Zrkadlo dlaždice v interiéri: dizajnové prvky, foto

Zrkadlo dlaždice v interiéri je svetlo odrážajúce dokončovacie materiál, ktorý vám umožní vizuálne zväčšiť miestnosť, pridať svetlo, a tiež zmeniť vnímanie priestoru a komplikovať to. To je dôvod, prečo návrhári radi používajú zrkadlo dlaždice v dizajne bytu, môže radikálne transformovať každú miestnosť.

Na fotografii je interiér obývacej izby v podkroví, dekorácia jednej zo stien je vyrobená so zrkadlovými dlaždicami.

Reflexný povrch môže byť aplikovaný na prakticky akýkoľvek materiál - plast, fóliu, keramiku, polymér alebo plech. Okrem toho môže byť kov spracovaný tak, že bude mať zrkadlový efekt bez dodatočného povlaku.

Typy zrkadlových obkladačiek

Interiérové ​​obklady na dokončovacie práce s reflexným povrchom sa zvyčajne vyrábajú buď zo skla alebo z odolného plastu, ako je polystyrén. Zároveň existuje široká škála výrobných možností:

  • rovný a hladký povrch, táto dlažba dáva takmer nepostrehnuteľné spoje;
  • dlažba s tukom, je vhodná na montáž;
  • dlaždice s účinkom imitácie kovu, napríklad zlata, striebra, chrómu alebo lešteného bronzu;
  • tónované, s jemným odtieňom;
  • zdobená dlažba (má pieskovaný vzor);
  • dekoratívne, zdobené kresbami alebo s trojrozmerným obrazom alebo textúrovaným povrchom.

Vlastnosti interiéru

Hlavnou vecou pri použití zrkadlového povrchu je pozorovanie zmyslu pre proporcie. Príliš veľa reflexných prvkov môže nepriaznivo ovplyvniť nervový systém. Okrem toho, zrkadlá umiestnené oproti sebe, vytvoriť zmysel pre tunel, ktorý ide do nekonečna, ktorý má depresívny účinok na psychiku.

Môžete použiť dlaždice na dvoch plochách spojených dohromady, napríklad jednu zo stien a strop. V tomto uskutočnení je však lepšie, keď bola dlaždica odlišná: napríklad na stene môže byť vzorovaná a na strope - hladká, ale s dotykom.

Tip: V interiéri odporúčajú dizajnéri kombináciu oblastí so zrkadlovými prvkami, takže sa líšia stupňom odrazu a sú na rôznych úrovniach vzhľadom na pozorovateľa. V tomto prípade nezabudnite, že svetelné zdroje odrazené v zrkadlách môžu nepriaznivo ovplyvniť videnie a pneumatiku. Dobrým riešením je použitie matných lámp alebo LED vedľa zrkadlových prvkov.

Strop, obložené zrkadlovými dlaždicami, opticky zdvíha, zvyšuje výšku miestnosti. Zároveň však vytvára efekt "invertovaných" priestorov, najmä ak je celá plocha stropu lemovaná zrkadlami. Preto zvyčajne zrkadlový povrch zaberá len čiastočne. Dôležitým bodom je aj to, čo sa odrazí v strope - preto sa zvýšené požiadavky kladú na interiér miestnosti ako celku a najmä na podlahovú krytinu.

Vizuálne „zdvíhanie“ stropu pomocou zrkadlových dlaždíc dáva zmysel v malých miestnostiach, interiér veľkej miestnosti s vysokými stropmi bude vyzerať príliš chladno a prázdny s takýmto povrchom.

Zriedka v interiéroch používajte zrkadlové podlahy. Je veľmi dôležité, aby to, čo sa v nich odráža, nepokazilo interiér. Okrem toho, ak je v byte zrkadlová podlaha, neodporúča sa použitie iných reflexných materiálov. Nezamieňajte si podlahu zrkadla s „zrkadlovými“ parketami. Posledne menovaný je len obyčajný parket, preliate reflexným lakom.

Zrkadlo dlaždice v interiéri je dobre kombinovaný s obvyklým, zatiaľ čo spoje medzi nimi môžu byť uzavreté lišty zo sadry alebo dreva.

Dizajn chodby

Umiestnenie zrkadiel vo vstupnom priestore je podmienkou pohodlia. A je lepšie, ak sa v ňom človek úplne premietne. Preto by v interiéri haly s použitím zrkadlových dlaždíc na jednej zo stien bolo celkom vhodné.

Východné tradície, najmä výučba Feng Shui, zakazujú umiestnenie zrkadiel pred vchodom, verí sa, že týmto spôsobom peňažné toky nemôžu vstúpiť do domu. Je lepšie obkladať bočné steny - nahradí tradičné zrkadlo. Ak je chodba podlhovastá a úzka dosť, nemali by ste položiť vzdialenú stenu so zrkadlovými dlaždicami - miestnosť sa bude zdať ešte dlhšia a užšia, čo nepridáva pohodlie.

Fotografie v obývacej izbe

Ak je obývacia izba rozdelená do zón pomocou stropného stropu, je vhodné niektoré časti orezať zrkadlovými obkladačkami. Ďalšou myšlienkou interiérového dizajnu je úplne obkladať jednu zo stien. To rozšíri priestor a zdôrazní jeho detaily.

Vlastnosť zrkadiel môžete použiť aj na dvojité blízke objekty. Dajte pár izbových rastlín v blízkosti steny zdobené zrkadlovými materiálmi - bude sa zdať, že sú oveľa väčšie. Sklenená vitrína s krásnymi riadmi, umiestnená v blízkosti zrkadlovej steny, bude tiež "dvojitá".

Na fotografii, interiér obývacej izby v klasickom štýle, zrkadlové plochy pomáhajú opticky zväčšiť malý priestor.

Kuchynská výzdoba

Panel zrkadlových dlaždíc alebo mozaiky sú vhodné ako v interiéri kuchyne, tak v jedálenskom priestore. Mínus: v miestnostiach, kde sa varí jedlo, sú všetky povrchy rýchlo pokryté tukovými usadeninami, najmä ak nie je kukla, a tento povlak je obzvlášť zreteľný.

Nápady Spálňa

Vo vnútri spálne sa odporúča nepoužívať zrkadlové dlaždice pred posteľou a na strope. Ak chcete získať moderný a estetický interiér, orežte jednu z predných stien alebo steny za čelo postele. Pre niektorých ľudí však prítomnosť veľkých reflexných detailov v spálni môže vytvoriť pocit rozpakov, takže najprv postavte veľké zrkadlo na stenu a zistite, aké pohodlné je pre vás.

Detská izba

Zrkadlo dlaždice v interiéri detskej izby je nevhodné - je to pomerne ľahké poraziť, čo môže viesť k zraneniam. Namiesto toho môžete na strop použiť samolepiacu fóliu - bude odrážať slabé svetlo lampy a vytvorí jemné rozptýlené osvetlenie pre tie deti, ktoré neradi spia v tmavej miestnosti.

kúpeľňa

V interiéri kúpeľní a kúpeľní môžu zrkadlové prvky pôsobiť veľmi pôsobivo. To sú miestnosti, v ktorých je možné rozložiť takmer celý povrch stien. Jediná nepríjemnosť - pri použití teplej vody dlaždice potenie.

Prechodné oblasti

Koridor, chodba z miestnosti do miestnosti alebo schodisko v dome nie sú najviac osvetlenými miestami, preto by bol veľmi vhodný zrkadlový povrch, najmä s príslušným osvetlením. Originálna verzia je ozdobená stúpačkami. V tomto prípade sa zdá, že schody plávajú vo vzduchu a schody samotné sú veľmi ľahké.

Fotogaléria

Pomocou zrkadlových dlažieb môžete experimentovať s dizajnom miestností a originálnym spôsobom ozdobiť interiér. Nižšie sú uvedené príklady použitia reflexných povrchov v miestnostiach s rôznymi funkčnými účelmi.

Zanechajte Svoj Komentár