Moderný dizajn haly +100 fotografií

Vzhľad chodby venuje veľkú pozornosť. Nikto neprejde touto zónou, posudzuje sa podľa chuti, čistoty, pohody majiteľov. Bez ohľadu na to, ako obývacia izba vyzerá s kuchyňou, táto izba nastaví náladu pred odchodom von a stretne sa po náročnom dni. Zlý prístup k dizajnu nárazníkovej časti domu môže zničiť celý obraz interiéru a vyrovnať úsilie o vytvorenie pozitívneho dojmu.

Hlavné trendy v dizajne modernej chodby

Tvorcovia interiérov tejto chodby považujú pohodlie a komfort za hlavné výhody miestnosti. V snahe o krásu musíte zabudnúť na účel miestnosti. Hala zažíva maximálnu záťaž, cez ktorú spravidla prechádza do iných obytných miestností. Predovšetkým tu prinesie dážď a sneh, najmä v súkromnom dome. Prichádzajúca špina je privádzaná priamo z ulice a nenecháva ju na mnohých medzipodlažných letoch. Poskytuje tiež priestranný úložný priestor pre sezónne oblečenie a obuv, prechádzky po pätách. V tejto miestnosti sa prepravujú ťažké tašky, kočíky a športové potreby. Preto je návrh vytvorený s prihliadnutím na nasledujúce zásady:

 • V dekorácii sa používajú materiály odolné voči vlhkosti, najmä na podlahy;
 • nábytok, povrchová úprava podlahy je zvolená z neschopného mechanického namáhania;
 • proces čistenia nie je zaťažujúci, netrvá dlho;
 • módny interiér - ekologický, využíva prírodné materiály alebo imitáciu;
 • chodba je navrhnutá kombináciou dizajnu so zvyškom priestorov.

Hlavným trendom v interiéri, vrátane chodby, je odmietnutie celkového tvaru, viacvrstvových stropov. Namiesto oškvarkových prvkov - lakonické riešenia, svetlé farby. Ak chcete rozšíriť priestor - lesklé povrchy, veľa zrkadiel.

    

Skutočné farebné riešenia

Moderný dizajn chodby určuje použitie svetlých farieb. V podmienkach zúženého priestoru je relevantný biely, ktorý sa riedi svetlým bodom vstupných dverí alebo kusom nábytku. Prvky prírodného dreva zmierňujú pocit sterility a chladu tejto farby, kontrastné kombinácie s orechovými alebo wenge panelmi. Biely nábytok vyzerá výhodne proti béžovej, stále relevantné v tomto roku šedej, vanilky. Svetlé farby by sa nemali báť, špeciálne ošetrovacie prostriedky ľahko odstránia nečistoty bez poškodenia povlaku.

Fanúšikovia netradičných kontrastných riešení používajú kombinácie bielej a čiernej, vytvárajú akcenty fialovej, modrej, pridávajú slnko pomocou červenej a oranžovej farby.


    

Výber materiálov

Napriek bohatej škále náterov je ťažké vybrať materiál, ktorý spĺňa všetky požiadavky. Úspešné riešenie - kombinácia niekoľkých možností s rôznymi textúrami, ktoré pomôžu predísť škodám, sa budú navzájom dopĺňať ako dekoratívne prvky. Horná časť steny je ozdobená estetickejším materiálom a spodná a spodná časť sú dyhované niečím praktickým.


  
 

steny

Vzhľadom k tomu, že steny na chodbe sú vysoko náchylné na kontamináciu, je lepšie vyhnúť sa krehkým materiálom v povrchovej úprave. Farbenie je jedným z najúspornejších spôsobov.

Dekoratívna omietka je moderný materiál, pomocou ktorého vytvárajú reliéfnu textúru, zdobia povrchy originálnymi výtlačkami.

V hornej časti by sa mala použiť tapeta kombinovaná s odolnými panelmi z PVC, drevom, keramickými obkladačkami.

Plastové alebo drevené panely - estetický a trvanlivý materiál. Skrývajú chyby a nezrovnalosti, elektroinštaláciu. Nemajú strach z častého umývania a pazúry svojich domácich miláčikov. Pre haly si vyberte dekoráciu s ornamentom, účinok muriva, dreva. Je to len potrebné, aby ste to nepreháňali v uzavretom priestore. Tmavé steny s imitáciou tehlovej steny, dreva tu nie sú vhodné. Dva typy dokovacej stanice s lištami.

Módny materiál pre podšívku - keramická dlažba. Vyznačuje sa vysokou pevnosťou a odolnosťou voči vlhkosti, lesklý povrch dodá svetlo. Ale kombinovať s inými materiálmi by mali byť opatrní.

Paul

V závislosti od vkusu a rozpočtu má podlaha na chodbe veľa možností na pokrytie. Hlavná vec je, že materiál môže vydržať zaťaženie charakteristické pre konkrétnu miestnosť.

Vykoná sa vhodný materiál:

 • keramický obklad alebo umelý kameň;
 • keramická žula;
 • odrezať prírodný kameň;
 • kachľové, umelé linoleum alebo marmoleum (prírodné).

Všetky typy kamenných dlaždíc sú mimoriadne odolné, praktické, ale drahé. Pre tých, ktorí radi chodia naboso doma, sa to bude zdať nepríjemné. Lesklé povlaky sú tiež klzké, čo je nebezpečné. Kompromisná možnosť je preto považovaná za kombináciu kameňa alebo dlažby s laminátom, linoleum, parkety. Priestor pri dverách, kde sa hromadí vonkajšia vlhkosť, špina, roztieraná keramická žula, dlažba. Potom položiť laminát alebo high-class linoleum, ktoré vydrží nápor päty, nohy ťažkého nábytku.

Laminátová trieda 31 je trvanlivá, ľahko sa inštaluje. S niekoľkými modulmi na sklade, vyrábajú miestne opravy, vracajúc pôvodnú príťažlivosť na poškodené miesta.

Moderné typy linolea poskytujú odpruženie, majú iný typ povrchu, vyberte si aspoň úľavu, dokonca matnú alebo lesklú. V prirodzenej časti kompozície je bezpečný korok, juta, živica, forma je odolná voči domácim chemikáliám, vlhkosti. Z farebných modulov zbierajte rôzne výkresy. Namontované len na vyrovnaný povrch.

Parkety, parkety vyzerajú krásne, trvanlivé, ale cena za meter štvorcový. m dosť vysoká. Aby sa zachoval reprezentatívny vzhľad povlaku, vyžaduje sa neustála dôsledná starostlivosť.

Fanúšikovia kobercov sa odporúča používať len možnosti zo syntetických vlákien, a nie na dvere. Farba je zvolená bez označenia, s ornamentom, pruhmi alebo malým vzorom.

strop

Nad stropom bude musieť myslieť, pretože vytvorí úplnosť, skryje chyby:

 1. Na strop je zvoliť svetlé farby. Kombinácia s ľahkou stenou a kontrastnou podlahovou krytinou zvyšuje výšku miestnosti.
 2. Ak je miestnosť neprimeraná svojej výške, opačný efekt sa dosiahne vydaním stropu tmavými farbami.
 3. Kompetentné prevedenie kardinálne ovplyvňuje dizajn. Kreslenie na tapetu alebo rozloženie dlaždíc buď rozširuje priestor alebo ho zmenšuje.

Najlacnejšia možnosť, ale nie najlepšie nazývané vápno. Maľba poskytuje dostatok príležitostí na výber odtieňov. Z lacných a rýchlych metód konečnej úpravy emitovať lepidlo PVC dlaždice. Nevýhodou je horľavosť, krehkosť, rýchle znečistenie.

Populárny spôsob, ako dokončiť strop sa nazýva dekoratívne omietky. Pri opravách sa používajú rôzne zariadenia, ktoré vytvárajú vzor a textúru. Uvádzajú sa kompozície s hotovými plnivami, ktoré po vysušení poskytujú úľavu.

Tapeta je tiež lacná voľba. Veľa farieb, textúr, z rôznych materiálov. S pomocou tapety, môžete tiež skryť nedostatky rozloženia.

Sadrokartón je k dispozícii, obdarený mnohými pozitívnymi vlastnosťami, umožňuje realizovať nápady štýlového dizajnu. Medzi výhody materiálu - šetrnosť k životnému prostrediu, odolnosť voči vlhkosti. Je ľahký, nehorľavý, skrýva vady povrchu, nie je nutné omietku, môžete maľovať mnohokrát. Z neho vytvoriť viacúrovňový dizajn, vybaviť rôzne lampy.

