Moderná kuchyňa - obývacia izba s barom: 65 fotografií a nápadov

Kuchyňa-obývacia izba s barom - jedna z najrozumnejších možností kombinovania obytných oblastí, ak sa chcete vyhnúť pocitu uzavretého priestoru a preniesť do bytu viac svetla a vzduchu.

Moderné bývanie má spravidla voľné dispozičné riešenie. Aby sa zachoval pocit priestrannosti a „vzdušnosti“, mnohí ľudia radšej nerozdeľujú byt na malé miestnosti, ale vybavujú štúdiá otvorenými obytnými priestormi, rozdelenými na funkčné priestory len vizuálne. Kombinovaná kuchyňa - obývacia izba s barom - jedna z pohodlných možností na usporiadanie tohto priestoru.

Miesto, kde sa jedlo pripravuje, sa spravidla nachádza vedľa obývacej izby, ktorá slúži aj ako jedáleň. Neďaleko - neznamená spolu, pre väčšie pohodlie je potrebné ich diferencovať. To možno vykonať niekoľkými spôsobmi:

 • S pomocou dokončovacích materiálov. Napríklad, tapeta v kuchyni je jedna farba, v obývacej izbe ďalšie.
 • Použitie viacúrovňovej podlahy alebo stropu.
 • Rozdeliť interiér pomocou nábytku.

Návrhári sa snažia využiť kombináciu všetkých troch metód, čo umožňuje dosiahnuť optimálny výsledok. Ak sa prvé dve metódy dajú aplikovať len v okamihu, keď sa kuchyňa a obývacia izba renovujú a dokončujú, tretia je k dispozícii po oprave. Nábytok, ktorý možno použiť na oddelenie funkčných priestorov kuchyne a obývačky:

 • skrine,
 • pohovky,
 • regály,
 • barové pulty.

Na fotografii sa oddelenie funkčných priestorov kuchyne a obývačky vykonáva pomocou barového pultu a podlahy. Projekt od LabLabLab: „Interiérový dizajn v podkroví v byte 57 m2. m.

Zo všetkých vyššie uvedených možností si najväčšiu pozornosť zaslúži oddelenie kuchyne a obývacej izby s barovým pultom, pretože rieši niekoľko úloh naraz. V malých bytových domoch vizuálne oddelíme priestor na rekreáciu a príjem od priestoru na varenie, vybavíme pohodlnú jedálenskú časť a zároveň dostaneme ďalší úložný priestor pre kuchynské potreby na základni barového pultu.

Tip: Ak nie je možné úplne odstrániť stenu medzi kuchyňou a obývacou izbou (ložiskové prvky prechádzajú cez ňu), stačí odstrániť časť steny a vybaviť oblúk, do ktorého sa umiestni barový pult. Tým sa rozšíri priestor kuchyne a obývacej izby a pridá sa vzduch a svetlo do miestnosti.

Barový pult v interiéri kuchyne-obývacia izba priestranného bytu sa môže stať centrom príťažlivosti - miestom, kde je príjemné posedieť si pri šálke kávy, zariadiť skutočný bar na párty alebo priateľské stretnutia.

Materiály na výrobu tyčových regálov medzi kuchyňou a obývacou izbou

Na výrobu tyčových regálov možno použiť rôzne materiály.

 • Pracovná doska. Spravidla sú stoly vyrobené z rovnakých materiálov ako pracovný povrch. To je zvyčajne laminovaná drevotriesková doska, umelý alebo prírodný kameň, menej často - drevo. V tomto prípade, ak stojan nesie iba funkčné, ale aj dekoratívne bremeno, jeho stolová doska môže byť vyrobená z prírodného dreva, jeho rezaného dreva, mramoru alebo kachľového obkladu, pokrytého špeciálnym sklom.

 • Základňa. Základňa barového pultu môže slúžiť ako kovové tyče, ako aj rôzne konštrukcie a dokonca aj kúsky nábytku, ako sú podlahové skrine pre kuchynské súpravy alebo police na uskladnenie kníh, fliaš a suvenírov. Mimoriadne zaujímavý je dizajn kuchyne - obývacej izby s barovým pultom v prípade, že stolová doska spočíva na časti steny starej tehly, očistená od omietky a pokrytá ochranným prostriedkom. Ak sú steny vyrobené z iného materiálu, potom môže byť časť steny znovu ozdobená ozdobnou tehlou alebo dlažbou. Môžete tiež vytvoriť malé výklenky v stene pre dekoratívne predmety.

Na fotografii je barový pult s stolom na tehlovej základni. Projekt: „Švédsky bytový interiér 42 m2. m.

Kuchyňa s obývacou izbou s barom

Pri navrhovaní ateliérového priestoru sú byty spravidla odpudzované svojou funkčnosťou. Kombinácia kuchyne a obývačky v jednom zväzku má veľa výhod, ale má svoje negatívne stránky.

Medzi zjavné výhody patria:

 • Rozšírenie obytného priestoru;
 • Zvýšenie kuchynského priestoru, jeho osvetlenie a objem vzduchu v ňom;
 • Uľahčiť podávanie a podávanie jedál na večierkoch v obývacej miestnosti, ako aj v prípadoch, keď je jedálenský kút spojený s obývacím priestorom;
 • Osoba zaoberajúca sa varením môže byť v rovnakom priestore ako zvyšok rodiny, takže sa necíti izolovane;
 • Kombinovaný priestor môže ubytovať podstatne väčší počet hostí;

nevýhody:

 • Pachy pripraveného jedla sa dostanú do obývačky;
 • Obytná plocha bude viac znečistená.

Tieto nevýhody možno čiastočne vyrovnať inštaláciou výkonného krytu na varnú dosku, ale nie je možné ich úplne odstrániť, čo je potrebné mať na pamäti.

Na foto barový pult so vstavanou rúrou a varnou doskou s digestorom. Dizajn: Elena Fateeva: „Interiér podkrovia 40 m2. m.

Spôsoby rozlíšenia funkčných oblastí v kuchyni-obývacej izbe s barovým pultom

Výber spôsobu, ako rozlíšiť medzi funkčnými oblasťami v obývacej izbe kuchyne a kuchyne, stojí za to sa rozhodnúť pre tie, ktoré poskytujú nielen atraktívny vzhľad, ale aj to, čo je najvýhodnejšie.

Barový pult medzi kuchyňou a obývacou izbou je práve takýmto spôsobom, ktorý poskytuje mnoho výhod oproti čisto vizuálnym možnostiam, ako napríklad použitie rôznych materiálov na konečnú úpravu alebo viacúrovňové stropy. Tento kus nábytku môže vykonávať rôzne úlohy, miešanie s takmer akýkoľvek štýl interiéru.

Zvážte niektoré aplikácie v dizajne kuchynskej obývačky s barovým pultom tohto nábytku:

 • Raňajky. Aj v najmenšom priestore barový pult vo forme stola spočívajúceho na jednej nohe nielen vizuálne oddelí jednu časť bytu od druhej, ale slúži aj ako miesto na stravovanie, ktoré nevyžaduje ďalší priestor.

Na fotografii je kompaktný barový pult na kovovej podložke. Design Julia Sheveleva: „Interiér 2-izbového bytu v béžových tónoch“

 • Kuchynská súprava. Barový pult môže byť pokračovaním kuchynského setu, čím sa zvyšuje plocha pracovného priestoru pre hostesku, alebo slúži ako základ pre varnú dosku alebo iné kuchynské vybavenie.

Na čítači foto barov so vstavanou varnou doskou. Projekt od LugerinArchitects: "Návrh malého trojizbového bytu"

 • Vyvýšená stena. Z obývacej izby môže pult vyzerať ako časť steny, zatiaľ čo z kuchyne je rozšírený kuchynský sklad.

 • Skladovací systém Na základni barového pultu môžete uložiť zásoby, domáce spotrebiče, poháre na nápoje a dokonca aj knihy.

Na foto baru s integrovaným úložným priestorom. Projekt od Maria Dadiani: „Art Deco v interiéri jednoizbového bytu 29 m2. m.

 • Dekoratívny prvok. Tam sú tiež veľmi exotické možnosti pre návrh baru, napríklad, môžete postaviť akvárium v ​​suteréne, ak nemôžete vybrať iné miesto v byte.

Je vhodné rozdeliť kuchyňu a obývaciu izbu s barovým pultom v prípade, keď máte k dispozícii veľký obytný priestor a keď nie je toľko metrov štvorcových. Pre návrh malých miestností je vhodnejšia malá stolová doska pripojená k základnej rúre. Zaberá málo miesta a vizuálne nepoškodzuje miestnosť, najmä ak je vyrobená zo sklenenej pracovnej dosky.

Kombinovaná kuchyňa-obývacia izba s barom, ktorá má veľkú veľkosť, poskytuje skvelé možnosti na vytvorenie exkluzívnych interiérov.

Fotografie kombinovanej kuchyne a obývacej izby s barom

1

Interiér kuchyne-obývacia izba s barom v projekte „Návrh dvojizbového bytu 43 m2 m. s riadeným podsvietením. "

2

Interiér kombinovanej kuchyne s obývacou izbou s barom s originálnym zrkadlovým dizajnom.

3

Barový pult v interiéri kuchyne-obývacia izba v bielej a červenej farbe. Projekt: „Minimalistický dizajn interiéru v červených a bielych farbách“.

4

Dizajn kuchyne-obývacia izba s barom v bielej a fialovej farbe.

5

Oddelenie kuchyne a obývacia izba bar pult v projekte štúdio bytu 40,3 m2. m.

6

Dizajn modernej kuchyne-obývacia izba s barom pre tri osoby.

7

Interiér kombinovanej kuchyne-obývacia izba s barom v projekte 2-izbového bytu v budove Stalin-éry.

8

Barový pult s tehlovým obložením medzi kuchyňou a obývacou izbou.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár