Dizajnové tapety so vzorom: vzory, geometria, imitácia, nápisy, príroda, kvety, fotografie

Dizajn tapety so vzorom, na rozdiel od monotónnych možností, vyzerá atmosférickejšie a živšie a do interiéru dodáva jasné emócie. Okrem toho, pestrý povrch umožňuje skryť menšie chyby stien.

Dizajnové spôsoby

Ak správne kombinujete výtlačky s celkovým dizajnom miestnosti, môžete nastaviť farebnú schému interiéru a urobiť ju novou.

obrázok

Existuje obrovské množstvo vzorov a kresieb.

Imitácia rôznych povrchov

Interiérová tapeta s imitáciou je úspornejšia a menej energeticky náročná. Zároveň nie sú o nič horšie ako ich náprotivky, dokážu si vyzdobiť izbu a dať neobvyklý a atraktívny vzhľad.

kameň

Ak chcete navrhnúť miestnosť veľkolepé a jasne, imitácia kameňa bude tou najlepšou voľbou.

drevo

V závislosti od zvoleného štýlu a účelu miestnosti sa na zdobenie používajú rôzne možnosti imitácie: dosky, guľatina, drevo, rezané drevo alebo stoh dreva.

Na fotografii je interiér spálne so stenou zdobenou tapetami z imitácie dreva.

tehla

Tehla-ako tapety sú nerozoznateľné od skutočného muriva. Táto možnosť je jedným z najjednoduchších spôsobov, ako zmeniť vnímanie a transformáciu situácie.

koža

Tapety pod kožou sú veľmi vysoké realizmus, a to nielen vo vzhľade, ale aj v taktilite.

omietka

Imitácia omietky sa často používa na vytvorenie dekoratívnych akcentov. Ich reliéfny povrch v kombinácii so stropnými lištami vytvára atmosféru šľachty a starožitného nábytku.

betón

Má najrealistickejšiu textúru. Vytvárajú pocit ľahkej nedbanlivosti v interiéri a perfektne slúžia ako podklad pre celú atmosféru.

Na fotografii je spálňa s tapetou napodobňujúcou betónový povrch.

bambus

Prinášajú skutočnú prirodzenú sviežosť do miestnosti a stávajú sa vynikajúcim centrálnym prízvukom v izbách s modernými alebo etnickými interiérmi. Celá foto kolekcia bambusových tapiet tu.

plátno

Použitie imitácie tkaniny je typickejšie pre moderný štýl. Napríklad, trochu nedbalý džínsovina bude vyzerať harmonicky v tínedžerskej izbe, v štúdiu alebo v obývacej izbe.

S nápismi, citáciami a písmenami

Najzaujímavejšie pohľad kaligrafické nápisy v angličtine. Vynikajúcim riešením by bola aj tapeta s efektom starého papiera, čiernej tapety s bielym písmom alebo hieroglyfov, s textom z novinových výstrižkov a časopisov alebo fráz z filmov a kníh.

Vo fotografii interiér obývacej izby a steny s čiernou tapetou a bielymi nápismi.

Geometrický vzor

Použitím tejto možnosti dizajnu môžete navrhnúť interiér v takmer akomkoľvek štýle. Hlavnou vecou je zvoliť sýtosť obrazu, jeho objem a jas.

abstrakcie

S takýmto dizajnom sa stane skutočne jedinečným a jedinečným štýlom. Atraktívne vo svojej neštandardnej, ale aj obrazovej percepcii.

pruhy

Nástenné krytiny s takou symetrickou potlačou sa často používajú na zvýraznenie otvorov alebo zón. Niekedy sú kombinované s plátnami s kresbami. Pozrite si ďalšie fotografie pruhovanej tapety tu.

bunka

Vďaka obmedzeniu a prísnosti kockovaného vzoru sa získajú pohodlné a teplé interiéry. Veľká, malá alebo škótska bunka môže vytvoriť slušnú a luxusnú izbu.

Na fotografii je obývacia izba v štýle country s kockovanou tapetou na stenách.

štvorca

Vzorová klasická nástenná dekorácia. Striedanie čiernych a bielych štvorcov vám umožňuje vizuálne štruktúrovať priestor a zároveň ho nezužovať.

cikcak

Skôr dynamický a efektívny opakujúci sa vzor. Zdôrazňuje slávnosť a krásu interiéru. Jasný dizajn tohto typu sa používa v detských izbách alebo na ihriskách.

Vo fotografii detská izba a biela a modrá tapeta s cik-cak tlač.

priebeh

Mäkké, rafinované a hladšie vlnkové vzory robia miestnosť pohodlnejšou a uvoľnenejšou a nemajú priestor pre zaujímavé akcenty.

kruhy

Tento dizajn je jedným z hlavných moderných trendov vo svete interiérového dizajnu. Veľké kruhy, napriek svojej zdanlivej jednoduchosti, vyzerajú celkom impozantne.

kosoštvorec

Používa sa na návrh priestranných izieb. Malý diamant vytvorí v miestnosti energickú, veselú a jasnú atmosféru.

hexahedron

S pomocou geometrického šesťuholníka podobného plástom bude skvelé osviežiť už zavedený interiérový dizajn.

trojuholník

Táto tlač vytvára jasnú štruktúru priestoru. Zvlášť úspešné je použitie takéhoto vzoru v miestnostiach, kde je veľa nábytku a doplnkov.

Polka bodky

Neha, ľahkosť a koketovanie. Tento vzor je ideálny pre interiéry, v ktorých chcete relaxovať a relaxovať.

Na fotografii je interiér spálne a stena zdobená zelenými bodkami.

Graffiti štýl

Mnohostranný spôsob dokončovania sa hodí takmer do každého štýlu. Dievča je obľúbené medzi anime postavami, mačkami, nápismi, srdiečkami a monogramami. Roboty, hrdinovia komiksov a náčrtky o športe alebo priestore sú vhodnejšie pre chlapca.

Vo forme novín

Svetlé a chytľavé papierové tapety s novinami alebo obchodnými značkami vytvoria originálny dizajn a starý papier dodá romantickú a trochu nostalgickú atmosféru.

Knihy na policiach

Tento druh dizajnu je schopný umiestniť police s regálmi do vnútra a vytvoriť si vlastnú domácu knižnicu.

Na fotografii je obývacia izba so stenou zdobenou tapetou zobrazujúcou knihy na policiach.

S vtákmi

Obraz vtákov na tapete alebo kresbách s perím robí z miestnosti svetlo, beztiaže a objemné, čo vyvoláva slobodu voľby a sny o cestovaní.

Príroda, zvieratá, vegetácia

Varianty stromov v lese osviežujú atmosféru, prinášajú na ňu pocit príjemného chladu. Motýle na plátne symbolizujú prírodnú krásu. Farebné fotopanel s leopard tlač ponorí do sveta safari. Obrázky kaktusov inšpirujú mexické motívy v dizajne izieb. Textúra banánových listov a popínavých plodín sa nazýva a odchádza do džungle. Obrazy rôznych druhov zvierat, ako je lev, zebra, líška alebo vlk, vždy nájdu svoje miesto v interiéri a nepochybne ozdobia steny domova.

S kvetinovou potlačou

Tento obrázok nepreťažuje priestor a vyzerá skvele v kombinácii s akýmkoľvek nábytkom a doplnkami. Napríklad použitie efektu akvarelu alebo jemných kvetinových vzorov vytvorí ľahkú a vzdušnú náladu. Ďalšie fotografie tapiet s kvetinami nájdete tu.

Pohľady na mesto

Tapeta s perspektívnym obrazom prehlbuje priestor, napríklad to môže byť cesta, ktorá ide do diaľky. Nočné mesto alebo most s veľkým množstvom žiaroviek tiež pomôžu rozšíriť miestnosť a priniesť ultramoderitu.

Fotografia zobrazuje interiér miestnosti pre teenagerov a fototapetu zobrazujúcu nočné mesto.

Ako karta

Tento dizajn je dobre kombinovaný so situáciou v kancelárii alebo detskej izbe. Morská mapa vytvorí atmosféru v duchu dobrodružných hľadačov.

Vo foto kancelárii, v ktorej dizajne použité tapety vo forme mapy.

žhavý

Fosforečné kresby vyzerajú nezvyčajne a krásne, v tme pochádzajú z nenápadného, ​​tlmeného svetla, ktoré vám umožní relaxovať a mať príjemný večer.

brilantný

Glitter tapety vďaka reflexný efekt ľahko vytvoriť dôraz na steny. Reflexné častice svietia príjemne a svietia, keď ich zasiahne slnečné svetlo. Tento efekt urobí miestnosť zaujímavou a tajomnou.

Na fotografii, lesklé tekuté tapety s prídavkom trblietky.

Pozemky a fragmenty hier, filmov, karikatúr

Win-win dekoratívne dekorácie, ktorá sa často používa pre detské izby. Takéto nezvyčajné rozhodnutie porušuje predvídateľnosť známeho interiéru a robí ho moderným. Pre dievčatá fit obrázky princeznej alebo víly z karikatúr. Pre dospievajúceho chlapca: hviezdne vojny, úžasné superhrdinov alebo počítačové hry: tanky a gta.

zariadenie

Obrazy lodí v mori sú veľmi štýlové a pomáhajú priviesť do miestnosti individuálnu charizmu. Autá alebo lietadlá sú ideálnou kombináciou pre mužov všetkých vekových kategórií.

Športová téma

Tento dizajn je vybraný mnohými aktívnymi a energickými ľuďmi. Napríklad pre vášnivých futbalových fanúšikov urobí stena s tematickými tapetami s touto úlohou vynikajúcu prácu. Často sa používa na navrhovanie miestností pre chlapcov.

Vzory a ozdoby

Prinášajú živosť do interiéru a vytvárajú náladu. Zaujímavé ozdoby chcú riešiť a nahliadnuť do detailov.

Damask

Veľmi obľúbený kráľovský vzor, ​​symbolizujúci luxus a elegantný vkus miestnosti, v ktorej sa používa.

Na fotografii je znázornený interiér jedálne a zelená tapeta s damaškovým vzorom na stene.

monogram

Tieto striedajúce sa vzory sa podobajú štylizovaným kvetom zvláštneho tvaru, podobným kosoštvorcom, obrátenej kvapke alebo oválu. Použiť v takmer akomkoľvek štýle, vrátane modernejších. Pozrite si ďalšie fotografie tapiet s monogramami tu.

čipka

Zdôrazňuje individuálny štýl a vytvára príjemnú atmosféru plnú dobrej vôle a aristokracie.

Kružbový vzor

Filigránske a elegantné čipkové vzory doplnia moderný interiér, čím sa dizajn stane štýlovým a originálnym, a uhlové tvary nábytku a dekoru mäkšie.

gzhel

Originálny, kontrastný a jasný vzor s obrazom kvetov, bobúľ a listov, vyrobený v modrej a bielej farbe, sa vzťahuje na formu ruskej ľudovej maľby.

Na fotografii je kuchyňa v jasných farbách so stenami zdobenými tapetou s gželským vzorom.

rybia kosť

Obyčajná tapeta pre maľovanie bez výrazného vzoru. Sú štýlovo neutrálne a preto sa používajú v klasickom aj modernom štýle.

nahý

Má svoje meno kvôli podobnosti s webom. Tieto plátna na maľovanie sú vynikajúcou voľbou pre dokončenie dekorácie miestnosti.

Střelák

Dáva miestnosti špeciálny nádych. Pri maľovaní je jeho špeciálna textúra vyplnená farbou a materiál je hustší a vytvára objem.

Paisley ornament

Tieto kresby mandľového tvaru sú zahalené do hádaniek, preto maľby ozdobené uhorkou zdobia spálne, obývacie izby a detské izby. Vytvárajú atmosféru tajomstva a bohatstva.

Kvetinový vzor

Kvetinové ornamenty a kučery nikdy nestratia svoj význam. Mnohé štýly sú vhodné, napríklad, malé listy papradia sú vhodné pre vidiecky štýl, a veľký kvetinový vzor dokonale ozdobí interiér v klasickom, modernom alebo anglickom štýle.

kombinácie

Veľa možností a kombinácií sa používa na rozdelenie, rozšírenie priestoru a dodanie miestnosti fantastickému vzhľadu.

Pozrite si výber fotografií o kombinovaní tapiet.

výzdoba

Nálepky, vložky do tapiet, rámy a okraje budú vynikajúcou možnosťou dizajnu pre kreatívnych ľudí, ktorí stále hľadajú štýlové smery alebo správny dekor interiéru pre svoj domov.

panel

Ak je správne umiestniť dekoratívny panel s tapisériami, zdôrazní celkový dizajn miestnosti, stane sa zaujímavým akcentom a vdýchne nový život do každého, dokonca aj do tých najnáročnejších interiérov.

maľba

Najlepšia voľba končí. Takéto maľované obrazy zo sklenenej tkaniny ponúkajú obrovské príležitosti pre kreativitu. Na farbenie používajte akékoľvek materiály, aby ste dosiahli požadovaný účinok. Pozrite si ďalšie fotografie tapiet pre maľovanie tu.

Zd tapety

Dekoratívny dizajn miestnosti, ktorá umožňuje nielen ozdobiť steny, ale aj vytvoriť ilúziu reality v miestnosti.

Reprodukcie obrazov

Táto možnosť návrhu je vhodná najmä pre kreatívnych ľudí, ktorí sa neboja experimentovať. Napríklad, reprodukcie obrazov slávneho holandského maliara Van Gogha boli už dlho inšpirované dizajnérmi, aby vytvorili jedinečnú tapetu s efektom craquelure, schopnú zdôrazniť celú osobnosť štýlu v miestnosti.

Vlastnosti výberu dizajnu vo vnútorných priestoroch

Design tapety so vzorom je aktuálny trend v interiéri. Sú schopní odrážať základné farby v miestnosti a definovať jej štylistickú koncepciu.

Obývacia izba

Pri výbere musíte zvážiť veľkosť miestnosti. V malých priestoroch je lepšie nepoužívať veľké a príliš svetlé vzory a výtlačky. Pre moderné obývacie izby sú často vyberané vinylové steny s geometrickými vzormi, ktoré vytvárajú pocit neprerušovaného priestoru.

spálne

Úspešná kombinácia sprievodných tapiet vám pomôže krásne zónu priestor, zvýšiť výšku stropu, ako aj rozšíriť alebo zúžiť miestnosť.

kuchyne

V kuchyni sa tiež zohľadňujú rozmery miestnosti a stupeň osvetlenia. Nie je potrebné vybrať jeden typ tapety a ozdobiť všetky steny s ním, najlepšie by bolo kombinovať rôzne farby a textúry.

škôlka

Spoločným riešením pre škôlku je kombinácia rôznych typov a dizajnov. Zvlášť výhodná je kombinácia svetlých a tlmených farieb, veľkých a malých výkresov.

Chodba a chodba

Pomocou ľahkej tapety na chodbe, pre praktickosť, môžete vložiť cez spodnú časť steny s plátnami tmavších alebo svetlejších odtieňov s bohatým vzorom. Používajú sa aj iné dokončovacie materiály.

kúpeľňa

Pre výzdobu malých kúpeľní je lepšie sa vyhnúť tmavým farbám. Použite čiastočný dizajn tapety, ktoré sú dobre kombinované so zrkadlovými povrchmi. V spodnej časti steny sú umiestnené obkladačky alebo plastové panely.

Na fotografii sú kúpeľňa a steny čiastočne zdobené kvetinovými tapetami.

WC

Preferujte klasické svetlé alebo teplé odtiene. Môžete tiež vytvoriť kontrast medzi bielym inštalatérom a tapetou a prilepiť cez steny s tmavými plátnami.

balkón

Vhodné najmä pre tapety. Vybraný obrázok urobí z balkóna nezvyčajný a bude dokonale kombinovaný s inými materiálmi na konečnú úpravu, čím sa zachová jednotný štýl interiéru.

Príklady konštrukcie stropu

Pri zdobení stropu s tapetou, môžete vytvoriť skutočne unikátny dizajn, rovnako ako vizuálne zdvihnúť strop a dokonca rozšíriť miestnosť. Používa sa aj na stropné tekuté tapety.

Dizajn s dôrazom na stenu

Pomocou hlbokej a bohatej farby môžete poraziť stiesnenú miestnosť. Vytvorenie prízvuku je žiaduce, aby bola farebná paleta miestnosti jasne naplánovaná. Preto pri výbere odtieňa pre kontrastnú stenu by ste mali zvážiť celkovú farbu interiéru, ako aj nábytok a textílie.

Pravidlá výberu obrázkov

Výber tapety s obrázkom by mal poznať niektoré z pravidiel voľby.

  • Pre nízke miestnosti je lepšie zvoliť vertikálne umiestnený vzor alebo ornament. To pomôže vizuálne zdvihnúť strop.
  • Vďaka tomu bude miestnosť nižšia, ale kresba alebo pásik s horizontálnym usporiadaním je oveľa priestrannejší.
  • Pre malé miestnosti vhodné tapety jasnejšie tóny s malým vzorom.
  • Aby bola miestnosť hlbšia, umožní to kombináciu.
  • Všeobecne platí, že výber dizajnu tapety so vzorom by mal tiež vziať do úvahy veľkosť miestnosti, stupeň osvetlenia a koľko slnka vstupuje do miestnosti.
  • Pri nákupe tapety s ornamentom, mali by ste pamätať na prítomnosť rapport.

Fotogaléria

Dizajnová tapeta so vzorom plní nielen dekoratívnu, ale aj estetickú úlohu. Na pozadí obyčajných stien priťahujú takéto plátna pozornosť a vďaka tomu môžu byť použité na zvýraznenie stredu miestnosti a rozdelenie priestoru.

Zanechajte Svoj Komentár