Dizajn obdĺžnikovej miestnosti +113 vybavenie pre fotografické nápady

Správne usporiadané usporiadanie obdĺžnikovej miestnosti vyžaduje značné úsilie. Musíte nielen vytvoriť pohodlie v miestnosti, urobiť ju krásnou a funkčnou, ale opraviť nerovnováhu priestoru. K tomu je veľa dizajnérskych trikov. Prostredníctvom jednoduchých manipulácií môžete vizuálne rozšíriť obývaciu izbu alebo detskú izbu. Na tento účel sa spravidla používa správny výber farieb, racionálne usporiadanie kusov nábytku.

dispozície

Spôsob plánovania miestnosti závisí od jej účelu. Takéto priestory sa spravidla používajú ako spálne alebo obývacie izby. V prípade potreby môže byť izba vybavená škôlkou. Koniec koncov, deti, najmä malé deti, potrebujú priestor na hry, tvorivosť a učenie.

Pred pokračovaním v usporiadaní podlhovastej miestnosti je potrebné vypracovať podrobný náčrt, na ktorom je naplánované umiestnenie nábytku a uličiek. Súčasne je žiaduce, aby minimálna veľkosť priechodu bola 800 mm. V opačnom prípade bude miestnosť pôsobiť dojmom, že je ohromená. Je potrebné, aby interiér miestnosti mal akýkoľvek hlavný prízvuk (spotrebiče alebo kus nábytku), okolo ktorého sa vytvára zvyšok atmosféry.
Vlastnosti priestorového priestoru

Rozdelenie miestnosti do zón závisí od scenára použitia miestnosti, od funkcií, ktoré bude vykonávať. Často sa stáva, že miestnosť je multifunkčná. Napríklad, moderná obývacia izba je často zároveň slúžia ako domáce miništúdium a (alebo) jedáleň. Často sú navrhnuté ako samostatné funkčné oblasti.

Počet zón závisí od veľkosti, ako aj od potrieb vlastníkov a ďalších charakteristík miestnosti: s jedným oknom alebo niekoľkými, s prítomnosťou balkóna, tvaru. Oddeliť takéto metódy zonovania, čo umožní jasne identifikovať jednotlivé oblasti.
Nábytok, priečky

Toto je najjednoduchšia a najúčinnejšia technika. Skvelé pre tieto skladacie obrazovky, mobilné priečky. Ale použitie oddielov je vhodné, ak počet funkčných zón neprekročí hodnotu 2. Inak sa miestnosť stáva ako labyrint s náhodne uloženými vecami.

Zaujímavá možnosť - kúsky nábytku, umiestnené na seba "späť". Táto možnosť sa často používa pri kombinovaní jedálne a obývačky. Nevyžaduje žiadnu dodatočnú povrchovú úpravu ani konštrukciu pomocných konštrukcií.
výklenok

Nie je nutné, aby bol výklenok vysoký. Malé polmetrové skrinky vytvoria jasnú líniu vymedzenia, ktorá okrem toho nebude jednoznačne zrejmá. Na ten istý účel môžu byť na skrinky umiestnené vysoké hrnkové rastliny alebo predĺžené vázy s kvetmi. V tomto prípade bude línia vymedzenia jasnejšia. Sádrokartónové konštrukcie sa často používajú ako výklenky.
stupienok

Podľa dizajnérov je výstavba pódia jednou z najúspešnejších metód na vymedzenie vnútorných priestorov. Metóda má však obmedzený rozsah. Môže sa používať len vo vysokých stropoch a vo veľkých miestnostiach. Ak plocha miestnosti neprekročí 20 "štvorcov", potom je vhodnejšie nepoužívať také radikálne metódy oddeľovania zón.

