Interiér malého domu - územný a funkčný nábytok

Je ťažké si predstaviť osobu, ktorá by sa neusilovala žiť v pohodlnom, útulnom dome alebo byte, kde je všetko, čo potrebujete na dobrý odpočinok. Ak je pre majiteľov priestranných bytov všetko, čo je určené dostupnosťou voľného času a financií pre jeho usporiadanie, potom interiér malého domu vyžaduje veľké úsilie, pozornosť a predstavivosť. Našťastie nie je potrebné vymýšľať niečo radikálne nové. Veľa ľudí čelí problému malého a niekedy úprimne stísneného bývania. Zvážte najpopulárnejšie cesty z tejto situácie.

Usporiadanie obývacej izby

Obytné súkromné ​​domy, ktorých rozloha je malá, zvyčajne nie sú vybavené špeciálnym priestorom pre rodinné oslavy alebo prijímajúcich hostí. Ale robiť bez takejto miestnosti je ťažké. Preto jeho funkciu vykonávajú iné miestnosti. Zvyčajne je obývacia izba spojená so spálňou alebo kuchyňou. V prvom prípade by miesto na spanie malo byť oddelené od miesta rodiny alebo priateľských stretnutí. To možno vykonať s malou skrinkou, komoda, záclony.

Pozor, je veľmi dôležité, aby posteľ nebola len prítomná, ale je naozaj možné na nej odpočívať, kým v miestnosti je niekto iný. Toto je uľahčené odmietnutím televízora, ako aj zdrojov jasného svetla v blízkosti postele.

Ak je obývacia izba spojená s kuchyňou, potom má zmysel opustiť veľký jedálenský stôl v prospech kávy. Nábytok by nemal byť objemný. Najlepším riešením je malá pohovka (možno uhlová) a niekoľko stoličiek, stoličiek alebo pohoviek. Dobre zapadnú do akéhokoľvek rozloženia a nezaberajú veľa miesta.

spálne

Dizajn malého vidieckeho domu zvyčajne neposkytuje samostatnú priestrannú izbu, ktorú možno použiť ako spálňu. Existuje niekoľko vnútorných možností, ktoré budú cestou von:

 • obmedziť úzku pohovku v obývacej izbe;
 • vložiť do malej izby posteľ, ktorá zaberá takmer celú jej plochu;
 • vybaviť posteľ v podkroví pod strechou domu.

Na realizáciu posledného projektu je potrebné uvoľniť podkrovie zo všetkých vecí, izolovať strechu zvnútra a odstrániť časť podkrovia. Potom musíte nainštalovať spoľahlivý rebrík a miesto na spanie. Jeho funkcia môže vykonávať tvrdý matrac. Potom zostáva len umiestniť blízko postele lampu a police na potrebné veci: knihy, telefón, hrebeň.

Kuchyňa v malom dome

Bez ohľadu na to, aká malá je plocha domu, nie je možné bez miesta, kde sa dá uložiť jedlo a variť jedlo, teda bez vybavenej kuchyne. Je potrebné dávať prednosť kompaktnému modelu chladničky alebo umývadla na riad, nábytku so vstavanou rúrou.

Obrovskú úlohu pri zariaďovaní kuchyne malého domu zohrávajú rôzne police a skrine, ktoré môžu byť umiestnené v niekoľkých úrovniach. Slávnostné sady, poháre s exotickým korením, objemné panvice a hrnce, náhradné čistiace prostriedky sa dajú odstrániť na horných policiach, len to, čo je často potrebné, by malo zostať po ruke. Spodná plocha políc by mala byť vybavená spoľahlivými háčikmi. Budú ubytovať malé panvice, šálky, naberačky, kuchynské utierky, hrnce.

Interiér kuchyne v drevenom dome

kúpeľňa

Priestor aj najmenšieho vidieckeho domu vám zvyčajne umožňuje umiestniť sedaciu vaňu alebo sprchovací kút. Toto nie je najlepšie riešenie z hľadiska pohodlia, ale je to kvôli potrebe. Chemikálie pre domácnosť a prací prostriedok možno umiestniť pod kúpeľňu alebo do skrinky. Na policiach je miesto pre šampón, sprchový gél, mydlo, zubnú pastu.

