Ako zabaliť darček vlastnými rukami

Človek nemôže bez spoločnosti. Od narodenia je obklopený príbuznými, keď vyrastá, nájde priateľov, spolužiakov, spolužiakov, spolupracovníkov, kolegov, stretne svoju druhú polovicu. A bez ohľadu na to, aký je individualista, bez komunikácie a komunikácie si len málo ľudí môže predstaviť svoj život. Ak chcete posilniť priateľstvo, udržiavať rodinné väzby, všetci ľudia idú na návštevu. Prichádza do domu, hosť by mal venovať pozornosť a rešpekt k majiteľom, prezentovať vec ako darček. Preto sa pred kampaňou mnohí zamyslia nad tým, ako zabaliť darček tak, aby potešil tých, ktorým je určený.

Môže existovať veľa dôvodov, prečo dať suvenír, či už ide o jednoduché vystavenie pozornosti milovanej, matke v podobe krásne navrhnutej kytice kvetov, alebo návštevu krstín, svadieb, kolaborácií, menných dní, drôtov a stretnutí. Dar je posudzovaný podľa jeho ľudských vlastností. Dôležitý je nielen obsah, ale aj obal. Je možné zabaliť tému krásne rôznymi spôsobmi, hlavná vec v tomto podnikaní je ukázať rafinovaný vkus, vyjadriť svoju fantáziu.

Výber spôsobu balenia

Existujú celé výrobné odvetvia, ktoré sa zaoberajú darčekovým balením a pracujú na vedeckom základe. Ak vezmeme do úvahy tieto okolnosti, pristupujeme k veci s plnou zodpovednosťou, potom by ste pri výbere konkrétnej metódy mali venovať pozornosť veľkosti súčasnosti, jej príjemcu, veku a pohlaviu osoby. Podrobnejšie zvážte rôzne situácie:

Oficiálne a špeciálne podujatia

 1. Dar mužovi. Balenie akéhokoľvek darčekového materiálu pre otca, manžela, šéfa, priateľa, musí byť vážne, obsahuje brutálnu poznámku. Možnosti pre obálky môžu byť mnohé, ale najvhodnejšie bude:
 • Baliaci papier červenej, zelenej alebo modrej farby, zviazaný stuhou, bez zbytočných detailov;
 • Tkanina alebo šál. Môžete použiť furoshiki techniku. Pre tento účel je vhodnejšie zvoliť jemné bavlnené a hodvábne textílie.
 • Štandardná krabica neutrálnej farby bez ďalšieho príslušenstva.
 • Darčekový balíček. V neprítomnosti času, môžete dať low-key, ale krásna taška.
 • Darčeková obálka. Používa sa na ručnú hotovosť.

 1. Dar pre ženu. Obal určený pre manželku, matku, priateľku, by mal byť zaujímavý, povznášajúci. Najlepšia možnosť by bola:
 • Krásny baliaci papier mäkkých a pastelových odtieňov, obsahujúci obrázok, nápisy. Môžete ju zviazať krásnou stuhou.
 • Kôš s darčekom, doplnený o pohľadnicu s prianím. Môžete ho zabaliť transparentným filmom.
 • Papierové darčekové vrecúško možno použiť len pri prezentácii firemného darčeka.
 • Svetlé políčko zodpovedajúce veľkosti pripojenej veci.

 1. Darček pre dieťa. Keď robí prekvapenie dieťa, nezáleží na tom, či dievča alebo chlapec by mal používať svetlé farebné balenie. Vhodné na tento účel:
 • Originálne boxy, zdobené rôznymi cetky.
 • Papier vo veľkých množstvách, ktorý zabraňuje rýchlemu otvoreniu prezentácie.
 • Luky, stuhy, boxy na ručné zariadenia.

Muži by nemali dávať darček zabalený do materiálu svetlých farieb, vhodný pre opačné pohlavie. K výberu obalov pre ženy by sa malo pristupovať veľmi zodpovedne. Mnohí ľudia radi používajú obálku, krabičku, balíček pre osobné potreby, zabalia si svoj suvenír.