Pódium môže byť použité napríklad vtedy, ak musíte spojiť spálňu s obývacou izbou v jednej izbe. V tomto prípade je priestor na spanie navyše oddelený pomocou obrazoviek a záclon.
Materiály na konečnú úpravu

Jednoduchý a efektívny spôsob, ktorého podstatou je použitie rôznych typov povrchových úprav v rôznych funkčných oblastiach. Najčastejšie sa jedná o rôzne odtiene stien a (alebo) rôzne podlahové krytiny (na želanie môžete použiť napríklad laminát položený v rôznych smeroch). Na vymedzenie zón je možné na podlahe použiť aj rôzne kobercové výrobky.
Svietidlá

Dobrá voľba pre rozšírenú miestnosť - rozdelenie zón pomocou svetla. To je výhodné z niekoľkých dôvodov. Po prvé, v obdĺžnikovej miestnosti je často nedostatok svetla, takže sa stále musíte uchýliť k ďalším metódam osvetlenia. Po druhé, takéto zónovanie umožní umiestniť lampy tam, kde sú najviac potrebné. Napríklad, nad hlavnou zónou používať veľký luster, a pomocné - na osvetlenie malé lampy.
Tajomstvo správneho výberu interiéru

Pri nákupe interiérových predmetov je vhodné poradiť sa s návrhárom.

Svetlo je hlavnou metódou na vizuálne rozšírenie priestoru. Napríklad, podhľady, svetlo, z ktorého je smerované od stredu k stene, urobia miestnosť vizuálne širšou. Obraz, umiestnený na vzdialenom konci pretiahnutej miestnosti, tapeta kontrastnej farby sa stane prízvukom rozptyľujúcim pozornosť od skutočnosti, že nie je dostatok miesta.

Použite prúžky. Mierny expanzný účinok je možné dosiahnuť umiestnením podlahy v pravom uhle k dlhším stenám. Tento efekt môže byť rozšírený o pruhované tapety.

Použitie kombinácie lineárnych svietidiel so stropnými trámami je skvelým spôsobom, ako zmäkčiť efekt „chodby“ v spálni alebo obývacej izbe.

Použitie asymetrie na podlahe a strope pomáha zbaviť sa nepríjemného „obdĺžnika“. Riešenie je dosť odvážne, ale priestor nie je statický, ale dynamický. Samozrejme, je lepšie zveriť túto náročnú úlohu profesionálnym dizajnérom.
Výber nábytku

V obdĺžnikovej miestnosti je nežiaduce umiestniť príliš masívny nábytok. Napríklad sa odporúča vymeniť jednu veľkú pohovku za niekoľko menších. Klasické sedenie nie je nutné ako sedenie. Môžu to byť mäkké vankúše alebo poufs. Ako úložný systém môžete použiť modulárne skrinky, zásuvky alebo výklenky. A skrine pozdĺž dlhej steny by nemali byť použité, pretože budú ďalej zdôrazňovať pozdĺžnosť línií miestnosti.

Uvedenie nábytku "na steny" nie je žiaduce. Napríklad dve ľahké pohovky v strede miestnosti budú vyzerať lepšie ako jedna pohovka umiestnená priamo pri stene. V blízkosti steny je miesto pre pracovný priestor s regálmi a písacím stolom. V tomto prípade by ste sa mali snažiť rozdeľovať nábytok rovnomerne a nie na jednom mieste. Ak to zanedbáme, nesprávna geometria miestnosti bude ešte výraznejšia.
asymetria

Symetrické usporiadanie nábytku len zdôrazňuje jeho predĺžený tvar. Efektívny trik - to je asymetria v interiéri. Malý stôl medzi dvoma kreslami alebo v blízkosti pohovky, uhlová pohovka v tvare písmena L - dokonale zapadne do obdĺžnikového interiéru.

Je nežiaduce mať veľké vnútorné predmety v značnej vzájomnej vzdialenosti. To vytvára efekt viacerých koridorov. Alternatívou je, aby bol interiér viac „štvorcový“. Napríklad, ak je okno umiestnené na dlhšej stene, spolu s menšou stenou, môžete dať do skrine, ktorá zodpovedá odtieňom stien. Tvar miestnosti sa tak nastaví na stranu štvorca.
Výber farebnej palety

Najlepšia voľba pre podlhovasté miestnosti - to je monotónna maľba stien. Ak sú farby vybrané úspešne, potom je celkom možné, aby bola miestnosť vizuálne širšia. V tomto ohľade sú ideálne bledo pastelové odtiene. Pre dobre osvetlenú miestnosť, ktorej okná sú orientované na juh, dobrým riešením by bolo použitie studených odtieňov v dekorácii: fialová, modrá, svetlo zelená. Ak je miestnosť, naopak, zbavená svetla, potom je žiaduce aplikovať teplý odtieň palety: odtiene oranžovej, rovnako ako hnedé, béžové a svetlo ružové farby.

Je to dôležité! Maľovanie stropu v tmavých farbách je neprijateľné. Ideálne, ak je tón stropu o 2-3 tóny ľahší ako tieň stien.
Registrácia podláh, stien, okien

Farba a materiál podlahy závisí od účelu miestnosti. Napríklad pre obývaciu izbu alebo spálňu sa odporúča použiť drevené podlahové krytiny, napríklad parkety alebo laminát. Smer laminátových dosiek je diagonálny alebo v smere kolmom na dlhé steny.

Pokiaľ ide o farbu podlahy, mala by byť o niečo tmavšia ako steny. Krásne béžové a hnedé podlahy. Tieto farby sú však dosť brandy. Musia sa zmieriť s častým čistením.
Pri maľovaní stien je lepšie použiť špeciálne farbivá alebo dekoratívne omietky. Nešťastným rysom pretiahnutých priestorov je, že všetky nepravidelnosti stien sú jasne viditeľné. Zakrytie nezrovnalostí môže byť vinylové tapety na netkanej alebo papierovej báze. Je vhodné aplikovať tapety jednofarebné alebo s malým, nenápadným vzorom. Veľký, objemný obrázok bude vizuálne komprimovať priestor, čo nie je príliš veľa.

Je to dôležité! Ak chcete vizuálne presunúť jednu zo stien obdĺžnikovej miestnosti, môžete ju maľovať v kontrastnej farbe, oddeliť ju dekoratívnymi panelmi alebo použiť kontrastnú textúru dekoratívnej omietky.

Pri dokončovaní okien je nežiaduce používať viacvrstvové veľké závesy. Najlepšou možnosťou by boli závesy klasického svetlého odtieňa. Pozrite sa na krásne rakúske alebo rímske rolety. Samozrejme, ich výber závisí od štýlu miestnosti.

Hlavným problémom je, aby bola miestnosť vizuálne širšia, aby bol nedostatok priestoru menej viditeľný. Preto vyzerá dobre v predĺžených zrkadlách v miestnosti, vizuálne zväčšuje a rozširuje miestnosť. V tomto prípade by sa dekorácia na stenu nemala zneužívať.
Obývacia izba

Pre väčšinu ľudí je obývacia izba multifunkčnou miestnosťou: ako miesto pre prijímanie hostí a pre príjemné rodinné posedenia pred TV. V malých apartmánoch táto izba často slúži ako knižnica alebo pracovňa. Preto navrhnúť obdĺžnikové obývacia izba s maximálnou funkčnosťou, aby sa zabránilo preťaženej atmosfére, nie je jednoduchá úloha.

Nezáleží na tom, čo obývacia izba je 11 alebo 20 "štvorcov". Je dôležité získať krásnu, pohodlnú a funkčnú miestnosť, pohodlnú pri každodennom používaní.

Ak chcete získať účinok priestrannosť v obdĺžnikovej obývacej izbe, je žiaduce, aby sa zbavili tradičného dverí zdobením oblúka. Izba sa zdá byť priestrannejšia. Dobrou možnosťou by bol typ posuvných dverí. Zvlášť dobre to vyzerá, keď sa oddelí obývacia izba od kuchyne. Je potrebné zabezpečiť, aby sa dvere udržiavali v rovnakom štýle s priľahlými miestnosťami.

Povrch podlahy obývacej izby je vhodný na výrobu laminovaných alebo parketových dosiek. Tieto typy podláh vyzerajú ušľachtilé, navyše vytvárajú pocit ľahkosti. Laminované dosky alebo parketové dosky položené rovnobežne s krátkou stenou upravujú konfiguráciu pozdĺžnej miestnosti. Na poschodí rekreačnej oblasti je vhodné umiestniť krásny štvorcový vlnený koberec, ktorý vytvára atmosféru relaxu a pohodlia.

Čo sa týka rozsahu farieb, svetlé farby pomôžu vizuálne zväčšiť priestor. Kombinácia rôznych materiálov a textúr vyzerá krásne. Napríklad spodná časť steny je pokrytá tapetou s malým vzorom a vrch je natretý farbou rovnakej farby.

Ak máte radi svetlé farby, môžete ich tiež zadať do vnútra obdĺžnikovej obývačky, ale veľmi opatrne, aby ste sa vyhli preťaženiu. Ak sa v miestnosti nachádzajú výklenky, odporúča sa ich vybrať viac nasýtenými farbami ako je krytina hlavnej steny. Tmavé farby pre podlhovastú obývaciu izbu sú tabu, pretože len zdôrazňujú nie príliš pohodlný tvar miestnosti.

Príliš vysoký a objemný nábytok nie pre predĺžené obývacie izby. Ľahké a nenápadné kusy nábytku - nízke, s množstvom políc, vyzerajú oveľa lepšie. Pokiaľ ide o čalúnený nábytok, potom, ak je to možné, je vhodné umiestniť ho "ostrov" do stredu miestnosti. Výsledné priechody urobia priestor vizuálne širším.
Obývacia izba + pracovňa

Niekedy musíte kombinovať obývaciu izbu a štúdiu v malom byte. Pre malú obdĺžnikovú obývaciu izbu v kombinácii s kanceláriou bude optimálne pracovisko v blízkosti okna. Tým sa maximalizuje využívanie prirodzeného svetla. Pre umiestnenie referencií a domácej knižnice je vhodné použiť obojstranné otvorené regály. Umožňujú vám vymedziť priestor bez vytvárania dojem neporiadku. Okrem kníh, na policiach môžete umiestniť dekoračné predmety: figúrky alebo suveníry. Krásne a izbové rastliny vyzerajú.

Pracovnú plochu obývacej izby oddeľte pomocou záclon alebo obrazoviek. Ak má izba výklenok - toto je ideálne miesto na umiestnenie pracovného priestoru.

Zvýraznite domácu mini-kanceláriu v malej obdĺžnikovej obývacej izbe, ktorá môže používať rôzne materiály, ako aj odlišnú stropnú štruktúru.
spálne

Aby bolo miesto odpočinku čo najpohodlnejšie, je potrebné zvážiť návrh obdĺžnikovej spálne do najmenších detailov. Geometriu miestnosti môžete upraviť experimentovaním s odtieňmi. Dobrý efekt sa dosahuje pri farbení krátkych stien v teplých farbách alebo pri prilepení odtieňov žltej, oranžovej alebo terakotovej tapety. Zároveň je vhodnejšie maľovať dlhé steny vo svetlom, ale chladnejšom tóne. Je modrastá, svetlo zelená, sivá, biela alebo bledo fialová. Úspešným riešením je použitie tapety so širokým horizontálnym pruhom na prilepenie krátkych stien. Takéto tapisérie môžu byť tiež použité pri prilepení všetkých stien, ale strop sa javí vizuálne nižšie.

Tmavé farby, veľké svetlé vzory a zvislé pruhy sú nežiaduce, pretože interiér je trochu ponurý.

Musíte premýšľať o osvetlení. Podľa dizajnérov by sa osvetlenie nemalo miešať po obvode miestnosti. Oveľa lepšou voľbou pre spálňu je centrálne osvetlenie. Reflektory pozdĺž kratších stien a stojacích svietidiel sú vynikajúce ako dodatočné osvetlenie.

Hlavným bodom je správne umiestnenie postele. Najúspešnejšími možnosťami je umiestniť ho cez obdĺžnikovú miestnosť alebo paralelne s dlhou stenou. S premysleným usporiadaním postele bude dostatok priestoru pre šatník alebo aspoň pre nočné stolíky.
škôlka

Výber možnosti dokončenia stien v detskej izbe s obdĺžnikovou konfiguráciou je vhodné vyhnúť sa príliš jasným farbám a ostrým odtieňom kontrastov, pretože inak bude miestnosť príliš nasýtená. Na zónovanie dieťaťa (napr. Oddelenie hracieho priestoru od spálne) sa uplatňujú také techniky.

Dlhé steny sú natreté bielou alebo smotanovou farbou a krátke steny sú o niečo svetlejšie a bohatšie.

Experiment s textúrami: jedna stena je pokrytá tapetou s malým vzorom, zatiaľ čo iné sú v rovnakej farbe.

Zaujímavým riešením je hra s pruhmi: prilepenie krátkych stien s horizontálnym pásikom a dlhé s vertikálnou tapetou. Izba bude vyzerať harmonicky. Účinok "predĺženej nádoby" zmizne.

Dobrým riešením pre obdĺžnikové miestnosti je použitie fototapety. Vyzerajú rovnako dobre na dlhších aj koncových plochách. Na dlhých stenách je vhodné umiestniť tapetu "s perspektívou", čo umožňuje rozšíriť komprimovaný priestor. Výhodou tohto prístupu je schopnosť meniť tapetu v čase.

Pre podlahu je vhodné použiť povlak so štvorcovým vzorom. Môže to byť linoleum alebo podlahová doska. Umiestnenie obrazu paralelne s krátkou stenou vizuálne rozširuje miestnosť. Môžete použiť koberec, ktorého farba je kombinovaná s farebnou paletou miestnosti.

Pokiaľ ide o konštrukciu stropov, napätie alebo viacúrovňové zavesené konštrukcie padnú práve včas. Tak, že dizajn nie je príliš prísny a prim, môžete ho zriediť stropné inštalácie.

Špeciálny moment - osvetlenie. Zvlášť ak nie je dostatok prirodzeného svetla pre obdĺžnikovú miestnosť. Okrem stropného lustra v strede musíte na osvetlenie jednotlivých zón použiť podlahové, stenové a stolové lampy. Záclonové tyče so skrytými svetlami, usporiadané pozdĺž koncových stien, pomáhajú vyrovnať "efekt chodby". Použitie hrubých závesov v tmavom osvetlenej miestnosti nie je najlepšou voľbou. Svetlé závesy z priesvitného materiálu vyzerajú omnoho lepšie, pretože dobre prepúšťajú svetlo. Izba bude elegantnejšia a slnečnejšia.

Je vhodné umiestniť detskú posteľ paralelne s dlhou stenou. Koncová stena, odporúča sa vziať skriňu, ktorá zároveň vyhladí predĺžený tvar miestnosti. Pracovná plocha dieťaťa je lepšie umiestnená pri okne.
kúpeľňa

Problém najmodernejších bytov - malé úzke kúpeľne. Na riešenie tohto problému pomáhajú tieto návrhové techniky:

  • Použitie na konečnú úpravu svetlých odtieňov;
  • Použitie zrkadiel;
  • Minimálny nábytok;
  • Multifunkčné osvetlenie.

Umiestnenie vane a sprchy v malej kúpeľni súčasne je nepravdepodobné, že by to fungovalo. Использовать ванну или джакузи большого размера нецелесообразно. Придется изрядно потрудиться, чтобы подобрать ванну подходящего размера.Použitie sprchovacieho kúta výrazne ušetrí miesto. Sink, umiestnený uhol, pomôže vyriešiť problém racionálneho využívania priestoru.
Nie príliš dobré riešenie pre miestnosti-obdĺžnik - hluchý stoly a skrine. Otvorené police a skrine vyzerajú oveľa krajšie, vytvárajú dojem ľahkosti.

Použitie horizontálnych pásov a štvorcových dlaždíc na stenách pomáha vizuálne upraviť konfiguráciu kúpeľne. Pomôže pár "push" steny a veľké zrkadlo.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár