Sklo v interiéri: nábytok a dekor

Sklo v interiéri bytu alebo súkromného domu je nielen štýlové, ale aj multifunkčné. Každý je už zvyknutý na sklenené interiéry komerčných nehnuteľností (výklady, dvere, police, atď.), Ale je stále ťažké predstaviť si takéto stavby doma. Väčšina ľudí spája sklo s krehkosťou a transparentnosťou, takže je psychologicky ťažké sedieť na sklenenej stoličke alebo chodiť na sklenenej podlahe vo výške niekoľkých metrov od podlahy. Sklenené doplnky sú však stále prítomné v takmer každom interiéri, nie vo veľkom množstve a bez použitia extravagantných riešení. Sklo dodá priestor miestnosti, priestor a svetlo. Sklenené priečky, konferenčné stolíky alebo celé sochy sú nezvyčajné a veľmi štýlové. Zapadajú do akéhokoľvek interiéru.

Výhody skla v interiéri

Výhody použitia sklenených prvkov v modernom interiéri sú zrejmé. Najčastejšie pre interiér používajú tvrdené sklo, ktoré má vysokú pevnosť. Môže byť transparentná alebo nie. Štruktúra tohto materiálu vám umožňuje usporiadať alebo ozdobiť ho rôznymi spôsobmi. Sklenené predmety vyzerajú elegantne, drahé a elegantné. Sú plne v súlade s módnymi trendmi. Sklo nemá vlastnú samostatnú históriu, ktorá mu umožňuje zapadnúť do všetkých interiérových projektov. Sklenené doplnky vyzerajú dobre av štýle hi-tech, v štýle Provence. Sú relevantné prinajmenšom kvôli tomu, že v každej miestnosti je už objekt skla - okno. To znamená, že tento materiál nebude vyzerať na mieste, dokonca ani v tých nepredstaviteľných interiéroch. Kompetentný dizajnér ho vždy nájde.

    

Sklo a štýl

Použitie skla je typické pre akýkoľvek interiér, ale existujú aj niektoré štýly, ktoré tento materiál obzvlášť milujú. Patrí medzi ne klasický štýl, ktorý s pomocou sklenených častí je viac elegantný a ľahší. Sklo je vhodné aj v ekologickom štýle, pretože nevypúšťa škodlivé látky, má úplne prírodné zloženie a dokonale kombinovaný s drevom alebo kameňom. Sklenené prvky v kombinácii s prísnymi chrómovými prvkami v skutočnosti tvoria interiéry v high-tech štýle, preto je sklo základným materiálom. Použitie skla v priemyselných interiéroch vám umožní správne umiestniť akcenty bez toho, aby bola miestnosť ťažšia s nepotrebnými tmavými priečkami. A samozrejme, gýč nebude robiť bez skla vitráže. Je to zmes všetkých štýlov, farieb a materiálov, takže sklo je tu mimoriadne vhodné.


    

Farba a sklo textúry

Farba a textúra sú navzájom úzko prepojené. Výber jednej bez druhej je nelogický. Ako možno určiť odtieň objektu bez toho, aby poznal jeho krivky, vlastnosti odrazu svetla a textúry? Textúra je vlastnosť povrchu v závislosti od spracovania a individuálnych vlastností materiálu. Tradične, textúra je určená typom povrchu: matný, lesklý alebo lesklý. Je to druhý typ textúry a charakteristika skla. Schopnosť poraziť textúru materiálu je dôležitá, ak sa v interiéri používa len jedna farba, čím sa priestor stáva živším a štýlovým. Aj na farbu skla ovplyvňuje štýl interiéru. Ak je to potrebné, sklenené konštrukcie môžu byť natreté v akejkoľvek farbe (modrá, zlatá, čierna) alebo môžete kresliť na povrchu akéhokoľvek vhodného štýlu kreslenia:

 • kvetiny;
 • mora;
 • motívy pre mládež (tenisky, valčeky, roztrhané džínsy atď.);
 • hory;
 • abstraktné objekty atď.

Sklenené konštrukcie

Priesvitné dizajny dnes zdobia takmer všetky domy a byty. Dávajú interiéru originalitu a vzdušnosť. Takéto výrobky sú nielen krásne, ale aj praktické. Ich funkčnosť je zabezpečená vynikajúcimi fyzikálnymi vlastnosťami temperovaného skla alebo triplexu. Vizuálne zväčšujú priestor a zapĺňajú ho svetlom. Sklo je vhodné na použitie. Sú veľmi ťažké zlomiť, ale ľahko umývať. Moderné inovatívne technológie umožňujú aplikovať na sklo špeciálne ochranné fólie, vďaka čomu sa prach a nečistoty jednoducho odrazia od materiálu. Všetky sklá sú vyrobené v špeciálnych pracovných podmienkach. A to platí pre hotové interiérové ​​predmety, a tie, ktoré boli vyrobené na objednávku, s prihliadnutím na vlastnosti miestnosti.


    

dvere

Sklenené dvere môžu dopĺňať interiér dvoch priľahlých miestností alebo chodby, čo robí ich inštaláciu čo najpraktickejšou. Tieto návrhy sú ideálne pre malé miestnosti, pretože vizuálne zväčšiť priestor, nechať vo svetle. Týka sa to dverí a nepriehľadného skla. V každom prípade sa vyznačuje lepšou priepustnosťou svetla ako drevo. Sklo sa najčastejšie používa na vnútorné dvere, nie na vchodové dvere. Tieto konštrukcie sú vyrobené z kaleného skla alebo triplexu. Sú bezpečné a trvanlivé. Aj keď sú dvere rozbité, získané fragmenty nepoškodia ľudí a zvieratá kvôli ich zjednodušenému tvaru. Vzhľadom k tomu, sklenené dvere vyzerajú dosť jednoducho, sú často zdobené neobvyklé vzory alebo celé grafické obrazy. Pokiaľ ide o typ mechanizmu, dvere skla sú rozdelené na:

 • posuvné;
 • hojdačka;
 • polomer;
 • rotačný;
 • posuvné;
 • Pendulum.


    

septa

Sklenené priečky často nahrádzajú tradičné steny, ale majú širšiu funkčnosť. Sú rozdelené na celosklenené rámy (vrátane dekorácie podľa typu francúzskeho zasklenia) alebo bloku. Vo väčšine prípadov sú sklenené priečky stacionárne, aby účinne oplotili časť miestnosti. Tiež stacionárne sklenené priečky sa nachádzajú v kúpeľniach, kde zabezpečujú vodotesnosť, čo robí miestnosť vizuálne priestrannou. Mobilné priečky zo skla je možné v prípade potreby premiestniť. Vďaka tomu je možné použiť tú istú miestnosť rôznymi spôsobmi, bez narušenia projektového projektu. Táto možnosť je ideálna pre priestranné kuchyne prepojené s obývacou izbou alebo pre spálne, ktoré slúžia aj ako štúdia. Sklenené priečky môžu byť:

 • posuvné;
 • zaoblené;
 • kyvadlo;
 • skladacie.


    

Rebríky a ploty

Schody a sklenené ploty sú charakteristické pre súkromné ​​domy. V mestských domoch, samozrejme, existujú duplex byty, ale nie tak masívne. Sklenené schodiská s plotom vám umožňujú šetriť priestor vizuálne vďaka povrchom odrážajúcim svetlo, a vďaka tomu je masívna konštrukcia ľahká a vzdušná. Ich vzhľad je však klamný: vďaka najnovším technológiám sú tieto rebríky schopné odolať najsilnejšiemu zaťaženiu. Ak je rozpočet umožňuje, na výrobu schodov vziať mollirovanny (zakrivené) sklo, ktorého tvar možno zmeniť v každom smere, prispôsobenie návrhu projektu miestnosti. Vyznačujú sa tiež vysokými pevnostnými vlastnosťami trojitého a tvrdeného skla. Pri výrobe plechov na schody výrobca vždy berie do úvahy, že vrchná vrstva bude vystavená silným zaťaženiam, preto sa na ňu aplikujú špeciálne ochranné látky.

    

Všetky listy pre kroky sú ošetrené špeciálnym nástrojom, ktorý ich pevne prilepí k sebe, čím zabraňuje roztriešteniu častíc.

podlahy

Sklenené podlahy vyzerajú futuristické a zaujímavé v moderných interiéroch. Pre ne sa používa špeciálne temperované vrstvené sklo alebo laminovaný triplex. Takéto podlahy sú veľmi odolné, sú schopné odolať zaťaženiu až 400 kg a sú odolné voči nárazom, vniknutiu vlhkosti a oderu. Sklenená podlaha je odolná a zvukotesná. Jeho fyzikálne vlastnosti zostávajú nezmenené aj v prípade prudkého kolísania teploty. Aby sa vylúčila možnosť pošmyknutia na sklenenom povrchu, je hrubá. Ak chcete dať správnu atmosféru, nie je vôbec potrebné, aby sa celé poschodie sklenenej miestnosti, stačí vybrať len určitú oblasť. Sklo robí to zaujímavé hrať s osvetlením miestnosti: môžete zapustiť reflektory do takej podlahy, čo dáva miestnosti mimoriadnu atmosféru.


