Preglejka v interiéri +50 fotografických nápadov

Originálne a lacné dekorácie izieb je pomerne jednoduchá úloha. Na jeho vyriešenie stačí použiť rozpočtové materiály. Napríklad obyčajná preglejka v interiéri môže vytvoriť určitý stylistický smer, zdôrazniť existujúci dizajn alebo mu dať úplne nový vzhľad. Tento listový materiál sa používa na výrobu kučeravých skríň, skríň a lôžok s mnohými skrytými priehradkami. Použitie tenkých plechov umožňuje vytvárať zakrivené výrobky (okrúhle, vlnité police, podpery, oddeľovače). Na podčiarknutie štýlu je povolené farbiť, stmavnúť a zosvetliť listy škvrnou, nalakovať. Kvalitné drevené dosky môžu byť náhradou prírodného dreva, odvodených materiálov (MDF, drevotrieskových dosiek). Dôležitá je aj vysoká stabilita, spoľahlivosť stavebných materiálov.

Špeciálne funkcie

Viacvrstvový dýhovaný materiál môže byť použitý na výstavbu, opravu, výrobu nábytkových zostáv. Je vyrobený lepením niekoľkých vrstiev drevenej dyhy. Môže sa zbierať z smrekovca (tento materiál má vysokú odolnosť voči vlhkosti). Vonkajšie vrstvy brezy umožňujú vytvárať listy s príjemnou jantárovo oranžovou farbou. Stavebné materiály z borovice a smreku sa používajú hlavne ako ťahové suroviny: sú položené pod strešnými materiálmi, dokončujú podlahové krytiny. Tenké plechy môžu byť ohnuté vlnami, kruhmi. Trvanlivejšie výrobky vyrobené na dokončenie miestnosti. Práca so stavebnými materiálmi z dreveného dreva je jednoduchá. S nimi sa zaobchádza rovnako ako s masívnym drevom.


    

Výhody a nevýhody materiálu

Pri odpovedi na otázku o výhodách drevených listov je nemožné nezaznamenať ich lacnosť. Lacný stavebný materiál je zároveň ideálny pre rôzne práce. Z neho môžete zbierať spoľahlivé postele, skrine, stoly alebo stráviť štýlovú výzdobu interiéru. Medzi ďalšie výhody drevených dosiek patria:

Široká ponukaMateriály sa líšia v zložení (druhy použitého dreva), akosti, veľkosti, povrchu (leštené alebo neleštené).
Jednoduchosť prípravyRezanie, zlepovanie materiálu je možné bez špeciálnych zručností.
Odolnosť proti opotrebeniuOdolný voči menšiemu mechanickému namáhaniu a zároveň nevyžaduje špeciálnu starostlivosť.

Nevýhodou materiálu je neschopnosť použitia v miestnostiach s vysokou vlhkosťou. Dokonca aj vodovzdorné druhy, keď sú vystavené vode, môžu spôsobovať škodlivé výpary v dôsledku prítomnosti lepidla.

    

Použitie v interiéri

Najbežnejšie preglejky, ak je správne použitý, môže zlepšiť akýkoľvek dizajn bytu. Maľovaný materiál môže byť použitý na dekoráciu a dekoráciu stien. S ním môžete ozdobiť malý roh miestnosti alebo ju rozdeliť do zón. Napríklad priečky z drevených dosiek umožňujú izolovať priestory odpočinku a práce, krásne izolovať posteľ. Interiérové ​​prvky z drevených materiálov dopĺňajú podkrovný štýl a chata dobre. Maľované listy striebra, modrej alebo fialovej budú skvele vyzerať v dizajne Provence. Čierne, sivé a biele listy sú vhodné na výrobu šperkov v škandinávskom štýle. Materiály môžu byť vyrezané do tvaru a potom použité na rámovanie okenných otvorov, montážnych prípravkov. Veľmi populárne a štylizované skrine, skrine, regály, vyrobené z takýchto surovín. Umožňujú efektívne využívať voľný priestor každej miestnosti.


    

strop

Myšlienka urobiť strop reziva z dreva je veľmi atraktívna. Použitie lacných surovín umožňuje originálny štýl miestnosti. Táto možnosť je vhodná aj pre penthousy. Jeho významnou výhodou je nízka hmotnosť materiálov (na rozdiel od obloženia), možnosť získania rôznych odtieňov pomocou škvŕn. Vďaka týmto vlastnostiam sú ľahké lacné stavebné materiály široko využívané pre štýlový dizajn letných chatiek. Pre prácu by ste mali vybrať listy so stupňami I, II. Zahŕňajú minimálny počet defektov (zdravé uzly, mierne farebné kvapky), majú krásny čistý vzor. Stavebné materiály je potrebné upevniť na pevný profilový rám.

Rám spolu s listami zníži úroveň stropu o 5-10 cm, preto táto možnosť nie je vhodná pre miestnosti s obmedzenou plochou.

Paul

Hladká a upravená podlaha z drevených lepených dosiek - ideálne riešenie pre domácnosti a chodby. Takáto podlaha môže pri správnom použití konkurovať dobrému laminátu. Pre prácu by ste mali zvoliť materiály s hrúbkou 20-22 mm. Prácu možno vykonávať podľa nasledujúcej schémy:

 1. Aklimatizácia materiálov do 1-2 dní alebo viac. Tým sa eliminuje následná deformácia plechov;
 2. Pokrytie parozábrany a zvukovoizolačných materiálov;
 3. Inštalácia štvorcových lag (musí byť stanovená pod úrovňou);
 4. Pokládka ponornej vrstvy drevených plátov. Môžete použiť materiály triedy III-IV. Môžu zahŕňať zdravé a sušené suky, iné zveri;
 5. Pokladanie dokončovacej vrstvy (listov triedy I-II) naprieč ponorom. Fixačné materiály s malými klincami. Ošetrenie impregnácie podláh, škvŕn, lakov.

steny

Použitie drevených stavebných materiálov je vhodným riešením pre moderné a lacné nástenné dekorácie. Môžu byť použité v obývacích izbách, chodbách, chodbách. Jedinou výnimkou je ich použitie do kuchyne, kúpeľne: vysoká vlhkosť, vystavenie parám vedie k deformácii plechov. Pre upevňovacie výrobky je potrebný rám profilu (ako v prípade sadrokartónu). Prvky môžu byť dodatočne zafarbené škvrnami a lakované. Pri pracovných materiáloch s hrúbkou najmenej 16 mm. Na vytvorenie neštandardného dizajnu miestnosti je tiež možné farbiť steny pomocou farebných kompozícií. Pri predspálení na hárkoch vzorov môžete dosiahnuť jedinečný štýl. Pre použitie stavebného materiálu sa javí ako vhodné doplniť dekor s lampami, dekoráciami z podobných alebo podobných listov.


    

nábytok

Štýlový nábytok z drevených dosiek je vhodný na vytvorenie príjemnej atmosféry v každej izbe apartmánu. Zvyčajne sa na vytvorenie najodolnejších a spoľahlivých výrobkov používa materiál s hrúbkou 16 až 22 mm. Od neho sa skrine a knižnice, postele, kuchynské rohy, boxy na balkóny. Tenšie plechy sa rezajú na časti a potom zlepia. Tento spôsob výroby umožňuje získať kompozíciu položiek, ktoré vydržia značné zaťaženie. Vstavané skrinky a podstavce sa tiež považujú za nezvyčajné. Pri ich výrobe sú zadná stena a fasáda vyrezané podľa vzoru: silueta zvieraťa, predmet, osoba. Bočné zaoblené časti sú ohnuté z tenkých plechov alebo sú vyrezané z hustšieho materiálu. Sú zlepené, pribité k zadnej stene. Vnútorný priestor je rozdelený policami, kanceláriami. Závesy, magnetické zámky alebo západky sú zvyčajne pripevnené na krídlach.


    

Dekoratívne predmety

S použitím výrobkov z drevených dosiek, môžete rýchlo a ľahko ozdobiť priestory. Z tohto materiálu sú vyrobené rôzne lampy. Môžu byť zbierané z jednotlivých lamiel, tienidiel alebo štýlových podprseniek. Druhou sú postavy zvierat vyrezané z hárku ľudí, ktorí sú osvetlení zo strany steny. Takže sú siluety jasne viditeľné a miestnosť je osvetlená jemným, tlmeným svetlom. Medzi ďalšie dekoratívne položky patria:

 • kučeravé nápisy a ploché postavy (vystrihnuté skladačkou);
 • objemné sádzanie siluety zvierat, ľudí;
 • obrazovky pre radiátory;
 • kalendáre a hodiny (s vypálenými dátumami, indikáciami);
 • lambrequiny na záclony;
 • dekorácie na parapety a svahy;
 • Štylizované police na kvety a knihy;
 • kľúčoví správcovia;
 • tácky na čaj, kávu;
 • hudobné skrinky a zostavené figúrky s pohyblivými prvkami.


    

Aplikácia v detskej izbe

Je celkom jednoduché úplne zmeniť interiér detskej izby pomocou výrobkov z drevených dosiek. Napríklad, rodičia môžu urobiť alebo kúpiť malý skladovací stojan na hračky, knihy, suveníry. Dokonale dopĺňajú celkový vzhľad miestnosti a týchto produktov:

 • Súpravy nábytku (stoly, stoličky, postele);
 • Súpravy pre hry na hranie rolí (napríklad vitrína pre obchod s hračkami, skrinka na uskladnenie hračkárskych nástrojov);
 • školské lavice (alebo skutočné herné centrá s triedičmi, podpery na ceruzky, spony na listy papiera);
 • nábytok pre bábiky (kolísky, stoličky a stoly);
 • domčeky pre bábiky alebo hračky (vhodné na kompaktné a elegantné skladovanie bábik, mäkkých hračiek, písacích strojov).

Pre deti by ste si mali vybrať ozdobené lakmi alebo maľovanými výrobkami. Formulácie používané na farbenie musia byť neškodné a bez nepríjemného štipľavého zápachu.

    

Preglejkový panel

Je neobvyklé zdobiť priestory pomocou panelov z drevených plechov. Existuje mnoho technológií na vytváranie takýchto produktov. Na listoch možno vytlačiť fotografie, maľby. Rezanie a spaľovanie siluety a vzory je veľmi populárny. Panely môžu byť ploché alebo viacúrovňové. Na listy sa môžu nalepiť výrobky z kože, látky a lepenky. Je možné vyzdobiť spálňu alebo halu pôvodne tak, že vytvoríte štýlový dekor podľa nasledovnej hlavnej triedy. Urob si to vlastnými rukami každý dospelý a teenager:

 1. Pre prácu je potrebné pripraviť: akrylovú farbu, lak, ceruzku, preglejku (štvorcový). Kresliť ceruzky na kus papiera so vzormi (alebo siluety, akékoľvek predmety, postavy ľudí).
 2. Zafixujte hotový obrázok. Môžete urobiť dizajn monochromatický v bielej a čiernej farbe. Farbenie obrázkov v rôznych farbách je povolené.
 3. Keď je lakovaný povrch suchý, natrite obraz.


    

záver

Po správnom vyzdvihnutí drevených materiálov je možné ľahko a štýlovo dokončiť akúkoľvek miestnosť. Výber surovín by mal byť založený na jeho kvalite, kvalite a hrúbke. Štúdium podrobných charakteristík vám pomôže vybrať ideálny stavebný materiál pre výrobu stolov, postelí, dekorácií do interiérov, stolov pre deti. Oddelene treba brať do úvahy parametre dreva, ktorého dyha bola použitá na zostavenie listov. Listy smrekovca môžu byť napríklad použité na obloženie stien na presklenom balkóne. Takýto strom si po dlhú dobu zachová svoj pôvodný vzhľad. Ako podlahová krytina sa používajú borovica, smrekové materiály. Na želanie môžu byť plechy pred použitím natreté a ošetrené lakom. Takýto tréning vám umožní získať požadovaný dizajn materiálov, ktoré pomôžu vytvoriť požadovaný štýl miestnosti.

Zanechajte Svoj Komentár