Swing v byte: výhľady, výber miesta, najlepšie fotografie a nápady pre interiér

Inštalácia hojdačky v byte sa môže zdať ako extravagantné riešenie, ale v poslednej dobe sa tento prvok situácie stal čoraz obľúbenejším. Deti milujú hojdačku a pre nich je hojdačka v interiéri hračkou, zábavou a projektilom na cvičenie. Dospelí boli tiež deti, a chvenie odpočinku je príjemný spôsob, ako si spomenúť na detstvo a zabaviť sa. Jedinou otázkou je správne určiť model a miesto jeho inštalácie.

Typy dizajnov

Akýkoľvek výkyv sa skladá zo sedadla a systému zavesenia namontovaného na vhodnom nosiči. Podpera je buď vonkajšia alebo je súčasťou konštrukcie. Najjednoduchšou možnosťou pre byt je doska položená na laná pripevnené k stropu. Zvážte najbežnejšie varianty dizajnu hojdačky.

Zavesená hojdačka v interiéri

Sedadlo je vyrobené z rôznych materiálov (guma, plast, drevo), má rôzne tvary. Zavesené sedadlo na strop alebo na stenu pomocou špeciálnych úchytiek.

podlaha

Sedadlo a závesný systém sa skombinovali do jedného. Výhodou tejto konštrukcie je možnosť presunu z jednej miestnosti do druhej, okrem toho nebudú musieť byť namontované, čo je dosť ťažké a drahé. Mínus - veľké veľkosti, pre inštaláciu do malých bytov, ktoré nie sú prístupné.

Na fotografii je detská spálňa v jasných farbách, biely ratanový hojdačok dopĺňa interiér.

Tip: Pri výbere hojdačky venujte osobitnú pozornosť jej bezpečnosti, najmä ak deti použijú hojdačku. Všetky prvky musia byť spoľahlivé, trvanlivé a materiály - bezpečné pre životné prostredie. Sedadlo by nemalo byť ostré rohy, ktoré sa môžu ľahko zraniť.

Foto v interiéri, miesto inštalácie

V modernom byte nie je toľko miest, kde môžete zavesiť objekt, ktorý by mal byť kymácející. Okrem toho, že zaistíte, že je bezpečne pripevnený, mali by ste ponechať dostatok priestoru pre voľné hojdanie tam a späť, ako aj ponechanie „chodby“ pre bočný pohyb. Zvážte niekoľko možností umiestnenia závesnej hojdačky.

škôlka

Keď je v dome dieťa, problém umiestnenia takýchto zariadení je riešený sám. V detskej izbe je závesná hojdačka zavesená tam, kde je voľný priestor, môže byť v strede miestnosti alebo v blízkosti okna. Sedadlo v čase, keď sa dieťa neotáča, môžete zdvihnúť až na strop alebo vziať nabok a trvalo upevniť tak, aby nezaberalo miesto a nezasahovalo do iných činností.

Na fotografii je inštalačná možnosť pre hojdačku v byte, závesné kreslo je umiestnené v detskej izbe pre chlapca.

Obývacia izba

Swing v interiéri bytu s úspechom nahradí obvyklé kreslo v obývacej izbe. Musíte ich usporiadať tak, aby pri húpaní sledovali televíziu alebo sledovali horenie ohňa v krbe. To podporí hlbokú relaxáciu a odpočinok.

spálne

Ak má vaša spálňa posedenie, môže byť vybavená hojdačkou.

lodžie

Balkón alebo lodžiu v byte je možné premeniť na oddychový priestor, na to umiestniť pôvodnú hojdačku alebo hojdaciu sieť.

vchod

Je to jedno z najúspešnejších miest na zavesenie hojdačky do interiéru bytu. Samozrejme, musia byť ľahko odstránené z upevňovacích prvkov a odstránené v čase, keď sa nepoužívajú, inak bude prechod z miestnosti do miestnosti zložitý. Výhodou je, že pri dverách zvyčajne nie je objemný nábytok a je tu dostatok miesta na hojdanie. Mínus - dizajn bude často musieť visieť a odstraňovať.

Tip: Pre dospelých je postačujúce ľahké hojdanie s malou amplitúdou, aby ste si vychutnali potešenie z relaxácie, takže hojdačka pre dospelých vyžaduje menej miesta na inštaláciu ako deti. V byte môžu byť inštalované v rohu spálne tak, aby pred spaním s pohodlím čítať knihu.

Na fotografii visí kreslo v interiéri spálne.

Výber hojdačky v detskej izbe

Pri výbere modelu pre deti leží na rodičovoch osobitná zodpovednosť: samotné výkyvy sú veľmi traumatické. Deti z nich môžu spadnúť a byť zranené pri páde alebo zasiahnutí, vrátane hlavy, s otočným sedadlom. Existujú aj iné možnosti, ako sa nechtiac ublížiť, najmä ak sa hojdačka používa ako športový simulátor. Preto by sa mal klásť dôraz na bezpečnosť.

