Ako si vybrať farbu linolea? Populárne farby, možnosti dizajnu, kombinácie

Linoleum a jeho farby hrajú významnú úlohu v dizajne miestnosti a sú rozhodujúcim faktorom, od ktorého bude závisieť budúca atmosféra v interiéri.

Ako si vybrať farbu linolea pre byt?

Niekoľko odporúčaní na výber:

  • Aby podlahová krytina vynikla oproti všeobecnému vnútornému pozadiu, musí mať bohatší a kontrastnejší dizajn ako nábytok a tapeta.
  • Svojím dekorom môžete pridať viac pohodlia pomocou linolea v pastelových a nenápadných farbách.
  • Tmavá podlaha je lepšie kombinovať so stenami v teplých odtieňoch, ľahkom nábytku, dverách a soklových lištách.
  • V úzkej a malej miestnosti alebo s nízkymi stropmi je vhodné zvoliť si povrchovú úpravu v jasných farbách, ktoré dodajú priestoru väčší komfort.
  • Pri výbere povlaku z červenej alebo oranžovej farby, interiér musí nevyhnutne predstavovať harmonický dekor, napríklad to môžu byť záclony, textílie alebo iné doplnky.

Obľúbené farby linolea

Vzhľadom k rôznym farbám sa ukázalo, že ľahko dekoruje miestnosť v akomkoľvek interiéri.

Fotografie linolea wenge

Nanášanie farby wenge dáva situácii určitú závažnosť, stručnosť a obmedzenú eleganciu. Tento exotický sortiment sa vyznačuje bohatým množstvom odtieňov, od hnedej a purpurovej až po čokoládovú a takmer čiernu, čo v kombinácii s výraznými drevenými vzormi dodáva podlahe skutočne luxusný, moderný a moderný vzhľad.

Fotografia ukazuje minimalistický interiér kuchyne s tmavým linoleum wenge na podlahe.

Wenge sa vyznačuje umierneným asceticism a aristokracie a je dokonale kombinovaná s akýmkoľvek interiérovým štýlom a dizajnovými trendmi.

zelená

Je to najpríjemnejšia, všestranná a mnohostranná farba, ktorá v závislosti od odtieňa môže mať upokojujúci alebo naopak povzbudzujúci účinok. Prírodná zeleň nepochybne prináša do priestoru energiu a sviežosť.

Na fotografii je znázornený interiér skrine so zeleným podlažím z linolea.

Sivá farba

Znížený šedý, strieborný, popolavý odtieň grafitu, dokonale v súlade s akýmikoľvek vnútornými predmetmi a vždy vyzerá nenápadne, ale zároveň dosť náročne.

béžový

Je to jedinečná farba vo všetkých ohľadoch, ktorá môže mať teplo, chlad, sýtosť alebo naopak neutralitu. Béžová a jej odtiene, napríklad piesková, karamelová, smotanová alebo cappuccino farba, vám umožňujú vytvoriť nenápadný, pokojný a veľmi elegantný interiér.

Čierne linoleum

Je to skôr odvážne rozhodnutie, ktoré vizuálne zapĺňa a obohacuje priestor bez ohľadu na jeho veľkosť. Čierne lesklé alebo matné podlahy sa stávajú ideálnym podkladom pre nábytkové predmety v upokojujúcich farbách a kontrastných odtieňoch.

Fotografia ukazuje matné linoleum čierne na podlahe v interiéri jedálne.

Čierne linoleum má elegantný a luxusný vzhľad, ktorý dáva situácii určitý patos a bohatstvo. Tento dizajn však vyžaduje veľmi opatrný prístup.

biela

Mliečna, alabastrová, porcelánová, opálová alebo slonovinová kosť robia každú situáciu omnoho rafinovanejšou a robia okolitú vesmírnu hru so špeciálnym jasom, textúrou a krásou.

Fotografia ukazuje podlahu s bielym linoleum v interiéri kuchyne-jedáleň, vyrobené v jasných farbách

modrý

Atraktívne a štýlové odtiene modrej, napriek tomu, že patria k studenej palete, môžu dať miestnosti požadovaný komfort a nepredstaviteľné pohodlie.

červená

Burgundsko alebo červená je považovaná za neuveriteľne veľkolepý, dominantný a trochu drzý dizajnový prvok, dávajúci atmosféru slávnosti a interiéru špeciálneho myslenia.

ružový

Môže sa líšiť v nasýtených a pokojnejších a miernejších tónoch, ktoré sú schopné vytvoriť relaxačný a jemný, osviežujúci a vzdušný, jemný a vzrušujúci dizajn.

modrý

Vďaka svojej univerzálnosti je modrá schopná nasýtiť prostredie, pridať nezvyčajné tóny a príjemné chladenie.

hnedý

Prírodné hnedé je veľmi populárne riešenie dizajnu, ktoré sa vďaka svojmu prirodzenému a reprezentatívnemu vzhľadu stáva hlavným kompozitným akcentom v miestnosti.

Fotografia ukazuje interiér priestrannej spálne s hnedým linolea na podlahe.

nachový

Fascinujúce fialové alebo lila, sú neštandardné a sú veľmi dôležité a populárne pre vytváranie kreatívnych návrhov.

Možnosti dizajnu

Existujú dva hlavné typy dizajnu:

  • Monofónny. Je to oveľa jednoduchšie, aby sa zmestili do už vytvoreného interiéru, hlavná vec je správne zohľadniť štýlové prvky, nájsť perfektnú kombináciu a rozhodnúť o vhodnom odtieni.
  • Farbu. Linoleum kombinujúce rôzne farby robí atmosféru energickejšou a vytvára potrebné akcenty a kontrasty.

Krásne kombinácie rôznych farieb a odtieňov

Existuje mnoho atraktívnych dvojfarebných kombinácií, napríklad béžovo-ružová kombinácia, ktorá nevytvára ostré kontrasty a umožňuje vám vytvoriť uvoľnený, mäkký, teplý a veľmi pohodlný interiér alebo klasický čierno-biely a elegantný šedo-modrý duet, ktorý robí dizajn oveľa presvedčivejším.

Na fotografii je linoleum s čierno-bielou farbou v interiéri kuchyne.

Šedo-béžová a sivohnedá kombinácia vždy vyzerá veľmi zdržanlivo, ale zároveň dáva priestoru určitú príťažlivosť a estetiku.

Na fotografii je obývacia izba s podlahou lemovanou linoleom v odtieňoch šedej a béžovej.

Odporúčania pre výber farby podlahy v rôznych miestnostiach

Správna voľba farieb pre podlahovú krytinu vám umožní vytvoriť individuálny štýl v miestnosti a nastaviť požadovanú náladu.

izbarysyfotografie
Pre kuchyňu.

Aby sa v kuchyni vytvorila príjemná a príjemná rodinná atmosféra, je linoleum vybrané vo svetle hnedých, tmavých béžových, sivohnedých, červenohnedých alebo zelených odtieňoch. Pri vhodnej konštrukcii stien bude tiež vhodné mať podlahu v stredne modrých tónoch alebo tmavší kryt so vzorom, ktorý odráža svetelné pruhy.

V chodbe a chodbe.

Často sa používa komerčný alebo polopriemyselný podlahový materiál v neutrálnych odtieňoch, pretože sú menej viditeľné kontaminácie alebo používajú pestrý viacfarebný povlak na škvrne.

Pre kúpeľňu.

Voľba odtieňa linolea v kúpeľni úplne závisí od všeobecného štýlového rozhodnutia tejto miestnosti. Vynikajúcim riešením by mohla byť podlaha vo svetle zelenej, tyrkysovej, modrej, modrej, svetlosivej, levanduľovej, žltej alebo ružovej.

Pre obývaciu izbu.

Najobľúbenejšie farby haly sú nádherné drevené odtiene, napríklad bielený dub, orech, buk, jaseň, wenge a ďalšie.

Pre detskú izbu.

V detskej izbe sa nátery používajú hlavne vo svetle zelenej, ružovej, modrej a ďalších svetlých farbách.

Aké linoleum je lepšie ako svetlo alebo tmavé?

Voľba tonality je určená osobnými preferenciami a charakteristikami výkonu.

Výber ľahkého linolea v interiéri

Svetlé odtiene sú vynikajúcim reflektorom, ktorý vytvára vizuálny nárast priestoru. Táto farebná schéma poskytuje prostredie s čistotou a sviežosťou a je obzvlášť vhodná na zdobenie spální a obývacích izieb.

Na fotografii je interiér spálne s ľahkým pieskovým linoleum na podlahe.

Linoleum vo svetlých alebo bielených tónoch nielenže kompenzuje nedostatok prirodzeného svetla, ale ideálne kombinuje aj s akýmkoľvek nábytkom a je tiež praktickejšie, pretože je menej viditeľné pre prach a škvrny.

Fotografie z tmavého linolea v byte

Tmavý náter dodáva dizajnu určitú stabilitu, elegantnosť a jasný kontrast, najmä ak sú steny a dekoračné prvky vyrobené v svetlejších farbách. Táto dekorácia je však vhodnejšia pre priestranné izby s dostatkom prirodzeného svetla, inak bude interiér vyzerať ponurý.

Fotografia ukazuje podlahu s tmavohnedým linoleom v interiéri modernej obývacej izby.

Tmavo hnedá, čierna podlaha alebo linoleum farby wenge, rôzny ušľachtilý vzhľad a môže byť elegantnou voľbou pre rôzne miestnosti od spálne až po kanceláriu.

Na fotografii je priestranná kuchyňa s tmavou čiernou podlahou z matného linolea.

Prísne pravidlá pri výbere tmavého alebo svetlého linolea neexistujú, pretože farba je zvolená s ohľadom na pohodlný pobyt v miestnosti, pohodu a náladu. Tmavé tóny, niekto môže spôsobiť pocit zovretia a tlaku priestoru, príliš svetlý, pocit studenej a nadmernej sterility.

Fotogaléria

So správnym prístupom k výberu farby linolea sa ukázalo, že vytvára útulný a pohodlný dizajn, aby zdôraznil svojím vlastným spôsobom, aby každý detail interiéru bol jedinečný a atraktívny a vytvoril najzaujímavejšie a príjemné prostredie.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár