Okapy pre arkýřové okno: typy, varianty upevňovacích bodov, materiály, výber podľa tvaru

Výber rímsy pre arkýřové okno nie je ľahká úloha. Aké materiály, formy armatúr existujú a ktoré možnosti je lepšie uprednostniť: stenu alebo strop?

Uchytenie upevňovacích bodov

Odkvapová rímsa sleduje tvar okna, hladko zakrivená, môže pozostávať z niekoľkých samostatných častí. Existujú dva typy montáže: stena a strop.

Nástenné

Tento typ montáže je vhodný pre miestnosti s vysokými stropmi. Konštrukcia je pripevnená na stenu pomocou skrutiek a konzol. Tam je veľký výber tvarov a vzorov.

Na fotografii je príklad inštalácie na stenu.

horný

Stropné držiaky sa držia na strope okna. Pomocou špeciálnych skrutiek možno konštrukciu namontovať na betónový a sadrokartónový strop. Takýto systém opticky zväčšuje priestor. Vhodné pre malé miestnosti

Na fotografii na ľavej streche stropu. Týmto spôsobom inštalácie sa rímsa pripevní priamo na povrch stropu. Dôležitým bodom v tomto prípade je urobiť lúč dopredu a pripojiť ho. A len po natiahnutí tkaniny.

Aké záclonové tyče sú vhodné pre arkýřové okná?

Odkvapy pre arkýřové okno vydrží aj ľahký tyl a ťažké záclony. Existujú nasledujúce typy návrhov:

 • Bus. Dizajn je pripevnený na stenu alebo strop. Neprítomnosť medzery medzi pneumatikami a stropom opticky zvyšuje priestor. Má skryté zapínanie, vyrobené z plastu. Tento materiál má hmotnostné obmedzenia.
 • Reťazec. Jedná sa o dve šnúry, natiahnuté medzi konzolami. Tento systém nie je navrhnutý tak, aby držal ťažké tkanivo. Zaberá málo miesta a ľahko sa transformuje.
 • Profile. Najviac v dopyte po arkýřovom okne. Sú vyrobené z hliníka alebo plastu. Stalo sa jedným radom, dvojradovým a trojradovým, upevneným konektorom. Výhodou je nízka cena.
 • Tubular. Základom je rúra. Jeho priemer môže byť ľubovoľný. Dizajn je vysoko odolný.
 • Flexibilný profil. Nový vývoj polomeru. Skladá sa zo zakriveného hliníka alebo plastu. Vykonáva akúkoľvek formu. Pre montáž je potrebná špeciálna montáž.

Aký materiál pre zálivkovú rímsu je lepšie vybrať?

Jeho nosnosť závisí od materiálu, z ktorého je rímsa zhotovená. Existujú tri hlavné typy:

 • Hliník. Návrhy odolné a odolné. Profil nie je ozdobený ozdobnými prvkami. Zameriava sa na záclony. Harmonicky zapadá do každého interiéru. Častejšie sa používa pre poloprúd.
 • Kov. Trvanlivejšie. Môžu zavesiť závesy akejkoľvek hmotnosti. Kovový profil sa vyznačuje rôznymi tvarmi, farbami, dizajnom.
 • Plast. Majú nízku cenu a jednoduchú konštrukciu. Vhodné pre miestnosti a výčnelky akéhokoľvek tvaru.

Formy Bay Bay

Existuje niekoľko foriem arkierových okien:

 • Trojuholníkový (2 okná). Zvyčajne sa nachádza v rohu a skladá sa z dvoch okien. Je možná inštalácia spojitých alebo oddelených odkvapov.

 • Obdĺžnikové alebo lichobežníkové (3 okná). Jedno okno sa nachádza v strede a dve po stranách.

 • Round. Okno Bay má mäkký zákrut. Charakteristika pre klasický štýl.

 • Polygonálne (4 okná a viac). Skladá sa z niekoľkých okien a má viac ako dva rohy. Vytvorí ďalší priestor v miestnosti. Niekedy je vybavená ako samostatná časť domu.

Nápady v interiéri izieb

Tyč záclonovej záclony môže byť prízvukovou časťou interiéru miestnosti, alebo ju doplniť.

kuchyne

Pre apartmány s arkýřovým oknom radu П44Т, П44М, atď. Je typická kuchyňa s projekciou na fasáde. Táto zóna sa používa ako jedálenský, pracovný alebo rekreačný areál. Pre kuchyňu si môžete vybrať klasické záclony s rúrkovým odkvapom alebo krátkymi rímskymi záclonami, opakujúc ohyb výčnelku.

spálne

Pre spálňu s arkýřovým oknom vyberte nepriehľadné závesy na pevnej rímse. Mali by byť kombinované so všeobecným interiérom. Ak je v blízkosti nábytok, dlhé posteľné prádlo sa nehodí.

Obývacia izba

Pre obývaciu izbu je vhodný tyl a hrubé závesy na dvojradovom profilovom držiaku. Farba musí byť kombinovaná s tapetami a nábytkom.

Na fotografii je arkierové okno v obývacej izbe s profilovou rímsou.

Ako zavesiť rímsu?

Pred montážou je potrebné pripraviť všetky nástroje, uvoľniť miesto. Montáž konštrukcie na arkýri je nasledovná:

 1. Značkovací priestor pre konzolu.
 2. Vŕtanie otvorov.
 3. Nainštalujte hmoždinky.
 4. Montážne konzoly na hmoždinkách.
 5. Inštalácia.

Fotogaléria

Bay okno je veľmi krásny architektonický prvok. Dnes si môžete vybrať rímsy pre arkýřové okno, ktoré dokonale zapadajú do akéhokoľvek tvaru a veľkosti vnútorného výklenku.

Zanechajte Svoj Komentár