Ako si vybrať stretch stropy: fotografie, typy, farby, návrhy, dekor, originálne formy, osvetlenie

Stretch stropy sú hlavné dekorácie, ktoré môžu zdôrazniť štýl celej miestnosti. Takýto stropný dizajn, berúc do úvahy štýl a všetky prvky interiéru, nepochybne vytvorí neočakávaný a krásny efekt v miestnosti.

Výhody a nevýhody

Výhody a nevýhody ťahových modelov.

goodiescons

Takéto výrobky sú trvanlivé a dokonale si zachovávajú svoj pôvodný vzhľad.

Sú citlivé na mechanické namáhanie.

Odolná voči vlhkosti a pojme veľké množstvo vody.

Takéto modely sú bezpečné a šetrné k životnému prostrediu.

Kvôli tesnosti látky zle povoľuje vzduch.

Skutočné a kvalitné výrobky sú bez zápachu a nemajú zdravotné riziká.

Aké sú tam typy?

Strečové francúzske plátna sa často používajú v modernom dizajne, pretože sa vyznačujú neprekonateľnými estetickými kvalitami a ich všestrannosťou. Viac informácií o faktúre, výrobnom materiáli, konštrukcii a jej tvaroch a veľkostiach nájdete v samostatnom článku podľa odkazu.

Farby strešných stropov

Obrovská farebná paleta umožňuje, aby bola stropná rovina neutrálna a nie chytľavá, alebo naopak veľmi svetlá a kontrastná.

Najobľúbenejšie farby

Vďaka veľkému množstvu farieb si môžete zariadiť akýkoľvek interiérový dizajn, fotografie z každej farby si môžete prezrieť na nižšie uvedených odkazoch:

 • Čierna.
 • Bielu.
 • Béžová.
 • Modro.
 • Zelene.
 • Brown.
 • Red.
 • Ružová.
 • Gray.
 • Modro.
 • Orgován.
 • Fialové.

Aké sú ďalšie farby?

Niekoľko zaujímavých farebných možností pre strop.

oranžový

Jasne oranžová farba vytvára veľmi emocionálnu atmosféru a prináša do interiéru výstrednosti a exotické poznámky.

žltý

Napätie žltej farby dodáva dynamike miestnosti a slnečnej pozitívnej nálade. Tento strop je dokonalým dizajnovým riešením.

tyrkysový

Farba morskej vlny mení vnímanie priestoru, dodáva atmosféru sviežosti, chladu, romantiky a prirodzenosti.

Príklady výkresov na strope

Dokonca aj tie najnáročnejšie kresby môžu výrazne oživiť a ozdobiť stropnú rovinu, a tak ju urobiť skutočne individuálnou.

Vzory a ozdoby

Pôvabné zdobené vzory a ornamenty premieňajú priestor, dávajú mu neuveriteľne svieži vzhľad a pridávajú mu určitú identitu.

S tlačou fotografií

Produkty s fotografickou tlačou umožňujú realizovať obrovský súbor nápadov na dizajn. Modely s vysokokvalitnými 3D obrazmi na strešnom strope vždy pôsobia veľmi pôsobivo a dokonale kombinované so zvyškom interiéru.

S kvetmi a rastlinami

Rastlinné a kvetinové motívy dodajú miestnosti neuveriteľnú ľahkosť, sviežosť a príjemnú náladu.

Zvieratá a hmyz

Vždy vyzerajú veľmi extravagantne, ale zároveň prispievajú k vnútornej prirodzenosti a prirodzenosti.

prelamované

Tento dizajn stropu vždy priťahuje pozornosť, ľahko napĺňa situáciu, šarm a robí vzhľad miestnosti elegantnejším a štýlovým.

Možnosti dizajnu

Dizajn strešného stropu je neoddeliteľnou súčasťou dizajnu celého interiéru.

stúpajúca

Vyzerá to veľmi elegantne, ale vďaka pôsobeniu prudko stúpa, vizuálne zvyšuje výšku miestnosti. Vznášajúce sa modely vytvárajú veľmi krásnu hru svetla.

Na snímke obývacia izba s lesklým stúpajúcim stropom v šedej farbe.

kombinovaný

Docela populárna možnosť dizajnu, ktorá vám umožní harmonicky kombinovať niekoľko rôznych materiálov a textúr naraz. Kombinované dizajny vám umožňujú vytvoriť kompletnú kompozíciu a tým zvýrazniť štýl miestnosti.

perforovaný

Dierované plechy udávajú hĺbku a objem stropu. Takéto vyrezávané stropy poskytujú štýlový a veľmi zaujímavý dizajn miestnosti.

Na fotografii sa nachádza sála s strečovým lesklým stropom zdobeným perforovanými vzormi.

textúra

S pomocou týchto textúr výrobkov, môžete realizovať najodvážnejšie dizajn fantázie a viditeľne transformovať absolútne akýkoľvek priestor.

viacfarebný

Dvojfarebné alebo viacfarebné vzory majú veľmi estetický vzhľad a vynikajúcu prácu s rozdelením priestoru do zón, rozdelením do špecifických zón a poskytnutím každému individuálnu náladu.

Na fotografii, multi-farebné stretch strop vizuálne zóny priestor v detskej izbe pre deti rôznych pohlaví.

tvarovaný

Elastické výrobky umožňujú konštruovať rôzne a niekedy aj neočakávané postavy, vďaka čomu je interiér dizajnu jedinečný.

S nosníkmi

Stretch modely zdobené trámy vždy vyzerajú expresívne a dávajú osobitnú umeleckú atmosféru.

Na fotografii je jedáleň v klasickom štýle a biely strešný strop zdobený ľahkými dekoratívnymi drevenými trámami.

flitre

Malé lesklé častice, keď ich zasiahne svetlo, vytvárajú jemný trblietavý lesk, vďaka ktorému plátno zaujme exkluzívny a fascinujúci vzhľad.

Stropný dekor

Fotogaléria so zaujímavou stropnou výzdobou.

liatie

Umožňuje vytvoriť individuálny stropný priestor a nie je to ako ostatné. Štuk je považovaný za indikátor dobrej a rafinovanej chuti.

sokel

Oni nielen dokonale maskujú medzery medzi stenou a stropom, ale tiež dávajú napínači úplnejší a premyslený vzhľad, robia jeho dizajn oveľa zaujímavejším a zdôrazňujú a zdôrazňujú plátno.

samolepky

Pekne originálny dizajn, ktorý vám umožní rýchlo a jednoducho aktualizovať miestnosť. Dekoratívne samolepky pomôžu ozdobiť akýkoľvek interiér a premeniť stropnú rovinu na skutočnú prácu dizajnérskeho umenia.

Originálne formuláre

Pomocou takýchto originálnych riešení môžete do celej miestnosti pridať štýl.

So šikmými stropmi

Pomerne často pre dizajn podkrovia použité natiahnuté plátno. Tieto konštrukcie vám umožnia ľahko ozdobiť taký strop, ktorý sa nachádza pod uhlom a dodá podkrovnej izbe útulnosť a pohodlie.

S prechodom na stenu

Takýto prechod nepochybne urobí dizajn skutočne individuálnym a jedinečným. Pre dekoráciu steny a stropnej roviny môžete použiť rovnaké farby a textúry a úplne iné.

S výklenkom na záclony

S pomocou výklenku sa ukazuje, že vytvára taký efekt, ako keby záclony prichádzali priamo zo stropu. Vďaka tejto konštrukčnej technike je možné nielen získať čo najfunkčnejší a najneobvyklejší interiér, ale aj vizuálne zvýšiť výšku miestnosti.

V izbe s arkýřovým oknom

Stretch plátno ideálne zdôrazniť arkýřové okno a urobiť tento geometrický výstupok výraznejší a atraktívnejší.

Na fotografii je biely šedý strečový strop v spálni s rímsou zálivu.

V miestnosti s písmenom G

V ideálnom prípade hladký a hladký povrch s dostatočným počtom osvetľovacích zariadení poskytne príležitosť na kompetentné zdôraznenie tvaru g tejto miestnosti.

Napínacie osvetlenie

Rôzne typy osvetľovacích zariadení vám umožňujú vytvoriť v interiéri vysokokvalitné a harmonické osvetlenie a vytvoriť štýlový a moderný dizajn.

lustre

Klasický a takmer nenahraditeľný dekor. Lustre poskytujú vynikajúce rozptýlené osvetlenie kedykoľvek počas dňa.

spoty

Dokonale doplní strop a dodá mu osobitnú atmosféru. Môžu vydávať smerové svetlo alebo otáčať a mať rôzne stupne intenzity osvetlenia. S pomocou miest môžete hrať s atmosférou v priestore.

So žiarovkami

Zmenou odtieňa, určitého smeru, rozptylu alebo lomu svetla vytvárajú žiarovky zaujímavé svetelné efekty a tvoria originálny dizajn.

podsvietený

Modely s podsvietením nepochybne dodajú atmosfére farebnú a štýlovú a naplnia priestor svetelnými prvkami.

Na fotografii je moderná obývacia izba v jasných farbách a biely dizajn s osvetlením.

S reflektormi

Podhľady poskytujú jasné vysoko kvalitné svetlo, zatiaľ čo vyzerajú veľmi kompaktne a nepreťažujú povrch plátna. S ich pomocou môžete organizovať pohodlnú a útulnú atmosféru.

Spotlights

Umožňujú umiestniť akcenty do miestnosti a zvýrazniť jej funkčné oblasti, ako aj výrazne zlepšiť stupeň osvetlenia.

Na fotografii je malá obývacia izba a svetlý béžový strešný strop s reflektormi.

Vytvorenie stropu v rôznych štýloch

Fotografie z najpopulárnejších štýlových riešení.

moderný

Laconic ťahové modely s minimálnym dekorom, čistými líniami a tvarmi, perfektne zapadajú do moderného pohodlného a funkčného dizajnu a organizujú priestor plný svetla a vzduchu.

podkrovie

Jednoduchý a jasný dizajn stropu bez príliš veľkého chytľavého vzhľadu dokonale podčiarkuje atmosféru otvoreného priestoru v štýle loftu, ktorý netoleruje zložité konštrukčné a zložité prvky.

Na fotografii je béžová strečová saténová plachta v obývacej izbe v podkroví.

klasický

Pre tento neuveriteľne útulný a spestrený klasický trend vyhovujú napäťové štruktúry dokonalých, striktných a symetrických tvarov v neutrálnych farbách.

Provence

Tu sa dajú plátna jemne, ako keby sa hodili slnkom zapálené tóny. Môžu byť tiež vyzdobené drevenými trámami alebo štukom, čo zvýši najmä domáckosť, útulnosť a teplo francúzskej Provence.

východ

Napínaný výrobok s orientálnym ornamentom, ktorý sa naň aplikuje, bude vynikajúcim doplnkom čínskeho, japonského alebo indického štýlu. Vzory na strope zdôrazňujú štýlové a kultúrne charakteristiky tejto oblasti.

moderný

Strop hladkých tvarov, zdobený trámami, vitrážami alebo neobvyklým štukom, nepochybne pritiahne pozornosť a stane sa neoddeliteľnou súčasťou moderného.

Vo fotografii kuchyňa-obývacia izba v modernom štýle a zavesený strop, zdobené vitráží.

Eko štýl

Pre tento jednoduchý a prirodzený ekologický dizajn vhodný s matným pokojným povrchom v jasných farbách.

baroko

Bohaté a luxusné baroko alebo rokoko môžu byť zdobené pomocou napäťových modelov zdobených pozlátenými soklami, štukami, freskami alebo iným prepracovaným dekorom, ktorý je neodmysliteľnou súčasťou týchto štylistických riešení.

Vo fotoreportovom strope s fotografickými nástennými maľbami v obývacej izbe, v barokovom štýle.

High-tech

Rational high-tech môže byť ozdobený výrobkami s jasnými geometrickými tvarmi, jednoduchými vertikálnymi čiarami a pravými uhlami, mal by mať hladký povrch v čistej farbe bez polovičných tónov.

Námorný štýl

Dizajny v jasných farbách sú schopné dodať smeru mora ešte viac sviežosti a ľahkosti a vytvoriť príjemnú relaxačnú atmosféru v interiéri.

Foto stropy vo vnútorných izbách

Pomocou stropu môžete vytvoriť exkluzívny a jedinečný dizajn v každej miestnosti. Fotografie pre každú izbu si môžete pozrieť na nižšie uvedených odkazoch:

 • Kitchen.
 • Obývacia izba.
 • V spálni.
 • Kúpeľňa.
 • Deti.
 • Chodba a chodba.
 • Balkón.
 • WC.
 • Podkrovie.

Ako si vybrať: odporúčania dizajnérov

Určitý počet odporúčaní na výber:

 • Nemali by ste šetriť pri nákupe týchto produktov, pretože lacné materiály nemusia mať vysokú kvalitu.
 • Špeciálne modely dýchania lepšie inštalovať v drevených domoch.
 • Výber materiálu a textúry závisí predovšetkým od miestnosti, v ktorej bude konštrukcia použitá.
 • Pri výbere farby stropnej krytiny je potrebné vziať do úvahy veľkosť miestnosti, aby boli jej parametre harmonickejšie.

Fotogaléria

Stretch stropy sú pomerne populárnym typom povrchovej úpravy, ktorá umožňuje vytvoriť nielen ideálne hladký povrch, ale aj výnimočnosť a originalitu akéhokoľvek interiéru bez narušenia jeho vytvoreného obrazu.

Zanechajte Svoj Komentár