Moderná výzdoba na chodbe: steny, podlahy, stropy

Vstupná hala je prvá miestnosť, do ktorej vstupuje hostiteľ alebo hosť pri vstupe do domu. Väčšina z týchto izieb má skromnú veľkosť, ale má veľký význam. V malej hale sa vytvára prvý dojem z celkového interiéru. Pri navrhovaní je potrebné dodržiavať dôležité pravidlá, brať do úvahy tak dizajn bytu, ako aj vonkajšiu okolitú krajinu.

Funkcie dokončujúce chodbu

Do malej miestnosti sa nezdalo preťažené, mali by ste starostlivo vybrať materiály dekorácie, nábytok, farby. V chodbách bytu nie je prirodzené osvetlenie, preto je lepšie dávať ľahkú paletu, lesklé povrchy. Takéto jednoduché riešenia pomôžu prezentovať miestnosť so ziskom, vizuálne zväčší svoju oblasť.

Steny, podlaha, strop a dvere musia byť v súlade. Vstupná hala najbližších miestností je k vchodovým dverám a častejšie je vystavená rôznym druhom znečistenia, chladu a poškodeniu. Ak sú v dome zvieratá, ktoré potrebujete pravidelne chodiť, malé deti, osobitná pozornosť by mala byť venovaná podlahovej krytine.

Dokončenie chodby zvyčajne zapojené do poslednej zákruty, kedy je dokončená oprava všetkých obytných miestností bytu alebo domu. Je to spôsobené zvýšenou ovládateľnosťou, pohybom veľkého nábytku a znečistením v čase premeny. Oprava chodby by sa mala vykonávať s povrchovo upravenými materiálmi odolnými voči opotrebeniu, pričom sa zohľadňuje ich časté čistenie.

    

Rozsah farieb

Najdôležitejším prvkom dizajnu je výber farby. Pohodlie a pohodlie budú závisieť od harmónie odtieňov. Vstupná hala je prvou miestnosťou, ktorá pri vstupe do miestnosti určuje náladu, preto je dôležité pri navrhovaní dodržiavať pravidlá pre kombináciu farieb.

V chodbe akejkoľvek veľkosti by mal byť dodržaný pomer jasu. V tmavej farbe vyberte spodnú zónu. Stredná a horná - vo svetle. Je lepšie nerobiť kontrasty jasu. Môže to vyzerať nepríjemne. Keď už hovoríme o povahe odtieňov, je potrebné pochopiť, že je nastavený materiálmi-koleronositeli. Napríklad expresívny oranžový bude vyzerať vzrušujúco, ak ho zadáte do interiéru s materiálmi, ako sú textílie, alkydová farba. Odolné odtiene sa získajú pri použití červených tehál.

Pre malé chodby je lepšie použiť win-win neutrálne odtiene béžovej a šedej. V priestranných izbách môžete použiť teplé odtiene (žlté, kávové, ružové a iné) za predpokladu, že farba stien bude aspoň o jeden tón ľahšia ako nábytok.

Dôležitým faktorom ovplyvňujúcim farbu stien - svetlo. Na kompenzáciu nedostatku svetla môžu byť modré, šalátové steny a biely strop. Návrhári nedoporučujú dokončovanie s bielymi materiálmi v tmavej chodbe. Steny budú vyzerať matne, rýchlo zafarbené. V chodbe s oknom dominantná farba môže byť modrá, zelená, indigo.

Stylistický dizajn

Dokonca aj obmedzený priestor chodby je možné využiť na maximum, ak sa správne priblížite k jeho dizajnu. Začnite s územným plánovaním. Je potrebné určiť miesto na vrchné oblečenie, obuv, doplnky. Časť priestoru priestranných chodieb sa dá využiť na uskladnenie vecí s nízkym prietokom. Veľká chodba vyžaduje kompetentné plnenie, inak sa bude zdať prázdna. Je možné z neho vyrobiť dve priechodné miestnosti - v jednom úložnom priestore pre vonkajšie predmety, v druhej vytvoriť útulnú atmosféru pre relaxáciu, v súlade s obývacou izbou. Môžete použiť jedno z nasledujúcich rozhodnutí štýlu:

