Dizajn 2kh izba Chruščov - prestavba a interiér

Renovácia malých miestností v izbe 2 izieb s jedným oknom a nepohodlne umiestnenými dverami je skutočným testom predstavivosti. Napriek tomu môže byť aj izba v Chruščove veľmi pohodlné. Hlavným nepriateľom malých miestností je neporiadok a neporiadok. Žiadny kreatívny chaos, minimálny dekor, nábytok, farba.

Pravidlá pre výber farieb

Často môžete počuť, že v skromných miestnostiach je lepšie odmietnuť tmavé farebné akcenty, ale toto vyhlásenie je trochu prehnané. Svetlé odtiene by mali prevážiť, ale ak sa celý dekor vykonáva v pastelových farbách, stane sa z nich jedno vyblednuté miesto, ktoré je nepohodlné, nezaujímavé, bez charakteru. Spoločná paleta (farba stien, podlahy, nábytku, textilu) by sa mala navzájom dopĺňať.

Dispozičný plán 2-izbového Chruščov s prechádzkovou miestnosťou

Návrhári radia vybrať tri farby: jedna bude hlavná, druhá - ďalšia, a tretí bude prepojenie medzi prvými dvoma. Mala by hrať podpornú úlohu, môžete si vybrať jasnejší, akcent.

Dizajn obývačky v 2 izbách Chruščov 42 m2

Obľúbené farby

Výber farby je určite záležitosťou osobných preferencií. Je tiež dôležité si uvedomiť, že životné prostredie ovplyvňuje emocionálny a psychologický stav človeka, aj keď nie je na prvý pohľad viditeľný.

 • Svetlé pastelové odtiene sú snáď najobľúbenejšie pre spálne. Sú zriedené s akcentom detaily: tmavší nábytok, svetlé textílie, dekor.
 • Pokojné odtiene zelenej farby budú dokonale kombinované s drevenými povrchmi. Zelená je pomerne všestranné riešenie a jej rôzne odtiene sú vhodné pre každú miestnosť. Okrem toho môže byť kombinovaný s veľkým počtom farieb. Bude zaujímavé pozrieť sa zelene so žltou, oranžovou, fialovou, fialovou, svetlomodrou.
 • Malé rozmery nie sú prekážkou voľby hnedej, slivkovej, burgundskej, ak je možné tmavú farbu vhodne riediť, napríklad svetlým nábytkom, textilom.

  Sála a obývacia izba

 • Modrá, modrá, ich odtiene sú považované za studené, ale nie sú vhodnejšie ako iné. Kombinácia so sivou, bielou vytvára pokojnú, pokojnú atmosféru. Vytvorenie teplejšej, zaujímavejšej atmosféry prispeje k zriedeniu žltej, zelenej.
 • Rôzne odtiene oranžovej, červenej, žltej sú prijateľnou voľbou pre spálňu, ale vhodnejšie pre ľudí, pre ktorých toto miesto nie je len na spanie.
Štandardná dispozícia obývačky v panelovom dome

Stropné úpravy

Najobľúbenejšie povrchy sú tri. Všetky sú vhodné pre izby s nízkym stropom.

 • Vyrovnanie povrchu tmelom s ďalším zafarbením alebo prilepením tapetou. Napriek zdanlivej jednoduchosti je táto možnosť pravdepodobne najnákladnejšia, podľa materiálu, času. Je nepravdepodobné, že by ste mohli jednoducho mazať niektoré oblasti, aby ste dosiahli čo najrovnomernejší povrch. Na niektorých miestach môžu vrstvy dosiahnuť až 2 cm alebo viac. Okrem materiálnej strany je tu ďalšia dôležitá nuancia. Dokonca aj kvalitatívne tmel, maľovaný povrch prefabrikovaných stropov po chvíli môže spôsobiť trhliny.
 • Strop sadrokartónu dokonca alebo prišiel. Sádrokartónové dosky sa často používajú na rýchle vyrovnanie stropu. Neodporúča sa lepiť, používajú moderné profily malej výšky. Dizajn bude trvať iba 5-7 cm, otázka zakrivených stropov je riešená individuálne. Existuje možnosť, že podhodnotené viacúrovňové formy spôsobia, že situácia bude viac utláčajúca, vizuálne zmenší priestor.

  Kuchyňa spojená s obývacou izbou

 • Stretch strop je skvelá voľba pre nízke Chruščov. Dizajnéri sú spokojní so širokou paletou farieb, možnosťou vybrať si lesklý alebo matný povrch. Strop namontovaný na klinu alebo základnej technológii bude jesť doslova 3-5 cm, 5-7 cm opustí s metódou inštalácie harpúny.

Povrchová úprava podlahy

Čo bude podlaha závisí od preferencií a materiálnych možností majiteľov domov. Podlahy je lepšie zvoliť nie príliš ľahké. Odporúča sa položiť laminát alebo podlahovú dosku šikmo alebo cez úzku stenu. To isté platí pre linoleum. Lepšie je vybrať heterogénny vzor. Možno to budú diamanty alebo imitácia malých parkiet. Koberec, mnoho hostesiek obísť kvôli nepraktickosti, ale táto možnosť bude atmosféra teplejšie.

Myšlienka moderného interiéru v štandardnej Chruščov

Nástenné dekorácie

Hlavná možnosť dokončiť spálne tapety. Našťastie papierové „noviny“ boli nahradené novšími: vinylovými, textilnými, flizilinovými nátermi s vynikajúcimi estetickými a praktickými vlastnosťami. Tapeta linkrust, ktoré sú teraz späť v móde, je lepšie nepoužívať.

Alternatívnou možnosťou je tekutá tapeta. Vyznačujú sa svojou pôvodnou textúrou, umožňujú vytvoriť bezšvový "mäkký" povrch, ako aj zaujímavé veľké kresby.

Na fotografii je obývacia izba v kombinácii s predsieňou v jednej izbe

Zaujímavým riešením bude posledné slovo dizajnu - fluorescenčná tapeta. V noci sa na nich objavuje svetelný vzor, ​​ktorý sa postupne blíži k ránu. Počas dňa vyzerá obal celkom normálne.

Maľovanie stien je najrozpočtovejšia, jednoduchá voľba s výhodami. To vám umožní vyzdvihnúť absolútne akýkoľvek odtieň interiéru. Matné farby sú vynikajúce. Často sú zdobené vinylovými nálepkami, čím vytvárajú určitú atmosféru.

Sála spojená s kuchyňou

Výber nábytku

Hovoriť o tom, ako si vybrať dekor miestnosti pre všetky ich požiadavky nemusia. Pohodlne miesto najviac potrebné tu už šťastie.

Niekoľko tipov:

 • Lôžko je lepšie vybrať so zásuvkami. Takéto modely sú drahšie, ale nie je tu žiadny ďalší priestor na ukladanie postelí. Najmä preto, že objemný komoda bude s najväčšou pravdepodobnosťou zlyhať.
 • Čelo v tvare panelovej police vám umožní pohodlne umiestniť veci po ruke a odmietnuť nočné stolíky.
 • Znalci mimo-of-the-obyčajné riešenia bude pravdepodobne ako myšlienka inštalácie postele pri okne, keď posteľ zaberá celú vzdialenosť od steny k stene.
 • Niekedy bude vhodné nainštalovať rohovú manželskú posteľ.
Spálňa s tapetami a stropným drevom

Tip! Lôžko je jediná vec, ktorú nemožno zachrániť. Malo by to byť pohodlné, aj keď veľkosť vás obetuje niečo iné.

 • Všetky zariadenia by mali zodpovedať rovnakému štýlu, farbe, časovej epoche.
 • Posuvná skriňa s vysokými zrkadlovými dverami opticky zväčšuje priestor.
 • Ak plánujete inštalovať televízor, mali by ste uvažovať o tenkých televíznych paneloch, ktoré visia na stene.

dispozície

Často, dizajn dvojizbového bytu zahŕňa prestavbu, demoláciu stien, únie. Niektoré plány vám umožňujú zvýšiť spálňu na úkor špajze, ak hosteske nevadí, ale častejšie globálna reštrukturalizácia príde k prevodu dverí.

Spálňa s jedným oknom

Umiestnenie nábytku

Akékoľvek dobre naplánované podnikanie možno považovať za polovične dokončené, takže je potrebné najprv zariadiť nábytok. K tomu môžete použiť špeciálne počítačové programy, ktoré aj začiatočník môže ľahko ovládať alebo používať starú overenú metódu: nakresliť miestnosť na kus papiera v mierke, vystrihnúť kúsky nábytku z lepenky, vyskúšať si každý z nich, aby našiel svoje miesto.

Spálňa s priestrannou šatníkovou skriňou a medziposchodím nad dverami

Usporiadanie nábytku začína posteľou. Iba určením jeho polohy prejdite na nasledujúce položky. V úzkej malej miestnosti je inštalovaný naprieč, bližšie k jednej z úzkych stien alebo pozdĺž dlhej steny. Iné možnosti sú nepraktické. Je jasné, že pre dvojité lôžko je žiaduce poskytnúť obojsmerný prístup.

Kúpeľňový dizajn

Skriňa by mala zaberať najtmavší kút. Toaletný stolík umiestnený pozdĺž steny kolmej na okno. Alternatívou môže byť zrkadlo so sklopnou poličkou, pod ktorou sa skrýva úzky puf.

Návrhári odporúčajú umiestniť slúchadlá tak, aby medzi objektmi bolo najmenej 70 cm voľného miesta. Pod týmto pravidlom nespadajú iba obláčiky, nočné stolíky, ktoré sú tlačené nahor.

Originálne osvetlenie skrine

osvetlenie

Prirodzené osvetlenie, aj keď paradoxné, hrá druhotnú úlohu. Hlavnou otázkou je, ako správne organizovať umelé.

Osvetlenie je viacúrovňové. Odporúča sa inštalovať prepínače s reguláciou výkonu. Je potrebné opustiť objemné tienidlá lampy na strope, stojace lampy, zaberajúce užitočný priestor, veľa reflektorov. Takéto osvetlenie nemá zmysel, nenahradí príslušné miestne osvetlenie, s výnimkou týchto žiariviek, ktoré vytvárajú nepríjemne chladnú atmosféru.

Tip! Mäkké rozptýlené svetlo vyplňujúce celú miestnosť vytvorí potrebný vizuálny objem a pohodlie.

Na ploche asi 10 metrov štvorcových bude jeden plochý luster dosť dosť, jedna alebo dve svietidlá budú umiestnené vedľa postele, ďalšie svietidlo na strope alebo stene je umiestnené v blízkosti šatníka alebo toaletného stolíka. Svietidlo vedľa postele je možné nahradiť malými vysokými stolnými lampami. Fanúšikovia mimoriadnych rozhodnutí môžu vyzdvihnúť malé stropné svietidlá nad stropom zo stropu.

Kuchyňa s barovým pultom

Nábytok a príslušenstvo

Okno v spálni Chruščov zvyčajne malé. Tu záclony monofónnej tkaniny budú vhodnejšie, ak je okno na krátkej stene - horizontálny pásik bude užitočný. Stojí za to odmietnuť objemné portiery, prístrešky. Na obrázkoch vyzerajú interiéry útulne, v praxi sú atmosféra ťažká a prašná. Čo sa týka spôsobu upevnenia, je lepšie dávať prednosť tradičným odkvapom. Pôvodným riešením môže byť polica nad oknom. Ona bude vizuálne zdvihnúť steny, dať malý priestor pre zber rôznych čačky.

Pracovisko na balkóne prepojené s obývacou izbou

Ak opustíte chladič pod otvorom okna, môžete poraziť priestor okolo neho, napríklad premeniť ho na mini kanceláriu alebo knižnicu. K tomu, že inštalujú okolo nie je hlboká vstavaná skriňa, prepracovať okenný parapet pod doskou, alebo postaviť malú lavicu s vankúšmi priamo pod oknom.

Dekor, ako už bolo spomenuté, aspoň. Otvorené police, je lepšie nechať poloprázdne, bude to situácia ľahšie. Chaotické zavesenie mnohých fotografií rôznych veľkostí sa stalo veľmi populárnym, v tomto prípade je lepšie ich nahradiť jedným veľkým obrázkom alebo vyzdvihnúť modulárny.

Na záver by som rád poznamenal, že návrh dvojizbového bytu v Chruščove - nie je jednoduchá úloha ani pre profesionálov. Tí, ktorí spravujú sami, budú pomáhať rôznymi počítačovými programami, v ktorých môžete vytvoriť takmer presný obraz o budúcom interiéri. Ale farby sú zvyčajne veľmi skreslené, takže paleta je lepšie pozrieť sa na fotografiu na internete.

Kompaktná kúpeľňa

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár