Krb v interiéri: typy, zariadenie, dizajn karosérie, dizajn a dekor

Biofire nielenže zahalí dom teplom, ale vyhradí interiér so špeciálnym šarmom a luxusom. Okrem toho, bio-krb má veľa výhod, nevyžaduje osobitnú starostlivosť, nie je potrebné komín a nemôžete starať o škodlivé výpary. Tiež na trhu je široká škála modelov, ktoré budú vyzerať harmonicky v požadovanom štýle.

Popis, princíp činnosti, palivo

Čo je to biofireplace?

Bio-krb je moderný a bezpečný výklad krbu bez komína, ktorý sa dá použiť v takmer každej miestnosti, ktorá nepochybne odkazuje na plusy.

Ako to funguje? Práce na biopalivách, ktoré pozostávajú z biologických surovín a produktov spaľovania, nie sú škodlivejšie ako z parafínovej sviečky. Vonkajšie, krb môže podobať klasickú verziu alebo usporiadať moderný dizajn, ktorý bude zdobiť moderný interiér.

Na fotografii je štýlová obývacia izba kombinovaná s jedálenským kútom. Obojstranný krb nielenže plní dekoračnú funkciu, ale pomáha aj zónovať priestor bytu.

Princíp činnosti

Princíp činnosti je celkom jednoduchý. Palivo sa naleje do palivovej nádrže a zapáli sa zapaľovačom. Ak chcete dostať oheň týchto dvoch akcií je dosť. Keramická vlna sa používa na bezpečné a pomalé odparovanie paliva.

Bio Fireplace Fuel

Palivo je technický alkohol. Konzistencia môže byť odlišná, napríklad gél alebo kvapalina. Na prípravu biogelu sa pridá alkohol, voda, zahusťovadlo a soľ. Kvapalná forma paliva sa získava spracovaním plodín.

Spotreba paliva je pomerne hospodárna, v priemere je to 0,5 litra za hodinu a polovicu práce. Spotreba sa však môže líšiť v závislosti od vlastností vybraného modelu. Teplota horenia samotného plameňa závisí od zvoleného paliva, v priemere je to 400-600 stupňov.

Má bio ohnisko teplo

Biokrby, okrem estetického potešenia, dávajú teplo. Prenos tepla v rôznych modeloch sa pohybuje od 1 kW a môže dosiahnuť 10 kW. Vytváraním tepla je možné biokrbu porovnať s elektrickým ohrievačom. Malé krby najčastejšie bez funkcie vykurovania.

Potrebujete elektrickú zásuvku?

Na zabezpečenie práce nie je potrebná elektrina. Pri spaľovaní paliva vzniká prirodzený plameň.

Požiadavky na miestnosť, v ktorej je inštalované biokrbu

Bio-krb nemá žiadne špeciálne požiadavky na umiestnenie, ale musia byť dodržané základné opatrenia.

 • Miestnosť, v ktorej je inštalované biokrbu, by mala byť dobre vetraná, ale nemala by mať silné prúdy, ako aj ventilátory a klimatizačné zariadenia.
 • Vzdialenosť od akýchkoľvek vnútorných predmetov by mala byť najmenej jeden meter a od ľahko horľavých predmetov, ako je papier alebo textílie, najmenej jeden a pol metra.

Fotografia ukazuje minimalistickú obývaciu izbu s čierno-bielym lemom a dlhým bio krbom.

Tradičné, automatické a poloautomatické

Rozdiel medzi tradičným, automatickým a poloautomatickým bio krbom v riadiacej technológii.

 • Tradičný, alebo inými slovami, mechanický krb je zapálený ručne, pomocou zápaliek alebo zapaľovača.
 • Automatický krb je ovládaný diaľkovo telefonicky, tabletom alebo diaľkovým ovládaním.
 • Poloautomatický model začína a končí svoju prácu po zadaní príkazu cez ovládací panel umiestnený na samotnom krbe.