 • Baroko. Vynikajúci interiér vytvára pocit prosperity, zdôrazňuje vysoký status majiteľov. Vhodné pre priestranné izby. Materiály musia byť prirodzené a drahé;
 • Klasicizmus. Jemný a luxusný, neobsahuje honosné detaily. Nástenné svietidlo, lustre, veľké kreslo alebo pohovka čalúnená zamatom a hodvábom dokonale zapadnú;
 • Empire. Nástenné dekorácie - len drahé materiály. Môžete použiť benátskej omietky, hodvábne tapety bez vzorov a kresieb. Dokonca aj malá chodba je naplnená nábytkom čo najviac. Požadované atribúty - komoda, zrkadlá, mytologické príslušenstvo;
 • Pop Art. Hala v tomto štýle vytvorí očarujúci prvý dojem. Bohaté šťavnaté pozadie, značkový nábytok s pieskovaným vzorom, farebné maľby urobia z miestnosti extravagantnú a slávnostnú;
 • Minimalizmus. Pri registrácii útulnej, funkčnej miestnosti nepoužívajte viac ako tri kontrastné farby. Existujú len jasné línie a správne formuláre. Minimálny nábytok;
 • High-tech Pre konečné použitie prírodné, umelé materiály (sklo, plast, kov). Všetky povrchy by mali svietiť. Podlahy sú rozmiestnené s veľkými keramickými obkladačkami, pre steny sa používa tapeta zo sklených vlákien a strop je lesklý alebo zavesený.


    

Požiadavky na dokončovacie materiály

Každá chodba je vystavená veľkému zaťaženiu z vonkajších faktorov. Negatívny vplyv je spôsobený prachom, vlhkosťou, špinou, dostať sa do miestnosti z ulice. Preto by mali byť materiály na konečnú úpravu nielen externe estetické, ale aj praktické. Pre široké chodby môžete použiť akýkoľvek typ dekorácie. Vhodné umývateľné tapety, nátery na maľovanie, obklady panely, umelý kameň a ďalšie. Pre dokončovanie malých chodieb je lepšie používať materiály, ktoré nezahŕňajú inštaláciu rámu, aby sa zabránilo strate drahých centimetrov priestoru.

Hlavnými vlastnosťami, ktoré by mali koridorové dokončovacie materiály mať, sú maskovanie znečistenia, odolnosť voči mechanickému poškodeniu, trvanlivosť, jednoduchosť údržby. Podlahy by mali byť pokryté trvanlivými stavebnými zmesami, umelým kameňom. Vidiecke domy používajú drevené podlahy.

Druhy dlaždíc

Podlahy pre agresívny vplyv by mali byť čo najodolnejšie. Výber dlaždice, môžete zabudnúť na opravu podlahy na dlhú dobu. Vizuálne zvyšuje cenu interiéru, po dlhú dobu nestrácajú pôvodnú estetiku. Obklad môže byť kompletný, po celej ploche podlahy, alebo čiastočný, na malých fragmentoch. Voľba typu podlahy závisí od osobných preferencií majiteľa domu. Použite nasledujúce typy dlaždíc:

 • Keramiky. Dlaždice dlho udržuje reprezentatívny vzhľad, textúru a tieň. Detaily o pálenej hline sú dostupné vo veľkom sortimente, s imitáciou dreva, ozdobného kameňa. Pri správnej inštalácii je minimalizované riziko poškodenia;
 • Porcelánový kameninový tovar. Odolný výrobok. Nízky porézny materiál je vyrobený z hliny, rozdrvených hornín s prídavkom prírodných farbív. Doska odolná voči vlhkosti môže mať lesklý, hrubý povrch;
 • Kvartsvinilovaya. Vylepšená verzia, ktorá nereaguje na náhle zmeny teploty, mechanické zaťaženie, agresívne čistiace prostriedky. Zloženie masívnych fragmentov zahŕňa kremeň, plastifikátory, vinyl, stabilizátory. Výrobok je absolútne bezpečný, pri chôdzi nevytvára cudzie zvuky;
 • Glass. Originálny, elegantný materiál. Surovinou na výrobu je brúsené sklo s prídavkom spojív. Líši sa vo vysokom indikátore odrazu svetla;
 • Kov. Štýlové prvky slúžia na zdobenie jednotlivých častí chodby. Sú vyrábané na báze porcelánu a pokryté vrstvou bronzu, titánu a iných kovov. Dokonale zapadá do klasického štýlu alebo high-tech.


