Dekoratívne tapety pod tehlou: typy, fotografie, dizajn

To je dôvod, prečo dizajnéri radi používajú murivo v širokej škále štýlov, od klasického až po moderný minimalizmus. V štýle country, rovnako ako podkrovie bez tehly, aspoň fragmentárne, je ťažké robiť, a štýl gotiky môže vyžadovať celú miestnosť s tapetou ako tehla obnoviť atmosféru starobylého hradu.

Výhody dekorácie na stenu s tapetovými tehlami

Pri výbere medzi prírodnou tehlou a jej imitáciou treba mať na pamäti, že skutočný materiál nie vždy prekračuje napodobeniny. V mnohých prípadoch je nemožné rozložiť dekoratívne prvky interiéru dekoratívnou tehlou alebo postaviť tehlovú stenu. To môže zabrániť:

 • Malá časť miestnosti;
 • Nedostatok potrebných zručností na kladenie tehál;
 • Nedostatok vhodného konštrukčného materiálu;
 • Slabosť nosných konštrukcií, ktoré nemôžu odolať hmotnosti tehly;
 • Potreba vykonať opravy v krátkom čase;
 • Obmedzený rozpočet na opravy.

Okrem toho, tapety na tehlové steny má svoje výhody:

 • Rôzne štýly výkonu, priestor pre interiérový dizajn;
 • Jednoduché dokončovacie práce;
 • Schopnosť dokončiť všetky steny a konštrukcie bez obmedzenia pevnosti vďaka nízkej hmotnosti materiálu;
 • Možnosť použitia na stenách s nepravidelnosťami, ako aj polkruhové steny;
 • Tehla „ochladzuje“ miestnosť, pretože kvôli veľkej hmotnosti sa nemôže rýchlo zahriať. Dekoratívne tapety pod tehlou nemá túto nevýhodu;
 • Nižšia cena samotného materiálu a inštalácie.

Typy tapiet pod tehlou

Pri vytváraní tapety je možné murivo aplikovať na rôzne podklady. Ich hlavné typy sú:

 • vinyl,
 • scelovanie
 • papiera.

Takéto tapety sa líšia nielen svojou kvalitou kvôli rozdielu v základni, ale aj v realizme imitácie muriva. Najlepšie sa považujú za vinylové, vyrobené z penového vinylu. Tento materiál umožňuje napodobňovať nielen vzhľad, ale aj textúru muriva, konvexnosť, drsnosť povrchu skutočnej tehly, prehlbovanie švov. Nebude len ozdobiť, ale aj chrániť steny pred vonkajšími vplyvmi.

Okrem toho môže vydržať časté umývanie, ako aj vysokú teplotu a vlhkosť, a je vysoko odolný voči oderu, takže môžu dokončiť chodby, kúpeľne, kuchyne.

Netkané tapety tiež vyzerá veľmi realisticky a ľahšie sa držia. Dôležitým plusom je nižšia cena. Tapety pod tehlou na papieri - najviac rozpočtu možnosť, ale sú menej realistické a menej pôsobivý vzhľad.

Tapeta s imitáciou tehál: odporúčania pre použitie v interiéri

Je možné použiť tapetu simulujúcu tehlu na rovnakých miestach ako samotná tehla. Často sa používajú na územné členenie, funkčné vo všetkých priestoroch bytu. Asi jedinou výnimkou je zástera v kuchyni. Príliš ťažké prevádzkové podmienky im neumožnia dlhodobo slúžiť. Je tiež potrebné mať na pamäti, že čím realistickejšie vyzerá tapeta, tým efektívnejší bude interiér. Pri výbere dizajnu sa riaďte pokynmi odborníkov:

 • Farba a sýtosť obrazu závisí od veľkosti miestnosti: čím je obraz menší, tým je obraz svetlejší.
 • Ak je stena dobre osvetlená, vyberte si tapetu s imitáciou textúry - kladenie bude vyzerať realistickejšie. Na tmavých miestach môžete použiť hladké.
 • Imitovať murivo na všetkých stenách je len v niektorých štýloch interiéru, ako je podkrovie alebo gotika. V ostatných prípadoch je lepšie použiť tapetu pod tehlou na zvýraznenie určitých funkčných oblastí, napríklad jedáleň, krb, pohovka.

Tehla tapety dizajn

Vzhľad muriva získaného po tapetovaní sa môže líšiť v nasledujúcich parametroch:

 • murivo
 • textúra,
 • farba (červená, biela, sivá).

Kreslenie muriva

Tehly, z ktorých je stena obložená, sa môžu líšiť veľkosťou: môžu byť veľké alebo malé, majú tvar pozdĺžnych obdĺžnikov alebo takmer štvorcové. Okrem toho môže tehla vyzerať „ako nová“, alebo akoby bola položená niekoľko storočí. V závislosti od zvoleného štýlu interiéru sa obraz vyberie. Takže, pre štýl Provence vhodné nerovnomerné "staré" tehly "s chybami, av podkroví by bolo vhodné hladké rovné položenie.

faktúra

Čím bližšie je textúra tapety na textúru skutočnej tehlovej steny - tým prirodzenejšia je stena, ktorú v nej vyzerá. Preto sa výrobcovia snažia nielen reprodukovať reliéf na povrchu materiálu, ale pridávajú k nemu aj tehlové triesky - nedajú sa odlíšiť od originálu ani dotykom.

farba

Farba tapety môže byť, napríklad, opakovať farby prírodných tehlových stien alebo maľované tehly. Výber farby ovplyvňuje nielen štýl, ale aj veľkosť miestnosti. Čím svetlejšie sú steny, tým väčšia je miestnosť a naopak. Kombináciou svetlejších a tmavších odtieňov rovnakej farby môžete vizuálne korigovať chyby v geometrii miestnosti.

 • Tapeta pod červenou tehlou. Najčastejšie používané farby sú prírodné tehly, nazývané "červená". Sú ukončené samostatnými časťami stien a celé miestnosti, prelepené na falošných stĺpoch a oblúkoch, rozdeľujú časti stien v blízkosti krbov av TV zónach. Stačí ozdobiť aspoň jednu zo stien červenou tehlou v miestnosti - a miestnosť sa okamžite zmení, zmení sa jej štýl a nálada.

 • Tapeta pod bielymi tehál. V prípadoch, keď je plocha bytu malá, dizajnéri používajú túto techniku: obloženie stien murivom, natreté bielou farbou. Textúra tehál dáva objem, komplikuje priestor a biela farba ju rozširuje. Výmena lícovej tehly na tapetu s imitáciou tehly v tomto prípade pomôže ďalej ušetriť drahé centimetre pri zachovaní vizuálneho efektu.

 • Tapeta pod sivou tehlou. Šedá sa považuje za neutrálnu v dizajne, takže sa dobre hodí ako pozadie, ak hlavný dekoratívny akcent je na nábytku alebo veľkých dekoratívnych predmetoch. Svetlošedá v interiéri opticky rozšíri priestor miestnosti. Tmavo sivá farba vytvorí relaxačnú atmosféru, ale zároveň vizuálne skryje objem miestnosti.

Aplikácia v miestnostiach pre rôzne účely tapetu pod tehlou, foto

Foto 1. Obývacia izba dizajn. Tapeta s imitáciou bielej alebo červenej tehly zvýrazní pracovný priestor v interiéri obývačky.

Foto 2. Spálne dizajn. Tapetový papier pod bielou tehlou v čelo steny pridať hry faktúr, posilnenie dekoratívnosť spálne v štýle minimalizmu.

Foto 3. Dizajn kuchyne. Tapeta na biele tehly je skvelé pre interiér kuchyne ako pozadie.

Foto 4. Dizajn detskej izby. S pomocou tapiet s imitáciou červených tehál je možné rozlíšiť funkčné priestory v detskej izbe.

Foto 5. Dizajn chodby. Tapety pod bielymi tehlami vizuálne rozšíri plochu chodby, urobia ju ľahšou a zdôraznia zvolený štýl.

Fotogaléria

Zanechajte Svoj Komentár