Biela kúpeľňa dizajn: funkcie, foto

Biela kúpeľňa - tradičné, dokonca môžete povedať - klasické riešenie, ktoré však nikdy nestratí svoju popularitu. Dôvod je jednoduchý: biela je farba čistoty. Vizuálne zväčšuje aj malý priestor, ale veľká plocha kúpeľní je vzácnosťou, najmä v bytových domoch.

Napokon, biela je dokonale kombinovaná so všetkými ostatnými farbami, čo dáva možnosť kedykoľvek zmeniť interiér na chuť a náladu jednoduchou výmenou dekoratívnych prvkov a doplnkov.

Psychologický vplyv

Duchovná a fyzická čistota - takéto združenia vytvárajú bielu kúpeľňu. Z psychologického hľadiska je biela farba neutrálna, nespôsobuje agresiu ani napätie, ale skôr naopak - pomáha upokojiť sa, zbaviť sa problémov. Biely tiež prispieva k stabilite psychiky a dáva pocit slobody.

Jedna námietka: čistý biely priestor, bez farby, môže byť spojený s hospitalizačnou sterilitou a produkovať negatívny dojem. Preto, v dizajne bielej kúpeľne, musíte použiť farebné doplnky a príslušenstvo.

goodies

Použitie bielej ako hlavnej farby pri dokončovaní kúpeľní poskytuje nasledujúce výhody:

  • Plnenie svetlom. Miestnosť bude svetlá, aj keď nemá okná, ktoré poskytujú prirodzené svetlo.
  • Vizuálna expanzia priestoru. Dokonca aj malá miestnosť bude vyzerať priestrannejšie, než v skutočnosti je.
  • Schopnosť rýchlo aktualizovať interiér. Biela kúpeľňa vám umožní experimentovať s interiérom: stačí zmeniť farbu uterákov, županov a sprchových závesov a zmeniť tak ich vnímanie.

dizajn

Biela ako hlavná farba poskytuje obrovské možnosti pre experimenty dizajnu. Môžete napríklad zmeniť farbu stropu, čím sa úplne zmení pocit bytia v miestnosti. To znamená, že s cieľom zmeniť interiér, nevyžaduje veľké výdavky, možno to urobiť docela rozpočet.

Nemali by ste používať príliš veľa rôznych farieb, jedna alebo dve budú stačiť. Väčšie číslo pridá nadmernú rozmanitosť a vizuálne zníži veľkosť miestnosti. Farebné akcenty by nemali byť veľa a mali by byť premyslené.

kombinácie

V dizajne bielej kúpeľne môžete použiť všetky farby a odtiene. Voľba závisí len od vašich osobných preferencií. Mäkká béžová alebo svetlomodrá bude vyzerať rovnako dobre s bielou, ale zároveň vytvorí inú náladu. Existujú však kombinácie, ktoré môžu urobiť interiér nezabudnuteľným a originálnym.

  • béžový

Pridanie béžovej až bielej vám umožní rozšíriť kúpeľňu a urobiť ju vizuálne ľahšou a priestrannejšou.

  • čierna

Dvojica čiernej a bielej - nepopierateľná klasika. Interiér pomocou týchto dvoch farieb bude vždy vyzerať štýlovo. Niekedy pridávajú sivú farbu, ktorá zjemňuje ostrý kontrast a dodáva teplo.

  • červená

Jasná a temperamentná, táto farba dodá kúpeľňu v bielych tónoch ohňa a vášne. Môže sa použiť rôznymi spôsobmi, napríklad položením „mokrého pásma“ s červenými obkladačkami, umiestnením červenej sanitárnej keramiky proti bielym stenám, nábytku s červenými fasádami alebo pridaním červených akcentov pomocou osušiek a drobného príslušenstva.

  • oranžový

Je to veľmi radostná farba, psychologicky dodáva vitalitu, energizuje, dodáva silu a zlepšuje náladu. Jasne oranžové prvky v interiéri kúpeľne v bielej farbe pomôže prebudiť sa ráno a večer obnoviť negatívne emócie a dobiť pozitívne.

  • žltý

Svetlá alebo vyblednutá, bielená, žltá farba dodá slnečné svetlo a letnú náladu. Kombinácia žltej a bielej farby pozitívne ovplyvňuje ľudskú psychiku, pomáha zvládať stresové situácie.

  • Modrá a zelená

Modrá, modrá a zelená sú takmer dokonalými partnermi pre biele. Takéto farebné kombinácie sa najčastejšie používajú v dizajne bielej kúpeľne v morskej téme. Modré more, modrá obloha, zelená tráva - tieto prírodné tóny poskytujú uvoľnenú atmosféru pre relaxáciu.

Zanechajte Svoj Komentár