Záclony v interiéri spálne: farba, dizajn, typy, tkaniny, štýly, 90 fotografií

Záclony v interiéri spálne hrajú jednu z dôležitých úloh. Na jednej strane chránia miestnosť pred slnečnými lúčmi a na druhej strane slúžia ako dekor. V závislosti na farbe a štýle, materiál a spôsob pripevnenia vyzerajú inak a pri výbere záclon v spálni, musíte zvážiť vlastnosti miestnosti.

Vlastnosti dizajnu

V spálni je vytvorená osobitná útulnosť, ktorá je vlastná len pre túto miestnosť, preto je dôležité vopred premýšľať o vnútornom štýle, aby ste si vybrali dobrú farbu stien, textílií a záclon.

Záclony môžu byť jednoduché a vykonávať praktickú funkciu stmavnutia miestnosti, ale môžu sa stať aj umeleckým prízvukom v spálni. Aby bol denný spánok pohodlný, musíte vyzdvihnúť svetlé zatemňovacie závesy. Ak je v miestnosti málo denného svetla, môžete sa dostať pomocou ľahkých tkanín.

Farebný roztok

Výber farieb a odtieňov záclon bude hrať dôležitú úlohu v interiéri spálne, mal by zodpovedať štýlu a veľkosti miestnosti.

Biele záclony sa hodia do každého interiéru, v kombinácii s hnedými, jasnými farebnými stenami, béžovými odtieňmi. Biele priesvitné tkaniny vyzerajú najlepšie, nie hrubé záclony.

Na fotografii, interiér v spálni v bielej a hnedej farbe s priesvitnými závesmi, ktoré sú namontované pod stropom a vytvárajú efekt tkaniny padajúce.

Čierne závesy sú nesporným prízvukom, sú vhodné pre moderné štýly, musia byť kombinované s bielymi alebo inými ľahkými stenami, ľahkým tylom. Nie je vhodný pre malé izby.

Béžové záclony bez dekoru viac slúžia ako pozadie pre svetlé povrchové úpravy alebo iné interiérové ​​predmety, čo je výber, ktorý je vhodný pre všetky dizajny, vždy v móde.

Peach záclony sú kombinované s olivovými, pistáciovými, bielymi, béžovými stenami. Vytvára atmosféru relaxácie v kombinácii s tylom na niekoľkých svetlejších odtieňoch.

Fotografia ukazuje pastelový interiér s broskyňovými závesmi, ktoré sa v neutrálnej spálni stali farebným akcentom.

Hnedé záclony nemožno nazvať prísne, rôzne čokoládové a kávové odtiene vám umožnia vybrať si požadovanú farbu. Symbolizuje stabilitu, stálosť. Čokoládové odtiene sú vhodné pre veľké spálne a kávu pre interiér strednej a malej.

Šedé závesy vďaka bohatstvu svetlých a tmavých odtieňov, ako aj neutrality budú vyhovovať interiéru spálne v kombinácii s akoukoľvek farbou stien a tylu.

Zelené farby v každom tieni podporujú odpočinok a akumuláciu síl, prirodzené farby majú dobrý vplyv na relaxáciu. Jedna z dobrých farieb, ktorá je kombinovaná s hnedou, žltou, modrou, bielou.

Fotografia má šedo-zelený interiér s dvojitými závesmi a tylom, ktoré zodpovedajú farbe hlavy postele.

Fialové záclony môžu byť jemné lila, lila bahno z ľahkých tkanín, alebo ťažké tmavo fialové s čiernou, zlatou alebo bielou hranou, strapce. Pridajte do vnútra spálne mystiky, luxus a romantiku.

Je lepšie používať červené závesy v pastelových odtieňoch, alebo by sa mali riediť neutrálnejšími farbami, ako je biela, šedá, béžová.

Vínové záclony sú vhodné na vytvorenie tajomného, ​​luxusného interiéru. Sú kombinované so zlatou, čiernou, bielou, hnedou farbou dekorácie a dekoru. Strih do spálne dobre a sú vhodné pre chladné miestnosti.

