Vianočný stôl - 55 krásnych nápadov

Na stretnutie s blížiacim sa Novým rokom sa pripravujeme so zvláštnym znepokojením. Nielen slávnostné menu je premyslené, ale aj dôležitá zložka - porcia novoročného stola, na ktorom sedia hostia a hostitelia. A nie prvý rok je stôl pre Novogodyu zostavený podľa pravidiel Východného kalendára. Zohľadňuje sa farba a chute zvieraťa vládnuceho roka.

Farebné prevedenie

Dostať sa k výzdobe miestnosti a stola, je nutné dodržiavať jeden štýl. V roku psi uprednostňovali odtiene farieb, zamerané na prirodzenosť.

Správnou voľbou bude farba tabuľky Nového roka v klávesoch:

 • zelená;
 • hnedá;
 • žltá;
 • piesok;
 • béžová;
 • zlatohnedá;
 • bielu.

    

Prichádza mimochodom a odtiene khaki, Marsala. Ale nemal by byť prítomný ako tmavý, ponurý a kričiaci tón. Ak sa takáto paleta zdá, že majitelia sú prísne a bledé, je zriedená s jasnými akcentmi, napríklad červená.

Ak je stolová doska z dreva alebo materiálu v odtieňoch dreva, eko-štýl podporí farebný tón novoročného stola. Potom nemusíte pokrývať stôl obrusom, ktorý zodpovedá tomuto štýlu.

Varianty novoročnej výzdoby

Je ich veľa. Tu je niekoľko príkladov, ktoré možno poznamenať.

 • Minimalizmus a milosť - pre tých, ktorí oslavujú Nový rok v úzkom kruhu. Nástroje pre každého účastníka oslavy sú usporiadané okolo kruhu, štvorca alebo obdĺžnika tabuľky. Uprostred stola je kompozícia dekorácií a sviečok. Farebný sprievod tohto štýlu bude béžový, červený, zelený, hnedý, biely, zlatý.

 • Biely a zlatý dizajn, hoci tradičný, je stále atraktívny pre mnoho nových rokov. Sviečky a jedlá sú vyberané v bielej farbe alebo v odtieňoch mlieka a béžovej farby, čo dodá atmosféru tepla. Svetlo a jasnosť poskytne prvky pastelových, zlatých a zelených tónov. Drevené predmety, kovové svietniky, hrany na tanieroch a riadoch sú s nimi „priateľské“.

 • Fanúšikovia fantasy možností môžu kombinovať rôzne textúry a farby pri vytváraní sviatočnej atmosféry. Ten by mal byť 3-4, aby sa zabránilo zbytočnému spestreniu. Pokrmy s výhodou monofónne alebo s nenápadnými vzormi. Servítky sú vybrané tak, aby zodpovedali obrusom, dekoráciám - v súlade s celkovým štýlom novoročného doprovodu.

 • V obývacej miestnosti s množstvom drevených predmetov je vhodné ozdobiť drevený stôl. Misky v tomto prípade sú jednoduché, rozdávajú mäkký lesk. Veľké množstvo sviečok vytvorí ilúziu ohňa. Obrus ​​a obrúsky z prírodných tkanín - v teplých mliečnych výrobkoch, béžovej, vínovej, tehlovej, zelenej farbe.

 • Biela-červená farebná kombinácia tiež umožňuje vytvoriť sviatočnú atmosféru pre Nový rok. Kontrast studených bielych a horúcich červených teplých sviečok zmäkne. Zvlášť ak je stropné osvetlenie stlmené alebo úplne chýba. Žltá tonalita a kombinácia studených a teplých tónov sa zriedi bielym a červeným pozadím.

obrus

Ak chcete osláviť Nový rok budete potrebovať pri stole, pokrytý vhodným obrusom na oslavu. Vyberte si plátno podľa veľkosti stola v prioritných farbách. Najlepšou možnosťou by bol obrus s hustou tkaninou v jednom tóne alebo 2-3 kópie rôznej tonality. Ubrusy možno použiť aj v diskrétnych farbách.

Jednou z možností by mohla byť bielizeň alebo pytlovina. Povlak brokátu vyzerá veľkolepý a bohatý. Ak si vyberiete hodvábny obrus, je tu šanca stretnúť sa s nestabilnou polohou riadu na stole. Hodváb má posuvnú vlastnosť a všetko, čo sa nachádza na stole, sa presunie von.