Otvorené a zatvorené

Rozdiel medzi otvoreným a zatvoreným typom v zariadení palivovej nádrže. Otvorený pohľad umožňuje vidieť množstvo tekutiny vo vnútri, zatiaľ čo uzavretý typ „skrýva“ ohnisko vnútri dizajnovej skrinky.

dizajn

Ako sa ohnisko? Konštrukcia puzdra môže byť prakticky ľubovoľná v závislosti od osobných preferencií. Hlavnou požiadavkou je dodržiavanie bezpečnostných pravidiel a presnejšie požadovaná minimálna vzdialenosť od plameňa. Horná časť plameňa by mala byť najmenej 80 cm od povrchu tela a bočná vzdialenosť by mala byť aspoň 20-25 cm.

Typy a schémy horákov

Čo sa týka opisu horákov, môžu mať niekoľko typov a majú odlišné charakteristiky, ale všetky pracujú podľa všeobecného princípu, atmosférického odparovania. To znamená, že sa palivo odparuje v komore pri zahrievaní v neprítomnosti vzduchu a pary uvoľnené do atmosféry sa spaľujú vo vzduchu.

Pre tento princíp činnosti existujú tri typy horákov:

 • kapilárnej,
 • knôt,
 • Gravity.

Kapilárny horák má jednoduchú konštrukciu, existuje však množstvo mínusov. Pri rozbehu sa môže cítiť vôňa etanolu, plnivo nádrže horáka sa časom zanesie a je potrebné ho vymeniť a je tiež potrebné zabezpečiť bariéru a nastavenie výšky plameňa, pretože na začiatku práce horí oheň silnejšie.

Wick pochodeň ľahšie zvládnuť. Naplnenie kontajnera palivom sa vykonáva "okom". Plameň tohto druhu horákov je stabilný, bez náhlych kvapiek, takže bariéra nie je potrebná, s výnimkou rôznych účinkov plameňa, je však potrebné zabezpečiť mriežkový delič.

Gravitačný horák v procese prevádzky vytvára stabilný plameň, počas zahrievania nevypúšťa pary, pretože ich zásoby sa tvoria vo výparníku a to je dosť na začiatok. Okrem toho môže byť tento typ horáka vyrábaný v guľatom tvare, zaisťuje dlhú prevádzku, až 4 hodiny, ako aj vhodný pre krb akejkoľvek kapacity.

Výhody a nevýhody

Biofireplace, rovnako ako akékoľvek iné zariadenie, má zásluhy a nevýhody. Za zmienku stojí najvýznamnejšie z nich.

klady:

 • Krb sa ľahko inštaluje a ovláda;
 • Okrem dekoratívnej funkcie v interiéri je krb ďalším zdrojom tepla;
 • Ekonomická spotreba paliva a nízke náklady;
 • Bohatý výber modelov;
 • Produkty spaľovania nie sú škodlivé pre zdravie.

nevýhody:

 • Vysoké náklady, najmä na modely s automatickým ovládaním;
 • Otvorené plamene vyžadujú opatrnú manipuláciu.

Fotografia má priestrannú obývaciu izbu v high-tech štýle. Samostatne stojací krbový krb nahrádza konferenčný stolík a plameň je viditeľný odkiaľkoľvek v miestnosti.

typy

Pracovná plocha (prenosná)

Mobilný dizajn, ktorý možno ľahko preniesť do inej miestnosti. Tento model produkuje minimum tepla a viac má dekoratívnu funkciu v interiéri miestnosti. Mini biokrby pracujú na vymeniteľných kazetách.

Zapustené do výklenku na stenu

Zaujímavý model môže byť zabudovaný do jednej alebo dvoch zvislých rovín, teda uhlového biokrbu. Vizuálne, dizajn vyzerá ako časť steny.

Fotografia ukazuje útulný interiér obývacej izby v bielej a šedej farbe. Obdĺžnikový biokrb zabudovaný v stene zapĺňa miestnosť teplom.

Vstavaný nábytok

Krb zabudovaný do nábytku zaberá málo miesta, ale vytvára pocit pohodlia v interiéri a do konferenčného stolíka môže byť zabudovaný mini krb. Spravidla sa inštaluje v plochom vodorovnom povrchu. Stôl sa ľahko premiestňuje a do interiéru dodá jedinečnosť. Ďalšou možnosťou je krb zabudovaný do stola alebo do centrálnej časti skrine.

Fotografia ukazuje interiér svetlej obývacej izby v modernom štýle. Krb je zabudovaný v komore, ktorého zadná stena je zdobená zrkadlovými vložkami.

Nástenné

Úzka konštrukcia nezaberá veľa miesta a v závislosti od dizajnu interiér zdobí v modernom štýle. Kĺbový model je pripevnený na stenu pre 2 skrutky.

podlaha

Krb tohto typu nemožno považovať za súčasť interiéru, ale jeho hlavný objekt. Na rozdiel od nástenných a vstavaných modelov poskytuje podlahové biokrbisko plnú kontrolu centra od ktorejkoľvek strany. Podlahové modely sú ťažšie, ale aj prenosné.

suspendovaný

Krb je pripevnený k stropu. Taký model bude vyzerať dobre v izbách s vysokými stropmi a ozdobí moderný interiér.

V portáli

Krb v portáli napodobňuje krb v klasickom zmysle. Samotný portál môže byť vyrobený z rôznych materiálov, označuje typ steny. Hĺbka a šírka portálu závisí od veľkosti palivovej kazety.

V interiéri fotografie v klasickom štýle. Biofire "utopil" v portáli, a telo je vyrobené z kameňa a omietky.

uhlový

Rohový model môže byť inštalovaný v rohu miestnosti, čím sa zachytí prázdny priestor. Ďalší typ rohového ohniska je inštalovaný na stenách, takže môže zdobiť dve miestnosti naraz.

kolo

Okrúhly alebo sférický krb je vhodný pre moderný interiérový dizajn. Okrúhly krb bude vyzerať dobre v podobe závesného, ​​podlahového a stolového modelu.

Materiály, dizajn puzdra

sklo

Štýlový dizajn so sklom bude v modernom interiéri vyzerať harmonicky. Sklo navyše poskytuje úplný prehľad o plameni. Pre telo používa spoľahlivé tepelne odolné sklo.

Keramické puzdro

Tento typ sa najčastejšie používa pri výrobe malých konštrukcií, ako je stolný bio krb. Keramika sa krásne mieša s plameňom. Rovnaký dizajn puzdra môže byť vyrobený z keramických dlaždíc.

S portálom sadrokartónu

Stavba sadrokartónových dosiek - pomerne ekonomický spôsob registrácie. Dizajn je možné vyrobiť samostatne alebo sa pripraviť. Veľkosť a tvar a povrch môžu byť takmer akékoľvek.

Mramorové telo

Krb v mramorovom puzdre - luxusný a drahý kus nábytku. Prírodný mramor alebo vysokokvalitná imitácia budú perfektne vyzerať v každom interiéri.

Drevené puzdro

Drevo je krásny a ušľachtilý materiál. Registrácia môže byť v klasickom, country alebo Provence štýle. Drevo musí byť tepelne spracované.

Príslušenstvo a dekor

Doplnky a dekoratívne prvky dopĺňajú prostredie a vytvárajú správnu atmosféru v interiéri. Stojí za to pripomenúť, že dekor by nemal blokovať plameň a byť umiestnený okolo palivového bloku.

Keramické palivové drevo, pečené polená

Neoddeliteľnou súčasťou ohniska je horúce drevo alebo kamene, ktoré svojím šarmom a šarmom fascinujú. Pre biokrbu je potrebné vylúčiť prírodné drevo. Bude nahradená keramickými výrobkami, ktoré sú takmer nerozoznateľné vo farbe a textúre so skutočným stromom. Keramické palivové drevo môže napodobniť akékoľvek plemeno, najčastejšie je to borovica alebo breza.

Imitácia uhlíkov

Uhlie pre biokrby je vyrobené z keramiky alebo sklokeramiky. Vizuálne sa nelíšia od súčasného a presne rovnakého tvaru a farby.

Kamene, kamienky

Použité prírodné kamene alebo kamene. Materiál je pevný a odolný voči teplu. Pre atraktívnejší vzhľad sú kamene brúsené a pokryté požadovanou farbou. Najmä krásny oheň sa odráža na lakovanom povrchu kameňa.

Foto v interiéri bytu

Obývacia izba

Krb v interiéri obývacej izby zabalí miestnosť do špeciálneho pohodlia a naplní šarmom obyčajný večer. Rôzne varianty umiestnenia a dizajnu vám umožňujú vybrať si ideálnu voľbu pre interiér obývačky. Napríklad, podlahový krb v sklenenom puzdre pre moderný štýl alebo v portáli s mramorovým rámom pre klasiku.

Veľkou výhodou biokrbu je možnosť využitia priestoru nad krbom, napríklad inštalácia televízora nad ním. Tento spôsob registrácie je bezpečný a vyzerá impozantne.

Na fotografii je moderný interiér obývacej izby s bio krbom na pracovnej doske.

spálne

Oheň v interiéri spálne pomôže relaxovať a dať romantickú náladu. Pre priestrannú spálňu môžete využiť vstavaný alebo podlahový krb. Pre kompaktný priestor vhodný pre stolný alebo vstavaný model nábytku.

kuchyne

Krb v interiéri kuchyne je neobvyklým a originálnym riešením. To môže byť postavený do steny, na konci ostrova, alebo môže vykonávať funkciu oddelenia miestností. Ďalšou možnosťou dizajnu by bol malý stolný krb, ktorý zdobí jedálenský kút.

Lodžia, balkón

Loggia alebo balkón sa stanú skutočným salónikom aj s malým bio krbom. Interiér doplní stôl a pár pohodlných stoličiek. Na takej lodžii je pekné ukončiť deň pod teplou žiarou ohňa.

Foto v vidieckom dome

Vidiecky dom alebo chata - ideálne miesto pre krb. Veľká plocha vám umožňuje vybrať si nezvyčajné a objemné modely a zároveň vás zbaviť zbytočných problémov počas tavenia a starostlivosti.

Na fotografii je útulný salónik z vidieckeho domu. Biokrb je napodobňovaný drevom.

Tiež, pôvodné rozhodnutie by bolo nainštalovať krb na ulici, pár stoličiek oproti nemu a útulné deku bude večer na čerstvom vzduchu naozaj magické.

Zastúpenie v rôznych štýloch

klasický

V interiéri sa ozdobí biofire v portáli s rámom z mramorového alebo sadrokartónového puzdra. Symetrické tvary a hladké línie podporia koncept dizajnu.

moderný

Pre moderný interiér je mnoho nápadov na dekoráciu. Biofireplace sa stane dobrým rozhodnutím pre také smery ako minimalizmus alebo hi-tech. Priehľadné sklo, chróm alebo keramické telo zvýrazňuje zvláštnosti štýlu v interiéri.

Vo fotografii obývacia izba v modernom štýle, vyrobený v teplej palete. Interiér zdobí malý krb zabudovaný do steny.

podkrovie

Mestský smer bude ozdobovať vstavanú stenu alebo závesný biokrb. Požiar pôjde dobre so studenými, nespracovanými betónovými stenami alebo murivom.

Foto interiér v štýle podkrovia. Malý krb je umiestnený pod TV a zaberá minimálny priestor.

Provence

Jemný a romantický Provence zabalí miestnosť teplou bio krbom v drevenom, kamennom alebo sadrokartónovom kufri. Interiér bude doplnený keramickým palivovým drevom "pod breza" a uhlím.

Fotogaléria

Zaujímavým interiérovým riešením bude domáce biokrbu. Živý plameň úplne mení situáciu v dome. Rozmery a prevedenie môžu byť rôzne, napr. Cez krb s čiernou podšívkou na jednej strane a biely na druhej strane zároveň podporí dizajn a farebnú schému v rôznych miestnostiach. Nižšie sú uvedené príklady použitia biokrbu v miestnostiach s rôznymi funkčnými účelmi.

Zanechajte Svoj Komentár