Dizajn obývačky v anglickom štýle: funkcie, fotografie

Dizajn obývačky v anglickom štýle je determinovaný vlhkým podnebím Anglicka, ktoré je už dlho príslovia a príslovia. To je miestnosť určená predovšetkým pre zvyšok majiteľov domu, Briti radšej trávia stretnutia s priateľmi v kluboch.

Hlavnou úlohou je vytvoriť atmosféru v teple a obklopiť pohodlie v obývacej izbe, na rozdiel od vlhkosti, ktorá prevláda mimo okien. A táto úloha sa rieši výberom dokončovacích materiálov teplých odtieňov, výberom vhodného nábytku, použitím textilných prvkov, veľkého množstva prírodného dreva, a samozrejme nastavením krbom - hlavným sémantickým a kompozičným centrom každej obývačky v anglickom dome, ktorý dáva teplo a vzácny pocit domova.

Hlavné prvky obývacej izby v anglickom štýle

Správny anglický interiér nie je možný bez nasledujúcich prvkov:

  • Pohovka Chesterfield. Sedadlo pohovky je prešívané diamantmi, sú tam podrúčky a výška je rovná výške operadla. Nohy sú nízke, zvyčajne okrúhle. V klasickej verzii má čalúnenie hnedý odtieň, hoci iné možnosti sú prijateľné.
  • Strom. Všetok nábytok v obývacej izbe by mal byť vyrobený len z prírodného dreva, či už je to konferenčný stolík, šatníková skriňa, komoda alebo akýkoľvek iný predmet.
  • Ohnisko. Obývacia izba v anglickom štýle má krb. Jeho poloha závisí od tvaru a veľkosti miestnosti, môže byť inštalovaná v strede, v blízkosti steny alebo dokonca v rohu. Je tu len jedna podmienka - krb je vyrobený v klasickom štýle.
  • Kvetinový vzor. Malý kvetinový vzor je jedným z charakteristických detailov štýlu. Môžu byť prítomné na tapety, na záclony, v iných prvkov dekorácie.
  • Bergere stolička. Táto anglická stolička je vybavená vysokým chrbtom a navyše má malé "steny" a "uši" na bokoch, ako keby obklopovali osobu sediacu v nej teplo a pohodlie. Táto forma kresla sa objavila vo Francúzsku a dostala názov „Bergere“, ale v Anglicku sa rozšírila, pretože ho spoľahlivo chránila pred neustálymi návrhmi.

Konferenčný stolík je niekedy nahradený veľkým pouf, ktorý sa nachádza v centre obývacej izby.
Anglický štýl je bohatstvo, zábrany, dub v dekorácii, stenové drevené panely, parkety, tradičný elegantný nábytok so zakrivenými nohami. Zvyčajne sú béžové odtiene, napríklad slonovina, hlavnou voľbou pre interiér obývačky v anglickom štýle.

Funkcie štýlu

Vytvorenie anglického štýlu si vyžaduje dôkladnosť pri výbere všetkých prvkov, od dokončovacích materiálov až po doplnky. Hlavným kritériom je kvalita, najmä pri výbere nábytku. Dizajn obývacej izby v anglickom štýle neakceptuje kovové, veľké sklenené plochy a príliš tmavé farby.

Po vytvorení projektu začína fáza výberu povrchových úprav pre všetky povrchy, pričom sa berie do úvahy vzhľad a kvalita materiálov, ako aj nábytok, jeho množstvo a kvalita. Cestou musíte premýšľať o detailoch - textil, doplnky, doplnky a dokonca aj drobné dekorácie, ktoré budete používať na vytvorenie atmosféry starého Anglicka vo vašej domácnosti.

Rada. Pri výbere materiálov na konečnú úpravu sa snažte vyhnúť jasným kontrastom, aktívnym farbám, veľkým kresbám, ornamentom. Ak sa chcete vyhnúť monotónnosti, zastavte sa na tapete v malom kvete alebo prúžku.

Podrobnosti o štýle

farba

Berúc do úvahy skutočnosť, že nie je veľa miesta, snažia sa počas dekorácie použiť svetlé odtiene ako tie hlavné, ktoré pomáhajú vizuálne zväčšiť miestnosť. Zároveň musia byť teplé, pretože klíma Anglicka je dosť ťažká.

Výhodné sú prírodné tóny: okrové, béžové, hnedé, terakotové, sivé, olivové, smotanové, slonovinové. Tieto odtiene sú vhodné ako ďalšie farby ako zlato, žltá, bronz.

Ozdoba

Obľúbenou kvetinou anglických dám a pánov je ruža, ale aj vrelo odkazujú na jednoduché kvety. Tapeta v malom kvetinovom vzore - znamenie štýlu. Často sa tiež používajú jednoduché pruhy alebo konštrukcie klietok.

Paul

Podlahy obývacej izby v anglickom štýle sú najčastejšie pokryté parketovými podlahami - drahá, ale praktická a trvanlivá možnosť. Parkety je možné nahradiť keramickými obkladačkami, imitujúcimi tvarované murivo. Veľký parket je určite položený nad parketami - dodáva pohodlie vlhkej atmosfére anglického domu.

steny

V starých anglických domoch sa často používali tapety z tkaniny, alebo panely, pokryté látkou v malom kvetinovom vzore. Niekedy až do stredu výšky steny je pokrytá drevenými panelmi, a vyššie - s tkaninou. Je to veľmi praktické, pretože je to spodná časť stien, ktorá je viac znečistená a strom je ľahšie ošetriteľný ako tkanina. V súčasnej dobe používajú textúrované tapety s kučery, pruhované, alebo s malým ornamentom kvetov.

strop

Jedným z charakteristických znakov štýlu je drevený strop s ťažkými trámami. Zároveň strom nie je namaľovaný, ale len pokrytý voskom, olejom alebo lakom.

windows

Interiér obývacej izby v anglickom štýle sa vyznačuje veľkými oknami, ktoré môžu byť na vrchu zaoblené. Rámy sú zároveň úzke a sú rozdelené do veľkého počtu „štvorcov“ väzby.

Tieto okná sa otvárajú nie spôsobom otáčania, ale zdvíhacím posuvným: rám sa zdvíha nahor a upevňuje vo zdvihnutej polohe. Výška okenného parapetu nad podlahou takýchto okien je zvyčajne oveľa nižšia ako výška okien v európskych oknách a parapet sa často používa ako lavička, na ktorú sa kladú dekoratívne vankúše.

nábytok

Všetky kusy nábytku - veľký, drahý, čalúnený nábytok - príjemný na dotyk. Tam je veľa nábytku, a niekedy sa zdá, že aj to - to spieva priestor. Výhodne bol nábytok vyrobený z jemného dreva. Tvar predmetov je jednoduchý, zvyčajne obdĺžnikový, a ohnuté sú len nohy. To dáva nábytku šarm a zjemňuje závažnosť rovných línií.

Dizajn obývačky v anglickom štýle navrhuje čalúnenie so zamatom, kožou alebo damaškom - sú bohaté na textúrne materiály a dávajú príjemným hmatovým vnemom tým, ktorí sa ich dotýkajú. S obmedzeným celkovým dizajnom môže byť nábytok hlavným dekoratívnym prvkom, v tomto prípade môže byť farba čalúnenia svetlá a dokonca má vzory. Ak sú na tapete vzory, čalúnenie vybrať viac upokojujúce tóny, a bez vzoru.

V každej anglickej obývacej izbe sú okrem povinnej pohovky a kresiel určite k dispozícii také kúsky nábytku ako veľká knižnica a konzolové stoly, často vyrobené z drahého dreva.

svetlý

Osvetľovacie systémy v štýle - komplexné, viacúrovňové, s povinným používaním stojacích svietidiel, rôznych svietnikov a svietnikov. Stolové lampy vo veľkom množstve sú vítané.

ohnisko

Ústredným prvkom obývacej izby v anglickom štýle je krb. Materiály pre jeho konštrukciu môžu byť akékoľvek, na dekoráciu používajú buď vyrezávané drevo alebo mramor. Obraz je doplnený veľkým zrkadlom nad krbovým portálom v bohatom bronzovom alebo „zlatom“ ráme.

výzdoba

Anglicko malo rozsiahle kolónie, čo sa odrazilo v jeho interiéroch. Od čias svojej koloniálnej moci sa v obývacích izbách, ktoré boli odstránené z podriadených území, ukázali rôzne „kuriozity“. Niekedy je ich príliš veľa, ale to sa nepovažuje za nevýhodu.

Povinné používanie kobercov, vyrezávaného dreva, tapisérií, malieb v ťažkých rámoch. Pozlátenie je vítané v rámoch, lustroch, stojacích lampách a stolných lampách. Interiér obývačky v anglickom štýle sa v priebehu storočí rozvíja a odráža národnú lásku k rodine a jej oddanosť rodinným tradíciám, čo sa odráža najmä v „portrétnych galériách“ na stenách - to môžu byť obrazy aj rodinné fotografie.

textilné

Hlavnými textilnými prvkami interiéru sú koberce a záclony. Koberce majú spravidla ozdobu rastlinného pôvodu, preferujú sa slivkové odtiene a krémové tóny. Je dobré, ak je stredná časť koberca ľahšia a hrana je tmavšia.

Pre dizajn okien pomocou hrubých, ťažkých závesov. Látka by mala byť veľa, bude tvoriť krásne záhyby. Lambrequins, závesy sú vítané. Často sú závesy zdobené strapcami a strapcami.

Zanechajte Svoj Komentár