  • Material. Všetky konštrukčné prvky by mali byť vyrobené z ľahkých a odolných materiálov, ktoré nevypúšťajú škodlivé látky. Čím je sedadlo ľahšie, tým je menej pravdepodobné, že dieťa utrpí pád. Pre deti sú preferované hojdačky s plastovými sedadlami.
  • Zariadenie. Najmenší je upevnený v sedadle pomocou bezpečnostných pásov. Môžu byť poskytnuté aj iné spôsoby držania dieťaťa na mieste, aby sa zabránilo náhodnému pádu.
  • Mount. Inštalácia hojdačky hojdačka v byte je lepšie zveriť odborníkom. Pri samonosnej montáži je potrebné vziať do úvahy, že vo väčšine domov sú stropy vyrobené z dutých dosiek a pre závesné zariadenia, ktoré prepravujú veľké zaťaženie, nie sú vhodné.

Na fotografii visí kreslo v interiéri malej detskej izby.

Swing pre byt, ktorý sa plánuje inštalovať v detskej izbe, je vybraný v súlade s vekom detí a úlohami, ktorým čelia ich rodičia. Podmienečne je možné rozdeliť všetky modely do troch typov:

  • pre tých najmenších
  • pre fyzický rozvoj,
  • pre relaxáciu.

Hojdačky prvého typu pripomínajú kolísku, ktorá je často vybavená reproduktormi na prehrávanie jemnej hudby alebo zvukov prírody. V takýchto zariadeniach deti ležia ticho medzi kŕmením a dobre zaspávajú.

Druhý typ je určený pre deti vo veku od troch rokov. Automobilová pneumatika viazaná na lano je zároveň prístrojom na kývanie a vynikajúcim simulátorom vestibulárneho aparátu, ktorý zároveň umožňuje zvýšiť svalovú silu a rozvíjať koordináciu.

Hojdačka tretieho typu je vhodná nielen pre deti, ale aj pre dospelých, môže byť inštalovaná v každej izbe v byte.

Možnosti dizajnu

Dizajnéri vytvorili obrovskú škálu modelov kyvných predmetov, ktoré dokážu poskytnúť pohodlie, relaxáciu a vytvoriť osobitnú náladu v byte.

hamak

Najjednoduchšie a najstaršie hojdačka. Univerzálna verzia - môžete visieť doma aj na ulici, napríklad v predzáhradke alebo v krajine. Neberie veľa miesta a zároveň môže slúžiť ako dekoratívny akcent v interiéri etno-štýlu. Okrem toho, hojdacia sieť je tiež jednoduché a jednoduché pripojenie, ale to neznamená, že to môže byť menej spoľahlivé!

stoličky

Ak môžete zavesiť stoličku na strop - prečo nie zavesiť stoličku? Nakoniec je to jednoduchšie! Takže návrhári si mysleli, a stoličky-hojdačky, stoličky-hojdačky, sa objavili výkyvy-hojdačky. Dizajnéri z Dánska pozastavili svoj model stoličky, ktorý je obzvlášť populárny, na strop v byte - a nestratili! Po celom svete sú tieto hojdačky žiadané.

stoličky

Zavesenie stoličky a kymácanie v nej nie je nová myšlienka. Stolička v tvare vajíčka bola prvá, ktorá bola v šesťdesiatych rokoch minulého storočia zavesená dizajnérom Eerom Aarniom, pretože sa objavilo veľké množstvo variácií vaječnej stoličky (kokónová stolička alebo bublinová stolička). Závesné stoličky pre byt sú vyrobené z ratanu, plastu, lán, vyzerajú inak, jedna vec spoločná - tvar vyzerá ako vajce. Veľkým plusom takýchto konštrukcií je, že na ich inštaláciu nie je potrebný veľký priestor, amplitúda krútenia nepresahuje pol metra.

pohovka

Pohovka hojdačka - jeden z najobľúbenejších modelov pre záhradu, ale v byte nájdu miesto. Tento dizajn úspešne nahradí bežnú pohovku v interiéri obývačky a potešenie z jej sedenia - hmotnosť! Môžete húpať sám, ale môžete - celá spoločnosť!

Niektorí dizajnéri ponúkajú zavesenie na strop na reťaze, jedálenské stoly a dokonca aj celé jedálne skupiny! Exotické riešenie, ale možno sa mu niekto bude páčiť. V každom prípade, hojdačka v byte prinesie radosť a priniesť osobitnú náladu do interiéru.

DIY Swing (video inštrukcie)

Fotogaléria

Pomocou švihu môžete experimentovať s dizajnom a navrhnúť interiér bytu originálnym spôsobom. Nižšie sú uvedené fotografické príklady použitia hojdačiek v miestnostiach s rôznymi funkčnými účelmi.

Zanechajte Svoj Komentár