V takej malej miestnosti by sa mala aktívne používať stena. Mali by zapínať háčiky na uteráky, uteráky, župany. Rovnaké zariadenia môžu byť umiestnené na vnútornom povrchu dverí. Pred tým, než sa k tomu pristúpi, je potrebné posúdiť kvalitu dverí a zaťaženie, ktoré ho nebolí. Nemusíte šetriť na dobrý koberec, pretože s malou veľkosťou kúpeľne, voda striekajúca na podlahu je takmer nevyhnutná. Je lepšie kúpiť niekoľko silikónových alebo gumových rohoží, ako utrácať peniaze na opravu podláh a zbavenie sa plesní.

Vybavenie pracoviska

Realita moderného života je taká, že priemerný človek často neopúšťa prácu za múrmi svojho domu. Mnohí sa podieľajú na práci doma, dávajú mu víkend alebo časť dovolenky, niekto pracuje na diaľku, alebo si len rád prezerá správy, zatiaľ čo sedí pri stacionárnom počítači. V tomto prípade nemôžete robiť bez druhu pracovnej kancelárie na území vidieckeho domu. Malý stôl na papiere a pohodlná stolička dokonale zapadne do interiéru malého domu, ale musíte si nájsť miesto pre tento nábytok. Zvyčajne sa stáva súčasťou spálne alebo obývacej izby.

Pozor, je veľmi dôležité umiestniť pracovnú plochu blízko okna alebo aspoň nainštalovať jasnú lampu nad ňou.

Dobrou voľbou pre funkčný interiér bude kompaktná stena pre obývaciu izbu so vstavaným pracovným stolom. V každom prípade by mal byť štýl nábytku v pracovnom priestore zhodný s dizajnom obývacej izby alebo spálne. Najlepšie je vybrať hotový kit od dôveryhodného výrobcu. Potom bude miestnosť vyzerať harmonicky a útulne, urobí dobrý dojem na najnáročnejších hostí, stane sa obľúbeným miestom pre rodinných príslušníkov.

Územie v interiéri malého domu

Často celú oblasť malého domu predstavuje len jedna miestnosť. V tomto prípade je potrebné priestor správne rozdeliť do samostatných zón: spanie, práca, miesto varenia a príjem hostí. Najlepšie je, že to prispieva k inštalácii jednej alebo dvoch políc alebo tenkých priečok. To vám umožní vizuálne rozdeliť miestnosť do niekoľkých miestností. Okrem toho regály budú ďalším miestom na ukladanie potrebných vecí: knihy, riady, posteľná bielizeň. Miestnosť si môžete vyzdobiť na vázu, figúrky alebo sviečky.

Ďalším riešením by bolo nainštalovať pódium s posteľou vo výklenku. A umiestnenie postele pod stropom umožní uvoľniť priestor pre šatník, skriňu, stôl, stoličku alebo stoličku pre deti. Územie vidieckeho domu môže tiež uľahčiť dlažba na kuchynskej stene, koberce do spálne alebo obývacia izba, opakovanie tieňa nábytku, veľkolepé závesy.

Funkčný nábytok

Bez funkčného nábytku je ťažké si predstaviť interiér skutočne príjemného vidieckeho domu na bývanie. Jedná sa o výrobky s pohyblivými časťami, ktoré vykonávajú niekoľko funkcií naraz alebo spájajú rôzne vnútorné prvky. To zahŕňa:

 • pohovky a postele so vstavanými skriňami a posuvnými policami;
 • Skladacie stoličky, stoličky, lavice;
 • Posuvné kávové a kuchynské stoly;
 • Skriňové systémy s odnímateľnými policami;
 • držiaky na knihy so zabudovanými lampami na podlahu;
 • žehliace dosky so zrkadlom alebo policami;
 • kuchynský nábytok s výsuvnými stolíkmi.

Takýto nábytok vyzerá moderne, je vyrobený z odolných a spoľahlivých materiálov. S ním bude aj ten najmenší dom vyniknúť v osobitnom, jedinečnom štýle. Príkladom funkčného nábytku sú aj schody s krabičkami na knihy, uteráky, ponožky, suveníry a detské hračky. Umožňujú vám kompaktne umiestniť všetko, čo potrebujete, takmer na dosah ruky, bez toho, aby ste spútali priestor vášho domova.

Skladovanie v malom dome

Problém ukladania potrebných vecí je obzvlášť akútny v malej miestnosti. Preto sa majitelia týchto bytov nemôže robiť bez dostatočného počtu skriniek a políc. Najlepšie je umiestniť ich vertikálne, bez sústredenia hlavného počtu zásuviek na podlahe. V podmienkach malého domu musíte použiť steny čo najefektívnejšie inštaláciou háčikov a závesov na ne. Objemný šatník môže byť nahradený šatníkovým systémom alebo koľajnicou na oblečenie. Táto podlahová konštrukcia s niekoľkými priečkami umožňuje zavesiť veľký počet vecí do obmedzeného priestoru.

Ak má dom podkrovnú izbu, potom sa tam dá pripísať väčšina vecí, ktoré sa nepoužívajú v každodennom živote. Knihy, vrchné ošatenie, topánky mimo sezóny, extra posteľná bielizeň a riad by mali byť umiestnené v spoľahlivých, trvanlivých boxoch. Rýchlo nájsť potrebné veci pomôže nápisy na krabiciach. Je lepšie sa zbaviť starého nábytku, ktorý sa už nepoužíva. To sa nezmestí do dizajnu bývania, bude zaberať miesto, kde môžete nájsť najlepšie využitie.

Celkový štýl interiéru malého domčeka

S obmedzenou plochou bývania je obzvlášť dôležité, aby bol jeho štýl harmonický. Ak je v dome len jedna miestnosť, rozdelená do niekoľkých zón, potom by sa mal všetok nábytok navzájom skombinovať. Môžete nainštalovať hotové súpravy alebo si vybrať správne veci. Malý nábytok vo svetlých farbách sa úspešne zmestí do dizajnu malého domčeka.

Všeobecne platí, že malé farby, ako je béžová, mliečne biela, sivá, broskyňa, mäta, sú obzvlášť žiadané v malých miestnostiach. Steny a stropy tejto farby vizuálne rozšíria priestor. Môžu byť doplnené o detaily interiéru (záclony, stojacie lampy, sošky, vankúše) jasnejších farieb - svetlozelená, modrá, citrónová žltá, fialová.

Interiér každého jednotlivého domu alebo bytu je individuálny. Pre majiteľov malých bytov však platia nasledujúce odporúčania:

 • snažiť sa o minimalizmus, nevyhadzovať priestor zbytočnými vecami;
 • dávajú prednosť viacerým, dobre zladeným farbám alebo odtieňom;
 • ak je to možné, ponechajte steny otvorené bez toho, aby ich zvlnili pestrými kobercami a mnohými maľbami.

osvetlenie

S nedostatočným množstvom svetla sa zdá, že každá miestnosť je stiesnená, nepohodlná a preplnená. Preto interiér malého vidieckeho domu poskytuje dobré osvetlenie. K tomu prispievajú okná so závesmi alebo svetelnými závesmi, svietidlami, stojacími lampami a stolovými lampami zabudovanými do stropu a stien.

Malo by byť niekoľko svetelných zdrojov, je potrebné pre kompetentné rozdelenie priestoru na funkčné zóny. Dizajn spálne zabezpečuje hlavnú lampu a jednu alebo dve extra. Ak je v kombinácii s obývacou izbou, potom to môže byť obmedzené na nočné svetlo v čele postele. Pre interiér malej obývacej izby nepostrádateľnú podlahovú lampu, ktorá sa hodí do štýlu miestnosti. Bude dopĺňať hlavný zdroj svetla - luster v strede stropu. V kuchyni je možné použiť svietidlá na spodnej strane závesných skriniek.

    
    
    
    

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár