Biele závesy na vytvorenie vzdušného interiéru +75 fotografií

Použitie snehobielych alebo mliečnych textílií okien pomôže štylizovať izby každého bývania netradičným a elegantným spôsobom. Pozrite sa, biele záclony v interiéri je rafinovaný a umožní vám vizuálne rozšíriť priestor miestnosti. Mali by byť vybrané podľa vlastností farieb, tonálnych rozdielov. Napríklad pre miestnosti zdobené šedom-fialovou stupnicou sú perleťové tkaniny optimálne vhodné. A pre klasické a ultramoderné smery je lepšie zvoliť si snehovo biele modely. Osobitná pozornosť by sa mala venovať rámovaniu obrazov. Najmä odkvap na pozadí látky by nemal vyniknúť a mal by byť kontrastným miestom dizajnu. Vo svojej farbe by mala byť identická so stenou. To platí pre akékoľvek pravidlo týkajúce sa hustoty a typu závesov. Dodržiavanie jednoduchých odporúčaní a podobných tipov vám pomôže ľahko nájsť perfektnú textíliu pre všetky miestnosti vášho domova.

Vlastnosti použitia bielych závesov v interiéri

Výber biele záclony pre bývanie, musíte vziať do úvahy niektoré funkcie ich zavedenie do všeobecného vzhľadu priestorov. Napríklad sa dajú ľahko zadávať aj v bielych interiéroch, pričom sa vylučujú nejasnosti s malými viacfarebnými inklúziami (dekor, lampy). Pri vytváraní kontrastných tandemov je potrebné varovať pred nadmernou chytrosťou všeobecnej formy. Na tento účel by ste mali vylúčiť mnoho rôznych vzorov na textil, dekor, dekoráciu. Ak je základom vybraných geometrických tvarov, mali by byť sledované v iných prvkoch. V jednej miestnosti nemôžete kombinovať produkty s ozdobnými vzormi, abstrakciou a striktnými geometrickými tvarmi. V tomto prípade bude priestor vyvíjať tlak na majiteľov. Akýkoľvek farebný dizajn vo výbere svetelných obrazov bude prospešný: rôzne farby sa navzájom dopĺňajú a zdôrazňujú.


    

Odtiene bielej

Záclony vybrané pre byt môžu mať mierne tónové rozdiely. Ich účtovníctvo pomôže ľahko nájsť najlepšiu možnosť pre každú izbu. Hlavné farebné odtiene sú:

SnehulienkaJasná farebná schéma, ktorá pomôže vizuálne zvýrazniť otvorenie okna a urobiť z neho „zvýraznenie“ interiéru.
Bielená béžováPríjemná "mäkká" farebná schéma s miernym odtieňom kávy. Priláka všestrannosťou a neutralitou.
perleťovýTýka sa elitných farieb. Má zvláštne čaro a bude môcť zdôrazniť eleganciu akejkoľvek výzdoby miestnosti.
mliekareňLíši sa v prítomnosti svetlej, takmer nepostrehnuteľnej žltosti. Dokonale schopný nahradiť snehovo-bielu, ak nie je potrebné hádzať svetlé okno.
Vyčistená platinaMá mierny sivastý odtieň. Neutrálna farebná schéma, ktorá sa ľahko zmestí do akéhokoľvek dizajnu.


    

5 dôvodov, prečo používať biele závesy

Pridanie okenného otvoru s belavými handričkami má mnoho výhod a umožňuje mierne zmeniť celkový vzhľad spálne alebo nebytových priestorov. Medzi hlavné dôvody výberu tkanín v snehových farbách patria:

 1. Zvýraznite tmavé steny. Nechajte maľovať sivú, kávu a ďalšie tmavé povrchy. Poskytuje špeciálny komfort, eliminuje konštrukčný tlak.
 2. Úspora snehu. Napríklad v škandinávskych a podobných štýloch použitie snehových plátien na oknách harmonicky dopĺňa celkový vzhľad miestnosti.
 3. Rozšírenie steny s okenným otvorom. Belavé utierky pomáhajú vytvoriť spoločné zloženie s oknom, vizuálne, aby stena s ním vyššia a širšia.
 4. Zdôraznite jednoduchosť dizajnu. Obrazy na snehové farby vhodne dopĺňajú akýkoľvek dizajn a robia miestnosť priestrannejšou a voľnejšou.
 5. Zosvetlite miestnosť. Umožní rozšíriť voľné miesto v malej miestnosti alebo zle osvetlenej miestnosti.


    

Výber štýlových a farebných kombinácií pri použití bielych závesov

Zasnežené závesy sú univerzálne, ale nie ideálne pre všetky smery. Najlepším riešením by bolo ich použitie pre tieto štýly:

 • art deco. Vďaka tomu je možné ľahko kombinovať čiernobiele farby, ktoré vytvoria príťažlivý a originálny kontrast. Pre neho dokonalé biele plátna.
 • Európska. Pritiahne stručnosť a zdržanlivosť. Pre takýto smer sa hodia všetky odtiene belavých malieb.
 • city. Rozširuje jednoduchosť, jednoduchosť a najefektívnejšie využitie priestoru. Dobre doplní okenné textílie v perleťovom odtieni.
 • Provence. Francúzsky štýl bude dobre doplnený plátnami s alabasterom alebo podobným belavým odtieňom textílií (s miernou žltou alebo sivou).
 • moderné. Obrazy v odtieňoch platiny, „tlmené“ belavé farby pomôžu doplniť racionálny a pohodlný štýl.


    

Výber látky

Správne zvolená tkanina pre textílie na šitie okien zaisťuje originálny štýl izieb a jednoduchú starostlivosť o plátno. Najobľúbenejšie druhy textílií používaných na šitie textílií v snehových farbách sú:

 • ľan. Krásna štruktúra materiálu vám umožní rýchlo a jednoducho zdôrazniť akýkoľvek dizajn. Bežne používané bielené látky, ktoré majú mierne žltkastý alebo sivastý odtieň.
 • zamat. Luxusné plátno s trochou zdriemnutia vyzerá elegantne v akomkoľvek štýle. Odporúča sa však, aby sa používali pre veľké miestnosti: zamat vizuálne váži dizajn. Vyžaduje časté čistenie.
 • satén. Univerzálna možnosť: ľahké tkaniny s prekrásnym prepletaním sú jednoduché pri odchode, môžu mať rôzne belavé odtiene.
 • Jacquard. Krásne plátno s reliéfnym vzorom je vhodné na výzdobu spální a hál. Vyzerá elegantne, ľahko sa umýva.
 • stádo. Plátno so sametovými vzormi, ktoré je na ňom vytlačené, pomôže dizajnu dodať neštandardný vzhľad. Odporúča sa vložiť ju do smerov, ktoré už boli doplnené ornamentmi.


    

Aké izby sú vhodné pre biele záclony

Snehobiely, belavý a bielený platinový záves je ideálny na úpravu všetkých priestorov bývania. V kuchyniach a jedálňach vám umožní krásne zvýrazniť otvorenie okna a urobiť ich priestrannými. V obytných priestoroch sa vďaka zavedeniu vyčírených textílií dosahuje špeciálny šarm a pohodlie. Návrhári odporúčajú používať pre izby, kde žijú deti alebo mládež. Zahrnutie snehobielej farby pomôže deťom cítiť sa pohodlne a bezpečne. Takéto plátna sú tiež ideálne pre verandy, kde členovia domácnosti budú mať čajové večierky, rodinné a priateľské jedlá. Je povolená kombinácia belavých okenných textílií s rôznymi farbami z teplých a studených šupín. Je len dôležité zvoliť správny odtieň plátna a tylu. Svetlé látky môžu byť zvolené nie v snehobielej oblasti, ale v rôznych farbách.


    

spálne

Zdobenie okenných otvorov v spálni snehovo bielym plátnom vám umožní vytvoriť útulnú atmosféru. Odporúča sa vybrať látky, ktoré padajú na podlahu. V izbách zariadených v retro štýle sú vhodné aj krátke výrobky, ktoré sú doplnené cvočkami. To bude vyzerať dobre bielych textílií v izbách zdobených v šedej, fialovej, smotanovej, zelenej a zemskej tóny. Snehovo biele plátna zvýraznia plochu okna a podčiarknu ostatné farby. Belavé materiály odľahčia miestnosť, ale nevytvárajú kontrastné prechody. Perlové a platinové tkaniny sa odporúčajú vybrať v miestnostiach, kde je nainštalovaný belavý nábytok, sú vyhotovené sivé alebo neba. V takomto dizajne sa plátno s neštandardnými farbami zmestí čo najlepšie a bude schopný kompetentne dopĺňať celkový vzhľad smeru bez zvýraznenia plochy okna.


    

Obývacia izba

Perlový alebo belavý odtieň okenných textílií - skvelé riešenie pre priestranné obývacie izby. Pre takéto miestnosti sa odporúča zvoliť si dlhé plátna. Sú vhodné na doplnenie francúzskeho zasklenia a na úpravu štandardných okien. Dobre kombinovaný s teplými neutrálnymi tónmi povrchovej úpravy: piesok, smotana, káva. Staňte sa chytľavý prvok štýlu, vyrobené v tmavých farbách: fialová, hnedá a dokonca aj čierna. Môžete si vybrať priestrannú izbu a husté a ľahké plátno. Prvá zdôrazňujú milosť štylistiky. Druhý typ pomôže uvoľniť priestor, vylúčiť jeho akumuláciu. Na snehobielu farebnú schému je možné zavesiť textil s lambrequínmi. A je možné šiť široké pásy iných tónov (šedá, svetlo zelená, lila) pozdĺž hornej a dolnej časti plátna. Odtieň ráfikov by mal byť zvolený z farby už použitej v dizajne miestnosti.


    

veranda

Priestranná veranda so stolom a stoličkami alebo lavičkami je ideálnym miestom pre pohodlný pobyt. Ozdobenie otvorov a okien belavými textíliami prispeje k jej doplneniu. Odporúča sa zvoliť priesvitné tkaniny pre stylingové miesta. Dokonale ochránia rekreantov pred slnečnými lúčmi, rozjasnia verandu a urobia z nej originálnu výzdobu. Pre platformy, zdobené v rustikálnom štýle, optimálne vhodné plátno so svetložltou. Ale pre ultramoderné verandy so sivým alebo podobným nábytkom sa odporúča uprednostniť perlové maľby. Na udržanie atraktívnosti výrobkov sa odporúča ich časté umývanie. V opačnom prípade sa pouličný prach stane husto upchatým vo vláknach a povedie k vzniku nevzhľadných škvŕn na tkanine, tvorbe hnedej alebo šedej patiny.


    

škôlka

V detských izbách je správne použitie snehobielych okien. Vo dne sa svetelné tkanivo nechá v dostatočnom svetle. A v noci ťažká opona pomôže stmavnúť miestnosť dosť pre pohodlný spánok dieťaťa. Okrem toho, belavé utierky vám umožní rozšíriť priestor, aby bolo zadarmo. Bude dobré kombinovať snehovo biele textílie s rôznymi povrchmi: modrú, ružovú, olivovú alebo pieskovú. Pre vedomie kompetentného rámovania okien sa odporúča doplniť hustú tkaninu tylu v jednej z týchto farieb. Tiež dobre dopĺňajú dizajn svetlé prívesky. Na pozadí bielych obrazov budú vyzerať veľmi pekne. Povolené a výber vzorovaných textílií: s malými škvrnami pastelových farieb. Táto možnosť je atraktívna menšia značka a šetrnejší vzhľad.

kuchyne

Pri tvarovaní kuchýň s belavými oknami by ste mali vylúčiť husté a široké modely. Ak chcete vymeniť záves, ktorý pokrýva niekoľko okien naraz, pomôžu vám výrobky rozdelené do niekoľkých častí. Dokonale vhodné krátke plátna na parapety, rolky a rakúske modely. Budú vyzerať veľmi krásne, a to ako na jednom okne, tak aj na projektovanom zálive nad pracovným priestorom, umývadlom alebo jedálenskou skupinou. Na žiadosť majiteľov môžete vybrané tiene miestnosti doplniť o transparentný tyl. Ale v najmodernejšom dizajne sa môžete dostať len za tieňovaním textílií. Farby by nemali byť biele, ale riedené žltkastým alebo sivastým odtieňom.


    

Povinnou požiadavkou na udržanie čistoty tkanín je prítomnosť silného krytu. Zjednodušenie odstraňovania prachu a nečistôt pomôže pri výbere tkanín s minimálnym reliéfom.

Ako sa starať o biele záclony

Udržiavanie najjednoduchších podmienok starostlivosti pomôže udržať príťažlivosť svetelných závesov vo vašej domácnosti:

 1. Trvalé odstraňovanie prachu. Čistiace materiály sa môžu vykonávať pomocou vysávača pomocou špeciálnej trysky. Pravidelne je tiež potrebné utierať rímsy, prstence (háčiky), z ktorých sa môže usadzovať prach na tkaninách.
 2. Včasné umývanie. S miernym stmavnutím tkanín je lepšie ich okamžite umyť. Na suché čistenie sa odporúčajú drahé tkaniny. Jemné tkaniny by sa mali umývať ručne, materiály odolné voči opotrebeniu možno umývať v stroji v jemnom (manuálnom) režime.
 3. Dobré opláchnutie tkaniva. Zvyšky prášku, kondicionéra vo vláknach na slnku môžu šliapať (zožltnúť alebo sa stať sivými). Takýmto javom sa zabráni vysoko kvalitné kloktanie plátna.


    

Na čistom balkónovom lane je potrebné suché tkaniny. Preto pred zavesením je potrebné zabezpečiť, aby na ňom nebol prach ani nečistoty. Žehlenie tkanív sa vykonáva len v šetrnom režime.

záver

Výber snehovo bielych textílií nie je zložitý, ak viete o tonálnych rozdieloch a vlastnostiach rôznych materiálov. Napríklad pre obývacie izby sa odporúča vybrať si látky, ktoré im pomôžu chrániť ich pred slnečným svetlom vo dne.


    

Pri priestranných izbách určených na príjem hostí, kde sa konajú čajové večierky, si môžete vyzdvihnúť a zapaľovať priesvitné tkaniny. Ale na verandách môžete použiť len organzu alebo tylu. Takéto textílie dokonale dopĺňajú dizajn stránky a umožňujú, aby sa slnečné dni mierne zatienili. Mali by ste tiež zvážiť farby materiálov, štruktúru tkaniny. V miestnostiach, kde sa pripravuje jedlo, často sa otvárajú okná, je lepšie zvoliť hladké plátna, na ktorých bude prach minimálne uložený. Pre ostatné izby je povolené používať husté tkaniny so vzormi a reliéfnym tkaním.

Zanechajte Svoj Komentár