Foto interiéru oblúkov v interiéri: 60 najlepších nápadov

Interiérové ​​oblúky často preberajú úlohu hlavného akcentu. Môžu to byť ďalšie prvky v dizajne, ale určite na seba upozornia. Prítomnosť klenutých otvorov dodáva eleganciu do vnútra miestnosti, dáva osobitnú chuť.

Arch - prvok, ktorý môže byť vyrobený v takmer akomkoľvek štýle, a preto vhodný pre akúkoľvek výzdobu bytu. Správne zvolený oblúk sa môže stať dominantou celého priestoru, prvku, okolo ktorého sa zmestí celý interiér.

Na fotografii je biely vnútorný oblúk, povrch je vyrobený zo sadry.

Dizajnéri už dlho navrhujú interiéry s klenutými štruktúrami, ale v poslednej dobe toto rozhodnutie získalo mimoriadnu popularitu vďaka množstvu otvorených dispozícií: oblúk umožňuje rozdeliť funkčné oblasti v dizajne miestnosti a zároveň zabezpečiť prepojenie medzi nimi, čo je veľmi dôležité pri vytváraní design štúdio apartmány.

Konštrukcia vnútorných oblúkov môže byť veľmi rôznorodá v závislosti od štýlu miestnosti, ako aj úlohy, ktorú hrá v miestnosti: pomocný alebo centrálny prvok.

Na fotografii je vchod medzi obývacou izbou a chodbou, oblúk je z plastu.

Miesto inštalácie

Spravidla v každom byte a ešte viac v každom dome sú dvere, ktoré nie sú funkčne potrebné. Takéto, spravidla sú dvere medzi vchodom a obytnými priestormi, medzi kuchyňou a jedálňou, kuchyňou a obývacou izbou. Odstránením nepotrebných priečok a dverí a vybudovaním klenutých konštrukcií môžete rozšíriť miestnosť, zvýšiť užitočnú plochu každej z funkčných oblastí, získať zaujímavejší, originálny interiér.

 • Medzi vstupným priestorom a kuchyňou / jedálenským kútom je oblúk medzi miestnosťami;

 • Medzi kuchyňou a jedálňou;

Vo fotografii je interiér s polkruhovými stenami, zónovanie kuchyne a jedálne je robené pomocou oblúka.

 • Medzi kuchyňou a obývacou izbou;

 • Medzi spálňou a kúpeľňou / šatňou;

 • Medzi šatňou a vstupným priestorom.

Na fotografii je oblúk v chodbe zdobený tehlami.

Druhy materiálov

Tak, aby vnútorné oblúky v bytoch vyzerali organicky, je potrebné vybrať materiál pre ne s prihliadnutím na konštrukčné prvky stien. Veľmi dôležitý je aj dizajn oblúka, jeho veľkosť a tvar. Každý materiál poskytuje svoje vlastné schopnosti a zároveň ukladá určité obmedzenia. Pri stavbe oblúkov sa najčastejšie používajú tieto materiály:

 • sadrokartónové dosky;
 • strom;
 • tehla;
 • kameň;
 • Kovový profil;
 • plastu;
 • skla.

sadrokartón

Použitie sadrokartónu je najjednoduchší, najrýchlejší a najlacnejší spôsob, ako vytvoriť oblúk. Vystrihnite listy sadrokartónu so vzormi, zašívajte klenbu a potom upravte vrchný diel podľa zvoleného dizajnu. Takéto povrchové úpravy sa môžu vykonávať s rôznymi typmi omietok, drevených panelov, mozaikových panelov, dekoratívnych panelov s imitáciou kameňa, mramoru, dreva alebo tehál, ako aj ľahkého syntetického kameňa.

Na fotografii je medzi kuchyňou a obývacou izbou oblúk sadrokartónu.

drevo

Materiál, ktorý sa už mnoho rokov používa na navrhovanie interiérových oblúkov a vyzerá skvele v klasických aj najmodernejších interiéroch. Je možné ho použiť v priestoroch akéhokoľvek účelu - v spálňach, chodbách, obývacích izbách, knižniciach a dokonca aj v kuchyniach.

Vo fotografii je vchod zdobený drevom.

tehla

Dizajn dekoratívnych vnútorných oblúkov z tehál je jednoduchý a dokonale dopĺňa štýly ako loft, krajina, eko, škandinávsky. Tehla oblúk sa môže stať hlavným dekoratívnym akcentom moderného minimalistického interiéru, pričom ho môžete nechať „tak ako je“, alebo ho môžete natrieť tak, aby zodpovedal stenám alebo kontrastu. Nebude zbytočné liečiť povrch tehál špeciálnymi zlúčeninami na ochranu pred kontamináciou a uľahčenie čistenia.

Na fotografii sú oblúkovité dvere zdobené bielymi ozdobnými tehlami.

kameň

Vnútorné oblúky kameňa postavené v prípade, keď chcú zdôrazniť pevnosť, stabilitu. Masívne a pôsobivé, hovoria o pevnosti a sledovaní večných hodnôt. Výberom farby kameňa a hraním jeho textúry môžete kamenný oblúk prispôsobiť takmer akémukoľvek štýlu interiéru.

Vo fotografii interiéru obývacej izby, oblúk obloženie je z dekoratívneho kameňa.

Dekor a dizajn

Ako dekoratívne prvky v dizajne vnútorných oblúkov často používajú rôzne odkvapy a výlisky, ako aj štukové prvky. Tieto sú obzvlášť dôležité v interiéri v klasickom štýle.

Vnútorné oblúky sadrokartónu majú často zabudované svetlá, ktoré nielenže poskytujú dodatočné svetlo, ale aj vydávajú jednu alebo inú časť bytu alebo funkčnú oblasť.

Na fotografii je oblúk v chodbe so zabudovanými reflektormi.

Fotogaléria

Pomocou vnútorných oblúkov môžete experimentovať s dizajnom miestnosti a originálnym spôsobom navrhnúť vchod. Nižšie sú uvedené moderné interiérové ​​riešenia v miestnostiach s rôznymi funkčnými účelmi.

Zanechajte Svoj Komentár