Designový priestor pod schodmi: štýlové a funkčné riešenia (95 fotografií)

Správne využívaný priestor pod schodmi pomôže nielen využiť túto zónu s výhodou, ale aj vytvoriť jedinečný dizajn. Rôzne variácie sú vhodné pre domáce dekorácie akejkoľvek veľkosti a dispozície.

Skladovacie systémy

Skriňa alebo skriňa

Pre usporiadanie skrine klasickými dverami alebo posuvným systémom. Swing dvere môžu byť vyrobené z dreva, budú vyzerať elegantne. V závislosti od dostupnosti reliéfu a materiálu zodpovedajú klasickému a modernému interiéru. Posuvná skriňa umožňuje vizuálne zväčšiť priestor v miestnosti vďaka zrýchleniu. Police sú nastavené podľa osobných preferencií.

Na fotografii je drevená skriňa pod schodmi so sklopnými dverami.

police

Možno umiestniť na bočné alebo zadné schodisko, táto metóda je vhodná pre každú časť domu. Šírka medzi policami môže byť spravidla rovnaká, spravidla sú upevnené v jednom alebo dvoch krokoch alebo majú úplne odlišné vzdialenosti.

Policové jednotky

Na rozdiel od regálov je regál plnohodnotným otvoreným úložným systémom. Pre pohodlie, regály klesajú po schodoch len o tretinu alebo polovicu.

Posuvné skrine a zásuvky

Posuvné skrine a zásuvky sa pohodlne používajú na chodbách na uskladnenie obuvi, klobúkov a iných predmetov. Usporiadanie má dva typy, v bočnej časti av prednej časti pod schodiskami.

knižnice

Knižnice sú vyrobené na princípe regálov. Môžu byť doplnené dverami alebo majú otvorený skladovací systém. Pohodlná voľba pre kanceláriu, knižnicu a obývaciu izbu. Police sú zvyčajne rovnakej veľkosti.

Na fotografii pre skladovanie kníh používa otvorený skladovací systém.

Akú izbu možno umiestniť pod schody?

kúpeľňa

Ak to dovolí priestor, pod schodmi môžete umiestniť toaletu pre hostí alebo malú kúpeľňu so sprchovacím kútom. Vo fáze opravy je potrebné zohľadniť potrebu dodávky elektriny, vodovodov a vetrania.

Na základe skromnej veľkosti je lepšie použiť na dekoráciu ľahkú paletu. Výška miestnosti by mala byť pohodlná, ideálnou voľbou by bola ľudská výška.

študovať

Pod schodmi môžete usporiadať kompaktnú kanceláriu. Hĺbka je dosť pre počítačový stôl, nad ktorým sa nachádzajú police. Ak to priestor dovolí, priestor sa môže uzavrieť. Táto možnosť je vhodná pre malé miestnosti a ak pracovisko nie je trvalé. Pre dlhodobý pobyt je lepšie vybaviť plnohodnotnú skrinku.

kuchyne

V podmienkach malého bytu alebo domu je priestor pod schodmi vhodný pre kompaktnú kuchyňu. Chladnička je nainštalovaná na najvyššom mieste, zvyšok je obsadený pracovnou plochou a nízkymi spotrebičmi. V prípade inštalácie varnej dosky je vhodné zvážiť potrebu výfukového potrubia, zabraňuje deformácii vlhkosti a teplote materiálu rebríka.

Na fotografii je moderná kuchyňa zabudovaná do schodov.

Vstupná hala

Pomocou celej dĺžky rebríka môžete vybaviť plnohodnotnú chodbu, v hornej časti ktorej nájdete šatník alebo vešiaky na vrchné oblečenie, ďalšie police na topánky a drobnosti. Táto metóda šetrí priestor a neskrýva priestor v úzkej chodbe.

šatňa

Z priestoru pod schodmi môžete vybaviť kompletnú šatňu s posuvnými dverami a úložným systémom, alebo umiestniť skrinky a skrine.

Tiež to môže byť zásuvky, rozdelené do segmentov rôznych výšok, z ktorých väčšina sú uložené šaty, av menšom oblečení a užitočné veci.

Sklad

V komore je vhodné skladovať predmety na čistenie domu a záhrady alebo veci, ktoré nevyžadujú časté používanie. Sklad môže byť vybavený dvoma typmi. Ako kompletná miestnosť, so vstupnými dverami a interiérovým osvetlením alebo vo forme posuvných alebo sklopných skríň.

Na fotografii je priestranná skriňa s ozdobnými policami na práčku a zariadenie na čistenie.

Kotolňa

Priestor pod schodmi pomôže skryť vykurovacie zariadenia, ako sú elektrické a plynové kotly alebo rozvádzač. Bez nich nie je možné si predstaviť život v chate a estetický pohľad sa dá dosiahnuť len skrývaním v samostatnej miestnosti.

Fotografie nábytku pod schodiskom

pohovka

Malá pohovka, zapustená do priestoru pod schodmi, poskytne ďalšie útulné miesto na relaxáciu. Plnohodnotná veľká pohovka sa do tohto priestoru ťažko zmestí, najlepšou možnosťou by bolo umiestnenie pozdĺž steny schodiska.

Na fotografii je kompaktná pohovka so zásuvkami.

stôl

Malý stôl pod schodmi bude slúžiť ako pracovný priestor alebo slúžia na umiestnenie vnútorných predmetov. Mobilný stôl na kolieskach bude tiež dobrou voľbou, v prípade potreby ho možno ľahko presunúť do ktorejkoľvek časti miestnosti.

stena

Priestranná stena, vybavená vo výklenku pod schodmi, bude vhodná pre každú miestnosť. Je možné do neho integrovať televízor a ďalšie zariadenia, v detských dekoračných prvkoch, hračkách a knihách av jedálni a uterákoch v jedálni.

Posteľ

V kompaktnej miestnosti by bolo dobrou voľbou posteľ pod schodmi. Posteľ, oplotená zo všetkých strán, vytvorí pocit pohodlia.

Na fotografii pod schodiskom je jedno lôžko so zásuvkami.

Postavte sa pod schody

Má dekoratívnu a funkčnú časť. Na hornej polici si môžete dať vázu a ozdobné predmety, a skrinky nám poskytujú užitočný priestor. Je tiež vhodné použiť vykatny patníky, vyrobené na objednávku pod rozmermi schodov.

stoličky

Útulná stolička bude harmonicky zapadať do tejto časti miestnosti. Ako miesto na čítanie a súkromie je možné využiť ďalšie posedenie. V spoločnosti s podlahovou lampou sa vytvára útulný kútik.

Na fotografii pod schodmi je prútená stolička na čítanie, stojací lampa a regály.

Zrkadlo

Pomocou zrkadla môžete vizuálne „odtrhnúť“ steny miestnosti. Pod schodmi to nebude vyzerať dotieravo, zatiaľ čo pridá svetlo a viac priestoru.

Beat s krbom alebo sporákom

Pri výbere krbu je potrebné zohľadniť prítomnosť komína a dodržiavať všetky bezpečnostné predpisy. Povrchy musia byť nehorľavé a ošetrené špeciálnymi zlúčeninami. Pre kachle je potrebné zabezpečiť miesto pre palivové drevo. Takéto možnosti sú vhodné pre krajinu alebo dom.

V mestskom byte by bola najlepšia možnosť elektrického alebo biokrbu. Neprodukujú škodlivé látky a sú bezpečnejšie. Biofire však nemá vysoký výkon a má dekoratívnu funkciu.

Skladovanie potravín

Potravinová pivnica

Priestor môže byť vybavený pod pivnicou. Pri izbovej teplote je miestnosť vhodná pre produkty, ktoré sa netrvá rýchlo, ako sú konzervačné látky, koreniny, suché sypké zmesi, obilniny, oleje a zelenina. Pre kategóriu výrobkov vyžadujúcich nižšiu teplotu je lepšie použiť suterén alebo vytvoriť potrebné teplotné podmienky.

Táto možnosť je vhodná pre súkromný dom alebo chalupu. Priestor môže byť vybavený regálmi a robiť krídlové dvere. Bude teda účinne využitý, pričom bude mať estetický vzhľad.

Na fotografii je uzavretý priestor so samostatným vchodom na skladovanie potravín.

Skrinka na víno

Originálne a štýlové riešenie interiéru bude vinotéka pod schodmi. To si vyžaduje špeciálne klimatizačné zariadenie. Priemerná teplota skladovania vína je 10-12 stupňov a prudký pokles teploty môže poškodiť nápoj. Regály by sa mali umiestniť vodorovne a dvere sa musia podrobiť špeciálnemu ošetreniu, aby sa zabránilo vniknutiu ultrafialových lúčov.

Na fotografii je vináreň so sklenenými dverami.

Riešenia pre voľný čas a iné nápady

televízia

Vstavaný TV vám umožní plne využiť priestor pod schodmi. Je možné ho namontovať na stenu a namontovať na skrinku alebo stojan. Zaujímavým riešením bude kontrastná tapeta pozadia, bude sa zameriavať na túto stenu.

Bar alebo barový pult

Bar pod schodmi nezaberá veľa miesta, ale dokonale plní svoje funkcie. Niekoľko regálov na nápoje a poháre vytvorí atmosféru útulného baru. Ak sa schodisko nachádza v rohu miestnosti, potom sa barový pult dokonale zmestí a priestor nepreťaží.

Salónik

Salónik - miesto, kde môžete úplne relaxovať a uniknúť z problémov. Farebné prevedenie závisí od osobných preferencií. Spravidla ide o pokojné svetlé odtiene. Salónik môže byť vyzdobený krásnou stoličkou alebo útulnou pohovkou. Mäkké osvetlenie zvýrazní atmosféru v zákulisí.

Fotka vo výklenku pod schodiskom z útulného salónika.

Detský domček alebo detský kútik

Detský dom alebo kútik bude skutočným pokladom pre deti. Priestor môže byť oplotený dverami, ktoré dostali izolovanú miestnosť alebo nechať roh otvorený.

Interiér je možné hrať s akoukoľvek témou, to všetko závisí od záujmov dieťaťa a fantázie dospelého.

Miesto šitia

Kompaktné miesto pre šitie a kreativitu úspešne zapadá do priestoru pod schodmi. V rohu nastaviť stôl a šijací stroj. Na stene môžu byť početné boxy na užitočné veci. Je potrebné zabezpečiť možnosť jasného osvetlenia.

Dom pre psa alebo mačku

Časť alebo celá plocha pod schodmi môže byť poskytnutá vašim obľúbeným. Toto riešenie umožňuje domáce zvieratá odísť do dôchodku, a tiež nebude obsadiť miesto v centrálnej časti domu.

Na fotografii bolo schodiskové priestory porazené pomocou psieho domu.

Fotografie dekoratívnych nápadov

Na záhrade

Rastliny pod vysokými schodmi dodajú miestnosti atmosféru záhrady. Záhrada môže predstavovať skupinu črepníkových rastlín a podlaha je ozdobená zložením kameňov. V priestore, musíte vytvoriť osvetlenie, to môže byť prirodzené svetlo alebo umelo vytvorené.

akvárium

Neobvyklé a efektívne využitie priestoru, najlepšie by malo byť dobre videné. V tomto prípade bude akvárium hlavným "vrcholom" miestnosti. Je potrebné pamätať na potrebné osvetlenie a na získanie zariadenia na filtrovanie a prevzdušňovanie vody.

Fotografia ukazuje akvárium zabudované do schodov.

Vázy, sochy, figúrky

Ideálne pre zdobenie slepých rohov. Priestor nebude vyzerať prázdny, ale bude plný elegantných detailov.

fontána

Ďalším neobvyklým spôsobom, ako ozdobiť priestor. Rôzne technológie vám umožňujú vybrať si najvýhodnejšiu možnosť pre oblasť a štýl domu.

Užitočné a funkčné možnosti

Práčka

Pohodlným riešením by bolo vybaviť malú práčovňu pod schodmi, okrem auta si môžete zariadiť police pre domáce chemikálie. Izba môže byť uzavretá dverami.

Na fotografii dole bola pod schodiskom umiestnená kompaktná skrinka s práčkou.

Chladnička

Ak v kuchyni nie je dostatok miesta, pod schodmi je možné prepravovať chladničku. Tak to nezaberie veľa miesta, ale potichu zmizne do otvoru.

Bicykle a kočíky

Bicykle a kočíky nezasahujú, ak sú uskladnené pod schodmi. Priestor môže byť otvorený alebo oplotený dverami v podobe skrine alebo skrine.

Dekorácia dverí pod schodmi

Dvere môžu splynúť s celkovou farebnou schémou alebo sa môžu stať charakteristickou črtou.

  • S minimalistickým dizajnom alebo malým priestorom sa zmestia hladké lesklé dvere s miniatúrnymi rukoväťami.
  • Drevené dvere s krásnym reliéfom zodpovedajú klasickému interiéru.
  • Dvere skrine môžu mať akýkoľvek obrázok alebo zrkadlovú vložku, ktorá bude podporovať celkový štýl.

Na fotografii sa dvere do skrine spoja s dokončením schodov.

Uplatnenie malej predstavivosti môže byť nielen užitočné, ale aj krásne využiť priestor pod prechodom do druhého poschodia. Môže to byť plnohodnotná izba, stojan alebo prvok dekorácie.

Zanechajte Svoj Komentár