Tapeta v interiéri chodby +75 foto

Chodba je malá miestnosť, nikto tu zvyčajne nie je oneskorený, takže je vypracovaný podľa zostatkového princípu. Ale názor, že výber tapety pre chodbu je jednoduché, zlé.

Po prvé, táto miestnosť je prvá, ktorá privíta hostí, a po druhé, dizajn tapety a ďalších povrchových úprav chodby by sa mal udržiavať v rovnakom štýle a navzájom sa podporovať. Prvá možnosť, ktorá prišla na myseľ, nebude fungovať.

Typy, nevýhody a výhody

Pri výbere tapety nezabudnite na špecifiká miestnosti. Chodba je najviac náchylná k hromadeniu nečistôt a prachu, povrchy nábytku a stien sú vystavené mechanickému namáhaniu. Preferovaná povrchová úprava bude umývateľná.

Podľa stupňa odolnosti proti vlhkosti je tapeta rozdelená na:

 • Odolávajte len jemnú starostlivosť mäkkou handričkou. Obraz jednej vlny na štítku.
 • Odolná voči vlhkosti, odoláva mokrému čisteniu vlhkou handričkou. Dve vlny.
 • Tie, ktoré sú podrobené praniu s použitím detergentov. Tri vlny, najodolnejšie - s ikonou kefy.


    

Papier a textilné tapety v chodbe dizajn odmietne, nespĺňajú všetky požiadavky. Ak sa používajú, potom len ako malé ozdobné fragmenty.

Obľúbenosť:

 1. Odolná, na báze netkaného, ​​vinylového materiálu. Textúra skrýva defekty stien, nepraskne, je ťažké ich roztrhnúť alebo zapáliť.
 2. Sieťotlač Vrchná vrstva pozostáva z hodvábnych nití, na báze papiera. Jednoduchá starostlivosť, slúžiť dlhú dobu.
 3. Pre milovníkov non-triviálne riešenie fit tekuté tapety. Po nanesení pôsobia neošetrenou stenou, príjemnou na dotyk.
 4. Sklenené vlákno je veľkolepé, odolné, mnohokrát vystavené sfarbeniu. Udržujte mechanické čistenie.
 5. Flizelinovye slúži na vytváranie imitácií prírodných materiálov.
 6. Pre tých, ktorí nie sú stiesnení v médiách, nie sú k dispozícii imitácie, ale skutočné bambusové, korkové alebo palmové listy. Vytvorte ekologický interiér v kombinácii s inými druhmi.


    

Akú farbu si vybrať

Haly sú zriedka ideálne formy, sú často príliš malé, úzke, nízke, tmavé. Ak sa chcete zbaviť všetkých nedostatkov okamžite skúste odtiene. Ale odtiene bielej nie sú dlhé, miestnosť sa čoskoro stane neupravenou. Ak sa povlak nedá prať, je nepraktický. Stratí sa aj pocit slobody v priestore s tmavými stenami.

Zlatým prostriedkom pre úzku chodbu bude svetlo, ale teplé odtiene, kontrastné ozdoby, dávkované farebné prvky. Tmavé škvrny skryjú možný prach, svetlo zbaví pocit krypty.

S dobre zvolenými farbami a stenami sa „zlá“ chodba rozšíri a zvýši. Pastelové farby zaplnia priestor pohodlím a vzduchom.

Plné farby

Jednoduchá možnosť - prilepiť cez miestnosť s nepozoruhodnou tapetou. Šedo-hnedé tóny sa hodia takmer všade, ľahká sokelka v tomto prípade vytvorí objem.

Monotónnosť a nuda svetelného interiéru bude nariedená jasným dekorom: škvrny príslušenstva, dvere skrine neobvyklého tvaru, veľké zrkadlo. Budú vás zabudnúť na vyblednuté steny.

Obyčajná tapeta je perfektné pozadie, najmä sivé. Akékoľvek farby vyniknú na hluchej šedej, na stenách sa organizuje výstava fotografií na tému rodinnej histórie alebo letných ciest.


    

Svetlá izba, kde je malý priestor, je plná lesklých fasád, zdobených obrovskými zrkadlami. V tmavých odtieňoch vyniká svetlý biely dekor. Podčiarknite eleganciu a aristokraciu dlaždice, aby zodpovedali tapety na podlahe.

Vertikálne pruhy a obrázky

Pre úzke úzke chodby pruhované tapety - zdroj rytmu. Pás vám pripomenie klasický anglický interiér, retro-štýl doby Chruščov. Vertikálne pruhy opticky zdvíhajú strop. Steny sa striedajú so širokými svetlými pruhmi s bielym nasýteným objemom a vzduchom.

Úzke zvislé pruhy spôsobia, že si spomeniete na asociáciu s plotom, dá vám prírodnú komoru, pocit bezpečia. Vŕtací roh je tvorený kontrastnými pruhmi. S takýmto zábavným miestom nebude potrebné žiadne ďalšie dekorácie.


    

Fanúšikovia elegancie a poltónov zdobia sálu v nenápadnom striedaní reliéfnych pruhov. Správne zvolené príslušenstvo dopĺňa dizajn miestnosti v klasickom štýle. Najbližšie v tónoch pruhov svetlých odtieňov vám pripomenie Provence, tmavé pruhy dodajú slušnosť. Striedanie tmavých matných a lesklých pruhov urobí interiér objemným.

Vertikálne je vzor tapety, napríklad stromy alebo ornament.

Horizontálne výkresy a pruhy

Horizontálny pás bude tlačiť miestnosť od seba, ale zmenší výšku. Na rozdiel od vertikálnych pruhov, horizontálne pruhy nevyvolávajú klasickú náladu.

Horizontálny pruh nie je len farba. Takže majú vizuálne efekty, zaujímavé výtlačky.

Horizontálne pruhy vytvárajú paralelné a krátke steny, táto technika ich opticky predlžuje.


    

Pruhované tapety na chodbe sú vždy módne, ale buďte s nimi opatrní. Bežný spôsob lepenia - prilepenie prúžku dna steny, druh imitačných panelov.

Veľké výkresy

Ozdoby, monogramy, rozety sú charakteristické znaky klasického štýlu. Keď sa do interiéru pridajú pozlátenie, drevené lamely zvyšujú pocit luxusu a elegancie. Veľký kvetinový ornament je prvok orientálneho štýlu, obrazy rastlín sa používajú v štýle Provence alebo Country.

Vzhľadom na štýl miestnosti a malé množstvo, tapeta s výrazným vzorom je umiestnená len na jednej stene.

Veľký geometrický ornament - rám pre tmavé vchodové dvere. Malá miestnosť bude ešte menšia, ak veľký vzor zaplaví všetky steny.


    

Svetlé pozadie a tmavý vzor.

Vzor na úrovni tapety alebo zvyšuje celkový dojem. Povrchy, kde je možné poškodenie a nečistoty, sa dajú prelepiť ľahkou tapetou s nenápadným kontrastným vzorom, abstraktným geometrickým vzorom. Rytmické opakované výtlačky na bielom pozadí s odtieňom mlieka alebo slonoviny neodvádzajú pozornosť od vnútorných dverí a iných prvkov dizajnu.

Hlavná vec pri výbere vzor na tapetu - nenechajte si ujsť s jeho charakter, sýtosť. Ak je potrebné zvýšiť koncentráciu svetla a vzduchu, vyberte tenké lietajúce čiary na svetlom pozadí. Tieto steny vyzerajú prudko, neprepúšťajú malú miestnosť. Dokonca aj veľká tlač v malej chodbe vyzerá elegantne, nevytvára pocit farebného kontrastu, nie je nepríjemná.


    

Nástenné maľby

Design tapety pre interiér chodby je veda. Ľahšie s veľkým salónikom, kde sa zmestí takmer každá možnosť. Nad hradbami v Chruščove bude musieť premýšľať. Photowall-papier rozširuje priestor za podmienky dodržania proporcií medzi veľkosťami steny, kde budú umiestnené, a kresbou.

Pri rozhodovaní o výzdobe vstupnej haly fotografickou tapetou je potrebné si zapamätať niekoľko pravidiel:

 1. Veľký ornament a 3D efekt výrazne zmenší priestor.
 2. Ak chcete navrhnúť nevytvára tlak na víziu a psychiku, svetlé farby na stenách sú kombinované s pastelom.
 3. Výber tmavých obrázkov zužuje chodbu.
 4. Malý apartmán nebude tolerovať malé kresby a kvety, pre tento druh obrázkov potrebujete veľa svetla.
 5. Ak chcete rozšíriť chodbu, naproti fotografie tapety zavesené zrkadlá.

Foto bunky zdobia všetky steny, jeden z povrchov alebo časť vertikálne, horizontálne, v závislosti na návrhu nápad, dostupnosť voľného miesta. Na pozemku sú ulice mesta, príroda, ktorá zahalí skutočnú veľkosť miestnosti.

Keď je perspektíva zreteľne vyznačená na tapete, uviazne pred prednými dverami. Na bočných plochách oddeľuje obraz odchádzajúci obraz. Jediný jasný prvok berie všetku pozornosť, stáva sa akcentom.

Ak miestnosť nemá veľké prázdne miesta a chcete umiestniť tapetu, použite jeden z trikov:

 • s ich pomocou vytvoria modulárny obraz;
 • rozoznať nejaké falošné okno;
 • použitie na vstupe, interiéri, nábytkové dvere;
 • zdobia strop.

Jasné farby

Kombinácia jasných a monofónnych prvkov, nastavenie domov a hostí veselým spôsobom, zabaviť sa. Červená alebo citrónová škvrna, bunka oživí chodbu, je teplá, útulná. Dokonca aj extrémne riešenia pre vstupnú zónu sú prijateľné, pretože nikto tu nie je dlho zdržiavaný.

Jasné zložité výtlačky odvádzajú pozornosť od chaosu situácie: súbor dverí v úzkej chodbe, veci na zlom mieste, rôzne farebné kúsky nábytku. Nasýtené tóny zmenšujú priestor, ale sú útulnejšie. Jeden svetlý pruh tapety na konci dlhej chodby prinesie stenu bližšie, so zameraním pozornosti.


    

Malebné svetlé kvety vyzerajú elegantne, podporované kombináciou s rovnakými odtieňmi na dverách, koberci alebo dlaždice, záclony. Moderný štýl s použitím abstraktných obrazov bude vyzerať sviežo, keď sa pozadie a doplnky skombinujú do farieb. Ak vlastníci nie sú proti výrazu a miestnosť je dostatočne biela, sú spokojní s farebnou „explóziou“, ktorá osvieži interiér a nabije ho energiou.

Aktívne kreslenie vyžaduje minimálne šperky. Okrem tapety, v tomto interiéri nie je nič viac potrebné.

Pravidlá kombinácie

O vnímaní interiéru rozhoduje správna voľba tapety na vlastnostiach trvanlivosti, ale nie len. Dôležité farby, textúra materiálu. Vždy odpudzovali parametre miestnosti. Aby sa dosiahlo určité vnímanie priestoru chodby, prelína sa dvoma alebo tromi druhmi materiálu, ktoré vytvárajú kombinácie svetlých a tmavých tónov, jednoduchých monofónnych a vzorovaných kresieb. Pri výbere odtieňov na vytvorenie kombinácie sa riadi umiestnenie a počet lámp.

V chodbe s vlastným dizajnom: výčnelky, výklenky, dekoratívne oblúky, sú zvýraznené svetlými farbami, štýlovými vzormi.

Zásady kombinácie

 1. Svetlé tapety používané v interiéri len ako vložka, zdobia veľké plochy s jasnými povrchmi nepraktické.
 2. Nasýtené farby sa zriedia, pridajú sa mäkké palety.
 3. Stenové materiály by nemali odporovať farbe nábytku, štýlu miestnosti.
 4. Nekombinujte tapety rôznych cenových kategórií, hrúbky.
 5. Pri vytváraní kombinácií sa snažia nájsť spoločný prvok vzoru alebo textúry, základný odtieň.

Kombinované metódy

vertikálne

V moderných chodbách, pruhy tapety s rovnakou textúrou a šírkou, ale v rôznych farbách, rozšíriť veľkosť a rozšíriť chodbu na požadované limity.

horizontálne

Pomáha chrániť spodnú časť stien pred nepriaznivými kontaktmi. Zvršok je vyrobený s ohľadom na štýl. S touto metódou nepoužívajte veľké množstvo rôznych odtieňov, vizuálne preťažuje. Klasická kombinácia je 2-3 farby.

Dekoratívne vložky

Rozlišujú niektoré oblasti, vytvárajú rámy ako panel.

Kombinácia techník

Tu je fantázia neobmedzená. Hlavná vec, na zapamätanie si o vlastnosti miestnosti, materiály sami.

Ako správne prilepiť

 1. Tapety sú vybrané v hrúbke, steny sú maskované reliéfnymi nátermi.
 2. Dodržiavanie vertikálneho a horizontálneho značenia pred aplikovaním.
 3. Prvý, kto dal na stenu hlavného plátna.
 4. Na zdôraznenie niektorých oblastí sa používajú maskovacie švy, tapety a výlisky, používajú sa nápady dizajnérov s lamelami a okrajmi.
 5. Na spojoch dvoch typov tapiet sa uistite, že lepidlo nezanecháva stopy na predtým prilepených fragmentoch.


    

Výber v závislosti od tvaru a plochy miestnosti

V budovách sovietskych časov, kde priestor miestnosti pri vchode necháva veľa byť žiaduce, pred opravou je potrebné premyslieť všetky nuansy, takže v dôsledku toho priestor dáva energiu tým, ktorí odchádzajú a inšpirujú domáce úlohy po príchode.

Design tapety v úzkej chodbe

V miestnostiach, kde je užitočná plocha veľmi malá, premyslený dizajn koriguje chyby dlhého "tunela". Kľúčové body na zapamätanie:

 1. Nepoužívajte čierne, tmavo modré, hnedé je škodlivé, s nimi bude chodba ešte užšia.
 2. Výhodné sú svetlé odtiene, ale interiér by nemal byť spojený s vnútorným priestorom vozidla.
 3. Jasné farby s mierou.
 4. Priestrannejší sa zdá byť priestor, kde sa používa kombinácia.
 5. Použite neutrálne kresby, pruhované tapety, aby sa miestnosť líšila od ostatných.
 6. Pokrytie pastelových farieb tmavými pruhmi vzoru skryje možné škvrny a odreniny.
 7. Veľké číslo je kontraindikované.


    

Tapeta dizajn v malej chodbe

Tu si vyberte akúkoľvek tapetu, len tak, aby vizuálne nezmenšovali miestnosť. Ak sa na rozdiel od malej oblasti, miestnosť vyznačuje nízkymi stenami, sú zdobené vertikálne pruhované tapety. Nie je nutné zúžiť steny obloženia pod tehál a kameňa. Ak majitelia ako prírodné materiály, uchýliť sa k ich napodobeniny, kúpiť dekorácie pod rohož, vrecoviny, bambus. Zároveň si vyberte odtiene ľahšie, aby nedošlo k váženiu interiéru.

Pre malú chodbu je dôležité:

 1. Izba v teplých farbách sa vizuálne zmrští, studené odtiene sa rozšíria.
 2. Veľký obraz zmenšuje miestnosť, malý vzor pomôže odtlačiť steny od seba.
 3. Povrch stien by mal byť matný, bez reliéfov, komplexný ornament.

Tapeta dizajn v priestrannej chodbe

V priestrannej miestnosti súkromného domu sú prípustné tmavé a svetlé tóny a kontrasty. Ak sa zastavíte na svetlom pozadí, potom pocit priestrannosti môže byť tlmený vo veľkej, expresívnej tlači. Je len potrebné nájsť rovnováhu medzi objemom chodby a vizuálnym efektom, o ktorý sa usilujú.

Tapeta s efektom dreva, muriva, korku je najvhodnejšia vo veľkej miestnosti. Schopnosť takéhoto povlaku skryť ďalšie štvorcové metre bude užitočná. Vo voľnom priestore, také štýly ako avantgardné a moderné nájsť slobodu pre dizajnérovu fantáziu. Na prázdnych miestach stien viseli fotografie a rodinné fotografie.


    

záver

Dodržiavanie základných pravidiel pri výbere, lepení tapiet, práci s kombináciami, vytvára jedinečný interiér. Miestnosť, ktorá víta domov a hostí, bude stimulovaná k relaxácii v pôvodných múroch, usilujúcich sa o harmonické vzťahy.

Zanechajte Svoj Komentár