    

Sklenený nábytok

Sklenený nábytok v interiéri bytu alebo domu vyzerá štýlovo a veľkolepo. Tento krehký materiál sa časom stal trvanlivým a bezpečným, čo umožnilo ozdobiť kuchynské súpravy a vyrobiť jedinečný celosklenený nábytok pre domácnosť a kanceláriu (napr. Sklenené skrine). Takmer každý moderný dom má jedálenský a kávový stolík zo skla, dnes sú tu však aj stoličky, príborníky, police a dokonca aj postele zo skla. Aj keď tento nábytok nie je vhodný pre každého. Z psychologického hľadiska je veľmi ťažké rozhodnúť sa, že si ľahnete na sklenené lôžko, hoci nie je horšie než drevo. Takýto nábytok môže dokonca kúpiť rodinu s deťmi a domácimi miláčikmi. Odolá všetkým mechanickým zaťaženiam. Sklenený nábytok štandardných a neobvyklých tvarov dokonale zapadá do technologického a mestského interiéru. Vytvára pocit prázdneho priestoru a vyzerá elegantne.


Dekoratívne predmety

Dekoratívne sklenené prvky budú vhodné, aj keď v miestnosti nie sú žiadne iné sklenené predmety. Typ a farba príslušenstva závisí od celkového štýlu interiéru. Elegantné sklenené figúrky budú vyzerať štýlovo vedľa kovových ozdobných predmetov. Umelé a čerstvé kvety vyzerajú skvele v sklenených vázach akejkoľvek veľkosti. Neštandardné gule, svietniky a skrinky sú vyrobené zo skla. Neobvyklé riady (riady, poháre zaujímavého tvaru a veľké nádoby na rôzne účely) a maľby zo skla môžu slúžiť ako dekorácia interiéru. Malé priesvitné príslušenstvo doplní akýkoľvek dizajn. Tieto prvky však môžu vykonávať praktickú funkciu. Napríklad, čas od času jedlo môže byť použité slúžiť horúci druhý na stôl, a niekedy piť dobré víno z pohárov. Navyše, toto príslušenstvo je lepšie kúpiť v obchodoch alebo na trhoch, a nie v online katalógoch.

Použitie skla v interiéri izieb

Sklo je možné použiť v takmer každej miestnosti. Výnimkou je škôlka. Napriek tomu, pre pohodlie detí a pokoj dospelých, je lepšie, aby nábytok alebo sklenené dvere do detskej izby. Veľmi malé deti sa dozvedia o svete, takže sa môžu rozhodnúť prelomiť sklenený predmet, aby videli, čo je v ňom, a tínedžeri sa môžu vzoprieť proti skleneným priehľadným dverám. Ale pre ostatné miestnosti je interiérové ​​sklo skutočným nálezom. Špecifické detaily sú vybrané v závislosti od funkčného účelu každej miestnosti a existujúceho projektového projektu. Musíme sa snažiť zabezpečiť, aby každý sklenený prvok zodpovedal štýlu konkrétnej miestnosti a celkovému dizajnérskemu riešeniu celého bytu. Ale moderné nápady vám umožňujú zostaviť sklá rôznych textúr a farieb.

V obývacej izbe

Možnosti použitia skla v obývacej izbe sú nekonečné a závisia len od želania majiteľov domov. V miestnosti si môžete vytvoriť štýlový falošný strop zo skla s matným alebo zrkadlovým povrchom. Svietidlá zabudované do tohto stropu vytvoria pocit pohodlia a pokoja. Aj v obývacej izbe je vhodný strop a sklenené priečky. Navyše textúra a farba materiálu môže byť ľubovoľná. Priečky a dvere z vitrážových okien pôsobia pôsobivo, ale nie sú vhodné pre každý dizajnový štýl. A samozrejme, v obývacej izbe môžete dať sklenený nábytok: konferenčný stolík, stoličky, príborník alebo malú sklenenú kocku namiesto čalúnenej stoličky. Sklo vám umožňuje hrať s osvetlením. Toto by sa malo použiť pri navrhovaní interiéru obývačky a osadení svietidiel na nepredstaviteľné miesta v miestnosti: v akváriu, na podlahe, vo vnútri sklenenej priečky a dokonca pod sedadlom sklenenej stoličky.


