vzor, ​​ktorý najlepšie vyhovuje vašej izbe. Použite široké nite, aby ste sa dostali do kontaktu.

Zdobenie nápady

Všetky myšlienky o zdobení vznikajú spontánne v hlavách. Stelesnenie myšlienok závisí od vás.

Podväzkový obväz


Háčkované alebo pletené vzory vám nádhernú, domácku atmosféru. Budú produkovať teplo a pohodlie v dome. Takéto možnosti sú vykonávané v pevných farbách, takže vyzerajú celkom slušne na pozadí akéhokoľvek štýlu. Príjemné hmatové vnemy sú k dispozícii - vďaka neuveriteľne jemnej látke, ktorá vám umožní dokonale relaxovať.

Ručne maľované


K dispozícii je možnosť dizajnu pomocou špeciálnych textílií. Držia sa dokonale a majú určitú úroveň odolnosti voči vlhkosti. Takéto vankúše sú vo svete interiéru veľmi cenené a napriek jednoduchosti výrobku sú ručne vyrábané. Dizajn môže mať nejaký druh nápisu alebo zaujímavý vzor. Je vhodnejšie použiť farbu rovnakej farby, ale ak si želáte, môžete urobiť nejaký viacfarebný vzor. Dávajte pozor na farbu, ktorú si kúpite, pretože každá farba je určená pre určité materiály.

Vankúše


Akékoľvek malé, dokonca centimetre, kúsky látky nemusia vyhodiť. Môžete zbierať všetky do hromady, a šiť krásny vankúš prípad. Takýto eklekticizmus bude vyzerať skvele. Nebojte sa miešať rôzne tóny - tu je to len dobré. Hlavná vec je pozorovať jednotnú veľkosť všetkých kusov. Alebo rozdeľte šijací prvok do zón, ktoré budú obsahovať kúsky určitej veľkosti.

Vankúš kniha


Jasný a farebný dizajn, ktorý je tiež ľahko navrhnuteľný. Ako obal musíte kúpiť malý kúsok látky s vašim obľúbeným filmom, štvorcovú knihu. Do tohto segmentu zošite mäkkú časť, ktorá sa bude postupne znižovať smerom k okrajom krytu. Vezmite štvorcový vankúš, ktorý bude menší ako kryt. Umiestnite štvorec dovnútra a sklopte kryt tak, aby prekrývalo námestie z troch strán. Potom, čo urobil vzor raz, môžete ho použiť pre iné vankúše.

Prítomnosť dekoratívnych prvkov vo vašej izbe vám umožní pozrieť sa na ňu s úplným pochopením interiéru.

Vždy môžete vyplniť prázdnotu miestnosti, vyplniť jej kľúčové fragmenty, a jednoducho dať niekoľko dekoratívnych vankúšov pre pohodlie. Sledujte všetky vyššie uvedené tipy na zdobenie obývacej izby, a potom hostia budú potešení, a vždy sa cítite pohodlne na svojom obľúbenom gauči.

Zanechajte Svoj Komentár