    

linoleum

Jedna z najobľúbenejších podláh. Lacné, jednoduchá inštalácia, zaujímavý dizajn materiálu je k dispozícii v obrovskom rozsahu. Na chodbu sa hodí syntetický aj prírodný náter. Pri výbere materiálu je potrebné zvážiť stupeň priepustnosti v miestnosti. Pre chodbu je lepšie zvoliť vysoko pevné nátery s vysokým očakávaným zaťažením.

Dokonale plochá podlaha môže byť pokrytá linolea a bez podkladu, ale je lepšie, ak je prítomná penová podšívka. Viacvrstvový PVC materiál na tkanej báze bude trvať dlhú dobu. Alkydové linoleum s vrstvami živice a tkaniny má vysokú tepelnú a zvukovú izoláciu. Elastický a vlhkosť odolný Colloxínový náter osvetlí chodbu krásnym leskom. Prírodné linoleum kladenie na chodbe sa neodporúča, pretože jeho krehkosť a neprimerane vysoké náklady.


    

Laminátové podlahy

Prvým parametrom, ktorý je potrebné venovať pozornosť pri výbere laminátu pre chodbu, je odolnosť voči opotrebeniu. Podlaha chodby musí odolať veľkému zaťažovaciemu bodu as určitou frekvenciou. Najstabilnejšie časti obchodnej triedy sú označené číslami a grafikou.

Hrúbka laminátu na trhu sa pohybuje od 6 do 12 mm. Tento parameter je zodpovedný za pevnosť hradu, teda za odolnosť voči namáhaniu. Laminát môžete položiť sami, jednoducho uzamknúť drážky alebo položiť prvky na vodotesné lepidlo. Je lepšie dávať prednosť produktom známych výrobcov, ktorí zaručujú životnosť takejto podlahy viac ako 20 rokov. Farebnú schému možno meniť. S umelým osvetlením bude vyzerať dobre šedá, béžová laminátová, s imitáciou starého dreva.


    

Prírodný kameň

Univerzálny dokončovací materiál má dlhú životnosť, jedinečnú textúru a vzor. Kamenné podlahy s výhodou premenia každú miestnosť. Toto riešenie je aplikovateľné v starom škandinávskom štýle, retro, minimalizme. Prírodný kameň na podlahe v chodbe môže byť akéhokoľvek typu, ale nebolo by rozumné používať príliš drahé možnosti, berúc do úvahy špecifiká prechádzkovej miestnosti. Je vhodný žula, pieskovec, bridlica. Prirodzené plemená na kladenie podláh majú nasledujúce výhody:

 • Jednoduchá starostlivosť, možnosť obnovy;
 • Vysoká odolnosť, najdlhšia životnosť;
 • Odolnosť voči vlhkosti, abrazívam, chemikáliám;
 • Možnosť položenia na teplé podlahy;
 • Široká škála farieb a textúr;
 • Odolnosť voči mikroorganizmom.

Výber kameňa na podlahu, musíte zvážiť hmotnosť jeho prvkov. V mestských bytoch sa neodporúča používať veľké a ťažké dosky, aby nedošlo k preťaženiu prekrytia. Je lepšie aplikovať takéto úpravy v halách súkromných domov so silným základom.

Samonivelačná podlaha

Vďaka modernej 3D technológii, fotografickej tlači má taká podlaha v dizajne chodieb pôsobivý výhľad. Môže sa premeniť na krajinu, morské dno, piesočnú dunu alebo imitovať akýkoľvek prírodný materiál. Dekor je umiestnený pod silnou ochrannou vrstvou, ktorá zabraňuje treniu a vyblednutiu obrazu. Takýto povrch spĺňa všetky praktické požiadavky.

Dôležitou výhodou samonivelačných podláh je nedostatočné prenikanie vlhkosti. Odolný povrch sa nedeformuje z ťažkého nábytku, tenkých kovových topánok, malých kameňov z ulice. Po stuhnutí sa táto podlaha stáva absolútne bezpečnou, nevydáva žiadny zápach.

Parkety a parkety

Odolné parkety vyžadujú starostlivú údržbu počas prevádzky, najmä ak zdobia podlahu chodby. Prírodné drevo netoleruje kontakt s vodou, je odstránené abrazívami. Horná ochranná vrstva vo forme laku, tmelu musí byť často aktualizovaná. Pre podlahu v chodbe je lepšie zvoliť parkety z dreva s hustou štruktúrou. Môže to byť dub, jaseň, breza. Medzi výhody takéhoto náteru na chodbe je možné zaznamenať jedinečný štýl, prirodzenosť, jednoduchosť výmeny poškodených prvkov.

Parketová doska je tiež vyrobená z prírodného stromu, ale z menej kvalitných plemien. Položte ju ako laminát na nosné špeciálne západky. Niektorí výrobcovia stavebných materiálov pokrývajú parketové dosky vrstvou z ušľachtilého masívneho dreva. Používa sa aj lak, olejový vosk.


    

Aký materiál je lepšie nepoužívať na podlahu v chodbe

Interiér miestnosti s vysokou priepustnosťou by mal mať nielen atraktívny vzhľad, ale aj environmentálne a hygienické požiadavky. Podlahové krytiny by mali odpudzovať nečistoty, uľahčovať proces čistenia a nie naopak. Absolútne nevhodným materiálom pre podlahové haly je prírodný koberec. Absorbuje vlhkosť, dlho schne, akumuluje prach. Mokré vlákna sú náchylné na hnilobu a akumuláciu mikroorganizmov. Zápory z päty a nohy nábytku je takmer nemožné narovnať. Ak je túžba položiť koberec na chodbe silnejšia ako jej negatívne vlastnosti, je lepšie zvoliť si umelé podobné krytiny.

Tiež sa neodporúča používať v chodbe korkové podlahy. Medzi kritické nevýhody patrí nízka odolnosť voči vlhkosti, horľavosť a rýchle opotrebenie. Korek je deformovaný hmotnosťou nábytku, od akéhokoľvek mechanického nárazu. Táto povrchová úprava je obtiažne vytvoriť si vlastné ruky.

Dokončovacie materiály na steny

Pre výzdobu stien v chodbe používa rôzne materiály. Pri pohľade cez možnosti by sa malo pripomenúť, že tvorivý štylistický plán by mal vyzerať nielen esteticky, ale aj prakticky. Ak si vyberiete jeden materiál, ktorý spĺňa všetky kvalitatívne charakteristiky a požiadavky majiteľov je ťažké, môžete použiť predstavu o kombinovaní povrchov, rôznych textúr.

maľovať

Maľovanie stien je jedným z jednoduchých a lacných spôsobov, ako aktualizovať chodbu. To možno urobiť monogamne, s použitím niekoľkých odtieňov a textúr. Najprv musíte rozhodnúť o type farbiva a farby. Je potrebné zvoliť odtieň s ohľadom na veľkosť miestnosti, úroveň tmy.

Hranice malých chodieb musia tlačiť čo najviac. Návrhári odporúčajú použitie pri maľovaní niekoľkých pracovných techník. Horizontálne čiary pomôžu, aby bola miestnosť priestranná. Je potrebné odmietnuť tmavú stupnicu, je lepšie dávať prednosť béžovej, olivovej farbe. Steny je nutné natierať iba vodotesnými materiálmi. Môžu byť použité nasledujúce typy smaltu:

 • akryl;
 • Budovanie butadiénu;
 • Polyvinylacetát;
 • Alkyd.


    

Dekoratívne omietky

Chodbu môžete naplniť komfortom a vytvoriť domácu atmosféru pomocou dekoratívnej omietky. Vďaka unikátnej štruktúre materiálu môžu byť na stenách natreté neobvyklé kompozície a reliéfne kresby. Pod vrstvou takejto zmesi sa dajú ľahko prasknúť trhliny, nepravidelnosti a iné povrchové chyby.

Pomocou dekoratívnej omietky môžete vytvoriť zaujímavý dizajn chodby. Široká škála farieb umožňuje použitie v akomkoľvek štýle. Okrem monochromatických zmesí existujú materiály s prídavkom zlatých, perlových a bronzových vlákien. Aplikujú sa štandardným spôsobom, vyhladzujú sa na stene a vytvárajú povrchový reliéf. Omietka sa rozlišuje nasledovne:

 • Na hlavnom výplni (benátskom, štrukturálnom, textúrovanom);
 • Zloženie (silikát, minerál, akryl);
 • Podľa hlavného typu (jahňacina, kožušina, kôrovec);
 • Podľa poddruhu (valček, hodváb, plast-latex, dážď).


    

Mikrocement

Jedným z najlepších variantov je materiál s vysokou priľnavosťou pre chodbu. Mimoriadnu pevnosť vyniká polymérna omietka zo zmesi kremenného piesku a cementu. Aplikuje sa v tenkej vrstve, nie väčšej ako 3 mm, čo je dôležité pre malé chodby. Akýkoľvek povrch môže byť potiahnutý mikrocementom. Štandardná farba omietky je šedá. Je vhodný pre high-tech koridory. Ak potrebujete oživiť chodbu v štýle pop artu, jednoducho pridajte suchý pigment požadovaného odtieňa.

Nevýhodou mikroúrovne je zložitosť jej aplikácie. Pri miešaní materiálu na kvapalnom polymérnom roztoku je dôležité pozorovať presné proporcie. Práca s hotovou zmesou musí byť niekoľko ľudí. Rýchlo schne, čo spôsobuje nepríjemnosti, pokiaľ ide o mokré dokovanie. Omietaný povrch by mal byť vždy pokrytý niekoľkými vrstvami laku.

tapeta

Tento typ dokončovacieho materiálu by mal byť odolný voči opotrebeniu, trvanlivý a ľahko sa čistí. Na základe základných požiadaviek jednoduché papierové tapety nebude fungovať. Existuje niekoľko možností pre maľby so zlepšenými vlastnosťami:

 • Vinyl tapety. Základom dekoratívneho papiera je plastová fólia. Vďaka svojej viacvrstvovej štruktúre je pevná a odolná. Udržiava na stene až 10 rokov. So systematickým mokrým čistením nestrácajú farbu a sviežosť;
 • Netkané tapety. Kompozícia obsahuje celulózové vlákna a tkané, prepletené. Spojte ich chemické kompozity. Tkaniny majú vynikajúci výkon, skrývajú nedostatky stien;
 • Nástenné maľby. Pomocou materiálu môžete vytvoriť originálny interiér. Panoramatické scény vizuálne zväčšia miestnosť. Ak je chodba veľká, môžu byť použité na úspešné zónovanie priestoru;
 • Sklolaminát tapety. Pre maľby charakteristický textúrovaný, prekladaný vzor. Väčšina výrobkov na konečnú úpravu je určená na maľovanie. Husté, dlhotrvajúce tapety majú zosilňujúce vlastnosti. Životnosť - až 30 rokov.
 • Prírodné tapety. Vyrobené z prírodných materiálov (bambus, juta, listy a iné veci). Rastlinné plátna sa približujú k prírodnému prostrediu, absorbujú cudzie zvuky. Môžu byť lepené len na špeciálnom lepidle.


    

Stenové panely

Rôzne farby, textúry, materiály umožňujú použitie nástenných panelov nielen v kanceláriách, ale aj v útulných chodbách. Správne vybrané lacné produkty vytvoria príjemnú atmosféru na chodbe. Sú vyrobené z rôznych druhov surovín. Majú odlišné vlastnosti. Panely MDF dobre zachytávajú teplo, izolujú chodbu od vonkajších zvukov. Nevýhody zahŕňajú intoleranciu pri vysokých teplotách. V teplom expandujú a deformujú sa.

PVC stenové panely majú vysokú tepelnú ochranu. Môžu byť pripevnené k stropu v ľubovoľnom uhle. Obloženie voľne v kontakte s farbou, stavebné lepidlo, samolepiaci materiál. Na stenových paneloch v chodbe vyzerajú všetky kovania, napríklad plastové spínače. Je vhodné ozdobiť kovovými závesmi.

Stenové panely z prírodného dreva dávajú slušnosti chodbe. Laminované výrobky sú vyrobené z trvanlivých druhov (orech, dub a iné). Udržiavajú teplo dobre a neabsorbujú vlhkosť. Sadrové 3D panely priťahujú originálny dizajn. Konvexný reliéf môže byť vykonaný vo forme vĺn, pieskovcov.