    

V kuchyni

Celosklenené kuchynské súpravy sú vyrábané len na objednávku a zriedka. V prevádzke nie sú veľmi pohodlné, pretože jedlo sa často pripravuje v kuchyni v rúre a na sporáku. Nepretržité vykurovanie na vysoké teploty dobre nezodpovedá sklenenému nábytku. Z tohto materiálu je lepšie urobiť elegantnú zásteru v kuchyni. Moderné technológie navyše umožňujú umiestniť televíznu obrazovku za zásteru. To znamená, že táto položka ušetrí miesto v kuchyni. Sklo však možno jednoducho ozdobiť štýlovými obrazmi pomocou tlače fotografií alebo pieskovaním. Aj tu si môžete dať sklenený jedálenský stôl s rovnakými stoličkami. Tento nábytok vyzerá veľkolepý, ľahko sa čistí a nie je deformovaný kvôli mechanickým zaťaženiam. Sklenené prvky dokážu spracovať akúkoľvek kuchyňu.


    

V kúpeľni

Kúpeľňa je ideálna pre zdobenie skla. V malých a tmavých kúpeľniach je možné umiestniť dvere z nepriehľadného skla. Vďaka tomu bude miestnosť jasnejšia. Je to sklenená prepážka (stacionárna alebo mobilná), ktorá je najvhodnejšia na zónu kombinovanej kúpeľne. Súčasne môže byť sklo nielen transparentné, ale aj farebné alebo matné, ale z toho bude v kúpeľni stále svetlo. Mimochodom, v kúpeľni si môžete vyskúšať nový výrobok - inteligentné sklo. Tento inovatívny materiál je zaujímavý tým, že sa môže stmavnúť v správnych okamihoch bez straty schopnosti prenášať svetlo. V kúpeľniach môžete tiež inštalovať sklenený nábytok a priesvitné sprchy. V každom kúpeľňovom skle bude účinne koexistovať vedľa dlaždíc, akrylových vaní, chrómových alebo pozlátených batérií.


    

V spálni

Spálňa by mala byť najpohodlnejším miestom v byte, takže pre svoj dizajn je najlepšie vybrať teplé farby a detaily. Použitie holého neošetreného skla robí interiér chladným, takže v spálni by mal byť vedľa seba s inými materiálmi: tehla, kameň, drevo atď. Bez konzultácie s dizajnérom je lepšie nepoužívať v spálni príliš veľa sklenených častí. Sú vhodné nie vo všetkých interiéroch. To isté platí pre sklenené lôžko. Inštalácia takéhoto nábytku je dosť odvážny krok. Sklenená posteľ sa nezmestí do interiéru a bude porušovať len koncepciu dizajnu. V obyčajných apartmánoch je lepšie sa obmedziť na sklenené doplnky: sošky, vázy, maľby atď. Aj v spálni bude vyzerať veľkolepé dvere a okná s viacfarebným vitráží.

    

V spálni nie je možné preťažiť detaily. Veľké množstvo skleneného nábytku neznamená, že táto miestnosť je vzdušná, ale naopak ju robí ťažšou.

záver

Sklo v interiéri moderného domu zapadá do akéhokoľvek štýlu, ale malo by sa používať opatrne. Nemali by ste vytvoriť miestnosť pozostávajúcu výlučne zo sklenených prvkov. Vo všetkom musí byť miernosť. Sklo je ideálne kombinované s inými prírodnými a umelými materiálmi. Okrem toho, nielen priečky a dvere môžu byť vyrobené zo skla, ale aj stoly, stoličky a párne postele. Sklenené predmety budú vhodné vo všetkých izbách v byte. Dokonale zapadajú do dizajnu kúpeľní a kuchýň a dopĺňajú chrómový kovový opierok v kúpeľniach a funkčný plast kuchynskej linky. Sklo patrí medzi hypoalergénne materiály. Je vhodné používať. Je jednoduché sa oň starať, bez použitia profesionálnych čistiacich prostriedkov. Sklenený nábytok (vrátane zrkadiel) sa ľahko čistí čistou vodou a obyčajnými handrami.

Zanechajte Svoj Komentár