Interiér barokovej obývačky

Milosť a romantický duch doby, keď namiesto áut jazdili v kočároch a namiesto elektriny, bola miestnosť plná teplého sviečok - to je baroková obývacia izba. Technológie už od čias palácových prevratov ďaleko napredovali a teraz nie je potrebné vytesať barokové ozdoby z ťažkej sadry, ako to bolo raz. Teraz je potrebné "štuky", vyrobené z polyuretánu, ľahko kúpiť a ľahko pripojiť na miesto pomocou montážneho lepidla.

Moderný barok v interiéri obývačky je odlišný štukom pokrytým tenkou vrstvou zlatej alebo zlatej farby - tak zdobené hlavne paláce šľachty, kde interiéry slúžili na preukázanie bohatstva a vysokej pozície svojich majstrov. Dnes je takáto elegancia sotva vhodná, takže steny a štuková farba nielen v zlatom tóne, ale aj v iných farbách (napríklad biela, sivá alebo ružová).

Zaujímavou metódou na zdobenie obývacej izby v barokovom štýle je použitie textilných tapiet. Ide o prírodnú tkaninu lepenú na základe papiera alebo rúna. Tkanina pre takéto tapety sa zvyčajne používa hodváb, ľan, viskóza alebo bavlna, menej bežné vlákno, ako je celulóza. Sú to materiály vysokej cenovej skupiny a často sa nepoužívajú na nepretržité lepenie stien, ale na izolovanie jednej alebo druhej časti.

Centrom obývačky v barokovom štýle môže byť mäkká skupina - pohovka a kreslá. Zamatové čalúnenie, „operadlo“ na chrbte a hladké na sedadlách, jemné farby, dekoratívne drevené barokové detaily, doplnky v tvare vankúšov zložitého tvaru, pokryté lesklým saténom - to všetko dodáva miestnosti luxus a eleganciu.

Šatník, ktorý je štylizovaný ako starý bufet, bude slúžiť ako úschovňa jedál a suvenírov.

Takýto komplexný štýl vyžaduje komplexný prístup, dokonca aj k jednoduchým veciam. Závesy na oknách sa skladajú z dvoch, ale troch vrstiev - to je transparentný tyl, hrubšie záclony, a na vrchole všetkých sú ťažké, nádherné záclony, podobne ako divadelná opona. Sú ideálne kombinované s nábytkom a štukom, ktoré spolu tvoria moderný barokový štýl v interiéri obývačky.

Konečný lesk obývacej izby je doplnený neobvyklými vázami, dekoratívnymi sviečkami alebo elegantnými zrkadlami a formovacími rámami.

Zanechajte Svoj Komentár