Ružové závesy v pastelových farbách priaznivo ovplyvňujú zvyšok, vnímanie miestnosti. Pod modrú, béžovú, ružovú, zlatú spálňu.

Fotografia zobrazuje farebný interiér s jasnými ružovými závesmi na pozadí čiernobielych tapiet, kde denné svetlo a zrkadlá umožňujú monochromatické steny.

Modré závesy podporujú odpočinok, príjemný do očí. Jedna z najvhodnejších farieb pre interiér v spálni v kombinácii s modrou, bielou, zlatou, hnedou.

Modré záclony chladia horúcu miestnosť na slnečnej strane, prispôsobia sa odpočinku v kombinácii s inými odtieňmi modrej, modrej, žltej, bielej.

Tyrkysové záclony v spálni vyzerajú jednoducho, vhodné pre ľahké tkaniny, v kombinácii s bielou, čiernou, žltou, ružovou, zlatou farbou.

Fotografia má tyrkysovo biely interiér s klasickými hrubými závesmi a ľahkým tylom.

Žlté závesy sú spojené s letným teplom, rozširujú priestor, ohrievajú miestnosť, v ktorej nie je dostatok denného svetla. V kombinácii s modrou, tyrkysovou, smaragdovo bielou.

Zlaté záclony, ako žlté, zahrejú spálňu, vytvárajú luxusný výhľad na okno, zlaté nite a výšivku pridávajú extra lesk. V kombinácii s bordó, bielou, modrou, smaragdovou, krémovou farbou.

Vyberte farbu spálne

Pri výbere záclon do spálne je dôležité začať z vnútra a farby stien.

Pod svetlou spálňou zapadajú priesvitné biele, modré, ružové, broskyňové záclony, žiarivo oranžová, žltá, svetlo zelená, bordová, smaragdová, zlatá, kávová, hnedé tóny.

V tmavej spálni je vyzdvihnúť farbu záclon, aby zodpovedali stenám, alebo inému svetlému tieneniu. Odtiene mlieka, béžová, piesková, vanilková, čokoládová a kávová sú vhodné do hnedej spálne.

V čierno-bielej spálni je lepšie zvoliť červené alebo biele záclony, aby nedošlo k preťaženiu farebnosti interiéru.

Na fotografii je čierno-biely interiér, ktorý vďaka dominancii bielej vyzerá štýlovo a luxusne. Biely tyl sa mieša s kobercom a posteľnou bielizňou, zatiaľ čo čierne závesy dopĺňajú tienidlá, stôl a rám.

Farebná spálňa vyzerá elegantne, takže záclony si môžu vybrať neutrálnu, rovnakú alebo kontrastnú farbu. Zelená miestnosť v tlmených odtieňoch pistácie alebo olivy je kombinovaná s bielymi, zlatými, hnedými, modrými, béžovými závesmi.

Fialové, biele, sivé, strieborné závesy sa zmestia do lila interiéru.

Ružové steny v spálni sú kombinované s bielymi, čiernymi, modrými, zlatými, ružovými, tyrkysovými, šedými závesmi.

Typy záclon

Voľba typu záclon závisí od vytvoreného štýlu, klasické záclony sú vhodné pre známe interiéry, rolety a rímske sú vhodné pre moderné apartmány, kde nie je dôraz na závesy.

Klasické dlhé záclony pozostávajúce z dvoch plátien, v kombinácii s tylom, môžu byť vyrobené z hrubého alebo ľahkého materiálu, ktorý umožňuje slnečné lúče. Vyzerajú dôverne, striktne a štýlovo bez lambrequin a luxusne s ním.

Krátke záclony v spálni môžu byť až do parapetu alebo nižšie. Vhodné pre country štýl, klasický, chebbi chic. Nechajte priestor nekrytý pod oknom a nebráňte šíreniu tepla z radiátorov.

Na fotografii sú krátke klasické záclony, ktoré nezatvárajú radiátor v spálni a otvorili parapet, ako pracovisko alebo toaletný stolík.

Rímske záclony sú prezentované v širokej škále dekorov a štýlov. Možnosť montáže na otvor a na rám okna. Jednoduché použitie, môžu byť tiež kombinované s tylu alebo záclony.

S lambrequin záclony vyzerajú luxusne. Jeho dĺžka a okázalosť závesov závisí od voľby, garnýž opticky zväčšuje okno, ak je zavesený na strope.

Rolety sú navíjané navíjaním na hriadeľ, ktorý je upevnený nad otvorom alebo na ráme okna.

Záclony s tylem upravujú stupeň osvetlenia v miestnosti, kde záclony stmavujú spálňu v tme, a tyl rozptyľuje denné lúče slnka.

Dvojité záclony sú kombinované z dvoch tkanín rovnakého zloženia, ale odlišného dizajnu, napríklad monofónneho a vzorovaného. Tiež nazývané dvojité záclony, ktoré sú vyrobené z rôznych strán v kontrastných farbách, čo vytvára nezvyčajný vzhľad pri preťahovaní látky na snímače.

Na fotografii je znázornený tyrkysovo-hnedý interiér s dvojitými závesmi a tylom na rúrkovej rímse, ktoré zdôrazňujú rovnosť oboch farieb.

Záclony na jednej strane sú vhodné v prítomnosti balkónových dverí, keď je pevné plátno upevnené na jednej strane pomocou podväzkov.

Rolety vertikálne alebo horizontálne z tkaniny alebo plastu, hliník vhodný do spálne, kde je potrebné použiť parapet ako poličku alebo stôl.

Záclony s fotografickými výtlačkami 3D obrazy alebo krajinky možno kombinovať s posteľnou prikrývkou na posteli. V tomto prípade nie je potrebné hromadiť interiér doplnkovým príslušenstvom.

Bavlnené závesy v spálni sa používajú samostatne alebo spolu so závesmi. Môžu byť s korálky alebo flitre, môžu tiež usporiadať posteľ a robiť priestorové zóny.

Francúzske závesy s mäkkými vlnami vytvárajú atmosféru luxusu, girlandy dodávajú do spálne šarm. Môžu byť zdvíhacie alebo statické, v závislosti na hustote tkaniny, môžu byť tylu alebo záclony.

Kombinované sú vytvorené s kombináciou dvoch alebo viacerých typov záclon, napríklad kombinujú tyl s rímskymi alebo roletami, francúzsky so záclonami, rolety s tylom.

Na fotografii je kombinácia bambusových závesov a klasických závesov v interiéri ekologickej spálne, ktoré zdôrazňujú jednotu s prírodou a sprievodcom prirodzenosti interiéru.

Okovy a montážne metódy

Stropná rímsa je pripevnená k stropu, zatiaľ čo tkanina pokrýva celú stenu nad oknom, čo opticky robí strop vyššie. Oves môže byť zo stromu, plastu, kovu, šnúry.

Bageta cornice v spálni skrýva všetky uzávery a skryje chyby v práci, telo je vyrobené z rôznych materiálov a má 1 až 3 struny vo vnútri.

Rúrka je vyrobená z dreva, plastu, kovu. Stáva sa stropom a stenou. Konce trubice sú zdobené háčikmi, špičkami akéhokoľvek tvaru.

Profilová rímsa v spálni je zostavená zo samostatných častí, môže byť namontovaná nad okenným otvorom. V závislosti od záclon, to môže byť jednoradové (len pre tylu), dvojradové (pre tylu a záclony), trojradové (+ garáž).

Vo fotoprofile zapínanie závesov oblúk v prieraz okna. Šedo-biely interiér vyzerá elegantne vďaka dobrému dennému svetlu a lesklej podlahe.

Kované rímsy v spálni vydržia ťažkú ​​tkaninu, môžu byť vo forme bagety alebo trubice. Vyzerajte dobre s rovnakými snímačmi, kvalitnými tkaninami a môže zničiť svetlý pastelový interiér, ktorý používa len tylu.

Na priechodkách (krúžky rôznych priemerov prišitých na plátno) sú závesy vhodné na zdobenie okien balkónovými dverami.

Na krúžkoch upevnite najčastejšie portieres. Prstene môžu byť prispôsobené farbe záclon, alebo sa líšia v kontraste. V klasickej spálni bude vyzerať dobré zlaté prstene so zlatými snímačmi a strapcami.

Portier a tyl sú pripojené k slučke. Slučky môžu byť hluché alebo so suchým zipsom, gombíky pre jednoduché odstránenie látky z odkvapu a umývania. Veľkosť slučiek, šírka, ich počet sa vypočíta na základe požadovaného závesu.

Záclony sú pripojené k copu, ak chcete vytvoriť časté našuchorené rúško. Prámik priťahuje a záves visí na hákoch.

Záclona Design

Záclony rovnakej farby v spálni vyzerajú inak v závislosti od tkaniny a dizajnu.

Obyčajné záclony sú kombinované so vzorovanými tapetami alebo monochromatickými stenami. Vhodné pre akýkoľvek štýl v závislosti od farby.

Pruhované záclony môžu byť monochromatické alebo farebné pruhy akejkoľvek šírky, vizuálne zväčšiť priestor v spálni.

Kontrolované závesy „Vichy“ do vzoru „Tatran“ budú zdobené moderným interiérom a spálňou v vidieckom štýle.

Na fotografii, kombinácia obyčajné, kockované a rímske závesy na jednom okne, a kombinácia dvojitých závesov s tylu na inom okne interiéru v spálni v anglickom štýle.

Záclony s kvetmi rôznych mierok, so vzorom a vzorom sú vhodné pre obyčajnú tapetu. Pre originálnu kombináciu si môžete vybrať farbu prikrývky pod oponou.

výzdoba

Existuje mnoho možností na zdobenie okien a záclon, ktoré sa stanú predmetom obdivu.

Držiaky sa montujú na stenu, držia tkaninu a jej záves, regulujú tok svetla do spálne. Lano, popruh, opasok, korálky, retiazka, ktoré sú zdobené malými plyšovými hračkami, keramickými kvetmi, výšivkami a kameňmi, slúžia ako snímače.

Klipy pripomínajú vlásenky, sú kovové, plastové a drevené.

Dekorácie na kolíkoch vytvoria nové vnímanie obyčajných závesov, najčastejšie pre spálňu, motýle a kvety.

Štetce môžu ozdobiť podhvaty alebo zarámované lambrequin, strapce slúžia ako kontrastné hrany pre zamatové závesy.

Spálne interiér štýly

Moderný štýl je zastúpený v rôznych dizajnoch, ktoré sú vytvorené tylu, záclony rôznych dĺžok, rolety alebo roman rolety. Najčastejšie sa jedná o jednoduché plátna bez vzoru, zložitej výšivky a vzoru. Povolené široké pruhy, textúrované vložky, prirodzené farby, svetlé farby.

Klasická spálňa vyzerá luxusne vďaka girlandám, volánkom, volánikom, kombinácii strapcov a saténu. Ťažké závesy sú kombinované s taftom, bordová farba je doplnená tyrkysovými, smaragdovými odtieňmi, čiernymi alebo zlatými hranami. Taktiež klasika môže byť potlačená v neutrálnych hnedých a béžových farbách.

Fotografia ukazuje interiér v klasickom štýle, kde je tyl kombinovaný so sametovou garážou a závesmi. Príslušenstvo obsahuje strapce a podväzky so strapcami.

Spálňa v štýle Provence je doplnená o bielu, svetlozelenú, olivovú, fialovú, modrú, bledoružovú záclonu na kravatách, slučkách, krúžkoch. Záclony môžu byť jednohlasé, s farebným prechodom, so vzorom levandule, ruží, malých lukov.

Tkaniny na záclony

Závoj ľahko prechádza svetlom a prúdmi vzduchu, vyzerá jednoducho. V zime sa dá použiť samostatne, v lete je závoj v spálni kombinovaný s hrubými závesmi.

Blackout má vysokú hustotu prekladaných vlákien. Tkanina zostáva nepriehľadná a odolná voči teplote, čo zjednodušuje dekor "horúcich" miestností na južnej strane.

Organza sa dá ľahko prať, nie je pokrčený, vyrobený z hodvábu s viskózou alebo polyesterom. Zhromažďuje sa vo vlnách v kombinácii so záclonami.

Ľan sa najčastejšie používa v prírodnej alebo čírej farbe. Ľahko sa vo forme, ale môže sadnúť pri umývaní a vyžaduje starostlivé žehlenie.

Vo fotografii portiera nebieleného ľanu v modernom interiéri spálne, ktorá je prírodným materiálom a nehromadí prach.

Zamatové záclony môžu byť dlhé alebo krátke. Zapnite na silný odkvap v kombinácii so saténom, taftom. Zdobené zlatými strapcami, drapákmi.

Hodváb nevhromadí prach a statickú elektrinu, je ľahko prehodený, vhodný pre lambrequin. Hodváb vybledne a stratí farbu, takže je dôležité použiť podšívku.

Na fotografii je interiér spálne s hodvábnymi závesmi, ktoré sú podľa materiálu a farebnej schémy kombinované s posteľným textilom.

Bavlna patrí k prírodným záležitostiam, prenáša svetlo, ľahko sa umyje a železo, ale časom sa môže zožltnúť, sadnúť si z prania, vrások. Pre záclony vhodný hrubý, satén, taft, mušelín, závoj.

Atlas drží farbu, vyzerá jasne, je hustý a tenký. Odráža svetlo, lesk, svetlo, rýchlo schne.

Žakár sa vyznačuje prekladaním nití a komplexným vzorom hodvábnych nití na prírodnom alebo syntetickom plátne.

Záclony pre neštandardnú spálňu

Záclony môžu zmeniť vizuálne vnímanie priestoru, čo je dôležité pri zdobení neobvyklého interiéru.

Záclony v malej spálni by mali byť hladké, bez ornamentu, jednoduchého tvaru, bez závesov. Jednoduchý záves ozdobí rímsu alebo ozdobné vlásenky.

Na fotografii sú záclony a tyl prispôsobené tónu v spálni, interiér vizuálne zvýrazňuje zrkadlovú fasádu skrine a odráža v nej denné svetlo.

V úzkej spálni sa hodia záclony s horizontálnymi pruhmi, rovnými alebo diagonálnymi čiarami. Jednoduchý strih, minimálne závesy, tečúce látky, organza je vítaný.

Pre drevený dom vhodné prírodné tkaniny, výšivky, rímsy vo forme okna, záclony na podlahu alebo parapet, háčiky z rovnakej tkaniny.

V podkrovnej spálni nie je vhodná garáž a komplexné zloženie. Záclony sú namontované na okno s úkosom pomocou dvoch odkvapov, nad a pod. V závislosti od smeru svetelných závesov môžu byť vyrobené z hrubých alebo ľahkých tkanín. Klasické záclony, rímske rolety, rolety.

Vo fotografii interiér podkrovia okna s pôvodným spôsobom držanie záclony.

Okno s arkýřovým oknom v spálni môže byť ozdobené spoločným tylu s dvomi závesmi na bokoch vonkajších okien, každé okno môžete ozdobiť individuálne, alebo spoločným tylu s jednotlivými závesmi. Fit francúzsky, rímske žalúzie, tylu.

Záclony pre okná s balkónom dvere je lepšie zvoliť tak, aby výstup bol voľný alebo nie je ťažké. Dvere nie je možné zavesiť, ale záves je možné zavesiť na krídlo tak, aby zodpovedali závesom, môžete použiť aj oká alebo závesy na jednu stranu.

Pri výbere záclon je lepšie spoliehať sa na rady dizajnérov v kľúčových otázkach, farba záclon by mala byť zvolená na základe pravidiel farebných kombinácií a ich proporcií v interiéri. V spálni bude pekné mať dvojitý odpočinok, ak k tomu prispejú odtiene.

Fotogaléria

S pomocou záclon môžete experimentovať s interiérom spálne a navrhnúť okná originálnym spôsobom. Nižšie sú uvedené príklady použitia záclon na okná v spálni.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár