Ako nastaviť plastové okná sami

Plastové okná sa ľahko udržiavajú. Môžete umývať, samostatne nastavovať, vymieňať diely. Preto sa stali tak populárnymi. A tiež vďaka tomu, že PVC a plast sú odolné a odolné voči poškodeniu. V cenovom rozpätí je určite prijateľná možnosť. Zákazníci môžu tiež vybrať požadovaný vzor a takmer akúkoľvek konfiguráciu pomocou otváracieho mechanizmu. Okno tiež zabezpečuje regulačnú funkciu nie je leto a zima. Úprava plastových okien sa vykonáva v niekoľkých rovinách. Po opakovanom otvorení ventilov sa počiatočný stav stratí, ale všetko sa dá vrátiť na svoje miesto len niekoľkými pohybmi nástroja. Dokonca aj neskúsený človek môže pochopiť kovanie. Okrem toho môžu byť kovania vymenené za nové. Urobiť výmenu nie je tiež ťažké. Výsledok bude trvať mnoho rokov.

Dôvody na zníženie výkonnosti okien z PVC

Účinnosť dizajnu okna sa môže znížiť pod parapetom. Vo väčšine prípadov je únik poškodený. Dôvodom tohto javu je samotný tmel, takže stačí jednoduchá výmena za novú, kvalitnejšiu. Výkon sa znižuje z dôvodu nedostatku nastavení pre sezónu. Napríklad v zime je konštrukcia zhutnená, prvky sa pohybujú bližšie k sebe. Niekedy dôvod spočíva v poškodení otvárania okien alebo prasknutí montážneho švu. Potom vzduch preniká z trhlín a ide pozdĺž svahov. Fúkanie zo všetkých štyroch strán rámu pravdepodobne indikuje výrobnú chybu. Poškodenie krídla má tiež účinok. Dlhší pobyt ťažké látky v otvorenej polohe vedie k previsu. Nie sú určené na dodatočné zaťaženie vo forme závesov s oblečením. Stav ventilov závisí od kvality inštalácie.

To by malo reagovať na problém trenia ventilov!

Pri nastavovaní plastových okien je potrebné

Pri zmene polohy ventilov je potrebné korigovať. A to sa robí nezávisle. Pomoc tretích strán bude potrebná v zložitejších situáciách. Napríklad s výrazným špecifickým zvukom pri manipulácii s chlopňami. Úprava sa vykonáva aj podľa plánu. Okrem strednej polohy "demi-season", návrh umožňuje nastavenie pre letný / zimný režim. V lete sa sklo môže rýchlo zahmlievať na oboch stranách, najmä po daždi. Preto sa prispôsobuje leto. V prípade, že dom / byt nie je prepustený na niekoľko týždňov alebo dlhšie, letný režim zabezpečí lepšiu cirkuláciu vzduchu, najmä v polohe otočného gombíka. Pred zimou teplota prudko klesá a miestnosť sa ochladzuje. Potom sa vykoná nastavenie, čím sa zaistí hustejšie spojenie ventilov s krabicou. Pohyblivé kovanie by malo byť pravidelne mazané.
A môžete to urobiť pomocou:

 • silikónové mazivo;
 • motorový olej;
 • technickej vazelíny.

Mechanizmy zariadenia a ich vlastnosti

Rôzne okná majú rôzne mechanizmy a ich nastavenie. Týka sa to počtu a umiestnenia excentrov. V niektorých modeloch okien sú čapy umiestnené pozdĺž obvodu krídla: zhora, dole, pozdĺž strany slučiek. Ak chcete otočiť čapy na hornom okraji, otvorte krídlo, otočte gombík a nastavte krídlo, ako počas ventilácie. To znamená, že bude potrebné vykonať tzv. "Otvorenie okna v otočnej polohe pod sklonom" V dôsledku toho bude k dispozícii excentrický mechanizmus nožnicového okna. Na niektorých čapoch niekoľko vrubov. Na iných chýbajú, alebo je len jeden.

Poloha leto-zima je určená intervalom medzi okrajom čapu a zhutňovačom alebo vzdialenosťou od okraja kovového kovania. Ak je jedna malá brázda, potom v lete „vyzerá“ presne hore alebo dole.