Ak chcete dať blízkymu priateľovi darček, keď prídete do jeho domu, môžete použiť všetky dostupné prostriedky na balenie:

 • Sklenené poháre. Bude to vyžadovať malú manipuláciu s povrchom objektu, sfarbenie, ovinutie tkaniny, nášivka.
 • Peniaze Balls. V nafúknutom plese, môžete dať účty.
 • Noviny, staré tapety. Rovnako ako obaly pre všetky druhy predmetov.
 • Handričkou. Dosť na zabalenie predmetu a kravatu uzla, alebo vykonanie starostlivého štýlu.
 • Kartón. Na výrobu domácich krabíc.
 • Pásky, plastové vrecká na balenie.

Rozsah farieb a štýl balenia

Keď urobíte darček, musíte najprv venovať pozornosť osobe, jej životnému štýlu, charakteru, oddanosti, preferenciám oblečenia. Na základe týchto parametrov môžete jednoducho zvoliť správny smer. Medzi hlavné štýly patria:

 • Romantické. Suvenír môže byť zabalený do papiera, vložený do krabice so vzorom. Povrch materiálu by mal mať ľahké a jemné odtiene. Stuhy, bižutéria, čipková tkanina budú vhodné ako ďalší dekor.
 • Konzervatívny. Použité tlmené low-key farby. Obaly musia byť prísne, bez ďalšieho príslušenstva.
 • Pre životné prostredie. Je lepšie používať prírodný papier alebo tkaninu prírodných odtieňov. Prírodné materiály sa používajú na obväzy, napríklad motúzy, kôry stromov, palmové vlákna alebo agáve. Pre dekorácie použité šišky, mach, zelené vetvičky.
 • Provence. Používajte iba prírodné prvky svetlých pastelových farieb. Obrázok musí obsahovať kvety. Drevený box, béžové hrnce, môžete jednoducho zabaliť na stuhu.
 • Ženský. Farebná schéma môže byť odlišná, výhodne červená a fialová, ružová, žlto-ružová. Prispôsobte elegantné, krásne zdobené, textúrované materiály vo forme tkaniny, filmu, papiera, zdobené stuhami, kvetmi.


Papierové obaly

Tento všestranný materiál je ideálny pre dizajn akéhokoľvek darčekového materiálu. S jeho pomocou môžete vybranú položku zabaliť rôznymi spôsobmi:

 1. Zabaľte predmet, napríklad obrázok, do rámu a zaistite papier lepiacou páskou.
 2. Dajte upomienku uprostred hárku papiera, zdvihnite okraje a otočte konce spolu a kravatu s páskou, ozdobte čipkou, lukom. Výsledkom je malá taška.
 3. Zabaliť vec v podobe cukrovinky, točiť to primerane, otáčanie konca obalu "v rohu" alebo "v twist."
 4. Použite široké pásky. Na tento účel použite niekoľko kusov papiera rovnakej šírky, priečne ich preložte.

Existuje mnoho metód a možností, ktoré vám umožní krásne usporiadať darček pomocou papiera. Zaujímavé je pozrieť sa na veci balené v štýle Harryho Pottera. Na tieto účely môžete na hárku použiť rôzne nápisy, doplnkové doplnky, prikrývky, čarovné prútiky, sovy, ikony svätých smrti, ďalšie prvky.

Ako a aký papier si vybrať

Hlavné druhy baliaceho papiera sa predávajú v špecializovaných bodoch. V závislosti od charakteru podujatia si samotná prezentácia zvolí vhodný typ obalového balenia. Ak je pre deti, je lepšie zvoliť farebné, svetlé farby, potom kolegovia by mali dať len neutrálne tóny. Existujúce typy papierových výrobkov na balenie suvenírov:

 1. Krep. Materiál je lisovaný papier. Charakterizovaný veľkým množstvom farieb, je populárny. Umožňuje vytvoriť ľubovoľný formulár. V prípade potreby doplnené dekoratívnymi prvkami.
 2. Kraft. Odolný obalový materiál odolný voči opotrebeniu. Vhodné pre darčeky v štýle Provence, retro. Nemení sa v širokej škále farieb. Existujú odfarbené možnosti. Vyžaduje ďalší dekor.
 3. Lesklé. Existujú jednoduché a viacfarebné modely. Používa sa na balenie štvorcových, obdĺžnikových krabíc.
 4. Pôsobivé. Medzi odrodami možno rozlíšiť zamat, textúru, vlnité verzie. Používa sa na navrhovanie ľubovoľných položiek.
 5. Cigareta. Tento druh má mnoho rôznych odtieňov. Umožňuje zadať ďalší objem objektu. Ideálne pre kytice.


Darčekové balenie kruhového tvaru

Okrúhly alebo oválny predmet môže byť zabalený nasledovne. Na povrchu základne je list baliaceho papiera. Na jeho okraj sa hodí vec. Po upevnení jedného z rohov k nemu začnú valiť darček a priliehajú vyčnievajúce hrany. Konce balenia sú zložené vnútri zväzku, pripevnené páskou alebo lepidlom.

Ak sa suvenír nachádza vo valcovej krabičke, môže byť zabalený analogicky s obalom na cukrovinky, jednosmernou zákrutovou metódou nazývanou „sáčok“. Rovnakým spôsobom zabaľte hľuzovky. Spôsob sa vyznačuje tým, že v prvom rade obaly tvoria záhyby rohov, ktoré umožňujú zložiť darček vo forme tašky.

Môžete zabaliť krabicu pevne. Na tento účel sa meria jeho priemer. Po orezaní kruhu o 2-3 cm širšom ako základná plocha. Potom položte krabičku na bok a zabaľte list papiera po obvode boku, o rozmeroch nadol 2 cm. Odklon od okraja objektu až do vzdialenosti rovnej výške krabice vyrežte potrebné plátno. Spodné hrany sú preložené, lepia pripravený kruh s miernym priblížením na stranu. Potom zastrčte horné okraje proti veka. Výsledný zväzok sa môže zvinúť alebo skryť pod okrúhly kus papiera s malým priemerom.

Darčekové balenie

Elastická transparentná fólia je vhodná pre krabice nepravidelného tvaru, darčeky bez ochranných obalov. Môže to byť jedlé kytice, črepníkové kvety, hračky a iné predmety. Hlavnou úlohou cenovo dostupného balenia je ochrana predmetu pred kontamináciou.

Plain film môže byť bezpečne použitý pre balenie darčekov pre veľké oslavy. Môžete mu dať slávnostný vzhľad pomocou lukov, kvetov, samolepiek. Ak používate podšívku, môžete dosiahnuť účinok tajomstva. K tomu použite tkaninu, farebný papier. Položku vo filme môžete zabaliť niekoľkými spôsobmi:

 • Omotávka okolo obrysu;
 • Zhromažďovanie okrajov fólie okolo darčeka;
 • Vo forme cukrovinky, sušienky, viazanie okrajov stuhy.

Teplé balenie

Dar zabalený v látke vyzerá neobvykle a originálne. Môžete jednoducho použiť kus, zabaliť tesný box, tvar uzla, alebo šiť krásnu tašku so sponou. Ako dekor sa používajú gombíky, visačky z plsti, priadze, pásky. Vyzerá to krásne prútený kôš zabalený do ľanovej tkaniny. Týmto spôsobom môžete prezentovať darček vo forme rastlinných kompozícií.

Existuje mnoho techník pre krásne skladacie textílie: základná technika, v štyroch uzloch, pre valcové predmety, ploché boxy, s dvojitým balením. Veľmi populárny je pletený obal. Bude to cesta v chladnom období. Môže to byť malá manžeta s poznámkou, mäkká taška.

Ako krásne zariadiť fľašu na darček

Pre dekoráciu darčekových fliaš, vázy, existuje mnoho druhov špeciálneho papiera, podlhovasté koláče s držadlami. Štandardnú verziu obalu je možné meniť rôznymi spôsobmi. Najjednoduchší spôsob je urobiť vtipné kučery na krku. Za týmto účelom odrežte voľné hrany a otočte nožnicami. Balenie je vhodné na darčeky na novoročné sviatky, veľkonočné vína.

Krásne balené šampanské pomocou obrúskov, vlnitého papiera. Fľašku zabalíme materiálom, počnúc od krku a upevníme lepiacou páskou. Spodná časť je otvorená. Darčeky ozdobia korálky, umelé kvety, zvony. Obrys kontajnera môžete skryť, ak ho umiestnite do samo-vyrobenej lepenky.

Varianty domácich baliacich boxov

Tvorba kreatívneho obalu pre malý darček je veľmi jednoduchá. Existuje mnoho schém a možností výroby. Z kartónu sa okrem štandardného obdĺžnika objavia vynikajúce trojuholníky, lichobežníkové, tvarované výrobky. Vrchná spona môže byť vyrobená vo forme srdiečok, kvetov, fixovaná stuhami, čipkou alebo ponechaná otvorená.

Práca bude vyžadovať minimálne množstvo materiálov. Vyberte si schému balenia, preneste ju na kartón a nakrájajte pozdĺž obrysu. Ohýbanie prvkov, ako je uvedené na obrázku bodkovanou čiarou a lepenie spojov lepidlom. Zozbierame krabicu a dáme do sucha. Ako dekor môžete použiť textilné pásky, mašle, samolepky, akékoľvek prírodné materiály.


Ako urobiť balík hrubého papiera

Krásne zdobené štýlové darčekové atribúty ocenia dospelí aj deti. Bude to vynikajúci doplnok k hlavnému daru, poskytne mu špeciálnu farbu. Obal môže byť jednoduchý, vo forme kužeľa, s rôznymi držadlami. Môže mať objemový tvar alebo zostať plochý.

Najjednoduchšia možnosť - vyrobená z hrubého papiera. Budete potrebovať obdĺžnikový list, nožnice, jednoduchú ceruzku, obojstrannú pásku, punč. Nasledujúca dielňa vám pomôže vykonať jednoduché akcie správne a rýchlo prvýkrát:

 1. Máme pred sebou list a otočíme jednu z úzkych strán o 1 cm;
 2. Papier sme zložili na polovicu a sklopili dva rohy dovnútra;
 3. Roztiahneme hárok a určíme šírku obalu, urobíme 1 cm ohyby na oboch stranách a lepidlo;
 4. Tvoríme dno. Preložte trojuholníky na oboch stranách a prilepte ich k sebe;
 5. V hornej časti vytvárame otvory s dierovačom a natiahneme šnúru.


   

Čo vyzdobiť

Proces balenia darčekom vlastnými rukami pomáha cítiť atmosféru sviatkov, získať veľa príjemných emócií z myšlienky, že niekto bude príjemný. Originálny dekor krabice alebo papierového vrecka výrazne zvyšuje hodnotu obsahu a je permanentne zapamätaný. Pre každú oslavu si môžete vybrať tematickú výzdobu, čím sa prezentácia prezentácie stane jedinečnou.

Pre novoročné sviatky je vhodné ozdobiť obaly prírodnými materiálmi, šiškami, vetvičkou horského popola, deti a tínedžerov prekvapí sladkosťami, svetlými korálkami, ceruzkami, sviežimi mašľami sa stanú nepostrádateľnými pre svadby a výročia. Potešujúci milovaný je každý deň nevyhnutný a nehľadá dôvod. Dokonca aj najjednoduchší prívesok na kľúče, notebook alebo pero môže byť prezentovaný v krásnom obale.

Luky a stuhy

Jedna z najdôležitejších štandardných položiek balenia. Luk môže byť rôznych tvarov a veľkostí. Je vyrobený zo saténových stuh, papiera, farebného polyetylénu, s použitím rôznych techník. Po preštudovaní majstrovských kurzov je veľmi jednoduché urobiť tieto dekorácie:

 • Klasický luk. Vhodné pre akýkoľvek dizajn. Z každého stuhy, široký cop, čipky.
 • Prísny. Obmedzené dekorácie pre rovnaké dary, napríklad pre kolegov, spolužiakov. Ohnite kúsok pásky na polovicu, prilepte ju do krúžku. Druhý segment nie je pevne oviazaný v strede.
 • Longline. Na výrobu bude vyžadovať niekoľko viacfarebných pásikov, ktoré nie sú podobné šírky. Malé luky môžu slúžiť ako dekor pre novorodenca dar, boxy s sladkosťami. Stužky sme položili na seba, rozrezali konce plotom a obviazali ich v strede.
 • Bow "Dior". Prísne komplikovaná konštrukcia. Ak chcete urobiť lepšie, aby pevný papier pásky. Viacvrstvová dekorácia urobí originálny darček 14. februára 8. marca. Vyrábame niekoľko rôznych dĺžkových guľatín. Zarovnajte so stredom, preložte na veľkosť. Uprostred upevňujeme zošívačku.
 • Luk kvet Držiac jeden koniec prameňa, niekoľkokrát ho naviňte na dlaň. Čím viac, tým nádhernejší produkt. Opravujeme v centre. Môžete nechať koniec pásky a obväzy objemové darčeky, napríklad deku.


