Dekor interiéru

Práca doma nie je tak jednoduchá, ako to znie. Domáca atmosféra nemusí vždy pracovať tvrdo a dlho. Preto je dôležité vybrať si aspoň malý kútik, ktorý bude vyhradený výhradne na prácu. Tu môžete neutralizovať dráždivé faktory na maximum a ponoriť sa do podnikania. Je potrebné vopred premýšľať o organizácii improvizovaného úradu, aby sa v procese činnosti nachádzalo všetko, čo potrebujete. Desktop dekor priamo ovplyvňuje schopnosť pracovať a efektívnosť.

Typy a konfigurácie desktopov

Hlavným "hrdinom" každej kancelárie je stôl. Rôzne navrhnuté konfigurácie vám umožňujú vybrať si pre každý prípad perfektné riešenie. Počítačové stoly majú množstvo vlastností, ktoré sú charakteristické len pre nich. Spravidla sú vybavené podperami pre systémovú jednotku a monitorom, posuvnou poličkou na klávesnicu a otvorom na uchytenie káblov. Forma desktopu môže byť absolútne ľubovoľná, ale najbežnejšia:

lineárneObdĺžnikové modely všetkých veľkostí. Sú umiestnené proti múru pozdĺž okna. Existujú tabuľky pre dve susedné úlohy.
rohovýPohodlná voľba, ktorá šetrí miesto, zatiaľ čo veľkosť pracovnej plochy sa výrazne zvyšuje.
V tvare písmena UInštalácia týchto konštrukcií vyžaduje omnoho viac priestoru, pretože sú umiestnené tak, že majiteľ sedí chrbtom k stene. Celý povrch polkruhovej dosky a nadstavby je na dĺžke ramena. Aby ste si niečo zobrali na druhú stranu stola, nemusíte ani vstať z kresla - stačí sa otočiť.

Kompletná sada desktopov veľký výber. Často sú vybavené:

 • regály - dizajn je pripevnený k stolovej doske, čo zaručuje jej stabilitu;
 • so skrinkami - zatváracie dvere zakrývajú obsah pred očami a zabraňujú prístupu prachu;
 • Zavesené police rôznych dĺžok a konfigurácií;
 • zásuvky - umiestnené v stacionárnom alebo mobilnom podstavci s kolieskami;
 • polica pre tlačiareň - umožňuje uložiť miesto na stôl;
 • káblový kanál - špeciálne puzdro, v ktorom môžete skryť vodiče;
 • zábradlie - chráni nohy pred únavou a únikom počas dlhej práce pri stole;
 • podsvietený.

K dispozícii je stôl, ktorého pracovná plocha je akousi systémovou jednotkou.

    

Zdobenie štýl a farby

Zdobenie stola, nezabudnite na celkový štýl miestnosti. Prísne minimalistické tvary alebo chrómové doplnky sú v klasických alebo provensálskych interiéroch rovnako dôležité ako vyrezávaný nábytok s bronzovými alebo pozlátenými prvkami v štýloch pop art alebo high-tech. Preto, ak je potrebné zdôrazniť oblasť domácej kancelárie, musíte to urobiť bez narušenia štýlu.


    

Zdobenie tabuľky v rôznych štýloch

Pre klasický interiér je vyrezaný stôl z dreva v tmavých farbách. Stolová doska môže byť pokrytá zamatom alebo kožou a rukoväte zásuviek sú pokryté zlatým listom. Obrazové doplnky dodajú ušľachtilé kompozície. Starožitné písacie potreby so stojanom vyrobeným z drahého dreva alebo mramoru, kalamára, ťažítka, diára z kože, noža na rezanie papiera, starej stolnej lampy by boli vhodné.

Atmosféra Provence zdôrazní vintage stôl jemného pastelového odtieňa. Nemalo by to vyzerať nové. Jeho povrch môže byť pokrytý trieskami, shcherbinkami, červími dierami a odieraním - ako keby sa farba odlúpla z dlhodobého používania. To možno dosiahnuť pomocou špeciálnych nástrojov a craquelure lakov. Starý stôl bude iskru s novými farbami, ak použijete maľbu alebo decoupage techniku ​​ako dekoráciu. Starožitné fotorámčeky, elegantné vázy, koše, prelamované lucerny, kvetinové farby a keramické vázy s vetvičkami levandule sú vhodné ako príslušenstvo. Stolná lampa s odtieňom látky z pastelových odtieňov alebo s obyčajnou potlačou je vhodná pre osvetlenie. Táto možnosť zdobenia desktop je ideálny pre dievčatá školského veku.

High-tech stôl môže byť vyrobený z MDF s lesklým povrchom, z transparentného alebo čierneho skla, z kovu. Vhodné budú aj chrómové a plastové organizátory, drôtené vázy, avantgardné doplnky, osvetlenie, elektronické zariadenia, ako sú fotorámčeky, hodiny a meteorologická stanica.

Farby majú významný vplyv na výkon. Modré odtiene pomôžu sústrediť sa a naladiť sa na plnenie úloh, červená farba osvieži, zmierni únavu z očí a nedovolí vám zaspať. Zelená upokojí a poskytne oddych vo chvíľach odpočinku. Ružová neumožňuje obťažovanie.

    

Príslušenstvo ako stolový dekor

Na pracovnej ploche potrebujete organizéry pre písacie potreby - môžete to urobiť s pohárom na perá a ceruzky. Potrebujete stojan na papiere, notebooky, priečinky, knihy, tablet, podložka pod myš, stolná lampa. Tu môžete umiestniť USB disky, LED USB lampu a ventilátor. Motivačné nápisy pod sklom a obrázkami zvýšia morálku a rám s rodinnou fotografiou vám pripomenie vašich blízkych. Malé akvárium, kyvadlo alebo modul pomôžu uvoľniť a priniesť myšlienky v poriadku.


    

Tipy pre interiér

Nedostatok priestoru nás núti byť vynaliezaví a vybaviť miesto na prácu v tých zdanlivo nevhodných miestach. Ak nemáte navyše priestor na usporiadanie skrinky, odporúčame Vám zvážiť nasledujúce možnosti:

 • v spálni - hlavná výhoda - tu si môžete odísť do dôchodku a domácnosť vás nebude obťažovať. Zatváranie dverí, blokujete prenikanie výkriky, zvuky, pachy. Ak však zdieľate spálňu so svojím manželom alebo iným príbuzným, je nepravdepodobné, že budete môcť počas svojho spánku voľne pracovať;
 • v obývačke - ak nikto nespí v spoločenskej miestnosti, môžete tu pracovať až do rána. Je pravda, že vo dne iv noci môže váš domov vážne zasahovať do rozhovorov, sledovania televíznych relácií a futbalových zápasov;
 • Môžete posedieť na balkóne - zatvoriť dvere a malú, ale samostatnú domácu kanceláriu k dispozícii;
 • v skrini - keď sú dvere zatvorené, nie je možné odhadnúť, že za nimi bolo plnohodnotné pracovisko so všetkými potrebnými komponentmi. Polica slúži ako stolová doska. V takomto „skrini“ je potrebné zabezpečiť dodatočné osvetlenie;
 • vo výklenku - výklenok v stene vám môže dobre slúžiť. Objednajte si stôl podľa veľkosti výklenku a oddeľte priestor pomocou závesu alebo roliet;
 • pri okne - ak práca vyžaduje veľa prirodzeného svetla, stôl môže byť umiestnený pri okne. To je vhodné najmä pre tých, ktorí sa zaoberajú výšivkou alebo kresbou;
 • Pod schodmi - voľný priestor, ktorý sa často používa ako sklad, je ideálny pre vybavenie malej kancelárie.


    

Dodatočné osvetlenie

Nedostatok svetla môže nepriaznivo ovplyvniť videnie. Preto je okrem všeobecného stropného osvetlenia potrebné použiť aj pracovné osvetlenie. Môže to byť svietidlo, otočné body, stolná lampa. Je neželateľné používať fluorescenčné zdroje, pretože ich neustále blikanie pneumatík oči. Je lepšie ich nahradiť úspornými LED lampami. Nemajú blikať a nie sú zrak. Je to nevyhnutná podmienka pri výbere osvetlenia pre pracovisko školákov. V noci svetlá nezasahujú. LED pásik, natiahnutý po obvode, zdobí nábytok a dodá mu nádherný a fantastický vzhľad.


    

Pracovná stolička - neoddeliteľná súčasť pracovnej plochy

Výber kresla je kľúčovou úlohou. Zohľadňujú sa tieto faktory: t

 • ergonómia;
 • prispôsobenie rastu vlastníka;
 • style;
 • farebné riešenie;
 • výkonný materiál;
 • prítomnosť lakťových opierok.


Najpohodlnejšou možnosťou je otočná stolička na kolieskach s čalúnením z pravej kože. Môžete si vybrať model s efektom krútenia.

    

Spôsoby, ako sa ozdobiť

Výrobcovia ponúkajú stoly zdobené rezbou, fotografickou tlačou, technológiou pieskovania. Ale ak si želáte, môžete si vytvoriť jedinečný dizajn a ozdobiť povrch nábytku sami.

Spôsoby zdobenia:

 1. Decoupage - obraz z decoupage kariet alebo obrúskov je prenesený do stola a fixovaný pomocou špeciálneho lepidla a laku. Aj na tento účel môžete použiť tapetu, ktorá je nalepená na steny.
 2. Maľovanie - aby bolo možné maľovať tabuľku, nie je nutné byť umelcom. Kreslenie je možné vytvoriť pomocou šablóny.
 3. Craquelure - nábytok je ozdobený špeciálnym lakom, ktorý mu dodáva vintage vzhľad.
 4. Samolepky sú skvelou voľbou pre zdobenie detského stola, rovnako ako dobrý nástroj na maskovanie chýb.
 5. Mozaika - pomocou malých dlaždíc môžete vytvoriť originálny náter. Tento povrch je odolný voči vlhkosti a mechanickému poškodeniu.
 6. Pod sklom - najjednoduchší spôsob, ako ozdobiť stôl - pod sklom môžete dať kalendár, rôzne pohľadnice, fotografie a dokonca aj jesenné lístie.

Pravidlá umiestnenia zariadení

Správne usporiadanie zariadenia znižuje náklady na energiu. Počítač je umiestnený pod - na podlahe alebo na stojane. Tlačiareň je často inštalovaná pod stolom na špeciálnej polici. Ale ak umiestnite zariadenie na pravú stranu strany konštrukcie, bude oveľa pohodlnejšie ho používať. Ak chcete vyplniť papier, vytlačiť akýkoľvek projekt alebo vytvoriť kópiu, bude stačiť len otočiť. Káble by nemali ležať na podlahe. Musia byť spojené s väzbami a upevniť na stenu alebo skryť pod soklom.

Feng Shui Tipy

Podľa učenia by mala byť pracovná plocha umiestnená diagonálne od vstupných dverí smerujúcich k nej. Je žiaduce, aby za sebou bola prázdna stena. Ak sedíte chrbtom k oknu - pevne zatvorte závesy. Je tiež nežiaduce odvrátiť sa od vchodu. Symboly vody za nimi by nemali byť. Akváriá, maľby s rybníkmi, dekoratívne fontány lepšie umiestnené pred očami. Neumiestňujte pracovisko pod previsnuté prvky. Budú vás rozdrviť a utláčať morálne. Snažte sa, aby boli vodiče čo najmenej nenápadné. Otvorené káble nielenže vyzerajú neupravené, ale tiež symbolizujú úniky a vyčerpanie financií.


    

záver

Správne a esteticky organizované pracovné prostredie je nevyhnutnou podmienkou produktívnej práce.

Zanechajte Svoj Komentár