Variácie pre obrusy na stole sú mnohé:

 • Klasické usporiadanie je vždy relevantné. Svetlá tkanina zároveň dodá do miestnosti viac svetla, zhasnuté teplé a prirodzené tóny dodajú do miestnosti dotyk pohodlia.
 • Obdĺžnikový obrus položený na diagonále vyzerá pôsobivo na okrúhlom, štandardnom stole. Vrcholom tejto možnosti bude kombinácia obrazov kontrastných alebo odtieňov jednej tonality.
 • Pôvodne vyzerá ako povlak podobný kobercu. V tomto prípade sa obrus uberá o šírku mierne pod bočnými hranami stola.
 • Pozoruhodné zázemie pre riad a riad je dosiahnuté pomocou 2 obrusov. Základňa (v béžovej, krémovej alebo pieskovej farbe) pokrýva celý stôl. Pomocné - svetlé ihrisko (napríklad červená, zelená) a rovnaká dĺžka ako prvá, ale so šírkou nepresahujúcou 3/4 od hlavnej.

Najvhodnejšou tkaninou na obrus je hladká alebo chlpatá tkanina vhodnej farby. Biela je tiež celkom vhodná, ale viac sa hodí k priestrannej, jasne osvetlenej miestnosti. Rovnako ako príliš ľahké obrusy, proti ktorým sa slávnostný vzhľad jedál a príborov stráca v súmraku.

obrúsky

Pripravené farebné obrúsky s novoročné sprisahania pomôže každej hostesky. Nie je s nimi nič spoločné, tieto atribúty sú krásne a tak. Ale ak možnosti, tkaniny alebo papier, sú vyrobené v jednej farbe, krása a originalita dizajnu nebude bolieť.

Najjednoduchšie je ozdobiť obrúsky špeciálnymi krúžkami z dreva, kovu, papiera alebo stužiek. Prstene môžete ozdobiť malými vianočnými ozdobami zobrazujúcimi symbol novoročnej dovolenky.

Ale je tu pokušenie zložiť postavy z obrúskov, aby zodpovedali Silvestrovi. Najčastejšie sa používa pre skladacie možnosti stromov. Jeden z nich nie je ťažké vykonávať. To bude trvať zložené obrúsky. Od plánovaného stredného násobku 1/2 vľavo sa vytvára trojuholník, ktorý sa musí ohnutý na polovicu stlačením pozdĺž stredovej čiary. Tak spravte polovicu obrúskov vpravo. Získajte zvlnený vianočný stromček. Mal by sa položiť na platňu.

    

Je možné vytvoriť sviečkovú vlnu štvornásobne zloženého rohu vložky. Obrobok v tvare kužeľa by mal byť zvinutý od základne. Dajte sviečku na tanier, vyrovnanie vlny.

Ak sú pri stole deti, pre nich sú 2 obrúsky otočené do tubu zdobené vianočnými zvončekmi. Rozbaľovaním obrúsky deti počujú magické zvonenie.

Možnosti pre skladacie obrúsky veľa. Je dôležité, aby tieto slávnostné atribúty boli kombinované s obrusom. Ktorý z nich preferuje, tkanina alebo papier, rozhodne pohostinnú hostesku. A nezabudnite na funkčný účel obrúskov.

Veľmi dôležité: vo východnom kalendári sú symboly roka, ktoré nemajú radi ozdôbky. Odrážajúc svoje chute, jednoducho pripevňujú k okrajom každej obrúsky pozlátko a položia ho na tanier na porcie v tvare trojuholníka.

riadu

Po rozšírení obrusov prichádza otočenie riadu. Sada obsahuje rôzne možnosti. Patrí medzi ne:

 • doštičky na porcie;
 • Príbory (prednostne striebro alebo strieborný odtieň) na rôzne jedlá;
 • poháre na víno;
 • okuliare;
 • poháre na víno.

Jedlá pre novoročné sviatky, je vhodnejšie použiť jednoduché, žiadne kudrlinky, ale krásne zdobené. Prioritne - okrúhle tvary. Farba by nemala byť príliš svetlá alebo tmavá. Použitie niekoľkých odtieňov a rôznych textúr a tvarov v riade umožní dosiahnuť nezmazateľný efekt. Na stole pre budúci rok budú najlepšie variácie riadu hlinené, polo- a porcelánové, drevené a výrobky z hrubého skla.

Príbory je možné viazať so stuhami v obľúbených farbách zvieraťa - vládcu roka. To dá celkovú kompozíciu na stole nejakú chic. Okrem toho to uľahčí hosteske úlohu zmeniť už použité spotrebiče na čistenie.

Hlavná široká doska by mala byť krásna as novoročným sprisahaním (ostatné platne sú na nej umiestnené pri výmene riadu). No, ak táto služba. Ale v neprítomnosti takejto sady bielych pomôže von, ktorý je dočasne ľahko transformovať pomocou samolepiek, fólie, iskier.

Podobne, žiadne miesto na stole pri príležitosti Novogoda plastu, rozbité a nie umyť na lesk vzorky. Všetky celé riady by sa mali lesknúť čistotou a odrážať slávnostné osvetlenie na povrchu.

Na stole musíte dať riad podľa počtu hostí s hostiteľmi. Ak nie je dostatok položiek z jednej množiny, je lepšie doplniť prípady, ktoré sú blízke podobným prípadom v hlavnom súbore. Rozmery všetkých predmetov by mali byť prispôsobené jedlu bez toho, aby ste museli preplniť priestor. Je dôležité usporiadať jedlá s varenými jedlami, aby si každý mohol ľahko vziať všetko, čo potrebujú.

Dekoračné prvky

Slávnostná atmosféra vytvára a správne organizovaný dekor. V tomto prípade je tiež vhodné vybrať si prírodné farby a materiály. Ale tiež nie je potrebné odmietnuť lesk. Tu sú pomocníci predovšetkým girlandy, bengálske svetlá a zdroje prirodzeného svetla. Oheň môže vychádzať z krbov. Ale pretože je ich málo, sviečky sú alternatívou.

Pohodlnosť a mágia sú dosiahnuté umiestnením veľkého množstva sviečok rôznych veľkostí. Masívne a jemné sviečky v svietniciach z kovu, skla a keramiky dodajú miestnosti tajomstvo. Tón atribútov je preferovaný jednoduchý a čistý, napríklad mliečny, hnedý. Metalizované odtiene ako meď, zlato, striebro nie sú vylúčené.

Pri nastavovaní stola sú vedľa zariadení každého Nového roka umiestnené malé sviečky. V strede stola je inštalovaných niekoľko veľkých sviečok: ich oheň sa podobá krbu, takéto ohnisko sa spája a „zahrieva“. Okolo stola na stoloch a policiach môžete tiež dať sviečky, nezabudnite na požiarnu bezpečnosť.

Malé figúrky symbolu budúceho roka sa používajú ako dekorácie na stole. A napríklad, ak je to pes, plyšové hračky a figúrky, ktoré to znázorňujú, by bolo vhodné. Mali by byť doplnené figúrkami jám a obľúbenými pochúťkami tohto zvieraťa. Drevené prvky, rastliny, sušené kvety, bobule, hviezdice klinčekov, vanilkové tyčinky a samozrejme vetvičky ihličnatých stromov (smrek, borovica, jedľa, céder) zvýšia eleganciu stolovania. Zdobenie stola s vianočnými dekoráciami, korálky, girlandy, vytvoriť trblietavé pozadie na stole pre novoročné hody.

Príslušenstvo by malo byť tematickým obrazom sviatku. Ich prítomnosť v primeranom množstve by nemala zasahovať do usporiadania tanierov so slávnostnými jedlami, občerstvením, dezertmi. V súlade s bezpečnostnými pravidlami by sa od plameňa mali umiestniť rýchlo horiace, sušené kvety a pozlátko.

Veľmi dôležité: Pri zdobení tabuľky pre nový rok, je rozumné dodržiavať odporúčania "nepreháňanie". A namiesto hromadenia zložitých kompozícií je lepšie sa obmedziť na niekoľko. To môže byť nízke zásobníky s kužeľmi, jedľa pobočky, mandarínky, sviečky. Je vhodnejšie umiestniť novoročnú ikebanu do stredu stola na širokú zlatú stuhu.

Pravidlá poskytovania

V nastavení novoročného stola a usporiadanie jedál v prioritách - starostlivosť o pohodlie hostí. Príbory by mali byť umiestnené v súlade s pravidlami etikety. Počet položiek musí byť rovný počtu hostí a hostiteľov.

Krásny, brilantný stôl by mal byť pohodlný a funkčný. A pretože jedlá - hlavný atribút ochutnávky vianočných jedál, je umiestnený na okrajoch stola. Dosky položili hromadu vedľa okuliarov a vidlíc.

Pravidlá zobrazovania poskytujú nasledujúcu postupnosť:

 • obrus s koncami visí zo všetkých strán o 30-35 cm;
 • obrúsky zložené v trojuholníku alebo navinuté do trubice, umiestnené na každej súprave platní;
 • Dosky sú usporiadané v poradí, v akom sú určené na servírovanie jedál. A ak je varná doska na začiatku, položí sa na ňu tanier s občerstvením. Všetky tieto riady sa umiestnia 2 cm od okraja stola;
 • príborov, od určitých pravidiel. Zuby vidlice až naľavo od dosky. Nôž je umiestnený vpravo, otočením jeho špičky k doske. Dezertové lyžičky sú umiestnené na pravej strane noža, nadvihujú sa;
 • okuliare a poháre sa budú konať napravo od tanierov av poradí, v akom sa plánujú podávať nápoje. Súčasne by okuliare nemali byť prekážkou pri používaní zariadení;
 • soľnička a koreninová trepačka vložená do stredu stola v špeciálnych stojanoch. Do týchto nádob nie je zbytočné pridávať sudok s horčicou, omáčkami, maslom;
 • vázy s kvetmi - mali by sa predvádzať na veľkom stole podľa počtu kytíc. Malé množstvo spotrebičov vedľa zariadenia pre každého, kto sedí pri stole, bude vymenené. Musíme sa uistiť, že kvety sa nerozpadajú a neblokujú jedlá od hostí;
 • studené občerstvenie na jedlách v strednej časti stola sa najlepšie opakuje na opačných koncoch stola, takže novoroční stretávatelia môžu nezávisle dosiahnuť tieto pokrmy.

V servírovanom bufete, mäse, rybách, zeleninových jedlách sú skupiny. Jedlo je pripravené tak, aby bolo ľahké ho vziať s vidličkou a jesť bez použitia noža. A to sú všetky druhy canapés, tartlets a rezy.

Dekorácie a správne servírovacie jedlá

Pri zdobení stola by mali byť rešpektované, aby sa nezasahovalo do usporiadania jedál pripravených chutných a zdobených chuťou. Ale aj bežné rezanie sa zmení na dekoráciu stola pre Nový rok. A existuje niekoľko pravidiel, ktoré pomôžu dať jedlám originalitu.

Výrobky sú rezané veľmi tenkým rezačkou alebo ostrým nožom.
Pri výbere kombinácie produktov sa riadia chute majiteľov. Nekombinujte príliš šťavnaté a sušené prísady, aby ste zabránili zmene chuti šťavy.

Dodržiavanie farebnej kompatibility komponentov rezu vytvorí krásne kompozitné usporiadanie.

Možnosti na položenie krájaných výrobkov sú oplzlé. Tu sú niektoré z nich:

 • ovocná platňa je vyrobená z oranžovo zafarbených nábojov naskladaných v radoch pozdĺž okrajov riadu, ošúpané mandarínky sú odlúpnuté, stred je daný „kvetom“ kivi. Naplňte misku okolo okraja do stredu, striedaním zložky jednej tonality s iným odtieňom;
 • pričom obdĺžnikové misky vo forme "korytnačka", ktoré sú rozložené na výrobky z radov, pričom jeden výrobok zaberá riadok. Na výzdobu si berú plátky citróna, brusnice, čerstvé vetvičky s kôprom;
 • Obaja zo syra s náplňou, ako aj zo šunky, klobásy vychádzajú z pozoruhodných roliek pripevnených špízom, - za to si vezmite jedlo.

Môžete prekvapiť hostí tým, že vianočné ikebana, kde ihličnaté vetvy líči nakrájaný syr, uhorka, klobása. Lahodné "ihly" reťazec na špíz pripevnený k stredu misky. Ovocné "labky" smreka sa získavajú z citróna, grapefruitu, kivi. Mech pod takými "vianočnými stromčekmi" zobrazuje kontrastnú farbu nakrájanú zeleninu a ovocie, bobule a zrná granátového jablka.

Šaláty, viac šalátov

Vo výzdobe šalátov používa známe možnosti. Z vhodných produktov sú vianočný stromček, ježko, pes, novoročné hodiny.

Ak nie je čas, tieto triky pomôžu:

 • Nakrájajte červenú papriku na dve časti a šupky odlúpnite. Každá polovica je umiestnená na pripravený šalát s kožou vonku, čo má za následok "zvončeky". "Jazyky" sú vyrobené zo zeleného cibuľového peria, na vrchole šalátovej elipsy sú zdobené vetvičky s kôprom.
 • "Hodiny" so šípkami sa robia na plochom povrchu šalátu. Na jeho obvode stačí nakresliť čísla 3, 6, 9, 12, ostatné sú označené olivami. Pre šípky vyberte prísady, ktoré sú "na ruky".
 • Mnoho šalátov sa podáva v zmiešanej nerovnomernej forme. Na ich dekoráciu sa používa žĺtok z vareného vajca, mletý na strúhadle, granulát z granátového jablka, brusnicové bobule. Šalát povrch hojne posypané jednou z týchto zložiek.

Ale najviac prístupné ako dekorácie pre šalát sú plátky výrobkov, z ktorých je šalát jedlo, a zelené. Je ľahké urobiť ružu z klobásy (paradajka) a pridať list zeleného šalátu. Takže môžete ozdobiť a oddeliť kus šalátového koláča.

Čo je horúce

Pokiaľ ide o teplé jedlá, aj v predvečer jeho prípravy by ste mali uvažovať o výzdobe. Zvlášť ak je misa vyrobená zo zmesi, ako je napríklad pilaf, pečená. Pre tradičné husi pečené v peci, papilloty na labkách a jablkách, hrušky, citróny pre hydinu, vetvičky čerstvých zelených urobia. Nezabudnite na obrazne nakrájanú mrkvu, repu, uhorky, ovocie.

Ak sa príloha podáva samostatne, stojí za to pripraviť pestrofarebnú zemiakovú kašu a urobiť z nej kopec. Prírodné zeleninové šťavy na to budú slúžiť ako farbivá. Podobne prichádzajú s cestovinami, ktoré je lepšie robiť sami.

Nie je to zlé vyrovnať sa s úlohou dekorácie riadu, šľahačkou, kyslou smotanou. "Shapochka" z týchto solených potravín pridá chuť k jedlu alebo miesto omáčku.

Čerstvé ovocie na veľkom tanieri (k dispozícii v niekoľkých úrovniach), prírodná šťava naliata do šumivých priehľadných karafy - tieto produkty prinesú spomienky na detstvo do nového roka. A neoddeliteľnou súčasťou Novogodya - mandarínky sú dobré na samostatnom riadu, a ako základ pre ovocný tanier.

Užitočné tipy

Обилие и разнообразие вкусных блюд и напитков - непременное условие для создания хорошего настроения гостей. Приоритетными на столе окажутся приготовленные вариации мяса и мясные компоненты в салатах, бутербродах, нарезках. Дополнят картину торжества овощи, фрукты и мелкие закуски.

Блюда подаются в нужной последовательности. Доступ к ним встречающих Новый год должен быть неограниченным. Usporiadané predmety a jedlo, berúc do úvahy potreby všetkých tých, ktorí sedia pri stole.

Viacpodlažná vrstva pokrmu pomôže v prípade pohodlného a slávnostného usporiadania sladkostí a ovocia. To tiež ušetrí miesto na stole.

Jedlá s jedným zubom sa najlepšie podávajú so špajdľami, zdobenými obrazmi symbolu roka.

Pre každú obrúsku je potrebné pripojiť štítok - tak to bude pre hostí jednoduchšie sedieť pri stole. Na nich sú aj platne na každej platni (vedľa nej) s obrázkami zvieraťa, vládcu nadchádzajúceho roka.

Prezentácia vo forme miniatúrneho zvieraťa vyrobeného z dreva, tkaniny a ílu nebude zasahovať do každého hosťa. Darček zabalený v zlatom obale môže byť tiež umiestnený v blízkosti osobného štítku každého hosťa.

Prvá noc v roku sa stretne na krásne zdobenom a servírovanom stole. Rôzne výdatné a chutné pokrmy predpovedajú množstvo jedla na celý rok.

Zanechajte Svoj Komentár