Podlahové vázy v interiéri +51 fotografií rôznych štýlov a foriem

Krásny nábytok, originálne nástenné dekorácie, štýlové závesy - to všetko je neoddeliteľnou súčasťou dizajnu miestnosti. Ale na prvý pohľad sú to len také nezanedbateľné veci, ako sú suveníry, fotorámčeky, vankúše a pod. schopný urobiť miestnosť skutočne útulnou a harmonickou. Jednou z populárnych a win-win možností sú podlahové vázy.

V interiéri

Jedná sa o elegantný bar v dizajne miestnosti, ktorá zdôrazňuje štýl, dáva zvláštne unikátne kúzlo. Vázy sa považujú za podlahové klenby väčšie ako 40 cm, výrobky nižšej výšky by sa nemali umiestniť na podlahu, aby sa nestratili na pozadí veľkého priestoru. Takéto dekorácie sú zvyčajne inštalované na podlahe, parapetoch, vo výklenkoch alebo na nízkych stojanoch.

Toto príslušenstvo prišlo do moderného umenia vyzdobiť miestnosť zo starovekého Grécka, kde zruční remeselníci vytvorili skutočné majstrovské diela. Na začiatku boli veľkoobjemové vázy určené na skladovanie rôznych kvapalín, amfor a sypkých pevných látok. Neskôr sa začali používať len ako ozdobné predmety. Najčastejšie boli takéto dekorácie nájdené v domoch bohatých ľudí a aristokratov, preto boli považované za luxusnú položku. V tomto zmysle sa dnes, dni, málo zmenilo. Veľké dekoratívne nádoby sú tiež symbolom pohody a rafinovanosti.

Podlahové vázy majú rôzne tvary. Ide o pretiahnuté úzke nádoby, starožitné džbány, fľaše. Existujú tiež trojuholníkové, štvorcové, sploštené, kužeľovité odrody. Hranie s silueta, sfarbenie a faktúra cache-pot, je možné dosiahnuť absolútne neočakávaný efekt. Rôzne techniky pomôžu vytvoriť celistvosť miestnosti alebo naopak rozdelia priestor do zón.

Tipy pre dizajnérov

 • Než si kúpite veľkú dekoračnú nádobu, musíte myslieť veľmi dobre, kde bude stáť, ako sa pozerať. Dôležitú úlohu zohráva škála odtieňov, forma, materiál výrobku;
 • Farba by nemala vyčnievať z všeobecnej palety. Cache-bank by mal byť buď v súlade so zvyškom objektov, alebo by mal slúžiť ako jasný akcent spolu s iným dekorom;

 • Váza by nemala byť príliš svetlá. To platí najmä v prípade detí alebo aktívnych domácich zvierat. V tomto prípade je výhodné dávať zaujímavé nádoby vyrobené z dreva, kovu alebo iných nerozbitných materiálov. Ak však pohľad upadol na krehký predmet, mal by sa na dno naliať malý piesok alebo malé kamene na váženie;
 • Drahé alebo vzácne kópie je lepšie umiestniť na špeciálne stojany, ktoré pomôžu predísť škodám;

 • Veľké steny by mali stáť pozdĺž steny, nie uprostred miestnosti. Najlepším miestom je priestranný kútik. V tomto prípade nedôjde k nadmernému rušeniu objektov.

Zdobíme miestnosť

Ak priestor umožňuje, môžete nainštalovať nie jeden, ale niekoľko plavidiel naraz. Existuje mnoho variantov takejto kompozície. Môžu to byť dve identické vázy umiestnené na opačných stranách miestnosti alebo nejaký kus nábytku. Je zaujímavé pozrieť sa na niekoľko hrncov rovnakého tvaru a textúry, ale rôznej veľkosti, inštalovaných vedľa seba. Takýto súbor sa môže stať ústredným prvkom miestnosti, ktorá priťahuje pozornosť.

Podlahové vázy milujú priestor. Preto nie je potrebné umiestniť ich v blízkosti nábytku. Nech je tam nejaký priestor. Alternatívne môžete umiestniť vázu do voľného okna.

Čo dať do vnútornej vázy

Podlahové vázy - úplne nezávislý predmet. Často nemusia nič dať. Ale ak si budete priať, môžete si vybrať umelé kvety na dlhých stonkách, uši kukurice, sušené kvety, bambusové kompozície. Dizajn je možné meniť v závislosti od nálady alebo ročného obdobia. Napríklad pre Silvestra si môžete pripraviť kyticu jedľových alebo borovicových nôh, a na Veľkú noc, zásobiť s nadýchanými vetvičkami vŕby. V lete si môžete dať čerstvé rezané čerstvé kvety s dlhým nohy. Najodvážnejší majitelia domov môžu realizovať výnimočné nápady na dizajn. Napríklad, vnútri môžete dať drôt abstraktné sochárstvo.

Hlavným pravidlom je dodržiavanie proporcií pri plnení. V širokých vázach bude zaujímavé pozrieť sa na sviežu kyticu. A pre úzke vysoké nádoby sú prípustné len jednotlivé kvety alebo vysoké zloženia viacerých prvkov.

Je veľmi zaujímavé experimentovať s priehľadnými vázami. Môžu byť naplnené farebnými kamienkami, dekoratívnym pieskom, sklenenými korálkami. V širokých nádobách remeselníci vytvárajú originálne kompozície mušlí, sušeného ovocia a bobúľ, drobných figúr a iných improvizovaných materiálov.


Výrobky s veľkým krkom môžu byť základom pre vytvorenie mini záhrady. K tomu je potrebné starostlivo zvážiť zloženie, vyzdvihnúť rastliny, ktoré pohodlne rastú v konkrétnej miestnosti.

V interiérových štýloch

 • Príslušenstvo Chrome je relevantné pre high-tech domov.
 • V klasickej izbe môžete položiť luxusnú keramickú nádobu, ručne maľovanú. Vhodná by bola aj jednoduchá biela alebo čierna váza. Dotek sofistikovanosti dodá čerstvé kvety.

 • Jasné kontúry a geometrické vzory dokonale podčiarkujú egyptský štýl.
 • Vázy z dreva, imitácia konárov, etnické vzory - základný atribút "africkej" miestnosti.
 • Fanúšikovia minimalizmu, dizajnérom sa odporúča zastaviť voľbu na transparentnom, skôr úzkom doplnku. Môžete tiež dať veľké plavidlo, ktoré bude centrálne prvky a cez zaujímavé tvary alebo textúry.

 • Milovníci romantiky chebbi-chic budú radi uvažovať o zložení pastelových odtieňov s efektom opotrebovania farieb.
 • Svetlý doplnok neobvyklého tvaru doplní avantgardný interiér. Chýbajúce jasné pravidlá, neobvyklá kombinácia prvkov, odvaha sú hlavnými črtami takéhoto dizajnu.

materiály

Materiály pre takéto domáce dekorácie sú úžasné odrody. Môže to byť:

 • Hrnčiarstva. Prototypom modernej keramickej vázy sú veľmi staré grécke plavidlá vyrobené z hliny. Majú estetický, útulný vzhľad, ktorý vám umožní harmonicky zaplniť takmer každý kút domu;

 • Strom. Drevené vázy jednoduchého vzhľadu budú vyhovovať priaznivcom minimalizmu. A fanúšikovia etnických štýlov môžu vyhľadávať produkty slobodnejšej silueta dreva, bambusu alebo prútia. Plavidlá vyzerajú veľmi zaujímavé a nezvyčajné, kde je sklenená základňa prepletená drevenými vetvami;
 • Glass. Sklenené podlahové vázy vyzerajú veľmi elegantne. Sú vhodné aj pre malé miestnosti, kde je aspoň nejaký voľný priestor. Technológia výroby sklenených nádob je pomerne jednoduchá. Preto môžu mať zložité obrysy, širokú škálu farieb, nezvyčajné dekoratívne prvky. Sklenené vázy majú nízke náklady. V kombinácii s rôznymi typmi majú veľmi veľkú popularitu medzi dizajnérmi a obyvateľmi moderných obydlí;

 • Kov. Prísne obrysy, jasné línie, lesklý povrch dokonale zapadnú do konceptu moderného domova. A ak ozdobíte kovovú vázu so zložitými vzormi, dokonale zapadnú do miestnosti s vintage dekoráciou;

 • Porcelán a fajáns. Toto sú snáď najbežnejšie materiály, ktoré sa používali od staroveku a nestratili svoj význam. Spôsob výroby takýchto nádob je časovo veľmi náročný. Pred získaním elegantný dekor položky, musí mu kapitán dať požadovaný tvar, horieť, aplikovať vrstvu glazúry, zdobia ho maľbou alebo štuky. Preto sú porcelánové vázy - jedna z najdrahších z celého sortimentu.

Okrem bežných materiálov používajú dizajnéri na prvý pohľad také riešenia, ktoré sú nezvyčajné. Stále častejšie môžete nájsť vázy z kokosových škrupín, kôry stromov, oceľové rúry. Neprechádzajte týmito možnosťami. Možno toto konkrétne príslušenstvo bude ideálnym riešením pre konkrétny dom.

V rôznych izbách

spálne

V salóniku sa odporúča vyzdvihnúť pokojné odtiene, ktoré podporujú relaxáciu. Častejšie sú umiestnené oproti miestu na spanie. Týmto spôsobom sa dosiahne rovnováha medzi časťami miestnosti.
Obývacia izba. V mieste, kde sa zhromažďuje celá rodina, aby sa stýkali a trávili spoločný večer, môžete byť pri výbere doplnkov oveľa odvážnejší. Experimenty s rôznymi farbami, nezvyčajnými siluetami umožnia vytvoriť akcenty vo vesmíre bez narušenia jeho celkovej harmónie.

Vstupná hala

Výber dekorácií pre chodbu nie je ľahká úloha. Dekorácie v lobby nastavili tón pre celú miestnosť. Pred nadobudnutím veľké hrnce, musíte starostlivo zvážiť, čo majitelia domu chcú ukázať hosťom. Jasné tóny, asymetrické plavidlá povedia o originalite a originalite všetkých obyvateľov. Prísne formy a pokojné farby naopak zdôrazňujú zdržanlivosť a stručnosť.

Kuchyňa a jedáleň

Veľké hrnce v kuchyni dodávajú eleganciu a eleganciu. To je prípad, keď je vhodné uvažovať o zložení na plnenie. Ideálna možnosť by bola jasná kompozícia s umelými alebo živými rastlinami. Takýto doplnok nastaví obyvateľov domu a hostí pozitívnym spôsobom, vždy sa rozveselí. Ak je celá jedáleň držaná v striktnom štýle, postačí jednoduché plavidlo, ktoré dodá eleganciu a pôvab.

škôlka

Podlahové vázy v detskej izbe nie sú tak bežné ako v iných častiach domu. Ale márne rodičia zanedbávajú tento prvok výzdoby pri vytváraní interiéru. Dim plavidlo klasickej formy možno doplniť o rastliny jemných tónov. Hlavným bodom pri výbere dekorácie je šetrnosť k životnému prostrediu a bezpečnosť.

Urob to sám

Ak by v predaji nebola žiadna taká váza, ktorú by majiteľ miestnosti videl vo svojom interiéri, nemali by ste byť rozrušený a túto myšlienku opustiť. Existuje mnoho spôsobov, ako ozdobiť svoju vlastnú vázu. Bohatý sortiment materiálov pre kreativitu umožní realizovať tie najodvážnejšie a neobvyklé nápady.

Na to stačí kúpiť nádobu požadovanej veľkosti a tvaru a ozdobiť ju podľa svojho vkusu. Tu je niekoľko nápadov, ktoré pomôžu vytvoriť jedinečné dielo a budú existovať iba v jednej inštancii:

 • Vkladať keramickú vázu s kruhovými vetvami konárov, mušlí alebo zbytočných mincí;

 • Farba transparentné vázy z vnútornej strany v rôznych farbách. Môžete vytvoriť pevnú farbu nádoby a prísť so zložitým vzorom;
 • Zviazať jednoduchú sklenenú vázu s vetvami alebo ju zabaliť povrazom;

 • Technika decoupage je veľmi populárna. Špeciálne obrúsky s rôznymi prvkami umožňujú vytvoriť akýkoľvek vzor od romantických jemných kvetov až po nezvyčajné etnické motívy;
 • Sklenená podlaha váza bude vyzerať pohodlne doma, nad ktorým je "kryt" veľkých pletenie z vlny priadze kladený na, je možné vytvoriť takúto konštrukciu na internete;

Okrem toho môžete namiesto hotovej vázy použiť najviac neočakávané položky. Napríklad stará plechovka, natretá lesklou farbou, môže byť nádhernou výzdobou vidieckeho domu. A fľaša s veľkým objemom je všeobecne univerzálna pomôcka, ktorá je vhodná pre akékoľvek miesto v závislosti od dekoru.

Podlahová váza je všestranný nástroj, ktorý dokáže vytvoriť jedinečnú atmosféru v dome. Hlavná vec je premýšľať nad všetkými parametrami pred nákupom šperky tak, aby výsledok vyzerá holisticky a harmonicky.

    
    
    
    
 

Zanechajte Svoj Komentár