Interiérový dizajn obývacej izby 19 m2. m

Rozvoj projektového projektu obývacia izba 19 m2. m, musíte zvážiť, že toto je multifunkčná miestnosť. Tradične slúži ako priestor pre rekreáciu, večierky, showroom pre prezentovateľné doplnky. Ale funkcie tam nekončia. Nedostatok priestoru nás núti premeniť oddelené priestory obývačky na spálňu, štúdiu, herňu.

Tipy a triky pre usporiadanie a plánovanie obývacej izby

Výber rozloženia závisí od rôznych funkcií. Musíte sa rozhodnúť, čo budete robiť v tejto miestnosti. Je vhodnejšie rozdeliť miestnosť do zón - pohovka, jedáleň, pracovňa. Miestnosť môžete vymedziť pomocou príborov, priečok alebo povrchových úprav. Pohovka sa dá pripevniť na stenu alebo sa vrátiť do jedálenskej skupiny. Naproti tomu TV alebo krb. Ak je potreba úložného priestoru - na krátke steny vybaviť vstavaný šatník.


    

Určite štýl

Rozhodnutie o štýle závisí od preferencií majiteľov. Klasické interiéry sú celkom vhodné, ale nemali by ste ich nasýtiť štukom a inými dekoratívnymi prvkami. V malých miestnostiach je lepšie ukázať zdržanlivosť. Najlepšou voľbou sú moderné trendy - minimalizmus, škandi, high-tech. Jednoduché tvary, ľahký nábytok a reflexné predmety nezaťažujú priestor, naplňujú ho slobodou. Pre milovníkov odvážnych a výnimočných riešení sa hodia do podkrovia alebo pop artu.


    

Rozsah farieb

Farebnosť interiéru má vplyv na ľudskú psychiku. Farba môže povzbudiť alebo spôsobiť ospalosť, naplniť optimizmus alebo "riadiť" do depresie. Preto by sa mal používať s maximálnou opatrnosťou.

Vyhnite sa množstvu jasných farieb. Zadajte čo najviac neutrálnych tónov, ako môžete do interiéru a miesto veľkolepé akcenty na ich pozadí. V hlavnom riešení interiéru nepoužívajte viac ako tri odtiene. Každá z farieb by sa mala objaviť v dizajne aspoň 3 krát. „Play“ s medzerou - rozbalte ju pomocou svetlých farieb, „skryť“ nedokonalosti tmavými. V dlhých úzkych priestoroch zdôrazňujú krátke steny. Ak je potrebné znížiť strop, natrite ho tmavou farbou. "Push" pomôže dvojúrovňový dizajn s tmavou strednou časťou a bielym závesom. Tmavé steny majú schopnosť rozpustiť sa a vizuálne sa vzdialiť, ak slúžia ako podklad pre ľahký nábytok. Rozhodnuté pre viacfarebnú povrchovú úpravu? Preveďte jednu z farieb. Rozhodovanie o palete, zamerajte sa na smer sveta. Ak sú okná obývacej izby orientované na juh alebo na západ, ochladzujte miestnosť studenými tónmi. V opačnom prípade použite teplé a svetlé reflexné farby.

    

Aké zóny by mali byť v obývacej izbe?

Územné členenie vám umožňuje, aby bola miestnosť čo najfunkčnejšia a najpohodlnejšia. Toto je nepostrádateľné zariadenie pre priestranné izby v súkromných domoch, ako aj pre malé apartmány s jednou spálňou. V obývacej izbe je 19 m2. m. môžete vyhradiť priestor pre stolovú alebo jedálenskú skupinu, bar alebo knižnicu, zimnú záhradu alebo kotvisko. Hlavnou vecou je premýšľať o organizácii priestoru, aby nevznikol pocit preťaženia a zmätku.

