Do-it-yourself kontajnerové domy

Pre väčšinu ľudí sú kontajnerové domy spojené s jednoduchými kabínkami, dočasnými bytmi. V skutočnosti, budovy môžu štrajkovať s neobvyklým vzhľadom, ktorý priamo závisí od správne vytvoreného projektu, dizajnu nápad. Tento typ konštrukcie sa aktívne využíva v európskych a amerických krajinách už niekoľko desaťročí. V post-sovietskym priestore sa práve začína zvyšovať hybnosť.

Je možné postaviť viacpodlažné, viacpodlažné budovy z viacotáčkového kontajnera určeného na skladovanie a prepravu rôznych predmetov. S neustálym rastom cien nehnuteľností bude táto možnosť dôstojnou alternatívou k štandardným budovám, postaveným z bežných materiálov. S minimálnymi výdavkami na stavebné práce môžete získať funkčný, pohodlný, útulný bytový dom.

História - ako dlho sa kontajnerové budovy objavili?

Kontajnery sa stali populárne po druhej svetovej vojne. Prvé modely, ktoré sa mohli preniesť z motorových vozidiel na železnice alebo na more bez toho, aby sa obsah naložil / vyložil, boli vyvinuté v 50. rokoch 20. storočia Malcolmom Macklinom. V apríli 1956 bol vykonaný skúšobný vozík, po ktorom začala kontajnerová revolúcia. Je nepravdepodobné, že by podnikateľ predpokladal, že jeho vynález bude používaný ako domov.

Kedy a za akých okolností začali tieto stavby využívať na výstavbu bytového domu, nie je možné určiť, či je zriaďovateľ neznámy. Prvá zmienka o možnosti použitia výrobkov ako dočasné bývanie sa nachádza v archívoch US Army, v dokumente z roku 1977. Neskôr, v roku 1987, Philip Clark podal žiadosť o patent, americký architekt navrhol postaviť bývanie z opätovne použiteľných obalov.

Tento typ stavby však popularizoval, stal sa otcom kontajnerovej architektúry Adama Culkina. To je jeden z najviac ortodoxných praktikov architektúry, ktorý sa nazýva umelcom. Vyštudoval anglickú školu Vassar, študoval architektonické umenie v Londýne. Začal sa zaoberať kontajnermi od roku 1992 v štáte New Jersey, USA a neskôr organizoval svoju spoločnosť a stal sa známym po celom svete.

Obsahuje domy z kontajnerov

Na vybudovanie štruktúry modulov pod mocou každého si nevyžaduje ani špeciálne vzdelávanie. Dosť na to, aby sme túto tému dobre preštudovali, aby sme pochopili technológiu. Kontajnery poskytujú nekonečné možnosti na vytváranie zaujímavých projektov. Hotová konštrukcia má blokovú štruktúru, môže byť zváraná alebo skladateľná (transformovateľná). Každá položka je vymeniteľná, čo sa nedá predstaviť v štandardnom dome.

Kontajnerové budovy je možné využívať sezónne aj celoročne. S výstavbou dočasného bývania nie je potrebné žiadne dokumenty. Pre hlavné obytné budovy budú musieť vydať stavebné povolenie.

Konštrukcia opätovne použiteľných obalov sa nazýva aj polotovar. Počas konštrukcie sa pre vytvorený náčrt, z ktorého je štruktúra vytvorená, vyberú rôzne bloky. Otvory pre okná a dvere sú vyrezané v chate, ktorá je zložená zo samostatných častí, elektriny, vodovodnej komunikácie, plynu, pre ktorý je tiež potrebné získať povolenie od príslušného servisu, alebo k nim dostať plynové fľaše.


Hlavným znakom každej budovy z tohto materiálu je pevná, obdĺžniková veľkosť miestností. Ak je možné dĺžku prestaviť na jednotlivé komponenty, hodnota výšky a šírky je konštantná. Samozrejme, že použitie rôznych modelov vo veľkosti do práce, je ľahké dosiahnuť dobrý výsledok, ale ich rozmanitosť je malá. A pri výstavbe trvalého domu budete musieť použiť iba možnosti, ktoré zodpovedajú veľkosti existujúcim SNiPs a GOSTs, inak projekt nebude zaregistrovaný v ZINZ.

Výhody a nevýhody

Domy postavené z námorných alebo nákladných opätovne použiteľných obalov sa vyznačujú množstvom významných výhod. Jednou z hlavných výhod je relatívne nízka cena. Za trochu peňazí si môžete kúpiť hotový blok, ktorý sa stane malým domčekom, samostatnou miestnosťou, podlahou. Budova má tiež tieto pozitívne vlastnosti:

 1. Sila. Vďaka tejto kvalite sa používajú v seizmicky nebezpečných oblastiach, kde sa pozorujú hurikány, tornáda a iné prírodné katastrofy.
 2. Nízka hmotnosť. Hmotnosť výrobku je zanedbateľná, takže inštalácia nevyžaduje kapitálovú nadáciu.
 3. Rýchlosť stavebných prác. Výstavba domu netrvá veľa času, dokonca aj zložité stavby môžu byť dokončené do 2-3 mesiacov, vrátane exteriéru a interiéru.
 4. Mobility. Ak je to potrebné, obytná stavba môže byť rozobratá a znovu zmontovaná, prepravená na iné miesto.
 5. Inovácia a tvorivosť. Originálne návrhy sa vyznačujú priaznivým vzhľadom na vzhľad.
 6. Trvanlivosť. S náležitou starostlivosťou, pravidelnou údržbou, bude dom trvať dlho.
 7. Všestrannosť a praktickosť. Bloky možno kombinovať s inými stavebnými prvkami, zahrnúť ich do projektov betónových, tehlových, drevených stavieb.
 8. Ochrana pred nežiadúcou faunou. Hmyz a hlodavce nemôžu vstúpiť do hermetickej nádoby.
 9. Možnosť dostavby. Kedykoľvek môžete zvýšiť životný priestor, pridať nový modul.


Pri výbere tejto možnosti je potrebné zohľadniť nedostatky, ktoré sú v nej obsiahnuté. Medzi hlavné nevýhody patrí:

 1. Toxicita. Prvky určené na prepravu tovaru sú ošetrené chemikáliami, ktoré chránia povrch pred nepriaznivými poveternostnými vplyvmi. Je potrebné odstrániť toxickú vrstvu.
 2. Pevné parametre. Nie je možné zmeniť výšku stropov, šírku vnútorného priestoru.
 3. Koeficient tepelnej vodivosti. Kov sa veľmi rýchlo zohrieva a nezachováva teplo. Vyžaduje si to veľmi dobrú tepelnú izoláciu.
 4. Tesnosť. Materiál nedovoľuje vzduch, nedýcha. Pre pohodlný pobyt by mal organizovať vysoko kvalitné vetranie.
 5. Korózia. Ak chcete predĺžiť životnosť, budete musieť neustále kontrolovať stav povrchu, odstrániť rôzne chyby.
 6. Technický stav. Je ťažké nájsť kontajner na sekundárnom trhu, ktorý by spĺňal požiadavky, nemal výrazné nedostatky.
 7. Sezónnosť. Väčšina projektov nie je určená na celoročné bývanie. Rozpočtové možnosti sú nevhodné pre pohodlnú existenciu plnohodnotnej rodiny.

Náklady na výstavbu a náklady na výstavbu

Náklady na výstavbu polotovaru sú podstatne lacnejšie ako štandardné bývanie. Záleží na rôznych faktoroch. Zahŕňa niekoľko bodov:

 • nákup pôdy;
 • vypracovanie projektu;
 • získanie stavebného povolenia pri výstavbe kapitálovej štruktúry;
 • plocha plánovaného bývania, počet obytných miestností, počet poschodí;
 • náklady na stavebné materiály a dopravu;
 • prenájom špeciálnych zariadení na inštaláciu, stavebných posádok;
 • komunikácie lodných dopravcov.

Cena hlavnej položky môže byť iná. Na zakúpenie nového produktu bude potrebné viac peňazí ako použitý model. Tiež berie do úvahy technický stav objektu, miesto jeho predaja, napríklad v prístavných mestách je možné ho kúpiť lacno. Ceny závisia od typu výrobku, jeho základných parametrov.

Prepravné náklady môžu byť úmerné cene kontajnera. Najväčšie investície však pripadajú na nákup dokončovacích materiálov a odmeňovanie zamestnancov. Pri budovaní dobrého, vhodného na trvalý pobyt doma, by ste nemali šetriť na izoláciu, tepelná izolácia vyžaduje ďalšie investície.

Náklady na výstavbu kontajnerovej budovy budú o 30-50% nižšie ako výstavba domu z tradičných materiálov.

Aké kontajnery sa používajú na stavbu domov

Na výstavbu rodinných domov pomocou akéhokoľvek modelu určeného na prepravu tovaru. Niektoré sú vhodné na usporiadanie obývacích izieb, iné na usporiadanie prechodov, chodby, kúpeľne. Voľba je však obmedzená. Výrobcovia vyrábajú určitý počet výrobkov regulovaných normou ISO 668. Existujúce možnosti sú uvedené v tabuľke:

Klasifikácia ISO

1 EE

1 EEZ1A1AA1AAA1B1bb1BBB1C

1cc

Štandardný názov, noha, Standard (S), Vysoká mláďa (h.c.)

45

4030

20

S

H. C.SH. C.SH. C.

S

Vonkajšie rozmery
Dĺžka m

13.716

12.1929.125

6.058

Dĺžka, palce

45'0”

40' 0”29' 11.25”

19' 10.5”

Šírka, m

2,438

Šírka, palce

8' 0”

Výška, m

2.591

2.8962.4382.5912.8962.4382.5912.8962.438

2.591

Výška, palce

8' 6”

9' 6”8' 0”8' 6”9' 6”8' 0”8' 6”9' 6”8' 0”

8' 6”

Vnútorné rozmery
Dĺžka m

13.542

11.9988.931

5.867

Dĺžka, palce

44' 5.15”

39' 4.375”29' 3.6”

19' 3”

Šírka, m

2.330

Šírka, palce

7' 73”

Výška, m

2.350

2.6552.1972.3502.6552.1972.3502.6552.197

2.350

Výška, palce

7' 8.5”

8' 8.5”7' 2.5”7' 8.5”8' 8.5”7' 2.5”7' 8.5”8' 8.5”7' 2.5”

7' 8.5”

Domové projekty a typy dispozícií

S pomocou kontajnerov si môžete vytvoriť kreatívny, jedinečný dom, ktorý splní všetky požiadavky majiteľa, prekvapí susedov, okolostojacich. Urobte si projekt, vykonajte rozloženie miestností pod právomocou, aby ste to urobili sami, alebo požiadajte o pomoc odborníkov, prevezmite hotové schémy v sieti.

V závislosti od funkčnosti, účelu, finančných možností si môžete vybudovať obytnú štruktúru aj z jedného modulu. Pri použití niekoľkých blokov získate plnohodnotné bývanie. Z nich je možné stavať stavby v jednom, dvoch, troch podlažiach, ktoré sú vhodné na sezónne použitie a na trvalý pobyt. Ak chcete, môžete pripojiť verandu.


Vďaka univerzálnosti týchto prvkov sú niekedy kombinované so štandardnými stavebnými materiálmi, ktoré sa používajú ako komponenty tradičného domu. Zobrazovanie predstavivosti, starostlivé premyslenie dizajnu, a to aj pri minimálnych investíciách, bude možné vybudovať budovu, ktorá bude celkom funkčná a atraktívna. Pre prehľadnosť uvažujeme niekoľko príkladov dokončených budov.

Dom z veľkej nádoby

Z jedného veľkého kontajnera 40 alebo 45 stôp môžete postaviť malý dom. Nesmieme však zabúdať, že jeho vnútorná plocha, s výnimkou dokončovacích prác, bude 31,55 m² a 27,95 m². Takáto konštrukcia je vhodnejšia na to, aby poskytla hosťa možnosť. Osamelí ľudia, rodiny bez detí a dôchodcovia tam budú môcť žiť natrvalo.

Táto oblasť je porovnateľná s jednoizbovým apartmánom. Pri plánovaní vnútorného priestoru môžete využiť príklady usporiadania apartmánov. Tu sa ukázalo, že zariadiť kuchyňu, kombinovanú kúpeľňu, vybaviť miesto na odpočinok. Pri správnom plánovaní, využívaní územného plánovania, v rámci jednej miestnosti môžete zorganizovať rôzne funkčné priestory, vytvoriť priestor pre obývaciu izbu, pracovný priestor, spálňu.


Dom z malého kontajnera

Inštaláciou na vaše stránky 20, 30-stopové bloky, môžete získať malé bývanie s rozlohou 13,67 m² a 20,81 m². Usporiadanie obytného priestoru v tomto prípade je oveľa ťažšie. Budeme musieť ušetriť na všetkom - v kombinovanej kúpeľni používať sprchovací kút, kuchyňa tiež musí byť znížená, prideliť priestor pre ňu v blízkosti kúpeľne, čo najbližšie k vodovodnej komunikácie.

Pri organizovaní miestnosti by ste mali zvážiť použitie transformačného nábytku. Nastavte posteľ, ktorá môže byť skrytá vo výklenku. Na stenách môžete umiestniť police, skrinky na uskladnenie rôznych predmetov. Obývacia izba je lepšie kombinovať s jedálenským kútom, spálňou s kanceláriou. Ak chcete vizuálne zväčšiť priestor na prepážkach a strope, umiestnite zrkadlá.


Dom kontajnerov s vonkajším schodiskom

Možnosť s externým schodiskom sa často používa pri organizovaní prístreškov inštalovaných na sebe. Rovnako je možné postaviť vidiecky dom výlučne na sezónne použitie, pretože v zimnom období bude problematické pohybovať sa medzi podlažiami a neustále klesať do kuchyne. Táto metóda vám umožní ušetriť vnútorný priestor, znížiť náklady na výstavbu.

Kontajnery môžu byť umiestnené dvomi spôsobmi: v jednom smere, kolmo. Druhá technika je praktickejšia. S takýmto usporiadaním je v dolnej časti umiestnená malá terasa a v hornej časti balkón. Niektorí majitelia takýchto stavieb dokonca dokážu využiť strechu, ktorá rozširuje schodisko až na vrchol. Tu si vytvorili miesto na relaxáciu a jedenie na čerstvom vzduchu.


Vidiecky dom kontajnerov

Kompaktný dom v krajine sa používa na uskladnenie záhradného vybavenia, pohodlné miesto na oddych v lete. Hlavným znakom je kombinácia kompaktnosti a funkčnosti. Je možné ušetriť aj na stavbe, pretože vo väčšine prípadov takáto stavba nevyžaduje kvalitnú izoláciu, organizáciu seriózneho vykurovacieho systému. Dosť na to, aby si udržal inžiniersku komunikáciu, aby dosiahol atraktívny vzhľad.

Pre výstavbu variantu dacha stačí jeden kontajner. S riadnym plánovaním je možné vyhradiť priestor na rekreáciu, varenie a stravovanie, samostatnú oblasť pre umiestnenie riadu, potrebnú na starostlivosť o malú záhradu alebo záhradu. Niektorí ľudia, ktorí sú zvyknutí na pohodlie, využívajú záhradný plot na voľnočasové aktivity, môžu ľahko vybudovať funkčnejšiu štruktúru dvoch alebo viacerých modulov.


Dom s dielňou námorných kontajnerov

Ukazujúc malú predstavivosť, pomocou opakovane použiteľných kontajnerov môžete zorganizovať malú dielňu, vybavenú pre konkrétne úlohy. Tento model je vhodný pre ľudí pracujúcich v obuvníctve, šití, stolárstve, kovoobrábaní. Na tieto účely izolovaný ako celý blok a jeho samostatná časť. Hlavnou vecou je, že celý nástroj by mal byť úhľadne uložený na rovnakom mieste, kde je k dispozícii voľný priestor na vykonávanie činností.

Najjednoduchší projekt sa skladá z dvoch samostatných modulov. Jeden z nich sa používa ako obytný, druhý pre potreby domácnosti. Pri organizovaní pracoviska je jedna časť určená pre regály a police, poskytuje uhol na čistenie náradia, má v nej krabicu na odpad. Starostlivo premýšľajte a vyberte oblasť na skladovanie polotovarov, hotových, opravených výrobkov. Na obvode stien visia nástenné skrinky. Osobitná pozornosť sa venuje pracovnej oblasti.


Jednopodlažný dom z kontajnerov

Hlavnou črtou tejto konštrukcie je, že všetky obytné miestnosti budú obdĺžnikové. A to sa nemení, ak organizácia vnútorného priestoru na základe regulačných dokumentov. Podľa 31-02-2001, SNiP 2.08.01-89 a ich neskorších revízií, by mala byť kuchyňa - 6 m², spálne - 8 m², obývacia izba - 12 m², teda s vnútornou šírkou 2,33 m, štvorcové izby sú neprijateľné ,

Vybudovať jednoposchodovú budovu môže byť iná oblasť. Pri pripájaní viacerých blokov sa získa dostatočne veľká budova vhodná pre plnohodnotnú rodinu. Veľkou nevýhodou pri rozdeľovaní jedného kontajnera do niekoľkých funkčných miestností bude ich priechod pasážou, s výnimkou priestorov, do ktorých sa bude nachádzať v strede dlhej strany.


Dvojposchodový kontajnerový dom

S riadnym plánovaním, použitím vysoko kvalitných povrchových úprav môžete vytvoriť atraktívny a funkčný dom pozostávajúci z dvoch podlaží. Bude môcť žiť v rodinách rôznych generácií. Všetko však závisí od jeho veľkosti, počtu použitého pri stavbe blokov. Samostatne sa musíte postarať o usporiadanie schodiska podľa tabuľky SNiP 2.08.01-89 str. 3 by mala byť najmenej 1,05 m široká a chodba 1,4 m.

Najjednoduchšia verzia konštrukcie dvojpodlažnej konštrukcie sa skladá z dvoch kontajnerov namontovaných na sebe. Zároveň sa na prvej úrovni majú kuchyňa a jedáleň, kúpeľňa, kotolňa, na druhej strane vydrží obývacia izba. Pri použití viac ako dvoch blokov je možné zabezpečiť prítomnosť niekoľkých spální, štúdia, škôlky a ďalších funkčných oblastí.


Dom s terasou z dvoch kontajnerov

Je možné usporiadať budovu s terasou dvoch kontajnerov niekoľkými spôsobmi: na vytvorenie jednoposchodovej konštrukcie s usporiadaním prvkov v tvare L, na umiestnenie dvoch modulov kolmo na seba. V prvom prípade bude otvorený priestor, podopretý na budove z dvoch strán, v druhom - čiastočne alebo úplne umiestnený pod strechou, priľahlý len na jednu stranu.

Tradičné rozšírenie je vyrobené z dreva, má drevené podlahy a oplotenie. Pre dokončenie podlahy je lepšie použiť špeciálnu podlahu, ktorá sa vyznačuje dlhou životnosťou. Odporúča sa umiestniť konštrukciu z južnej, juhozápadnej strany, jej veľkosť priamo závisí od rozmerov samotnej obytnej budovy. Dizajn by mal zodpovedať dizajnu domu.


Fáza výstavby

Prvým krokom je nákup jednej alebo viacerých nádob. Určite by sa mali kontrolovať na žiarenie, pretože v takýchto cisternách sa zbierajú zvyšky škodlivého žiarenia. Mali by byť bez preliačin a iných chýb. Pred inštaláciou domu z kontajnerov je potrebné urobiť detailný projekt s plánom hlavných prác. Ak bude žiť veľká rodina, je potrebné vopred určiť veľkosť a počet modulov.

nadácie

Обустройство фундамента - самый первый и важный этап при строительстве. Установка на простой грунт невозможна, поскольку тяжелый контейнер будет способствовать сильному проседанию земли. V zime budú podlahy studené, dokončovacie materiály budú zmrazené.

Pri výbere nadácie možnosť, musíte zvážiť veľkosť budúceho domu, terénne funkcie. Ak je to obyčajný dom na prechodný pobyt v lete, postačí niekoľko základových blokov. V predbežnej príprave základne je potrebná obytná stavba niekoľkých podlaží. Na tento účel sa zvyčajne používa zosilnený pásový základ. V regiónoch s bažinatým terénom sa nedá robiť bez pilotov.

Funkcie spoľahlivého základu môžu vykonávať iba monolitický základ. Pre neho najprv vykopať základňu a naplňte ju zmesou cementu, piesku a vody. Pre väčšiu pevnosť sa pridávajú rôzne tvrdidlá.

Na naplnenie základu môžete použiť už pripravenú zmes. V tomto prípade budete musieť vyrobiť výstužnú klietku podľa výkresu, namontovať debnenie, naliať roztok. Špeciálne vibračné nástroje pomôžu kondenzovať betón.

Ochrana proti korózii a poveternostným vplyvom

Každá kovová konštrukcia (malé kabíny, dvojpodlažný dom) je vystavená korózii. Je v neustálom kontakte s vonkajším prostredím - slnkom, vodou, vetrom. Nečinnosť pri prvom výskyte príznakov ochorenia povedie k katastrofálnym následkom.

Problémová oblasť porastie a postupne sa zhoršujú funkčné charakteristiky celej stavby. Poškodená konštrukcia stratí atraktívny vzhľad, stane sa nebezpečným pre obyvateľov. Existuje niekoľko spôsobov, ako ho chrániť:

 1. Penetrácia. Všetky vonkajšie povrchy sú ošetrené špeciálnym smaltom, ktorý vyplňuje trhliny, triesky a spoľahlivo chráni kov;
 2. Správna voľba miesta inštalácie. Je lepšie stavať konštrukciu na kopci alebo umelý hriadeľ, aby sa minimalizoval kontakt so zemou;
 3. Poťahovanie polymérom. Zvyšuje životnosť nádoby dvakrát, odpudzuje vlhkosť;
 4. Zinkovanie. Vonkajšie steny a strecha plášťom z pozinkovaného plechu pre spoľahlivú ochranu konštrukcie.

Inštalácia modulu

Po naliatí základu musíte počkať aspoň 25 dní. Keď betón vyzrie, môžete pristúpiť k montáži kontajnerov. K tomu budete musieť uchýliť sa k používaniu kamiónu na nákladné auto. Inštalované moduly musia byť upevnené spolu so železnými rohmi, obdĺžnikovými rúrkami pomocou zváracieho stroja, generátora plynu.

Kontajnerový priestor je rozdelený do zón s použitím listov sadrokartónu v súlade s dispozíciou. V tom istom štádiu prechádzajú okná a dvere. Pomocou modulárnych blokov rôznych veľkostí si môžete postaviť autorskú budovu s netradičným dizajnom.


Strešná konštrukcia

Kontajnery všetkých typov majú presahy, ale nemožno ich považovať za plnohodnotnú strechu. Zastrešenie sa vykonáva podľa štandardnej schémy. Strecha môže byť vyrobená z plechu, ondulínu, dreva. Materiál je zvolený v závislosti na myšlienke a celkovom dizajne domu. Inštalácia prebieha v niekoľkých fázach:

 1. Montáž rámu dreva. Široké dosky sú upevnené pomocou inštalačných skrutiek, skrutky sú priskrutkované k nádobe;
 2. Inštalácia krokiev. Dĺžka dosiek by mala byť dostatočná na odstránenie potreby spájania. Pripevnite krokvy aj skrutkami;
 3. Montážne prepravky. Pracovať s použitím šesťmetrových dosiek, ktoré sú potom zakryté fóliou proti parám;
 4. Pokládka pozinkovaných plechov. Je potrebné zabezpečiť miesto pre ventiláciu.

Vonkajšie otepľovanie konštrukcie

Morské kontajnery, vzhľadom na charakter štruktúry a typu materiálu, dobre prechádzajú a nezachovávajú teplo. Dom takýchto modulov musí byť izolovaný zvonku. Vonkajšia izolácia je oveľa efektívnejšia vnútorná, pretože úplne odstraňuje ohrev kovu. Lepšie výsledky môžete dosiahnuť súčasne použitím oboch možností.

Obloženie stien z ulice sa vykonáva pomocou profilovaného plechu, obkladu, dreva a iných metód. Materiály dosky sa upevňujú na drevenú debnu pomocou skrutiek. Priestor medzi stenou nádoby a dekoratívnym povrchom môže byť vyplnený minerálnou vlnou naplnenou penou.


Inžinierska komunikácia: elektrina, plyn, voda a kúrenie

Komfortné ubytovanie závisí od dostupnosti a vlastností inžinierskej komunikácie. Kompetentný dizajn a kvalitná inštalácia pomôžu predĺžiť životnosť domu, znížiť počet núdzových situácií.

Inžinierske systémy - jedna z najdôležitejších a nákladných komponentov akejkoľvek štruktúry. Vo fáze plánovania sa berú do úvahy metódy ukladania rúrok a káblov, potrebného vybavenia a typu inštalácie. Určitá suma sa kladie na práce, čo predstavuje 25 - 50% celkových plánovaných stavebných nákladov. Pre normálne fungovanie domu budú potrebné nasledujúce komunikácie:

 • Elektrina. Drôty sú položené na špeciálnych kanáloch, ktoré sú povolené na vnútorných stenách.
 • Plyn. Vykonávanie je možné v tesnej blízkosti potrubia.
 • vodovod. Budete musieť vytvoriť svoju vlastnú studňu alebo sa pripojiť k systému najbližšieho sídla;
 • Kúrenie. Najčastejšie sa používa krb, kovové kachle.

Domové vetranie

Zvyčajne robte dva vetracie otvory umiestnené oproti sebe. Od konca nádoby sa rúra rozreže nad a nad strechou. Týmto spôsobom prúdi vzduch. Na druhú stranu, robíme vydanie, namontujeme ventilátor a kapotu.

Pre oblasť jedného prívesu postačuje zariadenie s priemerom 100 mm. Tiež by mali byť namontované nastavovacie ventily. Na koncoch môžete urobiť dva prítoky a kapotu v strede. Voľba voľby závisí od vonkajšej teploty, počtu obyvateľov a ďalších faktorov.

Izolácia a povrchová úprava interiéru

V počiatočnej fáze dokončovania sú steny izolované. Potom namontujte dekoratívne povrchy, vykonajte omietky, maľovanie. Nádobu izolujte zvnútra niekoľkými spôsobmi:

 • Tepelná izolácia polyuretánová pena. Striekaný materiál chráni kov pred koróziou. Hustá vrstva peny neumožňuje prechod vzduchu, chráni pred hlukom;
 • Polystyrénové dosky. Pěnoplast s hustou štruktúrou môže byť namontovaný priamo na kovové steny alebo uložený v článkoch laty;
 • Izolácia minerálnej vlny. Materiál sa položí na montážnu penu. Potom naplnia prepravku na ďalšiu montáž sadrokartónu, preglejky.

Rám s izoláciou môže byť uzavretý akýmkoľvek materiálom. Vhodné obloženie, sadrokartónové dosky. Spoje dosiek sú zlepené stavebným obväzom, potom je celý povrch natretý latexovou vodou riediteľnou farbou.


Nápady na dizajn - Ktoré štýly sú lepšie

Domy z kontajnerov neobmedzujú ich vlastníkov pri výbere štýlu, architektonických riešení. Tento dizajn je vhodnejší moderný dizajn - high-tech, moderný, podkrovný. Bude zaujímavé pozerať sa domov s veľkými oknami, posuvnými sklenenými dverami.

Vidiecke domy v rustikálnom štýle vyzerajú originálne. Exteriér, drevený interiér zapĺňa miestnosť teplom a komfortom, plus prináša s prírodou. Drevené obklady skrýva akékoľvek rady na kovový rám.


záver

Domy z blokových kontajnerov sú funkčné a atraktívne stavby, ktoré sú veľmi obľúbené v mnohých krajinách sveta. Pomocou samostatných blokov si môžete vybudovať rozpočet bytového domu vhodného na sezónne a celoročné bývanie. Tento model bude nepostrádateľný ako letná chata, penzión, kvalitné bývanie pre rodinu s deťmi z niekoľkých generácií.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár