Modrá farba v interiéri a jeho kombinácie

Zoznam populárnych kvetov pre návrh bytov a domov modrá nie je zahrnutý. Kupujúci s určitými obavami sa odvolávajú na túto farbu studenej palety, pretože to robí miestnosť tmavou a nepohodlnou. Modrá farba v interiéri by mala byť použitá opatrne, ale starostlivo vybraný odtieň a kombinácia s inými farbami zázraky. Renomovaní dizajnéri radi aplikujú aj hlboké, hlboké odtiene na dizajn stien a nábytku: polnočné modré a zafírové. Výsledok ich práce vás prekvapí.
Prítomnosť modrej alebo modrej v miestnosti vytvára špeciálnu atmosféru. Akonáhle tu budete, budete sa cítiť pokojne, pokojne. Skupina vedcov dokázala dokázať účinok studenej palety na ľudské zdravie. Pre ľudí, ktorí bývajú v interiéri modrých tónov, sa tlak a tep vracia do normálu. Táto farba má ďalšiu funkciu - znižuje chuť k jedlu, takže sa používa v dizajne kuchyne, ktorí chcú schudnúť.

Dizajn modrej miestnosti je vhodný pre vnútorné použitie, s oknami smerom na juh, juhozápad a juhovýchod. Tieňované izby budú ešte chladnejšie, sivšie a viac cudzie.

Interiér obývacej izby

Dizajnéri neodporúčajú tmavomodrú farbu pre interiér priestrannej izby. Viac organicky sa paleta pozerá na úzky priestor. Tento krok vytvorí pocit odlúčenosti, vizuálne „rozpustí“ steny a hranice miestnosti. Ak používate pruský modrý alebo modrý prach v priestrannej obývacej izbe, ktorú chcete, nechajte tieto odtiene na detaily - akcenty. Slúžia vankúše, maľby, peleríny na stoličkách, kreslá. Dokončia celkový obraz, vytvoria štýlový prvok.

Kombinácia s červenou pohovkou

Hlavný odtieň palety je lepšie si vybrať neba modrá, bledo nevädza modrá. Tapeta alebo strop v tomto dizajne nespôsobuje nepríjemný chlad av kombinácii so všetkými farebnými variáciami.

Modrý interiér obytných miestností si teraz získal veľkú popularitu (predtým bol vybraný veľmi zriedka). Dokonalá tandemová modrá farba vytvorí stredomorský, škandinávsky štýl, svetlé a sivomodré tóny v súlade so štýlom Provence.

Čo je kombinované

  1. Bielu. Pre stredomorský štýl je to klasická kombinácia.
  2. Béžová (takmer mliečne nasýtený piesok, žltá). Jedná sa o mäkšiu nenápadnú kombináciu, ktorú miloval vytvorenie Provence.
  3. Hnedo-modro-hnedý interiér obývacej izby vyzerá originálne a prirodzene. Teplé odtiene škorice, káva s mliekom neutralizujú studenú modrú.

Je dôležité vytvoriť rovnováhu v miestnosti: pomocou tmavých odtieňov z chladnej palety musíte pridať viac teplého svetla. Sú to: lampy okolo obvodu obývacej izby, stojacie lampy v rohoch, veľký centrálny luster.

Interiér spálne

Kto povedal, že steny a strop v spálni by mali byť určite vyrobené s účasťou jemných pastelových farieb? Tmavo modrá tapeta spálňa interiér vyzerajú štýlovo a aristokraticky. Umiestnenie takejto palety dokonale upokojuje a prináša zasnenú náladu.


Byť zapojený do registrácie priestoru pre sen, je dôležité, aby ste to nepreháňali. Tmavomodrá farba interiéru je vhodná na použitie v určitej časti miestnosti. To - modrá tapeta v interiéri alebo strope. Pre iné časti vyberte farbu z teplej palety alebo svetlomodrej farby. Modré podlahy v interiéri spálne sa neodporúčajú - povrchové materiály prírodnej farby (biela, hnedá, béžová) sú vhodnejšie. Jemný a estetický vzhľad tapety s modrým vzorom. Pás, ktorý vizuálne zväčšuje miestnosť je opäť v dopyte (vertikálne "zvyšuje" strop, horizontálne rozširuje spálňu).

Ďalšie farby

  1. Biele, mliečne, ayvory - jemné pastelové farby budú perfektným doplnkom pre modré steny v dizajne spálne. Môžu byť použité v rôznych kombináciách, v závislosti na štýle (minimalizmus, čerstvé Škandinávie, jemné Provence).
  2. Všetky prejavy hnedej (mliečna čokoláda, orech, karamel). Doplňte azúrové alebo kobaltové teplé tóny, a dostanete pôvodnú kombináciu, ktorá je vlastná vidieckemu štýlu, japončine a tiež brutálnej lofte. Zvlášť originálna je prirodzená textúra dreva orámovaná v modrom interiéri.

Interiér kuchyne

V kuchyni je práve miestnosť, kde sa ľudia neboja používať jasné kontrastné farby (vrátane modrej). Ale nezabudnite: tento priestor by mal byť funkčný a pohodlný. Odborníci radia, aby zahŕňali povrchové úpravy a tmavo modrý interiérový nábytok v obmedzenom množstve. Samotný odtieň modrej možno zvoliť podľa vlastného uváženia. V priestore kuchyne bude vyzerať skvelé tmavé odtiene a svetlejšie, šedo-modré. Všetky z nich sú dokonale vedľa seba. Takže ultramarínový stôl alebo záclony budú vyzerať sviežo a elegantne na pokojnom a neutrálnom pozadí nebeskej farby.


Aj tu však vyvstáva otázka: akú farbu kombinujete s modrou v interiéri kuchyne, takže obyvatelia nemajú nepríjemný pocit v akváriu.

Biela farbaTáto kombinácia sa vyznačuje originalitou a sviežosťou. Pokiaľ ide o efektívnosť, žiadna iná únia farieb sa s ňou nedá porovnať. Interiér, postavený s týmito dvoma odtieňmi, určite ocenia milovníci minimalizmu, art deco, hi-tech. V kombinácii s modernými materiálmi môžete dosiahnuť naozaj skvelý výsledok.
Hnedá všetkých odtieňovTmavo modrá a hnedá vytvorí originálnu kombináciu, ktorá privedie atmosféru bližšie k prírode.
čiernaNajprv sa takáto únia javí ako príliš tragická, ale nie s účasťou jemných odtieňov modrej, hraničiacej s teplou paletou. Táto kuchyňa láka svojou originalitou a neprekonateľným štýlom.
Červená, žltá, zelenáLáska netriviálne riešenia? Potom je to presne to, čo potrebujete. Je potrebné správne umiestniť akcenty, pretože kuchyňa začne vyžarovať optimizmus, účtovať dobrú náladu.

Interiér kúpeľne

V kúpeli modrá farba je vždy na mieste v akýchkoľvek odtieňoch av akomkoľvek množstve. Je dokonca povolené, že je nežiaduce používať v iných miestnostiach bytu - podlaha je modrá. Zároveň tu všetko vyzerá esteticky a sviežo - presne tak, ako potrebujete na kúpanie. Tmavé hlboké odtiene stien umožňujú miestnosti dodať luxusný a elegantný, ľahší, naopak, pripomínajú letnú pláž, azúrové vlny.


V kúpeľni by ste mali používať minimalistický alebo hi-tech štýl. Na dosiahnutie tohto cieľa ide o dokonalú bielu farbu alebo jej odtiene. Môžete použiť steny, podlahy alebo stropné modré. Ako biele akcenty použité biele inštalatérske práce. Izby v štýle Art Deco sú štýlové. Tu v páre modrej farby žltej, zelenej, fialovej vo všetkých odtieňoch bude robiť.

Modrá farba v dizajne priestorov nie je medzi spotrebiteľmi veľký dopyt, ale ponúka mnoho možností na riešenie konkrétnych problémov. Každá z nich si zaslúži osobitnú pozornosť. Vzhľadom na niektoré rady špecialistov v oblasti dizajnu je možné premeniť spálňu, detskú škôlku alebo kúpeľňu, aby sa zmenila na luxusnú izbu, čo je príťažlivé pre hostí domu.

Zanechajte Svoj Komentár