Rozdelenie zón vykonávaných rôznymi spôsobmi: t

 • inštalovať priečky - tehlové, sadrokartónové, sklenené. Nevýhodou takýchto štruktúr je, že viac-menej blokujú priechod svetla. Optimálne, ak každá zóna dostane okno. V opačnom prípade sa takéto rozdeľovače najlepšie používajú v spálni, šatni, domácej kancelárii;

Okná postavené v priehradke, cez výklenky a akvária pomôžu mierne otvoriť priechod k slnečným lúčom.

 • inštalácia záclon alebo žalúzií - ich hlavnou výhodou je možnosť jednoduchej transformácie obývačky. Ďalším plusom je schopnosť prenášať svetlo. Kombinácie tejto metódy s predchádzajúcou sa zdajú byť dobré, keď na jednej strane je roh na spanie, čítanie alebo ukladanie vecí oddelený od hlavného priestoru prázdnou oblasťou a na druhej strane svetlým, transparentným tylom;
 • získať mobilné obrazovky - s ich pomocou, každý roh môže byť ľahko premenil na šatník alebo spálňu. Oddiel možno presunúť na iné miesto alebo úplne odstrániť.
 • vyberte si kontrastnú povrchovú úpravu stien, podlahy alebo stropu - s jeho pomocou je zóna vizuálne zvýraznená, neexistuje skutočná oblasť. Používajú sa kontrastné odtiene, viacúrovňové konštrukcie a rôzne povrchové úpravy.

    

Materiály a metódy konečnej úpravy

Úspešná kombinácia odtieňov a textúr - hlavnou podmienkou pre správnu dekoráciu miestnosti. V obývacej izbe:

 • Farba je ekonomický materiál, ktorý možno ľahko aktualizovať. Na pozadí maľované steny, nábytok vyzerať drahé a štýlové. Materiál je kombinovaný s tapetami, dlažbou, tehlou, prírodným kameňom. Treba mať na pamäti, že steny na maľovanie by mali byť dokonale ploché a hladké;
 • tapety - netkané, papier, dýhované, bambus, vinyl. Nemali by ste rozoznať všetky steny s plátnami s rovnakým vzorom. Moderné tapety sú reprezentované kolekciami, v ktorých sú základné monochromatické varianty kombinované so vzorovanými. Aby sa zabránilo nadmernej pestrosti a "dekorácie", je iba tapetová stena nakreslená tapetou. Zvyšné povrchy pôsobia ako neutrálne pozadie;
 • textúrovaná omietka - umožňuje skryť akékoľvek chyby a nezrovnalosti. Po farbení je potiahnutý lakom a stáva sa nepriepustným pre vlhkosť;
 • zrkadlové plochy - vizuálne zväčšte miestnosť dvakrát. Skvelá možnosť pre rozšírenie priestoru v odnushke;
 • Dekoratívna tehla alebo kameň - skvelé riešenie pre stenu, na ktorej je televízor umiestnený. Mierne dekoratívne, nepritiahnu pozornosť a neodvádzajú pozornosť od toho, čo sa deje na obrazovke;
 • mäkké panely - vyzerajú skvele v oblasti pohovky, vyplňujú miestnosť komfortom a teplom;
 • 3D panely - zlomiť priestor, rozširovať ho a vizuálne tlačiť steny preč. Vhodné ako prízvuk na pohovke alebo v inej zóne.

Na podlahu v obývacích izbách sa používa dlažba, podlahová doska, laminát alebo vinylové panely. Užitočné vzhľad hromadné podlahy, hladké a zdobené kŕdle alebo iskry.

    

Strop a osvetlenie

V hosťovských izbách sú spoločné závesné a strešné stropy s vstavaným osvetlením. Osvetlenie je jednou z najdôležitejších zložiek správneho dizajnu. Nestačí len všeobecné alebo akcentačné svetlo. Vyžadujú sa kombinácie rôznych techník, vďaka ktorým sa rodia originálne a kompletné skripty. Pre spoločenskú miestnosť je prijateľná kombinácia nasledujúcich možností osvetlenia:

 • všeobecné - centrálny luster, koľajnicové systémy alebo rôzne verzie bodového svetla;
 • prízvuk - výber jednotlivých zón, architektonických a dekoratívnych prvkov pomocou zariadení, so smerovým ostrým, zmäkčeným alebo mäkkým svetlom. Na tento účel použite podlahové lampy, nástenné lampy, LED pás, osvetlené obrazy, zavesené stropy a podlahy so zabudovanými zariadeniami;
 • pracovné - zabezpečiť pohodlné a bezpečné pracovné podmienky - stolné lampy a bodové svietidlá.


    

nábytok

Štandard pre izby pre hostí pozostáva z:

 • mäkký roh - priama, uhlová alebo p-pohovka, kreslá;
 • Konferenčný stolík;
 • Televízne skrine;
 • otvorení sluhovia;
 • komoda.

V obývacej izbe, rozdelenej do zón, môžu byť skrine alebo transformátory, jedálenské skupiny, počítačové stoly a postele. To všetko závisí od počtu stránok a ich účelu.

Výber nábytku pre obývaciu izbu závisí od celkového štýlu miestnosti a farebnej schémy. V tradičných interiéroch sa používa klasický nábytok s vyrezávanými prvkami cenných plemien. Povrchová úprava - iba prírodná koža alebo drahé tkaniny. Moderné interiéry sú demokratickejšie. Vyznačujú sa inovatívnymi materiálmi - sklom, plastom, kovom a najjednoduchšími formami, absenciou ozdobeného dekoru. Tu vládne rovné línie, originálne dizajnové riešenia, revolučné textílie s ochranou proti vandalom alebo ekologickou kožou. Farba nábytku by mala byť buď v blízkosti odtieňa základnej povrchovej úpravy, alebo v kontraste s ním. V každom interiéri vyzerá nábytok svetlých neutrálnych odtieňov nádherne - biela, šedá, béžová.

    

Dekor, textil a doplnky

Zdobenie obývacej izby - kľúčová úloha. Je dôležité vybrať si doplnky a textílie tak, aby boli kombinované so zvyškom dekorácie. Dekor by nemal byť veľa. Len pár štýlových akcentov, ktoré nepreťažia priestor. Hodinky, vázy, maľby by mali zodpovedať všeobecnému smeru dizajnu.

Záclony, vankúše, koberce by mali byť kombinované vo farbe a textúre. Nie je potrebné ich nosiť z toho istého materiálu, ale musí byť prítomný zjednotený odtieň. Napríklad, na olivové závesy môžete vyzdvihnúť béžové vankúše, z ktorých jeden bude mať kvetinové vzory alebo olivové ozdoby. Jeden z vankúšov môže byť vyrobený z umelej kožušiny, takže sa bude prekrývať s chlpatým kobercom.

    

Interiér obývacej izby

Prechádzajúce obývačky nás dostali zo sovietskej minulosti, keď byt plánovači usilovne zachránil metrov štvorcových. Ak sa chcete dostať do detskej izby alebo spálne, musíte prejsť cez medziľahlú miestnosť. Ak sa obývacia izba nepoužíva na spanie, potom to nie je problém. Ale ak je miesto na spanie pre jedného z členov domácnosti, prechodné usporiadanie v dvojizbovom byte môže spôsobiť značné nepríjemnosti. Ďalšou nevýhodou takýchto priestorov je, že dodatočné dvere zaberajú dosť miesta a zabraňujú pohodlnému umiestneniu nábytku. Okrem toho, počas dňa sú dvere najčastejšie otvorené a kradnú ešte viac priestoru.

Aké techniky pomáhajú riešiť problém priechodných miestností?

Čo najviac na nápravu situácie pomôže:

 • spojenie obývacej izby s chodbou a kuchyňou - otvoreným priestorom poskytne viac príležitostí na optimálne umiestnenie nábytku a výzdoby;
 • zvýraznenie časti obdĺžnikovej obývacej izby na vytvorenie chodby - je to možné, ak sú dvere umiestnené oproti sebe. Priechod môže byť oddelený od miestnosti prázdnou stenou pomocou záclon a roliet, posuvných priečok alebo odľahčených závesných modulov, ktoré označujú iba hranice zóny;
 • inštalácia sklenených posuvných dverí medzi obývacou izbou a priľahlou miestnosťou;
 • použitie minimálneho množstva nábytku pre väčšiu slobodu pohybu;
 • odmietnutie dverných panelov a ich nahradenie japonskými panelmi, záclonami z tkaniny alebo dekoratívnych korálkov.


    

Obývacia izba spojená s balkónom

Ďalšie merače možno získať opustením známeho balkóna a jeho súčasťou je aj miestnosť. K dispozícii je ďalší priestor, ktorý možno využiť na usporiadanie štúdia, zimnú záhradu, detský kútik. Môžete pripojiť iba lodžie, normálny balkón nebude fungovať. Na získanie povolenia pre túto operáciu potrebujete projekt. Existujú rôzne možnosti pristúpenia - s odstránením parapetu alebo bez neho. Ak základňa parapetu je obyčajný tehlový priečok, je ľahké získať súhlas od architektonického oddelenia. Ďalšia vec, ak je súčasťou železobetónovej nosnej steny v panelovom dome. Existuje mnoho spôsobov, ako hrať s jedným a druhým. Priehradka môže fungovať ako bar, TV skrine, desktop.

Hlavnou podmienkou, ktorá musí byť splnená pripojením balkóna je postarať sa o správnu izoláciu.

    

Kuchyňa - obývacia izba dizajn

Obývacia izba spojená s kuchyňou je skvelý spôsob, ako rozšíriť priestor, naplniť miestnosť svetlom a vzduchom. To je veril, že je to nepraktické, pretože vôňa potravín pochádza z kuchyne. V skutočnosti je tento problém ľahko vyriešený prítomnosťou silnej kapoty. Mimochodom, bez tohto zariadenia sa ani zatvorené dvere nestanú prekážkou vône vyprážaných alebo pečených výrobkov.

Pre takéto rozhodnutie existuje množstvo výhod:

 • najprv sa objaví ďalší priestor;
 • po druhé, dostať sa z kuchyne do jedálne je oveľa jednoduchšie;
 • po tretie, otvárajú sa nové príležitosti na územné členenie;
 • po štvrté, môžete sa starať o deti počas varenia;
 • Po piate, ten, kto pripravuje jedlo, nie je izolovaný a môže komunikovať s hosťami a príbuznými alebo sledovať televíziu.

Na spojenie týchto dvoch miestností nie je potrebné trhať celú stenu. V panelových domoch p44t sú k dispozícii špeciálne výklenky - priehlbiny v nosných stenách nazývané „vafle“, ktoré môžu byť odstránené, aby sa vytvoril otvor.

    

Obývacia izba s arkýřovým oknom

Bay okno je bonus pre každú izbu. Polkruhové steny a okná sú veľmi dekoratívne, poskytujú možnosť zaujímavého rozloženia. Zvlášť dobré sú tu večere s okrúhlymi stolmi alebo zaoblenými pohovkami. Polkruhový parapet môže byť nahradený pracovnou doskou, namiesto šatníka môžete inštalovať kuchynský set alebo vstavané skrine. Tvar tejto zóny je možné zdôrazniť pomocou podlahových a stropných úprav. Okrúhle závesné konštrukcie, pódiá alebo jednoducho kontrastné materiály urobia z tejto plochy hlavnú výzdobu obývačky. Zvýraznenie svetlom je ďalším spôsobom, ako zdôrazniť zvláštnosť architektonického prvku.


    

záver

Usporiadanie obývacej izby o rozlohe 19m2. m. - náročná úloha. Je potrebné vziať do úvahy najmenšie nuansy, aby ste získali modernú a pohodlnú izbu.

Zanechajte Svoj Komentár