Kuchyňa-obývacia izba dizajn v byte: 7 moderných projektov

Kompetentný dizajn kuchyne a obývačky premení túto miestnosť na multifunkčný obytný priestor, kde je príjemné posedieť s hosťami, zariadiť sledovanie televízie, večeru s celou rodinou alebo jednoducho relaxovať v uvoľnenej atmosfére pohodlia domova.

Malá kuchyňa a obývacia izba v kombinácii v jednom zväzku rozširuje možnosť vybaviť bývanie s prihliadnutím na záujmy každého člena rodiny a zabezpečiť, aby bol pohodlný. Kombinácia kuchyne, jedálne a obytných priestorov v jednej priestrannej miestnosti nie je len požiadavkou moderného dizajnu, ale aj veľmi praktickým riešením, ako je možné vidieť z uvedených príkladov.

Kuchyňa v kombinácii s obývacou izbou v projekte bytu zo štúdia "Artek"

Ako hlavný dizajn dizajnérov malých apartmánov si vybrali teplé svetlé farby. Ich kombinácia s drevenými povrchmi vytvára pohodlie a žiarivo žlté „škvrny“ dekoratívnych vankúšov oživujú interiér.

Pri zariaďovaní hlavnej miestnosti apartmánu, ktorá kombinuje funkcie jedálne, obývačky a kuchyne, je dominantným predmetom veľká rozkladacia pohovka, ktorá dokáže pohodlne ubytovať aj veľkú rodinu. V jeho čalúnení sú dva tóny - sivé a hnedé. Zadná časť pohovky je nasadená v smere kuchynskej linky a vizuálne oddeľuje obývaciu izbu a kuchyňu. Stred kompozície je indikovaný modulom s nízkym nábytkom, ktorý plní funkcie konferenčného stolíka.

Stena oproti pohovke je zdobená drevom. V ňom bol televízny panel, pod ktorým sa zavesili skrinky do linky. Koniec nábytku zloženie bio-krb, zdobené "mramor".

Kuchyňa a obývacia izba v byte sú kombinované vo farbe - biele fasády skrine odrážajú biele police pod televízorom. Na nich nie sú žiadne kľučky - dvere sa otvárajú jednoduchým stlačením, čím sa kuchynský nábytok stáva „neviditeľným“ - vytvára pocit, že ide len o stenu obloženú stenou.

Úlohu dekoratívnych prvkov vykonávajú domáce spotrebiče čiernej farby, vstavané skrine - odráža farbu a dizajn s TV panelom na stene v obývacej izbe. Pracovná plocha kuchyne je vybavená osvetlením. Linka kuchynských skriniek je doplnená drevenými regálmi, rozloženými v smere do obývačky - v nej je možné skladovať knihy a dekoračné predmety.

Drevený "ostrov" naproti stojanu vykonáva na čiastočný úväzok funkcie barového stola, je vhodné mať občerstvenie alebo piť kávu. Okrem toho je pri okne plná jedáleň: veľký obdĺžnikový stôl je obklopený štyrmi stoličkami stručnej formy. Za osvetlenie je zodpovedný zavesený kovový záves nad stolom, ktorý slúži ako zaujímavý dekoratívny akcent.

Pozrite si projekt v plnom znení „Interiér bytu v štúdiu Samara od Ateliéru Artek“

Dizajn kuchyne-obývacia izba v modernom štýle v dvojizbovom byte 45 m2. m.

Ako hlavní dizajnéri si vybrali štýl minimalizmu. Jeho hlavnými výhodami sú schopnosť vybaviť malé miestnosti a vytvoriť v nich pocit priestrannosti a pohodlia. Prevaha bielej v dizajne pomáha opticky zväčšiť priestor a použitie tmavých odtieňov ako kontrastu dáva vnútornému objemu a štýlu.

Biely nábytok proti tmavej stene vytvára pocit hĺbky a zvyšuje expresivitu. „Tvrdá“ kombinácia čiernej a bielej zmäkčuje textúru stromu, zelené akcenty živých rastlín a teplý žltý tón svetla dodávajú miestnosti útulnosť.

Obývacia izba je vybavená pohovkou s tmavou farbou, ktorá kontrastuje s bielou podlahou a stenami. Okrem toho, z nábytku je len malý obdĺžnikový konferenčný stolík. Osvetlenie bolo nezvyčajne rozhodnuté: namiesto obvyklých miest a lustrov sa osvetľovacie panely inštalovali do zaveseného stropu.

Kuchyňa je vyvýšená na pódiu. Nábytok v ňom sa nachádza vo forme písmena "G". Kombinuje tiež biele a čierne farby: biele fasády kontrastujú s čiernou zásterou a majú rovnakú farbu so zabudovanými spotrebičmi a pracovnými doskami.

Zástera je vyrobená z lesklých dlažieb s vlnitým povrchom, ktorý odráža svetlo a vrhá zložité pohľady v rôznych smeroch. Jedáleň je pomerne malá a takmer neviditeľná, miesto pre ňu bolo pridelené v stene medzi oknami. Skladací stôl a dve pohodlné stoličky z priehľadného plastu prakticky nezaberajú priestor a vizuálne neprepúšťajú priestor.

Pozri projekt v plnom znení "Design dvojizbového bytu 45 m2. m.

Moderný dizajn obývacia izba kombinovaná s kuchyňou v byte 29 m2. m.

Vzhľadom k tomu, plocha bytu je malý, v jednej miestnosti funkcie nielen obývacia izba a kuchyňa, ale aj spálne sú kombinované. Hlavným kusom nábytku je transformačná štruktúra, ktorá zahŕňa skladovací systém, knižničné regály, pohovku a posteľ.

Dizajn je skriňa v kombinácii s pohovkou, na ktorej sú v noci umiestnené lamely a ortopedický matrac. Je oveľa pohodlnejšie spať ako rozkladací gauč. Tri malé stoly so sklenenými vrchmi majú iný tvar a výšku, ale sú vyrobené z rovnakých materiálov. Môžu byť použité na rôzne účely.

Interiér je navrhnutý vo svetle šedých odtieňoch v kombinácii s čiernou farbou, vytvára grafický dizajn a umiestňuje akcenty. Svetlo zelené textílie dodávajú farbu a približujú ju k prírode. Obývacia izba je tvorená pohovkou s konferenčným stolíkom, bezrámovou stoličkou a dlhým čiernym nočným stolíkom naproti pohovke s televízorom.

Stena za ním je betónová, charakteristická pre podkrovný dizajn. Jej brutálna povaha je zjemnená leskom chrómu, živými rastlinami a akvarelom v jemných farbách. Lampy v štýle loftu sú zavesené na strope na kovových koľajniciach natretých čiernou farbou. Ich zameranie robí miestnosť dynamickou a grafickou.

Fasády kuchyne sú matné, čierne. Pre rúru sme museli postaviť samostatnú skrinku a do nej boli umiestnené ďalšie skladovacie systémy. Aj napriek skromnej veľkosti je kuchyňa vhodná pre všetky potrebné spotrebiče.

Kuchyňa je vizuálne oddelená od obývačky jedným zo stolov so skleneným vrchom, najvyšším. Barové stoličky blízko neho, spolu tvoria jedáleň. Dôraz je kladený na zavesenie závesov zo stropu, zdobené kovovými figúrkami - slúžia nielen ako osvetľovacie zariadenia, ale aj ako dekor.

Pozri projekt v plnom znení „Projekt malého ateliéru 29 m2. m.

Kuchyňa v kombinácii s obývacou izbou v dizajne bytu 56 m2. m.

Aby sa vytvorili pohodlné podmienky pre ľudí žijúcich v byte, dizajnéri preniesli spálňu do kuchynskej miestnosti a využili uvoľnený priestor na vytvorenie multifunkčného priestoru, ktorý kombinuje niekoľko funkcií naraz.

Hlavné farby projektu sú biela a čierna, čo je typické pre štýl minimalizmu. Akcentová farba je červená, čo dodáva dizajnu jas a expresivitu. Pomerne aktívna kombinácia týchto troch farieb je zmäkčená textúrou dreva, drevené povrchy sú tiež zjednocujúcim prvkom celého interiéru.

Pohovka je centrom príťažlivosti spoločnej obytnej zóny. Jeho dizajn má obmedzenú šedú čalúnenie, ale vyniká živo vďaka ozdobeným vankúšom. Pohovka vyzerá skvele proti bielej tehlovej stene - je to pocta štýlu podkrovia, ktorý je dnes módny.

Kuchyňa a obývacia izba v byte sú oddelené časťou steny - je pokrytá čiernou bridlicovou farbou, ktorá vám umožní zanechať poznámky, robiť nákupné zoznamy alebo ozdobiť interiérový dizajn kresbami. Z obývačky nadväzuje na stenu červená chladnička. Spolu s prúteným kreslom a vankúšikom rovnakej farby dodáva dizajnu miestnosti jas.

Na stropné stropné stropné svietidlá a vstavané svietidlá - lemované po obvode, poskytujú rovnomerné stropné osvetlenie. Na strednej čiare umiestnili svietidlá zodpovedné za intímne osvetlenie obývačky. Nad jedálenským priestorom boli umiestnené dve suspenzie - nielenže osvetľujú jedálenský stôl, ale aj vizuálne rozdeľujú funkčné plochy.

Prezrite si projekt v plnom znení "Byt design 56 sq. m. od štúdia BohoStudio "

Dizajn kuchyne-obývacia izba v byte z ateliéru PLASTERLINA

Kuchyňa je oddelená od obývačky neobvyklou priečkou. Je vyrobená z dreva a pripomína široký drevený rám, na vrchu ktorého je osadená línia osvetlenia na strane kuchyne. V spodnej časti rámu je namontovaná konštrukcia, ktorá je skladovacím systémom na kuchynskej strane. Jej "kryt" - desktop pre hostesku.

Na strane obývačky v dizajne sú namontované audiosystémy a TV. Úzka polica je umiestnená nad pracovnou doskou a nad všetkým je zadarmo - týmto spôsobom sú kuchyňa a obývacia izba oddelené a vizuálne kombinované.

Hlavným prvkom výzdoby v dizajne projektu kuchyne-obývacia izba je dizajn steny za pohovkou. Umiestnili na ňu veľkú mapu, je vhodné umiestniť na ňu vlajky, označujúce krajiny, v ktorých už boli majitelia bytu.

Neutrálne farby vytvárajú relaxačnú atmosféru a zvýrazňujú moderný interiérový konštruktivizmus. Na križovatke troch funkčných oblastí - vstup, obývacia izba a kuchyňa bolo miesto pre jedáleň. Jednoduchý obdĺžnikový drevený stôl je obklopený stoličkami Hee Welling, ktoré sa často nachádzajú v škandinávskom dizajne.

Osvetlenie je zabezpečené kruhovými závesmi - sú pripevnené k pneumatikám na strope a ľahko sa presúvajú z jedálne do obývacej izby, čím sa osvetľuje skladovací systém. Umiestnenie jedálenského priestoru v takomto mieste je veľmi funkčné, stolovanie a následné čistenie je oveľa jednoduchšie.

Pozri celý projekt "Projekt dizajnu dvojizbového bytu od štúdia PLASTERLINA"

Interiér kuchyne-obývacia izba v modernom štýle pre byt 50 metrov štvorcových. m.

Dizajn je navrhnutý v chladných svetlých farbách typických pre moderné štýly, ale nevyzerá to príliš prísne kvôli správnemu používaniu dekoratívnych akcentov a zmäkčujúcich tkaninových prvkov dekoru.

Z hľadiska miestnosti má tvar podlhovastého obdĺžnika, umožnila ho rozdeliť do samostatných zón - na tento účel položila sklenenú posuvnú stenu. To môže byť zložené, a na takom mieste zaberá veľmi málo miesta, alebo rozprestreté, ak je potrebné izolovať kuchynskú miestnosť pri varení alebo vytvoriť intímnu atmosféru v obývacej izbe. Steny sú natreté svetlým béžovým tónom, nábytok kontrastuje so stenami a vytvára príjemné farebné kombinácie.

Obývacia izba zahŕňa dve oddelené pohovky, jednu tmavosivú, stojaci blízko béžovej steny, na ktorej je maľovaná jemná kresba veľkého kvetu. Ďalšia biela bielizeň, umiestnená pod oknom, ktorá môže byť uzavretá závesmi tmavosivej farby. Kontrast pohoviek s pozadím, na ktorom sa nachádzajú, vytvára zaujímavý interiérový efekt v dizajne. V strede obývačky na podlahovom krytí, napodobňujúcom ľahké drevo, je hustý mliečne biely koberec, na ktorom vyniká tmavý štvorec konferenčného stolíka.

Hlavným tajomstvom tvorby krásnych kuchýň, obývacích izieb - kompetentný výber farebných kombinácií a jednotlivých prvkov nábytku. V tomto prípade je obývacia izba okrem pohoviek vybavená zavesenými nábytkovými modulmi s bielymi fasádami a policami - tmavohnedá. Medzi nimi na nástennom televíznom paneli. Takýto asketický dizajn by mohol vyzerať príliš prísne, keby nebol pre romantickú výzdobu - jemnú kvetinu v ružových tónoch za pohovkou, osvetlenú LED pásikom. Okrem toho autori pridali do dizajnu lezenie zelenej rastliny, ktorá prináša do atmosféry eko-note.

Kuchynská časť izby bola vybavená rohovou suitou, ktorá má všetky potrebné spotrebiče. Fasády sú tiež bielej farby, prekrývajú sa s fasádami nábytkových modulov obývacej izby. Sklenená zástera vytvára dojem „neviditeľného“, za ňou je viditeľná béžová stena, ale zároveň dodáva luxus a lesk. Biela pracovná doska je vyrobená z kameňa, leštená do zrkadlového prevedenia.

Medzi kuchyňou a obývacou časťou je barový pult. Môže byť použitý ako pracovný povrch a ako stôl na občerstvenie alebo obed. Sklenené lampy-zavesenia nad ním poskytujú dodatočné osvetlenie a vizuálne oddelia kuchyňu od obývačky. Okrem toho je jedálenský kút navyše zvýraznený podlahovou krytinou - laminátom svetlého tónu.

Pozri projekt v plnom znení "Design dvojizbového bytu 50 m2. m.

Návrh projektu kuchyne-obývacia izba v škandinávskom štýle

Pri práci na projekte tohto bytu dizajnéri zistili, že tehla, z ktorej boli steny zhotovené, vyzerá veľmi pôsobivo a môže byť použitá ako dekoratívny prvok v budúcom interiéri.

Keďže sa rozhodli spojiť kuchyňu a obývaciu izbu v jednom objeme, nerozložili medzi nimi celú stenu, ale zanechali malú časť, ktorá sa stala základom kuchynského ostrova. Zároveň je to stôl pre večere, dodatočný pracovný povrch a dekoratívne centrum pre celú kuchyňu.

Dizajn obývačky bol veľmi tradičný, zdržanlivý na severe, ale s vlastnou tvárou. Biela pohovka by bola takmer nepostrehnuteľná na pozadí bielych stien, ak by to nebolo pre farebné vankúše, veľmi svetlé a viacfarebné.

Vzhľadom k tomu, byt sa nachádza v starom dome, má vlastnú históriu, ktorá bola použitá v jeho projektanti. Nedotýkali sa stropných líšt, zachovali atmosféru éry a do interiéru pridali starožitnosti.

Pozri projekt v plnej "švédsky dizajn bytu 42 námestí. m.

Zanechajte Svoj Komentár