    

Umelý alebo prírodný kameň

Na dokončenie chodby môžete použiť dekoratívny prírodný kameň alebo umelý. Tento kameň má jedinečnú textúru, môžete si vybrať rôzne farby. Bude slúžiť rovnako ako majiteľ domu želania.

Umelé kamene sa vyrábajú na báze sadry, cementu, z drobkov skutočných hornín. Majú absolútnu podobnosť s prírodnými analógmi, ale vážia výrazne menej. Dokončenie chodby zjednodušuje spracovanie dekoratívnych prvkov. Len jedna strana je textúrovaná, ostatné tri sa podobajú rezu dlaždíc. Kamene na báze sadry sú krehké a ľahké. Najčastejšie sa používajú pri inštalácii na sadrokartónové dosky. Umelé časti na báze cementu sú ťažšie a odolnejšie. Kremeň, akrylové aglomeráty vôbec neabsorbujú vlhkosť, vyznačujú sa veľmi vysokou pevnosťou.


    

Cork nástenné dekorácie

Jeden z najbezpečnejších materiálov pre dokončenie chodby s nulovým indikátorom škodlivých látok. Vyrobte z rozdrvenej dubovej kôry. Hromada pilín je rozdelená do listov a lisovaná. Výstupom je kotúč prírodného materiálu. Na dokončenie stien vezmeme korkové cievky so zvýšenou elasticitou a estetikou. Ozdobte ich dodatočnou vrstvou dyhy, špeciálnym lakom. Vďaka moderným výrobným technikám, doplnkovému spracovaniu sú korkové tapety vybavené nasledujúcimi pozitívnymi vlastnosťami:

 • Vysoká odolnosť voči vlhkosti;
 • Možnosť kontaktu s organickými rozpúšťadlami;
 • Požiarna bezpečnosť;
 • Zvuková izolácia;
 • Absolútny nevodivý elektrický prúd;
 • Medzi stenou a náterom nedochádza ku kondenzácii.

Kombinácia materiálov

Tajomstvo drahých interiérov - obmedzenie vo výbere materiálov pre dekoráciu. Je lepšie nepoužívať viac ako tri. Chodby s malou plochou je možné prilepiť s jednoduchou tapetou do stredu steny. Spodná časť panelov svetelnej steny je usporiadaná vodorovne. Tiež tapety v oblasti jambs môže byť zdobený prvkami z umelého kameňa, malé tehly, liatie.

Podlahový materiál by mal byť kombinovaný s dizajnom stien. Laminát, linoleum, parkety budú v súlade s dekoratívnou plasticko-latexovou omietkou. Kamenná podlaha je kombinovaná so stenami mikrocementu. Objemný svetlý povlak sa zmestí do všeobecného štýlu pop artu.


    

Osvetlenie a stropné dekorácie

V mnohých domoch a apartmánoch chodba zaberá časť obývačky. Používa sa nielen na skladovanie, ale aj na rekreáciu. Každý majiteľ domu sa snaží premeniť túto miestnosť na rafinovaný kútik. Kvalitné opravy zahŕňajú nielen dokončovacie steny a podlahy. Pri vstupe do chodby okamžite chytí strop. Jeho stav povedie veľa, takže musí byť vkusne a dostatočne osvetlený. Dokončenie stropu - posledná fáza opravy. Súlad interiéru závisí od správneho materiálu.


    

Stretch strop

Praktický a jednoduchý spôsob, ako získať hladký povrch bez veľkého úsilia. Stretch strop zachováva elegantný vzhľad po mnoho rokov. Životnosť polymérneho filmu je 30 rokov. Pred dokončením nie je potrebné vyrovnávať a dokončovať povrchy. Film je pripevnený v priebehu niekoľkých hodín.

Vďaka veľkému množstvu odtieňov a textúr majú dizajnéri neobmedzené možnosti. Strop môže byť matný, saténový, lesklý, kovový, perlový lesk. Štruktúry napätia nevyžadujú osobitnú starostlivosť. Stačí ich znečistiť vlhkou špongiou. Filmové povlaky sa nebojí vlhkosti, dobre znášajú kontakt s agresívnymi čistiacimi prostriedkami. Nemôže odolať mechanickým nárazom, najmä pri ostrých predmetoch.

Pri inštalácii osvetlenia môže byť ťažké, pretože filmový povlak nemôže odolať hmotnosti lámp, zlému kontaktu so žiarovkami. Zo situácie je východisková montáž LED diódy na pripravené sedadlá.


    

Aby sa predišlo efektu zebry, je potrebné rozdeľovať LED diódy so správnym odstupom od seba a od plátna.

Zavesený strop

Inštalácia zavesených konštrukcií je najdrahšia a časovo náročná. Všetky časti sú pripevnené k kovovému rámu. Klasický jednoúrovňový sádrokartónový strop môže byť omietnutý, natretý, obaľovaný na tapetu, obkladaný. Na osvetlenie použite reflektory.

Povrchová úprava chodby tiež vytvorila modulárne závesné prvky. Môžu to byť lamely, kazety, špeciálne dosky. Práce sa vykonávajú na rovnakom princípe ako sádrokartónové dosky. Rámová metóda montuje na chodby nasledujúce typy zavesených podhľadov:

 • Kachľové. Prvky môžu byť vyrobené z rôznych materiálov (plast, omietka, polystyrén, minerálne vlákna). Štandardná veľkosť je 60x60, ale sú tu aj krivočiare postavy;
 • Rack. Hliníkové lamely sú potiahnuté lakom alebo smaltom, pripevnené na pripravený rám. Strop zdobí závesné vstavané lampy rovnakého výkonu;
 • Priehradový. Moduly majú formu kovových mriežok. Vhodné pre niektoré dizajnérske haly, napríklad v priemyselnom štýle alebo high-tech.

Split-stropný strop

Univerzálny viacúrovňový strop vám umožní riešiť mnohé konštrukčné a technické problémy. Viacvrstvové sadrokartónové konštrukcie sú vhodnejšie pre priestranné obývacie izby. Povrch stropu malej chodby je lepšie, aby sa na dvoch úrovniach. Geometrický vzor je zvolený s ohľadom na charakteristiky miestnosti. Predĺžiť dlhé a úzke chodby môžu štvorcové boxy, spojené štrbinou.

Skriňu alebo krásny vešiak môžete označiť umiestnením závesnej rímsy nad nimi. Môže to byť polkruhový, trojuholníkový zorník, prvok v tvare motýľa, pol slnka a tak ďalej. Okraje druhej vrstvy sú orámované brilantným lemovaním. Veľmi účinne zrkadlový odraz nábytku a predmetov dekoru v takýchto líniách vyzerá. Podsvietenie je možné namontovať na hornú vrstvu alebo skryť do výklenkov. Lampy ukryté v bunkách vytvárajú príjemnú a útulnú atmosféru.


    

Výber a umiestnenie nábytku

Hala v každom byte alebo dome má špecifický tvar a rozmery. Preto je potrebné pristúpiť k individuálnemu usporiadaniu priestorov. Úzke chodby sú dôležité, aby sa veci nepreťažovali. Prispôsobte ozdobné predmety štýlu minimalizmu. Návrhári neodporúčajú umiestnenie nábytku pozdĺž stien. Môžete použiť iba plytké zariadenie. Je lepšie nahradiť štandardné interiérové ​​dvere posuvnými dverami a ozdobiť povrch skrine zrkadlom s plnou dĺžkou.

Na štvorcových chodbách môžete použiť uhlové usporiadanie nábytku alebo U-tvaru. V takejto miestnosti je miesto nielen pre skrine a komody, ale aj pre rotačnú poličku-obuvníčku, pohodlnú pohovku alebo mäkkú lavicu. Môžete zavesiť veľké obrazy a zrkadlá na stenu.


    

záver

Hlavným účelom opravárenských prác na chodbe - vytvorenie pohodlia z prahu. Kompetentná výzdoba koridoru pomôže skryť slabé stránky, zdôrazniť jeho silné stránky. Nesmieme zabúdať na jeho špecifiká a účel. Bolo by vhodné vytvoriť ostrov pri dverách odpudzujúcich vodu. Spodná časť stien by mala byť chránená pred nečistotami, opláštená stenovými panelmi.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár