Design Chruščova - návrhy interiéru (+30 fotografií)

Akonáhle "Chruščov" boli spása miliónov ľudí, ktorí dostali oddelený obytný priestor namiesto zrútenia drevených chát. V súčasnosti sa tieto malé byty, kde je človek vyšší ako 170 cm, ťažko obracajú, stále viac stávajú novovzniknutou rodinou, vysokoškolským študentom alebo mladým odborníkom. A potom vyvstáva hlavná otázka: ako navrhnúť Chruščov návrh? Ako urobiť projekt, vybrať dokončovacie a dekoratívne materiály, aby sa správne využili dostupné malé štvorcové metre a získať priestor, v ktorom bude vhodné žiť?

Charakteristické rysy bytu Khrushchev éry

Chruščov možno ľahko identifikovať podľa charakteristických znakov:

 • nízke stropy;
 • malá veľkosť miestnosti, často cez priechod;
 • skromné ​​kuchyne (4-5 m2);
 • úzke malé chodby;
 • kombinovaná alebo oddelená, ale minimálna veľkosť kúpeľne;
 • dvere, ktoré sú umiestnené tak, že ak je jeden otvorený, druhý sa nedá otvoriť.

Tieto "úspechy" sovietskeho domu sa líšia v základných stavebných materiáloch: tehla a blok. Brick-postavené možnosti majú o niečo väčšiu podlahovú plochu, prijateľné výšky stropu, a sú vhodnejšie pre normálny život. Ale navrhovanie interiéru, navrhovanie Chruščova všetkých dimenzií, jeho prispôsobenie potrebám všetkých obyvateľov, je komplexný, fascinujúci proces, kde by sa mal brať do úvahy každý centimeter priestoru, aby fungoval ako plus. Čím zložitejšia je úloha, ktorá bola pridelená dizajnérovi, tým zaujímavejšie je to vyriešiť, vymýšľať dizajnové a dekoratívne pohyby, aby bola malá miestnosť ergonomická, objemná, optimálne vhodná pre konkrétnu osobu.

Sála v dvojizbovom byte

Prvé kroky a všeobecné tipy

Ako navrhnúť nástroje na zlepšenie každej miestnosti Chruščov? Poďme prejsť všetky priestory Chruščova dedičstva a určiť východiskový bod, rozhodnúť, kde začať rozvíjať dizajn Chruščova: definícia moderného štýlu, chuťové preferencie, počítanie financií alebo prestavby.

Aj pri minimálnej prestavbe je potrebné vyhotoviť plány merania každej miestnosti s uvedením umiestnenia vodovodných a plynových potrubí, batérií, vývodiek a záverov pre lampy. Ďalším krokom je vypracovanie náčrtu alebo presného projektu a potom získanie povolenia od príslušného orgánu.

Dekoračné techniky, ktoré riešia problém obmedzeného priestoru:

 • Výzdoba interiéru Chruščov pomocou svetlých farieb. Čím je priestor ľahší, tým je objemnejší.
 • Pokládka na podlahu celého bytu rovnakého typu drahého kvalitného pokrytia. Oblasť Chruščova je malá, takže tento nákup nevytvára finančnú medzeru v rozpočte, ale bude to dlho vyzerať slušne, s dôrazom na primeranosť interiéru.
 • Použite rovnakú farbu na dokončenie zvislých plôch všetkých miestností. Ak sa takéto riešenie zdá nudné, akcentujte jednu stenu obývacej izby (oproti oknu) s kontrastnou tapetou alebo pomocou veľmi veľkej kresby. Táto technika pomôže napraviť príliš dlhú izbu, aby bola vizuálne blízka "zlatým" proporciám.
 • "Rozpustenie" nábytku vo všeobecnosti.
 • Použite nízke položky pre zariaďovanie, aby nedošlo k narazeniu na pohľad na dominantné vertikály. Takže budete vytvárať pocit priestrannosti, nedostatok "neporiadok" v malom byte.

Sála v Chruščove: "Existuje cesta von!"

Problém lisovania malého priestoru chodby označuje ako úplné opatrenie priamo od dverí. Zatlačte steny fyzicky zlyhať. Je však potrebné aplikovať triky dizajnu, ktoré urobia z chodby príjemnejšie, pohodlnejšie a pohodlnejšie:

 • Zrkadlo na dlhej stene opticky rozširuje priestor. Toto je len optická ilúzia, ale umožňuje vám dosiahnuť požadovaný efekt.
 • Prístroj je po obvode od stropu políc, kde sa v prútených košíkoch, farebných škatulkách alebo „kancelárskych puzdrách“ uložia drobnosti, knihy, učebnice posledného kurzu, materiály pre záľuby.
 • V závislosti od polohy vstupných dverí, vysoká šatníková skriňa na konci chodby. Dokonca aj v malej hĺbke umožní uskladnenie mnohých sezónnych predmetov na skladovanie. Dvere skrine, podľa všeobecného štýlu bytu, je lepšie, aby sa zrkadlo alebo použiť ready-made dverné-rolety, maľované, aby zodpovedali steny alebo kontrast.

Posledná verzia dverí je použiteľná pri použití rôznych štýlov, ide dobre s omietkou, tapety, ošetrené betónom. Dnes je netriviálnym riešením úlohy rýchleho presunu do nového bytu odmietnutie starostlivo dokončiť povrch stien: betónové steny sú pokryté vhodnou farbou alebo ochrannou transparentnou kompozíciou, ktorá odhaľuje jej textúru.

Čím menšie sa dvere otvárajú do chodby, tým pohodlnejšie. Je lepšie opustiť niektoré z nich a otvoriť otvorenie.Plná spálňa: dve možnosti

V procese návrhu Chruščov, ktorý sa skladá z dvoch plných miestností, je potrebné venovať osobitnú pozornosť spálni, pretože - Toto je jediná nepriechodná izba, uzavretý priestor, kde je možnosť byť sám so sebou. Aby to bolo pohodlnejšie, budete musieť byť zmätený minimálnou, ale potrebnou prestavbou: výber šatne z celkovej plochy a transfer dverí.

V spálni v Chruščove je miestnosť len 2,8-2,9 m široká, v prípade, že sa rozhodne obsadiť opačnú stenu z okna šatňou (odkladací priestor, kde sa aj žehliaca doska a vysávač ľahko skryjú), potom je jedinou možnosťou Pri priblížení z oboch strán je dosadacia doska s pozdĺžnou stenou oproti dverám. Po nakreslení všetkých rozmerov na pláne, „presúvaní“ maľovaného nábytku, presne pochopíte, kde by mali byť dvere do tejto súkromnej miestnosti.

Neodporúča sa umiestniť televízor do spálne. Hlasné zvuky, blikajúce snímky rozrušujú ľudský nervový systém, porušujú psycho-fyziologickú rovnováhu, čo vedie k nespavosti a nedostatku odpočinku v noci. Je lepšie vytvoriť pokojnú atmosféru v rekreačnej oblasti a premiestniť televízny panel do obývačky.

V jednolôžkovom rohu Chruščov, kde sú dve okenné otvory, môže byť prestavba vážnejšia. Ak to technické normy umožňujú, skúste oddeliť časť miestnosti s oknom so svetelnou priečkou, nainštalovať dvere, vytvoriť malú spálňu a roztrhnúť stenu medzi kuchyňou a izbou, kombinujúc priestor a dostať takmer štvorcovú kuchyňu - obývaciu izbu s malým výklenkom na varenie.

Kuchyňa pre malú firmu

V obvyklej kuchyni Khrushchev ťažké, aby sa zmestili 2 osoby. Preto, ak sa rozhodnete kombinovať s obývacou izbou, potom vybaviť stenu, kolmo k oknu, potrebné vybavenie vstavané do kuchyne, a presunúť veľký jedálenský stôl, kde celá rodina môže ľahko vojde do priľahlej miestnosti, obdariť ju doplnkovou funkciou jedálne. Spodný rad kuchynských modulov môže pokračovať pozdĺž steny naproti kuchynskému oknu a vyberať menej hlboký rad riadkov. Po vyrazení trojuholníkového umývadla v rohu dostanete zväčšenú pracovnú plochu v tvare L. Horný rad skriniek nad ním úspešne nahradí úzke otvorené police. Zospodu je ľahké na nich zaskrutkovať držiaky s háčikmi, na ktorých sa nachádza celá kolekcia čajových šálok, kolekcia pádiel, ráfikov, nožníc a škrabiek na zeleninu.

Vzorový interiér bytu

Použite maximálne vertikálne plochy na vyloženie pracovnej dosky kuchyne. Magnetické prúžky na nože namiesto stolového boxu, držiaky pohárov s korením, držiaky na papierové utierky, koše so spotrebičmi a čistiacimi prostriedkami - z horizontálneho povrchu je možné odstrániť obrovské množstvo predmetov a pripraviť sa na miesto pre kulinársku kreativitu.

Nezdobte záclony kuchynské okná.

Myšlienka bytu design bytu

Oveľa praktickejšie a pohodlnejšie pri čistení roliet alebo rôznych žalúzií. Neblokujú otvor, nebránia prenikaniu svetla. Lepenie na svahy zrkadlových pásikov, strihané presne podľa šírky svahu, pomôže „otvoriť“ Chruščovove okná smerom k Slnku. Táto technika umožňuje vizuálne rozšíriť otvorenie okna, vďaka efektu odrazu, aby bolo "neviditeľné". Tento trik dizajnu opticky mierne zvýši plochu malej kuchyne.

Zanechajte Svoj Komentár