Prírodné materiály

Prírodné šperky by mali byť vybrané v závislosti na ročnom období a téme dovolenky. Zvážte aj baliaci materiál. Takýto dekor bude vyzerať lepšie na prírodnom obale, napríklad kraft papier, textil, kartón.

V zime sú darčeky zdobené rôznymi kužeľmi, zväzkami jarabín, vetvičkami borovice. Môžete vykonať aplikáciu tenké palice, škrupiny z orechov. Jarný eko štýl zdôraznil živé kvety. Môžete ich umiestniť do samostatných pukov alebo vytvoriť malé kytice.

Letné a jesenné narodeninové párty okrem prekvapenia budú zdobené v námornom štýle. Môžete použiť kamienky, mušle. Ikebana zo sušených kvetov, kytice z uší bude vyzerať krásne. Skutočne prirodzený dekor vo vnútri krabice vás prekvapí. Môžete použiť voňavé trávy, slamy, puky.


Iné nápady na zdobenie

Okrem svetlých stužiek, aranžovania kvetov a prírodných materiálov existuje mnoho ďalších dekoratívnych nápadov. Hlavnou vecou je poznať záľuby a preferencie osoby, pre ktorú sa dar pripravuje. Môžete použiť akýkoľvek dostupný materiál. Teen dievčatá budú ako kamienky, perie, všetky druhy korálkov.

Pánska kvetinová výzdoba rozhodne nie je vhodná. Krabica s darčekom pre silnú podlahu tvorí kávové zrná. Dokonca aj ten najjednoduchší darček v originálnom balení dodá každému dieťaťu veľa pozitívnych emócií. Obal môže byť vyrobený nielen atraktívnym vzhľadom, ale tiež užitočným a zaujímavým, napríklad jeho prekrytím pastelkami.

Nápady na darčeky

Samo-balenie darček je dôležitým krokom, že veľa preskočiť tým, že dar v štandardnej darčekové tašky. Štýlový, prehľadný obal môže byť dokonca vyrobený z obyčajného šedého papiera. Existuje mnoho spôsobov a tematických nápadov pre akúkoľvek dovolenku.

Balenie Valentína

Na tomto sviatku milujúci chlapci a dievčatá si navzájom dávajú roztomilé cetky. Dotykový darček môžete vyplniť špeciálnym významom a vyjadriť svoje pocity pomocou originálneho obalu. Tiež skryté oznámiť svoje milované žiadne myšlienky.Ak chcete vytvoriť krásne balenie nevyžaduje žiadne špeciálne zručnosti. Нужна только бумага белого и красного цвета, ножницы и скотч. На обёрточной бумаге надо нарисовать небольшие сердечки в произвольном порядке. Вырезаем их до половины и подгибаем.Zabaľte darček farebným papierom a prikryte ho bielym vrchom. Môžete tiež jednoducho držať červené štvorčeky pod srdcom.

Lepenkovú krabicu s vekom v tvare srdca je možné ozdobiť ako piñata. Vlnitý papier rozrežeme na pásy, urobíme z nich okraj. Škatuľu škrabáme lepidlom a opierame sa o všetky detaily.

Balenie pre 8. marec

Darčeky zabalené v mimoriadnom balíku na jarnej téme naplnia teplo, darca aj príjemca. Spojenie predstavivosti a predstavivosti, môžete prekvapiť milovaného človeka, priateľov a známych. Krásny unikátny obal určite nebude ísť do koša, ale zostane ako spomienka na mnoho rokov.

Ako obal môžete použiť textúrovanú tapetu s kvetinovými vzormi, poznámkový papier. Krabica bude zdobená veľkou saténovou mašľou, visačkou vo forme postavy osem. Ako dekor, jarné kvety, kytice alebo jednotlivé púčiky bude robiť. Takýto dar bude nielen originálny, ale aj voňavý.

Sladká výzdoba poteší každú ženu. Na balenie môžete pripojiť okrúhly lízatko, veľké cukrovinky, sušienky vo forme obrázku 8. Ľahký textilný obal môže plne sprostredkovať jarnú náladu. Môžete simulovať najneobvyklejší tvar, šiť aplikácie.


Balenie pre 23. február

Správne navrhnutý obal dáva ešte väčší význam súčasnosti. V mužskej dovolenke by to malo zodpovedať téme, aby sa udržiavala bez jasných farieb a objemového dekoru.

Neobvyklý darček - kytica potravín. Balenie môže byť jednoduché noviny, hrubý film, špeciálny papier. Obal je zvinutý vo forme kužeľa a naplnený chutným obsahom - sušené ryby, syr, klobása, zelenina a iné.

Pre malé darčeky je možné balenie vyrábať nezávisle od lepenky vo forme krásnej košele. Stiahnite alebo prekreslite šablónu zo siete, preneste ju na kartón a vyrežte ju. Zbierame papier na plánovaných linkách, držíme spolu a ozdobíme. Skvelé na vzhľad skvelých gombíkov a textilnej kravaty.

Obaly na darček k narodeninám by mali byť svetlé, s množstvom dekorácie. Štýl by mal byť zvolený v závislosti od veku a preferencií príjemcu. Darček pre deti môže byť zamaskovaný ako laskavé prekvapenie, hlava zvieraťa, obľúbená kreslená postavička.

Pre mužský darček sa používa remeselnícky papier, jednoduché boxy s mašľou z motúzov, gombíkové dekorácie, nálepky známych značiek cigár a alkoholu. Prítomnosť priateľom ozdobí spoločnú fotografiu, komické pohľadnice. Fľaše, fľaše môžu byť zdobené pletenou šatkou. Takýto dekor bude nielen kreatívny, ale aj chráni krehké sklo pred poškodením.


Registrácia detského darčeka

Obaly pre dieťa musia byť atraktívne, svetlé a slávnostné. Je veľmi ľahké vytvoriť náladu pre malého chlapca narodeniny s pomocou dostupných materiálov. Krásne vyzerá pohár sladkosti, štylizované slunéčko sedmitečné. Stačí maľovať farbami a pridať stuhy, korálky, mašle.

Okrúhla krabička s darčekom môže byť zabalená látkou, takže vtipná papuľa korálkov a gombíkov. Papier bude vynikajúce objemové postavy zvierat, domov, snehuliakov. Textilné darčeky môžu byť zabalené s filmom a kravatu hrany s krásnymi stuhami v podobe cukrovinky. Detské motívy sú viazané gule s héliom.

Krásny dizajn pre Nový rok

Nezabudnuteľné dojmy dodajú v novom roku elegantný obal. Štandardný baliaci papier so zimným vzorom, stuhami a luky sa musel nudiť pre každého. Pridanie mágie pomôže neštandardnému prístupu. Pre kolegov môžete prísť s malými obálkami s prianiami zabalenými do vlnených nití. Vrecia s vrecúškami so štítkami a vianočnými ozdobami vyzerajú nezvyčajne.

Bežný šedý obal bude ozdobený aplikáciou z prírodných materiálov. Môžete si Santa klobúky z priadze a držať je na prednej strane. Pre výzdobu detských darčekov vhodné cukrovinky, perník vo forme zasneženého domu. Teplé obaly z plsti budú zdobené tematickými figúrkami z papier-mâché, polyfoam. Môžu byť viazané alebo pripútané kolíkmi.


Darčekové balenie vo vlastných veľkostiach a tvaroch

Proces výberu balíka pre niektoré darčeky komplikujú jeho neštandardné veľkosti. Môže to byť napríklad bicykel, stolná lampa, veľká plyšová hračka, kočík a ďalšie príjemné darčeky. Úlohu môžete uľahčiť použitím nasledujúcich trikov:

 • Vystrihnite základňu z lepenky o niečo väčšiu ako je priemer darčeka;
 • Odrezali sme prúžok vlnitého papiera na veľkosť prítomného so zreteľom na 2 cm v spojoch;
 • Zabalte darček, spojte okraje obojstrannou páskou;
 • Upevnený k základni;
 • Vrchná časť môže byť zviazaná stuhou alebo kryt môže byť podobný základu.


záver

Osobitná pozornosť je venovaná kreatívnemu, neštandardnému baleniu. Z jednoduchého plastového papierového vrecka môžete vytvoriť obal originálneho dizajnu. S dekoratívnou tematickou výzdobou môžete vyjadriť nielen svoj úctivý postoj k príjemcovi tejto ponuky, ale aj vyjadriť skryté myšlienky a zaujať správny náznak.

Zanechajte Svoj Komentár