12 možností ukladania topánok

Problém skladovania topánok je veľmi dôležitý. Tento moment zaujíma mnoho ľudí. Správna organizácia systému údržby a šetrenia odevov pre nohy rieši mnohé problémy. Po prvé, umožňuje predĺžiť životnosť výrobku. Po druhé, pomáha šetriť voľné miesto v dome alebo byte. Po tretie, pomáha nájsť správny model pre konkrétny prípad.

Pre veľké rodiny, rodiny, ktoré žijú niekoľko generácií, majitelia malých bytov otázka skladovania obuvi je veľmi naliehavá. Ideálnym riešením je usporiadanie samostatnej šatne. Ak neexistuje takáto možnosť, nezúfajte, môžete nájsť cestu von z akejkoľvek situácie.

Základné pravidlá pre skladovanie

Podmienky skladovania obuvi výrazne ovplyvňujú jej vlastnosti, vzhľad, trvanlivosť. Jeho bezpečnosť závisí od mnohých faktorov: vystavenie sa slnečnému žiareniu, prachu, vlhkosti, teplote v miestnosti, spôsobu inštalácie, ochrane pred molmi a hlodavcami. Ak ste sa rozhodli usporiadať špeciálny obsahový systém vo svojom vlastnom dome, mali by ste dodržiavať určité pravidlá:

 1. Spočiatku by ste mali zbierať všetky topánky, umyť, vyčistiť od nečistôt, osušte.
 2. Ďalším krokom bude triedenie produktov podľa sezóny. Je potrebné rozdeliť jarné, zimné, letné, jesenné modely.
 3. Je potrebné starostlivo kontrolovať každý pár. Ak sa zistia chyby, bude potrebné ich opraviť. V prípade potreby opravte, prilepte podošvu, vymeňte pätu, vložte stielku.
 4. Výrobky, ktoré sa nedajú opraviť, by sa mali zlikvidovať. Tento krok šetrí miesto, nepreťažujte ho zbytočným odpadom.
 5. Aby sa zabránilo deformácii, delaminácii, vzniku trhlín, musíte narovnať veci, vložiť vložky, papier, plastové fľaše.
 6. Odporúča sa ošetrovať povrchy zmäkčujúcim krémom, špeciálnymi látkami zodpovedajúcimi materiálu. Tým sa zabráni zmršteniu, strate lesku.
 7. Dôležitá etapa - výber miesta. Mala by byť tmavá, suchá, dobre vetraná. Slnečné svetlo môže spôsobiť vyblednutie, vysokú vlhkosť - na vzhľad plesne, huby. Tiež stojí za to sa postarať o vzdialenosť od ohrievačov, aby ste sa vyhli vysychaniu vecí.
 8. Spustiť územný priestor. Prideliť miesto pre mužské, ženské, detské modely. Zabezpečiť sezónne oddelenie.
 9. Ideálnou voľbou by bolo použitie samostatného boxu pre každý pár.

Šatňa a sklad: najlepší spôsob, ako organizovať skladovanie

Vo veľkom dome na skladovanie si môžete vybrať samostatnú miestnosť. Šatňa - to je ideálne miesto, ktoré vám umožní uložiť všetky dostupné topánky. Tu môžete poskytnúť špeciálne návrhy na umiestnenie položiek v sekciách. Kompetentne organizovať systém pre umiestnenie príležitostných a sezónnych topánok, poskytnúť samostatné miesto pre ženské a mužské modely.

Majitelia malých bytov v tomto pláne boli menej šťastní. Ale aj v tomto prípade nezúfajte. Na mieste špajze môžete usporiadať šatňu. Na to postačuje miestnosť s rozmermi 1 x 1,5 m. Je potrebné vziať do úvahy skutočnosť, že špajza je uzavretý priestor, preto je potrebné vybaviť systém núteného vetrania, aby bolo možné zvoliť správne osvetlenie. Potom môžete umiestniť skrine, nočné stolíky, police, obuvnitsu.

Ak z nejakého dôvodu nie je možnosť zmeniť sklad, potom budete musieť hľadať alternatívne možnosti. Napríklad v letnom období na tieto účely môžete využiť presklený balkón alebo lodžiu. Mali by ste tiež premýšľať o racionálnom používaní stien v chodbe alebo spálni, vybaviť špeciálny výklenok, zvážiť možnosti použitia nábytku, voľné miesto pod nimi.

Skladovanie topánok v rôznych boxoch - ich výhody a nevýhody

Usporiadanie systému ukladania topánok môže byť rôzne. Veci sú umiestnené v skriniach, policiach, regáloch, regáloch. Aj na tieto účely používajte bežné kartónové krabice, plastové nádoby. Toto je jedna z najbežnejších a najrozpočtovejších metód, ktorá vám umožňuje udržiavať obuv v správnom stave. Ak chcete umiestniť topánky, môžete použiť svoj vlastný box, kúpiť produkt z kartónu alebo plastu, aby dizajn s vlastnými rukami.

Skladovanie v krabiciach na topánky

Pri nákupe topánok si málo ľudí myslí o budúcom spôsobe skladovania, takže veľmi často vyhodia továreň. Toto je však najlepší kontajner, ktorý vám umožní udržať veci v správnej forme. So svojimi parametrami je plne konzistentný s konkrétnym modelom. Medzi hlavné výhody používania predmetu patria:

 • pevnosť a trvanlivosť materiálu;
 • jednoduchá starostlivosť, stačí pravidelne utierať prach;
 • Poskytovanie ochrany pred prienikom slnečného svetla;
 • zabránenie vzniku húb a plesní;
 • udržiavanie požadovanej úrovne vlhkosti;
 • nie je potrebné platiť za položku;
 • po deformácii, vypršaní prevádzkovej doby môže byť kartón použitý na vytvorenie rôznych remesiel, vyhodených alebo odovzdaných do zberného miesta na odpadový papier.

Medzi nevýhody patrí:

 • neumožňuje zistiť, ktorý model je vo vnútri;
 • každá skrinka má svoju vlastnú individuálnu veľkosť, čo komplikuje ich rovnomerné rozloženie;
 • opotrebovaný a opotrebovaný materiál sa stáva zdrojom prachu samotného, ​​takže alergici by mali zvážiť iné možnosti.

Na vyriešenie problému s párnymi riadkami pomôžu špeciálne kartónové krabice, ktoré majú jednu štandardnú veľkosť.

Dizajn boxu a označovanie

Pri organizovaní skladovania v továrňových boxoch sa mnohým ľuďom nepáči skutočnosť, že keď je veľké množstvo obuvi, je veľmi ťažké nájsť správny model. Musíte otvoriť všetky boxy, sledovať ich obsah. To je obzvlášť nevýhodné, keď sú objekty usporiadané v radoch na sebe. Po skončení vyhľadávania je potrebné všetko preinštalovať.

Na uľahčenie navigácie môžete použiť špeciálne označenia. Problém je riešený niekoľkými spôsobmi. Najjednoduchší spôsob je urobiť nápisy perom alebo značkovačom. Môžete tiež vložiť krabicu s farebným papierom, vybrať farbu pre každého člena rodiny. Avšak najúčinnejšou technikou je nalepiť obraz páru umiestneného vo vnútri na povrchu.

Špecializované boxy s oknom

Alternatívou k natívnemu boxu môžu byť kartónové výrobky s oknom. Hotový dizajn je možné ľahko zakúpiť v špecializovaných predajniach objednaných v internetovom obchode. Nie je však vždy možné nájsť vhodný model veľkosti, najmä pre objemné zimné topánky. Pre tých, ktorí radi vytvárajú rôzne remeslá vlastnými rukami, je tu možnosť ušetriť na nákupe, vybudovať si vlastnú štruktúru. Medzi hlavné výhody boxov s oknom patrí:

 • nízke náklady;
 • malá hmotnosť, praktickosť;
 • jednoduchosť používania, umožňuje vidieť obsah;
 • povrch nie je natretý, takže v prípade potreby ho môžete ozdobiť sami;
 • pri výbere jediného štandardu pre všetky výrobky môžu byť úhľadne zložené, krásne umiestnené na otvorených policiach alebo v skrini.

nevýhody:

 • problémy s výberom správnej veľkosti;
 • S krabicou manipulujte opatrne, aby ste nepoškodili tenký priehľadný materiál.

Plastové boxy a kontajnery

Bežné kartónové výrobky možno ľahko nahradiť priehľadnými plastovými krabicami. Výber vhodného rozmerového modelu nebude jednoduchý. Pre vysoké zimné topánky môžete použiť plastové boxy. Kontajnery s vekom vhodným pre bežnú obuv.

Pri výbere produktu je potrebné venovať osobitnú pozornosť jeho vlastnostiam. Mali by ste venovať pozornosť zápachu, kvalitné modely by nemali cítiť. Ak tomu tak nie je, znamená to, že pri výrobe boli použité škodlivé zmäkčovadlá. Tiež musí byť krabica silná, držať tvar. Ľahko ohýbateľné, šikmé predmety nie sú vhodné pre skladované skladovanie. Medzi hlavné výhody plastových konštrukcií patria:

 • nízke náklady;
 • rôzne druhy a formy;
 • transparentnosť, obsah je viditeľný;
 • plastové boxy sú dostatočne pevné;
 • trvanlivosť, s náležitou starostlivosťou a starostlivosťou o predmet možno použiť viac ako desať rokov.

nevýhody:

 • materiál neumožňuje vzduch, ktorý môže viesť k vzniku húb a plesní, je potrebné urobiť ďalšie otvory;
 • bezpečné použitie len vysoko kvalitných drahých modelov;
 • nechráňte topánky pred slnečným žiarením;
 • nie všetky typy sa vyznačujú vysokou pevnosťou.

Textilné boxy

Textilné boxy vo svojej čistej forme sú vhodné na skladovanie ľahkých, jemných predmetov. Pokiaľ ide o topánky, nie každý model môže byť v nich umiestnený. Je vhodný na topánky, baletné topánky, tenisky, mokasíny. Pre umiestnenie objemných, ťažkých topánok, topánok, je lepšie použiť lepenky možnosti pokryté tkaninou. Medzi hlavné výhody textilných výrobkov patria:

 • má nízku hmotnosť;
 • atraktívny vzhľad;
 • v prítomnosti transparentnej mriežky môžete vidieť obsah;
 • poskytuje ochranu pred slnečným svetlom, prachom, plesňami, hubami;
 • Po použití ho môžete jemne zabaliť, nezaberá veľa miesta.

Nevýhody vzorov tkanín:

 • má najvyššie náklady v porovnaní s alternatívami;
 • nedávajte na seba predmety;
 • vhodné pre obmedzený počet modelov;
 • zachytáva prach.

Skladovanie topánok v skriniach a zásuvkách

Pohodlný spôsob, ako skladovať topánky v malej miestnosti, je skrývanie pred očami. V tom môže pomôcť obyčajný šatník. Existuje mnoho zariadení, ktoré umožňujú kompaktné umiestnenie obuvi a topánok na regáloch, kde je veľa miesta. Môžete si zakúpiť špeciálne organizátory alebo si vyrobiť police sami. Druhá možnosť si vyžaduje minimálne náklady, pretože na jej realizáciu sa môžu použiť všetky dostupné materiály. Pri výbere spôsobu skladovania a materiálov pre podpery je potrebné zohľadniť teplotu a vlhkosť v konkrétnej miestnosti.

V textilných vreckách na otvorených policiach

Skladovanie topánok v skrini je skvelou voľbou pre veľké rodiny s deťmi. Na hlbokých policiach môžete usporiadať všetky páry. Je tu dostatok miesta aj pre minuloročné modely alebo jednotky. Detská obuv bude vhodne umiestnená v malých uzavretých boxoch, pre väčšie modely budete potrebovať špeciálne organizátory a kontajnery.

Na otvorených policiach by sa topánky mali skladovať v špeciálnom obale, ktorý ich chráni pred vonkajšími vplyvmi a poškodením. Organizátori textilu sú veľmi obľúbení. Zariadenie vyzerá ako otvorená zásuvka komody s množstvom buniek rovnakého typu. Dá sa umiestniť na akúkoľvek poličku šatníka, vertikálne alebo horizontálne.

Zimné topánky, vysoké jesenné topánky môžu byť uložené v špeciálnych látkových vreciach. V spodnej časti skrine šatníkovej skrine vytiahnite jednoduchú bielizeň. Na to pomocou kolíkov na prádlo opravte páry v krytoch. Táto metóda pomôže vyhnúť sa pokrčeniu materiálu, umožní vám presne umiestniť nubukové topánky, semišové topánky.

Aký druh tkaniny a ako šiť samostatné tašky na topánky

Ak chcete urobiť jednoduché tašky na topánky, stačí mať minimálne šijacie zručnosti. Nie je nutné používať písací stroj, ručnú ručičku je možné urobiť krásnou čiarou. Prvým krokom je výber vhodnej tkaniny. Mala by byť hustá, ale dýchať. Na prašníky sa hodí tkanina spunbond. Tašky na skladovanie topánok sú veľmi jednoduché:

 • Určite parametre obuvi. K údajom pridajte niekoľko centimetrov pre švy a príspevok pre objem;
 • Zdvojnásobíme veľkosť a odmeráme kus látky;
 • Fold látku v polovici s morskou stranou hore a zametať, pričom jedna strana otvorená;
 • Urobte si miesto pre čipku - ohnite obe strany dvojitým otočením a zametaním;
 • Spájanie prekrývajúcich sa oblastí;
 • Prejdeme lano a otočíme ho cez tvár.

Rôzne organizéry na topánky

Pomocou jednoduchých zariadení je veľmi ľahké umiestniť topánky do skrine bez boxov. Jednoduché ergonomické zariadenia môžu obsahovať bunky, police, závesné zariadenia, háčiky. Môžete ich usporiadať na podlahe v skrini alebo nalepiť na vzdialenú stenu. Organizéry na topánky môžu byť vyrobené z rôznych materiálov:

 • Fabric. Vhodné na mäkké letné topánky, papuče, detské sandále;
 • Kartón. Používa sa na sezónne skladovanie, podlieha zriedkavému použitiu;
 • Plast. Majú vzhľad vysokých políc alebo úzkych regálov. Sú umiestnené na chodbe pre pohodlie častého používania;
 • Wood. Môžu byť uzavreté a otvorené. Často majú veľké bunky pre jednoduché uskladnenie kože, topánok z lakovanej kože. Môže byť stacionárny alebo výsuvný.

Závesné police

Pohodlnou voľbou pre uloženie obuvi na chodbe je zavesená polica. Konštrukcia môže byť rovná alebo uhlová. Táto možnosť je vhodnejšia pre mladé rodiny bez detí alebo majiteľov malej chodby. Hlavnou výhodou dizajnu je výrazná úspora miesta, možnosť nastavenia výšky police podľa vlastného uváženia.

Moderné sklopné boxy na topánky majú atraktívny vzhľad. Rozmanitosť modelov umožňuje zvoliť vhodný dizajn pre interiér miestnosti. Bezpečnostné zariadenia nemajú ostré rohy, ďaleko vyčnievajúce časti, takže môžu byť umiestnené v apartmánoch s malými deťmi alebo úzkej chodbe.

Špeciálne police na topánky

Police na topánky v šatníku sú reprezentované rôznymi modelmi. Líšia sa veľkosťou, typom konštrukcie, môžu byť otvorené alebo majú dvere. Pri výbere vhodnej možnosti musíte brať do úvahy počet párov, ktoré budú v trvalom alebo dočasnom sklade, štylistické smerovanie celej miestnosti. Police na špeciálne účely môžu byť z nasledujúcich typov:

 • Pokoja. Majú najjednoduchší dizajn. Štandardné police nemajú žiadny mechanizmus na pohyb. Sú upevnené na určitom mieste pomocou špeciálnych skrutiek. Horizontálne lišty môžu byť vybavené akýmkoľvek skriňou.
 • Zásuvka. Pohodlné pohyblivé vzory. Na pevných koľajniciach sa montujú police na valcoch, ktoré zabezpečujú pohyb. Získať správny pár z hlbín môže byť ľahko a ticho. Majú originálny dizajn.
 • Skladací. V pohodlnej výške sa topánky nemusia ohýbať. Modely sú vybavené špeciálnym mechanizmom, ktorý pomaly a jemne zloží police. Zároveň je minimalizovaná pravdepodobnosť pádu, deformácie drahých topánok.

Skladovanie topánok vo vnútri nábytku

Veľké množstvo topánok je ťažké umiestniť na špeciálne police. Najmä problémy vznikajú s masívnymi zimnými topánkami s nástupom jari. Udržať ich na chodbe nedáva zmysel, takže potrebujú nájsť odľahlé miesto na viac ako šesť mesiacov. Nasledujúce kusy nábytku sú ideálne na skladovanie:

 • Posteľ. Topánky, zložené v organizéri a kryte, môžete bezpečne obsadiť priestor pod posteľou. Môžete tiež použiť kartónové krabice, textilné tašky;
 • Podnožka. Väčšina týchto produktov je multifunkčná. Vnútri pohovky môže ubytovať niekoľko párov. Niektoré modely sú vybavené špeciálnymi kontajnermi na skladovanie rôznych vecí, takže topánky nemusia byť dodatočne zabalené;
 • Hrudník lavice. Pohodlné sedacie súpravy, bankety sa často kladú na chodbu. Je vhodné spoliehať sa na ne počas pereobuvaniya a dutá časť pod sedadlom sa ľahko používa na skladovanie. Pre pohodlie môžete použiť špeciálne textilné puzdro s bunkami.

Ručné doplnky

Existuje mnoho originálnych nápadov na usporiadanie skladovania obuvi. Pohodlní organizátori, masívni obuvníci, závesné regály a police sú vyrábané podľa určitého štandardu. Nie sú vždy vhodné v štýle a veľkosti pre malé šatne alebo chodby. Self-made príslušenstvo bude slúžiť nič menej, ale prinesie určitú chuť do vnútra miestnosti.

Strešné lišty a skladové topánky

Je možné usporiadať kompaktné skladovanie topánok z dlhých pásov alebo odkvapov. Pohodlný systém zábradlia je veľmi obľúbený. Často sa používa v priestranných šatníkových skrinkách, aby sa ušetrilo miesto. Robiť si originálny stojan materiálov na dosah ruky môže ktokoľvek na základe podrobného opisu postupu.

Inštalačné lišty pre topánky môžu byť v spodnej časti skrine alebo výklenku. Najprv zmeriame vzdialenosť od jednej steny k druhej a odrežeme dva kúsky rímsy s malým okrajom. Vyznačte miesto otvorov, vyvŕtajte otvory. Domové zábradlia umiestnime nad sebou. Týmto spôsobom môžete na vnútornej strane dvierok skrinky vytvoriť držiaky na ľahké topánky.

PVC stojan na topánky

Z ľahkého plastu môžete urobiť krásnu poličku na topánky alebo veľký stojan v priemyselnom štýle. Práca bude vyžadovať samotné potrubia, armatúry, uhly, ploché dosky. Najprv urobíme podrobný nákres. Необходимо обозначить конкретное место установки, количество перекладин, параметры конструкции (высоту, ширину, глубину).

Príprava a rezanie dielov na veľkosť, môžete pristúpiť k montáži regálu. Všetky prvky musia byť zostavené podľa predtým vytvorenej schémy. Nasadili sme pahýly na nohy a chudú časť konštrukcie proti stene. V drevených doskách urobte štyri otvory na okrajoch s priemerom o niečo väčším ako je rúrka. Prejdeme ich v potrebnej vzdialenosti od seba. Na zvýšenie pevnosti regálu je možné spoje z plastu dodatočne upevniť pomocou skrutiek. V prípade potreby je možné rúru očistiť brúsnym papierom a farbou.

Ako prispôsobiť bežné závesy na topánky

Najjednoduchší stojan na vešiaky sa dá použiť ako originálne a praktické zariadenie na ukladanie topánok. Týmto spôsobom bude možné umiestniť do topánok alebo výklenku topánky (topánky, topánky, členkové topánky).

Úloha tyče môže vykonávať akúkoľvek koľajnicu alebo dokonca pevnú šnúru. Vláknové závesy prevlečíme cez spodnú tyč závesu a pritlačíme topánky cez hornú časť hriadeľa. Na jednu položku sa zmestí pár topánok. Ideálna voľba - vešiaky nohavíc s mäkkými valčekmi. Nepoškodia materiál a nezanechajú charakteristické zubaté záhyby.

Ako sa starať a skladovať topánky

Správne skladovanie a starostlivosť predĺži životnosť vašej topánky. Udržiavanie optimálnej teploty a vlhkosti v jej mieste umožní zachovať vzhľad bez straty kvalitatívnych vlastností materiálu. Mnohé z jeho typov sú veľmi rozmarné. Preto je potrebné chrániť vaše obľúbené topánky a topánky čo najviac pred kontaktom s vlhkosťou, prachom, špinou. Starostlivosť by mala zahŕňať čistenie, umývanie, sušenie. Pre určité druhy materiálov s leštením a impregnáciou.

Z kože

Pred vložením koženej obuvi do krabice musíte vykonať štandardné postupy: umyť podrážky, odstrániť nečistoty a prach zhora a vysušiť. Ak ide o zimné topánky, vložky sa musia odstrániť a umyť oddelene. Spojovacie prvky a zámky musia rozopnúť a nechať otvorené. Sušené topánky by mali byť niekoľkokrát nasiaknuté ochranným krémom a ponechané na otvorenej poličke, kým sa úplne neabsorbujú.

Na udržanie tvaru topánky alebo obuvi sa v ponožkách umiestni pokrčený papier alebo špeciálne penové výrobky. Ak je to kožušinové topánky, musia byť ošetrené pomocou mory a iných škodcov. Je lepšie držať kožu a koženku v jej prirodzenej polohe, bez toho, aby sa zauzlili alebo vyžmýkali vrcholy. Nízke topánky sú umiestnené na podrážkach a vysoké topánky sú uložené horizontálne alebo zavesené v puzdre.

Sušenie kožených topánok môže byť iba vonku. Neumiestňujte topánky do otvorených ohňových a vykurovacích zariadení.

Semiš a nubuk

Pre pravidelnú starostlivosť a skladovanie prípravkov na semiš a nubuk je nutné používať iba výrobky určené pre tento materiál. Na čistenie vlnených topánok používajte gumené kefy alebo jednoduchý papierenský strúhadlo. Semišové výrobky sa nebojí vlhkosti, takže sa dajú ľahko umyť teplou vodou. Nubuk je možné čistiť iba suchou kefou.

Obuv vyrobená zo semiša a nubuku by sa mala skladovať pri strednej teplote miestnosti. Vyrobená koža netoleruje teplo ani chlad. Ponechanie výrobku v zime na balkóne alebo v garáži je nemožné. Ako obal musíte použiť priedušné materiály. Vhodný kartón, textilný vak. Každá topánka musí byť zabalená samostatne.

Gumové topánky

Na to, aby gumové čižmy plnili svoje funkcie a udržiavali integritu čo najdlhšie, je potrebné poskytnúť im kvalitnú starostlivosť. Utrite pred vlhkosťou vonkajší aj vnútorný povrch. Ak chcete odstrániť nečistoty alebo odstrániť škrabance z bielych výrobkov, môžete použiť gumu alebo kus gumy.

Pred odložením topánok na dlhodobé skladovanie musíte prejsť cez celý povrch s glycerínom alebo špeciálnym olejom na gumové výrobky. Ak sa nosia dlhú dobu, musia sa v nich dezinfikovať. Na úpravu a odstránenie zápachu použite slabý roztok manganistanu draselného alebo peroxidu vodíka.

Skladovací priestor pre gumové topánky by mal byť priestranný, nevyžadujúci stláčanie a ohýbanie. Optimálna teplota je 5-15 ° C. Modely s vysokými nohami sú uložené vo vzpriamenej polohe.

Laky na obuv

Pre takéto výrobky sú vhodné len špeciálne ošetrovacie prostriedky. Lakové impregnácie sú založené na vode, čo poskytuje jemnú, jemnú hydratáciu. Môžete zamaskovať škrabance a odreniny aj pomocou jednoduchého laku na nechty vhodnej farby. Na zjemnenie materiálu a zabránenie vzniku trhlín sa odporúča použiť vazelínu po každom kontakte s vodou.

Vzhľadom k tomu, že patentované kožené topánky nie sú určené na každodenné nosenie, je veľmi dôležité zabezpečiť správne skladovanie. Na zachovanie tvaru lakovaného páru použite špeciálne držiaky - podložky z dreva, plastu, peny. Sú umiestnené vnútri a skrútené, strečové topánky v šírke a dĺžke. Laky musia byť uskladnené v samostatných vreciach. Lesklé povrchy sa nesmú dotýkať, inak môžu vyblednúť alebo poškriabať.

záver

Otázka správneho skladovania obuvi sa týka takmer každého. Tento moment vám umožní udržať dom čistý, zvýšiť životný priestor, prispieva k predĺženiu života odevu pre nohy, učí človeka na objednávku. Pri dodržaní všetkých pravidiel a odporúčaní môže každý systém usporiadať systém umiestnenia bez veľkého úsilia.

Zanechajte Svoj Komentár