Sezónne úpravy: zimný a letný režim

V dizajne okna môžete nastaviť upnutie krídla. Mechanizmus okien umožňuje samočinné ladenie. Pred začiatkom teplého obdobia sa okno presunie do letného režimu. Zlepšuje ventiláciu. Pred začiatkom sneženia a mrazového tlaku by sa mal posilniť a tlak by mal byť kontrolovaný so zdvihnutou zápalkou. Ak vietor uniká, plamene budú klapať. Prechod medzi letným a zimným režimom sa vykonáva pôsobením na excentriky. Maximálne upnutie môže byť dosiahnuté pomocou šesťhranu č. 4. Ak je kolík hladký, potom sa plátno najprv premiestni a potom sa diel otočí. Dizajn okien od rôznych výrobcov je nerovnomerne upravený. Niekedy je potrebné skrutky utiahnuť a v niektorých prípadoch odstrániť krídlo. U toho istého výrobcu okien môžu byť kovania od rôznych výrobcov, takže by ste sa mali oboznámiť s pokynmi na jeho nastavenie.

Nastavenie by malo byť naplánované a vykonané vopred, aby ste naň vôbec nezabudli.

Samočinné nastavenie pre rôzne poruchy

Najčastejšie je potrebné:

 1. Nastavte svorku.
 2. Odstránenie zaujatosti.
 3. Nastavte gombíky.
 4. Nastavte prúžky.
 5. Odstránenie fúkania.

Tieto problémy sa vo väčšine prípadov korigujú nezávisle a bez akýchkoľvek osobitných ťažkostí. Môžete nastaviť polohu otváracích úsekov v priestore cez slučky a výstredníky. Nástroj pre výkon práce - kučeravý skrutkovač. S jeho pomocou sú regulované takmer všetky mechanizmy okna. Problém s uzavretím okna je riešený aj úpravou slučiek. Najjednoduchší spôsob, ako upraviť a zmeniť rukoväte. Mechanizmus rukoväte a sprievodné kovanie sú už intuitívne jasné, ako to urobiť.

Vypustenie môže znamenať ako zníženie hustoty spojenia ventilov s rámom, tak problémy štrukturálneho charakteru, napríklad únik vzduchu pod parapetom alebo pozdĺž svahov. Toto je už vážna chyba. Problém s armatúrami a tesneniami je opravený polyhedronom, skrutkovačom alebo ručne. Ale v prípade opotrebovania - treba nové diely.

Horizontálne a vertikálne nastavenie so závesmi

Okná krídla zažívajú zaťaženie rôznymi vektormi a postupne strácajú svoju jednotnú polohu. Malé odchýlky nie sú vážnym problémom, pretože v zásade nie je možné plátno presne nastaviť presne. Odchýlka 1 milimeter na meter výšky je absolútne prijateľná. Ak je odchýlka zrejmá alebo narúša fungovanie konštrukcie - je potrebná úprava. Môžete si to urobiť sami - z nástrojov potrebujete len kučeravý skrutkovač. Nastavením tkaniny vertikálne sa určuje výška umiestnenia. Horizontálne nastavenie je poskytnuté na zvýšenie zníženej hrany v dôsledku pohybu v smere slučiek. Potreba pre ňu vzniká s určitou frekvenciou. Záhyby sa dajú nastaviť na prednej strane. To je zásadne dôležité pre predĺženie životnosti, pretože nerovnomerné stlačenie na rám zvyšuje mnohonásobné zaťaženie krídla. Najmä ak je kontakt menej tesný na vrchu.

Typy nastavenia krídla:

 • do zvislej polohy;
 • horizontálne;
 • prednej (vrátane hustoty tlaku).

Na zníženie zaťaženia konštrukcie pomocou otvoreného krídla môžete použiť obmedzovač.

vrchný

Ak je problém so zatváraním horného rohu, je potrebné upraviť návrh hornej slučky. V tomto prípade otvorte krídlo a nainštalujte ho v pravom uhle k rámu - v inej polohe bude nepohodlné pracovať. Je potrebný vplyv na nastavenie hardvéru. Otočíme ho pomocou šesťuholníka, čím ho priblížime k okraju slučkou, alebo ho presunieme ďalej, ak sa vzdialené excentriky nezatvárajú. Medzi krídlom okna a slučkou by mala byť vždy medzera niekoľkých milimetrov, nie menej. Medzera je potrebná na pohyb mechanizmu naklonenia a otočenia. Preto po každej pol otáčky skontrolujeme otvorenie / zatvorenie okna. Ak sa nám nepodarilo opraviť problém s horným rohom, potom ho zatlačíme do krabice. Následné činnosti sú vytvorené skrutkou na sklopnej a otočnej konštrukcii. Prístup k nej je umožnený otvorením okna v dvoch polohách. Pred nárazom na skrutku posuňte zámok.

dolná

Počiatočné nastavenie pre následnú inštaláciu príslušenstva začína umiestnením krídla vertikálne. V tomto ohľade je potrebné spolupracovať s dolnou slučkou. Je zvýšená a znížená o niekoľko milimetrov. Zdvihnutie krídla pozdĺž vertikálnej osi je tiež potrebné, ak je v blízkosti horného alebo dolného okraja ponor. Môžete pracovať s otvoreným oknom as oknom zatvoreným. V tomto prípade, aby ste sa dostali do kontaktu so želanou skrutkou (v hornej časti spodného závesu), musíte odstrániť ochranný kryt. Okno z PVC môže byť zle uzavreté alebo môže byť šikmé. Potom pokračujte horizontálne. Ak chcete prejsť na / z pántu, krídlo sa najprv otvorí. V spodnej časti slučky je otvor pre nastavenie šesťuholníkom alebo hviezdičkou. Rotácie v smere hodinových ručičiek privádzajú sieťovinu k uzlu slučky a zdvihnú uhol zavesenia. Ak sa klapka pritiahne príliš blízko, vykoná sa pohyb proti smeru hodinových ručičiek.

Odstránenie skoseného rámu

Poloha je regulovaná v uzloch loopbacku pomocou šesťuholníka, menej často - pomocou nástroja s iným profilom. Šesťhranný kľúč sa zasunie do otvoru hornej upevňovacej zostavy, keď je okno otvorené. Pohyby v smere hodinových ručičiek začnú zdvíhať dolný roh krídla na strane oproti závesu. Opačným smerom pohybu sa bude plátno pohybovať a v dôsledku toho padne spodná strana vzdialenej strany. Práca so spodnou slučkou by mala byť rovnaká. Nastavenie výšky sa vykonáva na spodnej slučke. Pohyb šesťuholníka zdvihne krídlo doprava a zníži ho doľava. Zkosenie sa objaví v oknách so širokými rámcami (viac ako 1 meter). Prepadávajú nielen vlastnou váhou, ale aj častým otváraním a zatváraním. Úprava je potrebná aspoň raz za šesť mesiacov. Keď je okno zatvorené, manipulácia je možná len so spodnou slučkou.

Čo robiť, ak sa okno nezatvára

Problémom pri zatváraní sa dá predísť, pretože zmeny v trajektórii a zvuku počas zatvárania sa prejavia okamžite. Príčiny problémov sa najčastejšie stávajú: rušenie v uzamykacom mechanizme (krídlo sa zatvára, ale nie pevne), porušenie hustoty konštrukcie, šikmosť (krídlo nevstupuje do otvoru). Tieto chyby sú fixovateľné bez vonkajšej pomoci. Ale riešenie problému vo vnútri mechanizmov okenného systému je zamestnaním pre profesionálov. Úprava výstredníkov a slučiek / prístreškov by však mala stačiť. Svorka je v tomto prípade zosilnená a vzdialenosť od upevňovacích jednotiek je znížená na minimum. Rukoväť sa dá odskrutkovať a znova nainštalovať. Ak je problém vážny a existuje podozrenie z rozbitia, je potrebné skontrolovať stav armatúry. Môže potrebovať nové spojovacie prostriedky alebo hardvér. Ak je k dispozícii dostatok vedomostí na výmenu a úpravu, potom si môžete nezávisle zakúpiť a nainštalovať všetko, čo potrebujete. Pre zamedzenie problémov pri zatváraní je potrebné kontrolovať zaťaženie krídla.

Čo robiť, ak sa okno neotvorí

Rukoväť okna sa môže zaseknúť na prvom mieste v dôsledku spustenia blokovacieho mechanizmu. Zámok zaisťuje bezpečnosť celej konštrukcie v okamihu, keď je rukoväť v zatvorenej polohe s otvorenou klapkou. Ak je okno zatvorené a ten istý blokovač neumožňuje jeho otvorenie, pôsobí na mechanizmus rukoväte, budete musieť vykonať úpravu. Existujú dve možnosti činnosti. Prvá vec je určená typom kovania. Toto je buď označenie SI alebo AUBI. Ak hovoríme o prvom type, budete musieť stlačiť jazyk rukoväte v smere tesnenia, aby ste ho otočili. Treba poznamenať, že v tomto okamihu musí krídlo okna nutne stáť vo vertikálnej orientácii. Ďalším prípadom je štítok AUBI. Potom, v blízkosti páky s vertikálnym krídlom, by ste mali pritlačiť kovovú platňu s pružinou a presunúť ju do polohy "otvorené okno".

Nastavenie a výmena pier

Najčastejšie dôvody pre nastavenie rukoväte sú pevné otáčanie a húpanie. V prvej situácii musíte najprv zabezpečiť, aby na závesoch bolo dostatočné množstvo maziva. Ak to vizuálne nestačí, musíte namazať pohyblivé časti bavlneným tampónom. Možno, že problém bude stále nie je stanovená - potom sa uchýliť k úprave. Bez ohľadu na to, či rukoväť visí alebo sa pevne otvára, akcie sa vykonávajú podľa podobného vzoru. Plachta sa otvára pod uhlom 90 ° od rámu. Potom sa ochranná doska zasunie. Potom pomocou skrutkovača otočte nastavovacie skrutky. Oslabíme držiak, ak sa rukoväť otáča pomaly a naopak ju posilňujeme, ak je voľná. V prípade, že sa nič nezmení, budete musieť vymeniť rukoväť. Zmení sa veľmi jednoducho. Doska sa otáča, upevňovacie prvky sa odskrutkujú - rukoväť sa odstráni z krídla. Zostáva len upevniť nový vložením s kolíkom do otvoru. Pero môžete vymeniť za jednu minútu.

Opotrebované pásy

Dosky je potrebné z času na čas kontrolovať. Okno je najčastejšie vybavené zo všetkých strán. Ak nejaký druh dosky vyzerá viac opotrebovaný, potom môže byť nerovnomernosť v okne. Na vyriešenie problému najprv otvorte okno a vyberte zátky z nastavovacieho hardvéru na oboch pántoch (zo strany krídla). Potom pomocou 4 mm šesťhranného kľúča uvoľnite skrutku. Potom nastavte hornú časť okna. Opäť pôsobíme na nastavovaciu skrutku. V prvom rade bude potrebné upraviť všetky segmenty okna vľavo-vpravo. Až potom prejdite na nižšie uvedenú skrutku a vytvorte uzáver na osi „hore-dole“. Nakoniec budete musieť overiť kvalitu úpravy. Zatvorte a otvorte okno a skontrolujte hustotu a rovnomernosť vstupu do rámu. Tieto opatrenia by mali stačiť na odstránenie neprimeraného zaťaženia jednotlivých pásov.

Eliminácia fúkania

Problém možno vyriešiť nasledujúcimi typmi úprav:

 • side;
 • nastavenie svorky;
 • nastavenie lisovacej sily krídla.

Ak chcete zastaviť infiltráciu vzduchu, musíte nastaviť mechanizmus okna. Čapy sú umiestnené pozdĺž okrajov ventilov, aby sa nastavilo spojenie ventilov s rámom a navzájom. Sú ovplyvnené šesťuholníkom alebo hviezdičkou. Kontakt je stlačený pri otáčaní vľavo a oslabený reverznými pohybmi. Všetky výstredníky by mali byť upravené rovnako. Pri prvom nastavení sa vykonajú úpravy všetkých mechanizmov. Najprv nie je potrebné silno tlačiť na plátno, pretože toto nové tesnenie sa rýchlo zhorší. V niektorých vyhotoveniach sa lisovanie uskutočňuje doskami. Rozšírený jazýček v upínacom systéme indikuje silný kontakt. Pokiaľ ide o manipuláciu s pántmi, potom sú ovplyvnené šesťhranným kľúčom. Na spevnenie je potrebné otočiť smerom von - doprava, ak sú pánty na pravej strane a vľavo, ak je vľavo.

Regulácia klipu uzáveru okna na rám

Najprv otvorte krídlo. Na konci bude viditeľný valcový uzáver (kolík, excentrický) - jeden alebo niekoľko. Na hlave sú dlhé a krátke štrbiny a vo vnútri je otvor na montáž kľúča. Krátka označuje slabú svorku, ak je otočená na gumové tesnenie, a silná, ak je opak. Excentrický otvor môže byť rovnobežný s okrajom - to je spôsob, akým sa nachádza vo výrobnom prevedení. Pri nových oknách táto poloha zaisťuje normálny tlak aj v zime. Šesťhranný kľúč otočného čapu 4. Obvykle sa dodáva s dizajnom okna. V niektorých situáciách sa však situácia dá nastaviť manuálne ťahaním excentra k sebe a rolovaním. V prípade potreby použite kliešte. Samotné upínanie sa mení o 2 mm medzi maximálnymi a minimálnymi hodnotami.

Ako vymeniť tesnenie

Gumové tesnenie sa časom deformuje a znižuje objem. Niekedy sa stráca integrita. Štandardná životnosť je obmedzená na štyri roky. Zmena zmenšenej pečate je veľmi jednoduchá. Guma by mala byť zaháknutá ostrým hrotom a vytiahnutá z drážky. Nová vložka do vybrania. V tomto štádiu je dôležité zachovať elastické vlastnosti nového tesnenia, nikdy ho neťahať. Elastický materiál by mal tesne priliehať do drážky, čím by sa vytvoril charakteristický tichý zvuk. Musíte sa starať o tesnenie a príslušenstvo. Naneste tuk na gumu najmenej dvakrát ročne. Kompaktor a príslušenstvo by mali byť tiež očistené od nečistôt. Čistiace prostriedky sa musia starostlivo vyberať, aby sa chránili časti pred silným nárazom. Ak samo-výmena tesnenia zlyhá, môže byť problém s vnútorným príslušenstvom.

Odporúčania, ako sa starať o plastové okná

Správna starostlivosť o okná z PVC, kovu, plastu alebo plastu zahŕňa:

 • tuk;
 • umývanie;
 • čistenie;
 • overovanie častí;
 • výmena opotrebovaných častí.

Prvým bodom je starostlivosť o samotný plast. Из этого следует, что при мытье нельзя применять агрессивные чистящие средства и абразивы. Необходимо также избегать спирто- и хлорсодержащих растворов. Данные меры предосторожности сохранят не только сам материал, но и его цвет. При мытье используют тонкие тряпочки и мягкие пористые губки. Второй аспект - уход за стеклопакетами. Мыть их можно в т. ч.prostriedky obsahujúce alkohol, ale neumožňujú im spadnúť na gumové tesnenie. Ďalšia chvíľa - príslušenstvo. Pohyblivé prvky sa mazajú aspoň raz alebo dvakrát ročne. Mazivá nesmú obsahovať kyseliny alebo živice. Vhodný môže byť olej pre automobily alebo šijacie stroje. Ďalší bod - správna starostlivosť o plomby. Je potrebné ich vyčistiť a umyť aspoň 2-3 krát ročne. V určitom bode môže byť potrebné vymeniť tesnenie. Stále je potrebné sa starať o drenážne otvory. Ucpú vlhkosť a mikročastice. Odstránenie všetkých bude ťažké, ale môžete sa pokúsiť ich mierne vysať.

Čistenie príslušenstva pred nahromadeným prachom

Príslušenstvo sa musí čistiť aspoň dvakrát alebo trikrát ročne. Po prvé, po zime a krátko pred ním. V tomto čase musíte vykonať komplexnú preventívnu prehliadku kovaní a tesnenia. Odporúča sa vykonať ďalšie čistenie v polovici alebo na konci leta, pretože v čase, keď okná zostávajú dlhodobo otvorené, sa do konštrukcie dostane veľa prachu. Čistenie častí a umývanie škár sa vyhne opravám a na úkor tohto - ušetriť. Príslušenstvo kefy s tuhými štetinami. Malé otvory sú ošetrené úzkymi strapcami. Detaily okna s dvojitým zasklením sa najprv utierajú vlhkou handričkou, obzvlášť opatrne tam, kde sú rám a uzáver najviac tesne priliehajú k sebe. Nečistota, ktorá je tam, narúša normálny kontakt. Pritlačovacie valce a iné pohyblivé časti čistite opatrne. Prach z drážok je možné odstrániť pomocou vysávača - s nízkou hmotnosťou a so štetinovou dýzou.

záver

Plastové okno - spoľahlivý dizajn. Z času na čas však v dôsledku zmeny polohy ventilov a pod vplyvom vlastnej hmotnosti dochádza k lepeniu a nevyváženiu. Vo väčšine prípadov môžete a mali by ste opraviť problémy sami. K tomu potrebujete minimálne nástroje a niekoľko desiatok minút voľného času. Aby ste ochránili okno pred problémami alebo znížili frekvenciu ich výskytu na minimum, musíte sa riadiť iba odporúčaniami z návodu na obsluhu. Konštrukcia by nemala byť vždy v otvorenej polohe. Podrobnosti by mali byť náležite starostlivé. Problém je potrebné vymeniť. Výmena nevyžaduje veľa času - kovania na plastovom okne možno nájsť na najbližšom trhu a samotný proces je pomerne jednoduchý. Okenný systém by mal byť prekonfigurovaný medzi teplým a chladným obdobím roka.

Zanechajte Svoj Komentár