Stretch plátna dávajú priestor pre fantázie a nápady dizajnéra, hoci drahé. Takýto strop má iný vzor, ​​farebné možnosti, simuluje akýkoľvek prírodný, dekoratívny materiál. Využíva termotlač, zavesený strop je zdobený rôznymi obrazmi vrátane fotografie.

osvetlenie

S miernou veľkosťou miestnosti a na chodbách bez okien v tmavých farbách sa väčšia pozornosť venuje metódam osvetlenia. Moderný dizajn chodby zahŕňa použitie takých typov osvetlenia:

 • vo všeobecnosti ho používajú pri vstupe do bytu;
 • miestne osvetlenie hlavných priestorov - šatníková skriňa, zrkadlo;
 • dekoratívne sa používa na zdôraznenie prvkov interiéru, na zvýšenie miestnosti.

Svetelné zdroje nastavili niekoľko. Zrkadlo je vybavené intenzívnym prirodzeným svetlom, takže vzhľad pred výstupom z bytu je hodnotený bez skreslenia.

Všeobecné svetlo z lampy pod stropom je potrebné, ale masívny luster je vhodný len vo veľkom priestore. V malej miestnosti neinštalujte svietidlá príliš nízko, aby ste ich nemohli náhodne zraniť.

S pomocou svetla je sála rozdelená na zóny, kde sú svetelné akcenty. Prideľte vstupný priestor pri dverách obývacej izby.

Na napätie alebo zavesené konštrukcie majú početné reflektory, ktoré pomáhajú rovnomerne osvetľovať priestor. S plným pokrytím malého miesta na chodbe. Smer svetla z viacerých zdrojov na rovnakej vodiacej dráhe sa mení, čím sa dosiahne požadovaný uhol a stupeň osvetlenia rôznych plôch.

LED osvetlenie v podlahe je užitočné v noci, ak sú tam hrbole, schody, pódiá.

Vnútri, zbavený okna, organizovať osvetlenie za vitráže, ktorá vytvorí efekt prirodzeného svetla.

V dlhej chodbe rovnomerne rozmiestnené bodové zdroje po celej dĺžke s rovnakými intervalmi. V miestnosti s veľmi vysokými stropmi sú k dispozícii stenové možnosti. Lúče nasmerované na strop, rozostrujú hranice, rozširujú miestnosť. Svietidlá s automatikou pomôžu ušetriť na účtoch.

Krása, praktickosť a funkčnosť pri výbere nábytku

Obyčajné toaletné stolíky a komody sú minulosťou. Sú nahradené praktickým moderným nábytkom, ktorý je navrhnutý tak, aby šetril miesto, ozdobil aj stiesnené izby. Populárne minimalistické modulárne zostavy, ktoré sú kombinované, vstavané návrhy so zrkadlovými fasádami, vizuálne zväčšujúce plochu.


    

Skladovací nábytok

Hlavnou zložkou miestnosti sú priestranné skrine, úzke alebo hranaté, s modulárnou výplňou rôznych rozmerov. Coupe nezasahuje do priechodu, nepreťažujte priestor. Závesné skrinky uľahčia interiér, zjednodušia čistenie. Ak sú k dispozícii voľné merače, šatníková skriňa sa premení na plnohodnotnú šatňu, kde umiestni celé rodinné veci, každodenné a sezónne.

Pohodlné otvorené police, kde sú topánky a domáce potreby uložené v štýlových prútených, kovových, plastových košov. Vyrezaný konzolový stôl sa zároveň stáva ozdobou a miestom na uloženie kľúčov, kozmetiky a ďalších drobností.

Ak je do druhého poschodia schodisko, využije sa aj využiteľný priestor pod ním, usporiadanie políc a skríň pre obyvateľov rôzneho veku doma. Každý z nich má svoje vlastné úložisko, zodpovedajúce jeho rastu.

    

Čalúnený nábytok

Moderná chodba sa vyznačuje príjemnými miestami pre zmenu. Ak to oblasť dovoľuje, nainštalujú tam pohovku. Ak je miestnosť stiesnená, mobilná pohovka alebo lavica budú súčasne plniť úlohu sedenia a skladovania obuvi, športového vybavenia. Lavica je nezávislá alebo namontovaná v jednom celku s vešiakom.


    

ramienko

V malom priestore je tento kus nábytku pohodlný. Dizajn so sadou viacúrovňových háčikov umožní vysušiť mokré oblečenie. Podlahové lakované alebo chrómové prevedenie s kruhovými rohmi na stabilnom základe sa v prípade potreby ľahko pohybuje. V priestrannej miestnosti budú užitočné dve možnosti: otvorený vešiak pre hostí a ich mokré oblečenie a šatník na uskladnenie.


    

výzdoba

Okrem týchto položiek sa na chodbe používajú rôzne podpery na dáždniky, držiaky na kľúče, maľby, ktoré majú dekoratívne funkcie.

Designer Council - nepoužívajte interiér iba na dekoratívne účely, musia byť funkčné.

Ak je sála zdobená podlahovou vázou, sú tu umiestnené palice a slnečníky. Koberec na prahu bude svetlý bod, bude mať vlhkosť, nečistoty, ktoré im bránia šíriť sa okolo bytu. Zrkadlo v krásnom ráme rozšíri priestor, dá príležitosť preskúmať sa predtým, než pôjdete na plnú dĺžku. Obuvnitsa nahradiť skriňu na topánky, horná časť plní úlohu rukavicového stola, stojan na tašky, tu tiež samostatný majiteľ kľúča. Koše na policiach na podlahe pomôžu organizovať skladovanie drobných predmetov, príslušenstva.

Priestranná hala je umiestnená ako výstavné miesto pre komornú maľbu, sériu fotografií a pôvodné nástenné hodiny nebudú zbytočné.

    

Vlastnosti a možnosti pre neštandardné chodby

Priestranné chodby so správnymi tvarmi sú výnimkou, nie pravidlom. Čoraz častejšie musí byť vybavený úzky koridor Chruščovovho panelového domu, kde je ťažké sa dokonca otočiť. Oblečenie, obuv, doplnky sa podarí umiestniť tam. Dokonca aj s malou plochou a neštandardnou formou miestnosti je tu naozaj možné vytvoriť moderný, odvážny dizajn.

    

Štvorcová chodba

Tento formulár možno považovať za klasický. Izba je zariadená nábytkom z rohov. Rozbaľte miestnosť môže byť kvôli usporiadaniu oblúkov medzi miestnosťami. Štvorcová miestnosť je vizuálne oddelená pomocou podlahovej krytiny, ktorá je jednolôžková s miestnosťami, bez výliskov, prechodov. Ak je zdroj osvetlenia jedinečný, nech je to luster s jednoduchými odtieňmi. Detaily interiéru sú uchovávané v minimalistickom duchu.


    

Malá vstupná hala

Aby nedošlo k premene malej chodby na úzky sklad kvetov v kvetináčoch, sochách a maľbách, je lepšie nemyslieť na takéto doplnky. Omietky, ťažké nosidlá tu nie sú vhodné. Vybavené úzkymi skrinkami z ľahkých materiálov, množstvom zrkadiel, veľkým množstvom svetelných zdrojov.

Krajina na stene v 3D, zrkadlové dvere skrine zvýši množstvo priestoru.


    

Veľká vstupná hala

Keď je miestnosť veľká, výhoda musí byť múdro zlikvidovaná, aby nedošlo k strate integrity interiéru, nie k preťaženiu nábytkom a dekorom. Zóny miestnosti sú udržiavané v rovnakom štýle. Ak je príliš veľa miesta, postupujte podľa najnovšieho trendu - spájajú chodbu s kuchyňou a obývacou izbou.

Tu, bez strachu, používajú svetlé a tmavé farby, inštalujú podlahové zrkadlá v masívnych rámoch, pohovkách a vybavia miesto na spanie pre pôsobivú veľkosť domáceho maznáčika.


    

Sála s oknom

Okno pre chodbu je vzácnym a zároveň úspešným fenoménom. Možnosť je bežnejšia v usporiadaní súkromného domu. Dizajnér pozornosť bude vyžadovať ako stenu a okno. "Tanec" je od neho často nevyhnutný ako od kachlí, prvky sú prispôsobené veľkosti a tvaru okenného otvoru.

Záclony nie sú vítané, sklo je farebné, nepriehľadné. Ak požadujete štýl, okná sú zdobené svetlými rímskymi roletami. Povrchová úprava a nábytok sa stávajú vhodným podkladom. Jasné tapety a koberce úroveň efektu farieb zvýrazní.

Parapety sa používajú ako podpery pre rastliny, tu nie je potrebné mať police na drobnosti. Priamo pri otvorení položte nízky nábytok alebo pohovku. Proti oknu sú umiestnené uzavreté kanistre a skrine.

    

záver

Uspokojenie potrieb dizajnu a vkusu, štýlové preferencie všetkých obyvateľov domova je ťažké. Harmónia a pohodlie na chodbe nastavia tón pre celkovú náladu domu, spríjemnia život obyvateľov.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár