Podkrovie v interiéri: opis štýlu, výber farieb, povrchových úprav, nábytku a dekoru

Loft štýl v interiéri bude neobvyklým riešením pre vytvorenie štýlového a moderného domova. Myšlienka vznikla v Amerike, keď sa začali používať ako obytné priestory skladovacie a pracovné priestory. Charakteristickým znakom podkrovia zostali veľké plochy, ktoré nie sú rozdelené do samostatných miestností, charakteristickým znakom modernosti bolo oddelenie WC a postele.

Charakteristické vlastnosti

Zdrojom inšpirácie pre štýl podkrovia boli pracovné dielne, dielne a výrobné zariadenia. V interiéri sa používa hrubá forma dekorácie, okrem ozdobných predmetov sa vytvára jedinečný, moderný dizajn. Podkrovie má niekoľko charakteristických znakov, bez ktorých je ťažké úplne stelesniť.

 • Otvorené miestnosti bez priečok;
 • Smer podkrovia zodpovedá vysokým stropom s minimálnou výzdobou alebo zdobenými stropnými trámami a komplexnými konštrukciami rúrok;
 • Dekorácia používa betón, tehlu, sklo, hrubo opracované drevo;
 • Všetky povrchy priestorov sú dokončené zhruba, prechádzajú cez interiér skladu a priemyselných priestorov;
 • Izby v štýle podkrovia sa vyznačujú bohatým prirodzeným osvetlením;
 • Interiér podkrovia je často krbom;
 • Nábytok v podkroví je funkčný a minimalistický.

Na fotografii je obývacia izba v podkroví, stropy sú zdobené drevenými trámami a pôvodnými potrubnými konštrukciami.

Farebná škála štýlu

Farebná paleta je často plná prísnych odtieňov. Jasné farby sú zriedka používané vo výzdobe, táto funkcia bude vykonaná dekoratívne detaily. Béžová, terakotová a hnedá sú vhodné na dekoráciu interiéru. Ale klasické farby sú sivé, biele a čierne.

šedá

Moderný odtieň, často zapojený do výzdoby. Farba studeného betónu harmonicky vyzerá v interiéri. Šedá môže byť orámovaná jedným z povrchov alebo celej plochy. Odtiene sivej sa používajú aj v interiéri, ako je nábytok, textil alebo dekor.

čierna

Čierna farba môže byť prítomná v čiastočnej dekorácii, napríklad v jednej zo stien, stropných prvkov, krbov, okenných alebo dverných rámov. Častejšie sa čierna farba používa na vyplnenie interiéru miestnosti, nábytku, osvetlenia a dekoratívnych prvkov.

biela

S bielou farbou bude miestnosť ešte priestrannejšia a naplnená svetlom. Biely, popraskaný strop a maľované murivo sa môžu prekrývať so svetlou výplňou interiéru alebo kontrastom s tmavou podlahou a nábytkom.

Na snímke obývacia izba v štýle loft s bielou stenu.

Fotografie v interiéri izieb v byte

Obývacia izba

Interiér obývacej izby s vysokými stropmi zdobí dizajn vetracích potrubí alebo stropných trámov. Steny môžu byť dokončené v murive, drevené obklady alebo hrubo omietnuté. Podlaha je vyrobená z laminovanej alebo samonivelačnej podlahovej techniky. Prírodná betónová podlaha pokrytá malým kobercom s krátkym zdriemnutím.

Nábytok v obývacej izbe je funkčný, moderný štýl môže byť kombinovaný s klasikou. Farebná schéma sa môže prekrývať s kuchyňou. Záclony používajú rovný strih z hrubej tkaniny alebo tylu svetlého tieňa. Interiér bude zdobený módnymi prvkami interiéru, ako sú kovové vázy, plagáty, dekoratívne elektroinštalácie na stenách.

kuchyne

Interiér podkrovnej kuchyne je ľahký a naplnený modernými spotrebičmi. Kuchyňa, ako samostatná izba, nie je príznačná pre podkrovný štýl, priestor by mal byť otvorený v kombinácii s obývacou izbou. Územný priestor môže byť použitý barom.

Na fotografii namiesto štandardných skladovacích systémov používali nezvyčajné police rúr a dreva.

Súprava má pravý uhol a čistú líniu, zástera môže byť obložená dlažbou alebo murivom. Z praktických dôvodov je zástera chránená sklom alebo z kamennej dosky. Podlaha je vyrobená z dlažby alebo laminátu. Osvetlenie je ďalší spôsob, ako zónu miestnosti, nízke lampy nad barom pultu oddeliť varnú zónu od jedálne a obývacej izby.

spálne

Murivo na jednej zo stien vytvorí osobitný komfort v interiéri spálne. Výzdoba používa stropné trámy a pódium drevených tyčí. Pre konečnú úpravu podlahy použite laminát, parkety alebo podlahy s imitáciou betónu.

Interiér podkrovia môže byť minimalistický, len s potrebným nábytkom: posteľ so zásuvkami a šatníková skriňa. Alebo s rôznymi predmetmi, ako sú nočné stolíky, komoda, kreslá a nočné stolíky. Druhá možnosť je oveľa pohodlnejšia, môžete v nej kombinovať niekoľko štýlov. Okná budú kresliť hrubé rovné závesy.

Vo fotografii spálňa priemyselnom štýle. Charakteristické črty podkrovia: strop s priemyselnými rúrami a drevenými trámami, surové dosky na stenách.

škôlka

Vzhľadom na priemyselné a priemyselné smerovanie štýlu podkrovia sa zriedka používa na navrhovanie detských izieb. Ak si želáte, môžete si opraviť podkrovie v mäkšej forme. Jedna zo stien v interiéri je zdobená tehlou natretou svetlou farbou.

Podlaha je vyrobená z dreva, parkiet alebo laminátu. Pre detskú izbu potrebujete dostatok prirodzeného svetla, okná budú zdobené svetlými rovnými alebo rímskymi závesmi.

Kúpeľňa a WC

Kúpeľňa a WC sú kachľové. Farba môže byť monofónna alebo s imitáciou kameňa, dreva a tehál. Na dokončenie stropu je praktickejšie použiť kovové panely s bodovými svetlami.

Na fotografii, štýlové drevené boxy, betónové steny a červené prívesky so žiarovkami sú charakteristickými znakmi podkrovia v kúpeľni.

Vodovodné batérie, sprchy a príslušenstvo môžu byť z ocele alebo medi. Sklenená priehradka chráni pred postriekaním vodou.

Vstupná hala

Zaujímavým interiérovým riešením bude dekorácia stien prírodným alebo dekoratívnym kameňom. V prípade neprítomnosti priestrannej a otvorenej chodby je potrebné ju vybaviť veľkým množstvom svetla, vďaka čomu bude miestnosť vyzerať väčšia.

študovať

Jedna zo stien skrine môže byť ozdobená štýlovou kovovou knižnicou. Pracovná plocha je vyrobená z dreva a kovu, kusy nábytku majú rovné čiary a minimalistický charakter.

Na fotografii je neobvyklý interiér skrine v podkrovnom štýle. Priemyselná orientácia je daná neupravenými stenami, bridlicou, rúrkami, trámami a lampami.

Podkrovie v vidieckom dome

Vidiecky dom je ideálnym miestom na využitie štýlu podkrovia. Na rozdiel od mestských bytov, dom môže mať veľké okná v celej stene, čo je typické pre smer podkrovia a je bezpochyby plus.

Schodisko je často prítomné v interiéri podkrovia, má dizajn, ktorý vám umožní zachrániť priestor a využiť priestor s výhodou. Minimalistický kovový rám nepreťaží miestnosť a regály pod schodmi môžu byť použité na ukladanie kníh a užitočných vecí.

Neoddeliteľnou súčasťou podkrovného vidieckeho domu je krb. Dizajn môže byť v klasickej podobe, z kameňa a červených tehál, alebo štýlový kovový krb v centre haly.

Na fotografii je interiér obývacej izby v vidieckom dome s visiacim krbom.

Podkrovie sa stane miestom samoty v dome. Drevené obloženie vytvára zákulisnú atmosféru.

Funkcie dokončovania

steny

Ideálne usporiadanie podkrovia má štyri steny a neznamená prítomnosť viacerých priečok a masívnych stien. Výnimkou je kúpeľňa a spálňa. Ak je potrebné vymedziť priestor, môžete použiť sklenené priečky, interiérové ​​predmety, nábytok, inú úroveň stropu a podlahy.

Klasická nástenná dekorácia je vyrobená z tehál, betónu alebo omietky. Za týmto účelom orežte stenu vo forme, v ktorej sa nachádza, alebo použite falošné panely. Jednoduchšia a rozpočtovejšia verzia nástennej dekorácie je tapeta alebo tapeta a imitácia kameňa, betónu a tehál.

Paul

Betónová podlaha je veľmi studená, bude nahradená samonivelačnou podlahou, ktorá prenáša všetku textúru. Pre interiér spálne, pracovne a obývačky s použitím dreva alebo laminátu. Kuchyňa, kúpeľňa a WC sú kachľové. V závislosti od oblasti miestnosti môže byť tieň tmavý alebo svetlý.

strop

Stropné podkrovie sa môže stať hlavným predmetom pozornosti v miestnosti. V obývacej izbe bude strop zdobený stropnými trámami, komplexnou konštrukciou rúr alebo dreveným obložením. Pre interiér s nízkymi stropmi je vhodná omietka v svetlej farbe.

Fotografia v dizajne stropu používa priemyselné rúrky a betónové obloženie.

Okná a dvere

Okná a dvere sú prednostne vyrobené z dreva. Okná by nemali byť preťažené zložitými závesmi, v miestnosti by malo byť maximálne množstvo prirodzeného svetla. Ideálnou možnosťou by boli veľké okná na podlahu.

Výber nábytku

Všetky kusy nábytku v interiéri sú funkčné a praktické. Nábytok môže byť minimalistický a moderný alebo vintage.

 • Pohovka s koženým alebo textilným čalúnením. Klasickú rovnú pohovku v interiéri obývacej izby dopĺňajú konferenčné stolíky a vysoká lampa.
 • Vintage stoličky harmonicky vyzerajú s modernými predmetmi. Moderné modely môžu byť na kolieskach alebo ľahkom, jednoduchom dizajne.
 • TV stojan má rovné a jasné línie. Je vyrobený z dreveného alebo kovového rámu so skleneným povrchom.
 • Stôl pre kuchyňu môže mať masívny drevený povrch, so zachovaným prírodným vzorom. V ostatných miestnostiach môže byť stôl a stoličky mobilné a skladacie.
 • Matrac na pódiu alebo jednoduchý rám postele s vysokou čelo zodpovedá smeru podkrovia.
 • Vstavaná skriňa zatvorí sklenené posuvné dvere alebo hrubú oponu. Samostatná šatníková skriňa môže byť natretá v jednej farbe a dávať efekt staroveku.
 • Nástenné police v interiéri pomôžu ušetriť miesto. Regály, vybavené pod schodmi, slúžia na skladovanie vecí.

Textílie v miestnosti

Vo vnútri podkrovia nie je množstvo tkanín. Textílie sa používajú na dekoráciu okien vo forme hrubých záclon s rovným strihom alebo tylu. Ich úplná absencia bude v celkovom obraze vyzerať harmonicky.

Na fotografii, hrubé rímske žalúzie zdobia podkrovný štýl kuchyne.

Pohovka alebo posteľ je doplnená niekoľkými vankúšmi.

Koberec chráni pred studenou betónovou podlahou. V interiéri podkrovia používajte koberec s krátkym zdriemnutím.

Foto dekor a doplnky

Neobvyklé dekoratívne prvky dotvoria obraz miestnosti v štýle podkrovia.

 • Steny budú zdobené maľbami alebo plagátmi v modernom štýle.

 • Hodinky môžu byť elektronické alebo v neobvyklom dizajne, napríklad zo skupiny ozubených kolies rôznych veľkostí so šípkami.

Na fotografii pôvodný podkrovný hodiny je hlavnou výzdobou spálne.

 • Bridlica doska je vhodný pre použitie v interiéri chodby av kuchyni. Aj jedna zo stien môže byť plne ozdobená kriedovým filmom.

 • Staré sudy a boxy vykonávajú funkciu skladovania, ako aj na vytvorenie nábytku.

Nápady na osvetlenie

Osvetliť spálňu a obývacia izba fit prísne lustre, ktoré nemajú tienidlá a tienidlá. Ďalším zdrojom svetla budú svietidlá a vysoké podlahové lampy, ktoré sú inštalované v rekreačnej oblasti, napríklad v čele postele, pohovke v obývacej izbe alebo v čitateľskej oblasti.

Na nočné stolíky a skrine je vhodné používať stolné lampy a lampy na kovovom podstavci.

Lampy Edison najviac ladia s interiérom v podkroví, v spálni môžu slúžiť ako lampa visiaca zo stropu na šnúre. V iných miestnostiach môžu byť lampy použité v zložitej štruktúre, ktorá tvorí umelecký predmet.

Vlastnosti dizajnu malej miestnosti

Je vhodnejšie použiť priestranné izby pre výzdobu interiéru v podkrovnom štýle. Ak chcete vytvoriť harmonický dizajn v malej miestnosti, mali by ste použiť niekoľko pravidiel, ktoré vám pomôžu udržať miestnosť v rovnakom štýle, bez preťaženia zbytočnými detailmi.

 • Použitie vo výzdobe svetlých odtieňov;
 • Spojte kuchyňu a obývaciu izbu;
 • Minimalistický a funkčný nábytok;
 • Vo výzdobe nepoužívajte masívne konštrukcie;
 • Tehlová stena bude nahradená fotografickou tapetou;
 • Jednoduché nástenné police;
 • Reflektory namiesto masívnych lustrov.

Vo fotografii malé štúdio 33 metrov štvorcových. v štýle podkrovia. Sledujte projekt v plnom rozsahu.

Na fotografii je malý podkrovný podkrovný apartmán.

Loft sa rýchlo získava na popularite, často sa používa na navrhovanie mestských bytov a prímestských domov. V dvojúrovňových bytoch je možné podporiť myšlienku interiéru pomocou nízko visiacich edisonových lampičiek, veľkých otvorených okien a jednoduchého kovového schodiska. Z opisu môžeme konštatovať, že pri správnom výbere dekoratívnych prvkov môže byť interiér podkrovia prísnym rezom alebo naplnený romantikou veľkomesta.

Zanechajte Svoj Komentár